Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Tempter

Sem si řek, že je zkusím dát všechny, jako součást "vzdělání", pěkně popořadě a některé samozřejmě znovu. Minulý týden Dr.No, včera todle. Fakt nevím, kde jste kdo zaznamenali ten "velký" posun. Teatrální blbost s komickými vložkami. Stáří filmu respektuji, ale už nyní tuším, že jsem se vydal na přetěžkou cestu. Jj, do Kasína cesta dlouhá, aúúúú. ()

PORTER44

Po druhé se v Bondovce objeví výborný S.Connery jako 007,tentokrát ho Ruská protistrana v čele s tzv. Přízrakem který chce jeho smrt nalákají na šifrovací stroj (Lektor).Opět nechybí jak krásná bond girl tak skvělé akční scény,povedená přestřelka u cikánů tak dobré rváčské scény s udělaným ruským blonďákem a nakonec s hnusnou Klebbovou. ()

Blind307

...pomaly sa profilujúca bondovka...vydarenejšia ako Dr. No...jasné "3Q" pre mňa..."poloticky nekorektný" Bond, kedy pojem "feminizmus" neexistoval...veľmi ma bavil herecký výkon pani Lotte...nepoznám inú podobne vyzerajúcu tetu, ktorá by mi naháňala podobný strach a zároveň pobavenie... ()

vampvegetar

no2. pre 007, úvodný test zlodušskej gorily, zlepšenie dejovej línie či konfrontácia veľmocí a uprostred toho Bond starajúci sa, nech to nedopadne nejakou kataklyzmou a nech mu nejaká Bond girl prežije. jedna z kvalitnejších bondoviek, charizmaticky odporne pôsobiaci protivníci, pekná agentka nevie pre koho pracuje, už viac vtipov a v závere prekvapenie vo forme vraždiacej starej rusky, pripomínajúcej prezlečeného netvora z filmu Psycho. brrr. Za 4 a trošku, i keď tie pästné súboje ( napr. z vlaku ) sú skôr úsmevné ako reálne a bezkrvné,no bola taká doba. ()

SNCIS

"Strašná ženská." - "Jo chtěla mne kopnout ." Charismatický Sean Connery jako agent 007 podruhé. Dobrý špiónský trochu komplikovaný příběh. "První výstřel tě nezabije. Ani druhý. Ani ten třetí. Počkám si, až se budeš plazit a líbat mi nohy." Soundtrack tipický bondovský s oblíbenou melodíí, kterou všichni známe. Perfektní akční záběry a zahlédneme i kočku hlavy organizace Spectre - Přízrak Blofelda. Líbila se mi i Bond girl Daniela Bianchi. "Vím o tobě z tvého spisu úplně všechno." - "Doufám, že jsem tě nezklamal." - "To ti řeknu... až ráno." Nicméně Dr. No byl lepší. - 80%. ()

Felsenberg

Kompaktní scénář, nejlepší Bond všech dob, nejlepší bondgirl všech dob - překrásná Daniela Bianchi, kopající herdekbaba s nožem ve špičce boty, skvělý a důstojný Bondovův protivník Robert Shaw, legendární rvačka ve vlaku ... to tvoří vynikající koktejl a podle některých nejlepší bondovku všech dob. ()

Foltest

Srdečné pozdravy z Ruska jsou poctivé špionážní drama. Možná jde dokonce o nejšpionštější ze všech bondovských filmů. Ve snímku nejsou bombastické přestřelky a futuristické zbraně, zato odposlechy, příběh protkaný jemnými diplomatickými nuancemi a nepozorovanými vraždami je příběh přímo nabitý. Právě v komornosti filmu se podle mě skrývá i hlavní kouzlo celého snímku. Bond girls jsou krásné jako vždy a na film je tak radost se dívat. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

gggggg

Pre mňa asi najlepší Bond je Connery a najlepšia bondovka Srdečné pozdravy z Ruska. Film so správnou dávkou romantiky, akcie aj humoru. ()

HombreT

Tu už máme plnokrvnejšieho Bonda a 'zaděláno' na ikonu žánru. Proste super a to aj vzhľadom na všetky nepriaznivé faktory viď doba vzniku. ()

GrooteLulu

Tenhle Bond je unikátní ve dvou rovinách. Jedna je soundtrack od Johna Barry, který pro mě při srovnání všech jeho "bondů", vychází nejhůř z prvních top 7 dílů například. Ta "lyrika" vyjádření děje se objeví až v následujícím díle. Tady je největší akce při ukradení šifrovacího stroje a sestřelení vrtulníku. S tím souvisí druhá rovina a to, menší počet lokací natáčení a delší vlakové scény. Srdečné pozdravy z Ruska vám prostě utečou jako jízda rychlíkem z Ostravy do Brna a celou dobu při tom hladíte bílého kocoura. ()

Elanornegra

Agent 007, Opat skvelý Sean Connery. Scenár, ktorý nemal výrazne trhliny vyzeral naivne, ale nejak to nakoniec vypálilo nad očakávania. Veľmi profesionálny výkon od Shawna, prehľadná bitka vo vlaku, gipsy scény, opäť niekoľko žien, Diana Bianchi, nedá sa protestovať. Krasne prostredia, či Benátok, alebo Instanbul. A záverečný soundtrack tomu dal este vacsi lesk s *…..90% ()

Kelinej

Oproti Dr. No je tohle už bondovka (skoro) se vším všudy, takže se divák nenudí. Hlavně padouši se povedli, samotný James je ještě tak trochu jeliman. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)