Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Najt

Tak tady bych se rád vrátil ke svému komentáři u doktora Noa. Bond č.2, je mnohem jasnější a smysluplnější, je vidět, že u jedničky si výprava odnesla určité zkušenosti a ve dvojce to bylo znát. konečně se taky objevila první bondova hračka ( kufřík) .. Tento díl mě bavil víc než předchozí a to po všech stránkách. Edit : takže po druhém shlédnutí jsem zjistil, že první dr.no byl lepší. Asi to prostředí i James byly lepší, tady ty turci a vlak mě podruhé moc nechytl. Takže ubírám hvězdu. Bond song ještě nejspíše není, bond girl dobrá a bond hračky v podobě kufříku super. ()

celticek

O něco záživnější než Dr. No. Člověk se pousměje nad catfightem dvou cikánek a hlavně závěrečnou scénou s nožem v botě. Istanbul, Velký bazar a Orient express v pohodě. Zápletka dětinská, bond girl průměr. I idiot by poznal britského agenta. Pobavil fotoaparát Ljubitel. Spectre jako arcinepřítele mám rád. ()

teltri

Najslabšia bondovka pre mňa. Aj pre to lebo som to videl v angličtine a mnohým veciam som nerozumel. Všetci sa len rozprávali, niekam cestovali, žiadna špionážna akcia...? ()

helrohir

Druhý film o agentovi 007 je približne na rovnakej úrovni ako Dr. No. Sean Connery je samozrejme výborný, ale predsa len ešte nie je tým agentom, z ktorého charizma len tak prší. Taktiež ani záporák ešte nebol ten správny "zloduch", ako napríklad Goldfinger. ()

maoc

Mezi bondovkami vyniká uvěřitelným a konzistentním příběhem. Mušky by se našly (nový šifrovací stroj, po kterém HMSS a CIA už léta pasou, škoda psychologické nepropracovanosti postavy Beje a blonďatého zabikáka), ale není to nic, co bych u tohoto typu filmu neskousl. Když se k tomu přidá slušné filmové řemeslo a kvalitní akční scény, musím i já oproti debutu Dr. No hned dvě hvězdy přidat. ()

kubilov

První Bond s levelem extratřída. Connery už je tím charismatickým borcem, co má všechno na háku. Do toho pořádná kupa záporáků v čele s panem "bezhlavým" a nechutnou babou Jagou. Skvěle zvládnutá vlaková scéna a zajímavá dezerce zatvrzelé komunistky na Západ. 5* ()

Havala

Děvkař a opilec, tak na mě působil tehdejší Bond. Žánr se vyvíjel a musím říct že moderní pojetí s Craigem mi sedí mnohem více. Některé scénky jsou neskutečně teatrální. Connery byl ale rozhodně fešák. ()

makakus

V conneryovské sérii bondovek patří tento kus k těm nejlepším. Pojetím připomene Hitchcocka, a to dokonce i přiznaně (těsné nálety letadla na člověka v opuštěné krajině vychází z North by Northwest). Do série přichází oddělení Q se svými skvělými vychytávkami a první bondsong. Krásný záporácký part pro Roberta Shaw, kterého později proslaví Čelisti. Nádherná lokace v Istambulu a vrcholně machistická scénka, kdy Bond dostane k využití dvě cikánky a má rozhodnout, která je lepší. Kde ty loňské sněhy jsou... ()

Joedas

Je to na hraně, ale zdá se mi to o třídu horší než Dr.No a už jen proto musím jít níž. Ať se film snažil sebevíc, nedokázal mě zaujmout. Dražší lokace ničemu nepomohly a upřímně mi dost nesedly ty výkyvy v tempu. To Bondovi nesluší. Současný Spectre má spoustu jiných problémů, ale v tomhle je Srdečným pozdravům z Ruska dost podobný. Ale oproti tomuhle mě Spectre i přes přestřelenou stopáž kupodivu bavil. ()

JackBurda

Malinko slabší než první díl, ale špatná bondovka to fakt není. Bond má proti sobě profi zabijáka a jejich finální střet ve vlaku je fakt supr. Navíc se objeví typické vynálezy, které Bond používá. Nemám důvod kritizovat. ()

ostravak30

Na můj vkus stále málo akce. Ano, já vím, že film je z roku 1963, ale i tehdy se daly natočit automobilové honičky, rvačky či výbuchy. I v podobných letech natočené francouzské kriminálky nabízejí víc než první bondovky. A tak mě zaujala především krásná Daniela Bianchi. Konečně Bond absolvoval i první pořádnou rvačku, ale i tak stále málo akční. Ale jedno se musí bondovce přiznat. Je vidět, že s každým dílem stoupají o stupínek výš. Zase to bylo lepší než minule. Škoda, že ze současnými bondovkami to platí přesně naopak. ()

subic

Začátek v Benátkách, československý šachista Kronsteen poráží kanadského Macadamse. Kronsteen je č. 5 Spectre. Tentokrát se krade sovětský šifrovací přístroj Lector. Jedeme do Istanbulu na pár hezkých dní. Turci jako spojenci využívají cikány a Rusové zase Bulhary na tu "špinavou" práci. Dlouhá cesta nudným vlakem do Terstu a potom lodí do Benátek. Poprvé se tu ukazuje Q, který přichystal pro 007 kufřík s několika vychytávkami. Nelze opomenout sličnou 21letou blond Italku Danielu Bianchi, která je podle mě nej bondgirl ze šedesátek. Jsem na vážkách, oproti předchozímu Dr.No je tu takový trochu pokles kvality i napětí. 75% ()

PlayEasy

Asi budeme v menšině, když prohlásíme, že se nám Dr. No líbil víc. Koneckonců, exotická Jamajka se s vyprahlým Balkánem (kromě Hrvatska, samo sebou ;) nedá srovnávat a trošku štědřejší dávka akce by taky neublížila. Na druhou stranu, tyto nedostatky byly alespoň zčásti vykompenzovány neutuchajícím šarmem Seana a přenádhernou Bond girl. 70% ()

Jehan

Roztomilá ptákovina. Elegance. Agenti už nikdy nebudou mít takový šarm a naivitu. A mladé ženy už asi nikdy nebudou mít takové nádherné figury jako v 60. letech. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)