Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

MI-380

Pokračuji v opakování šedesátiletého seriálu, před lety při prvním setkání s Bondem a ruskými agentkami jsem byl krutý - jen tři hvězdy. I teď nemám co měnit. Dr. No u mě zabodoval o něco víc. 70 % (11 357 hodnotících je aktuálně na 80 %). ()

Pit

Od počiatku ma Bond bral, nebudem tieto filmy rozoberať. Jednoducho si vždy pri nich dobre oddýchnem, nemusím si pražiť hlavu nad nejakým tažkým dejom a celé to nejako na mňa dobre vplýva. Kto z nás nechcel byť ako on, keď sme boli chlapci. /Samozrejme na Supermana a spol. som nezabudol/ ()

spikey1

v pořadí druhá bondovka, Sean v plné síle, krásné souboje na lodích, úchvatná zápletka. Bond byl symbolem doby a se Sirem Connerym jako hlavním představitelem to byla úžasně silná látka. ()

Pecival

Aby mě bavil špionážní film bez akce, potřeboval bych trochu reálnější příběh a méně očividných děr. Odsýpá to sice docela svižně, ale nenadchne. To samé platí o Connerym jako Bondovi. Má sice pár momentů, kde předvede svůj šarm, ale mě se prostě nijak zvlášť nelíbí. Mám na tuto roli jiné favority. ()

Styxos

Nechápu, proč se mi tenhle díl dřív nelíbil, když je to tak skvělá jízda. Connery sice nemá tupé, ale v roli 007 je jednoduše perfektní. Sice ještě nemá super káru, ale stylový kufr, který by mu záviděl leckterý podomní prodavač vysavačů, se taky počít. Navíc Daniela Bianchi je jako Táňa fakt kost, kterou by mu záviděl i Tony Stark. Zápletka je pak o něco komplikovanější než u Dr. No, mnohem víc se tu cestuje, což je zásluha většího rozpočtu. Akčních scén tu sice není moc, ale když už na ně dojde, tak stojí za to. Konkrétně ta v cikánském ležení a ve vlaku byly asi nejlepší. Druhá zmíněná mi v něčem připomněla Bournovky. I tady lze najít pár podobností mezi CR & QoS - zejména v tom, že 007 ještě pořád není ten uhlazený frajer s technickými hračkami, ale agent, co se musí spolehnout hlavně na svoje schopnosti a snadno se při tom zašpiní. A pokud mi u Dr. No přišel hudební doprovod chudý, pak mi to tady John Barry bohatě vynahradil, protože stvořil super akční doprovod, ale hlavně milostné téma, které vychází přímo z titulního songu. ()

Liqid

Druhá bondovka v pořadí. Sean Connery je ještě poměrně mlád a proto Bond vypadá jak se patří. Prostředí studené války ukazuje souboj tajných složeb pro dešifrovací stroj. Ta záminka je snad skutečná! Tak na mě film působil. ()

P1tr

Ve druhém díle se Bondovská série začíná naplno rozjíždět a zasévá zárodky budoucích trademarků včetně SPECTRE a Blofelda. Jde o zábavné dobrodružství obsahující několik ikonických momentů a dodnes Srdečné pozdravy z Ruska příliš nezestárly a jsou stále kvalitním filmem, který v rámci série 007 patří k tomu nejlepšímu. ()

vitekpe

Ja myslim, ze je stejne tou nejhlavnejsi zenou v bondovkach Lois Maxwell...(kdyz teda pominu Honor. Ale to je laska, takze tu nic neprekona...) :-) Paradni podivana, zde uz se stoprocentnim Bondem. Neni duvod udelovat mene nez plne hodnoceni. ()

Dinosaurier

Proč je Kronsteen z Československa a nemá české jméno? :D A proč vypadá jako stoprocentní Rus? :D A proč je Romanova uplně neschopná blond blbka? :D Já tě miluju Šóne, ale jsi fakt tahoun bondovek. Nemluvě o tom, jak je tam co pět minut nějakej bitch slap a všechny národnosti obsazujou Amíci pouze s makeupem. Včetně Asiatů v prvním díle. ()

James87

Bond nezůstal na jednom místě moc dlouho, byl to kapku cestopisný díl, což bylo fajn. Bitka ve vlaku byla taky dobrá, ale jinak to byl vlažnější 007. ()

PALINO

Prvá bondovka vyslala Jamesa na Jamajku, druhá ho posiela do Istanbulu, kde nás okrem iného zaujme prestrelka v cigánskej dedine, no najlepšie momenty filmu nás podľa môjho názoru čakajú v útrobách vlaku, kde sa môžeme zabaviť na typických bondovských finesách. Celkovo povedané ma SRDEČNÉ POZDRAVY Z RUSKA zabavili o niečo viac ako ich predchodca Dr. No, sú viac bondovejšie a okrem toho ponúkajú i niekoľko nových nezabudnuteľných bondovských ingrediencií, medzi ktorými rozhodne patrí postava Q v podaní Desmonda Llewelyna, ktorého máme možnosť vídať v tejto sérií neuveriteľných 36 rokov a ktorý vždy poskytne Jamesovi nejakú tú potrebnú, život zachraňujúcu hračičku alebo kultový záporák Blofeld, typický svojou láskou k mačičke a ktorý tiež nie je len jednorázovou záležitosťou. ()

velkyvezir

Druhá bondovka a pro mne dosud nejlepší díl, který kdy byl natočen. Bond hodně cestuje, zvláště scény ve vlaku jsou skvělé a především z mého pohledu nejhezčí Bondgirl, která kdy byla. ()

adam9

Moje nejoblíbenější "Conneryovka." Na první pohled jednoduchá, ale zároveň chytrá léčka šachistického stylu a také velice zajímavé rozdíly ruských žen. Zatímco Romanová nejkrásnější BondGirl za Conneryho éru vůbec, tak Klebová prototyp ženské škarednosti :D A nabušenec jménem Grant to také příjemně okořenil. ()

jondoe

Tak ako som pisal v komentari k filmu Dr. No rozhodol som sa pozriet si vsetkych bondov pekne poporade. Som vsak iba pri druhom a uz ma to prestava bavit. Tieto stare bondovky su tak neskutocne naivne, ze sa mi az nechce verit ako sa mohol stat agent jej velicenstva takym kultom. Zapletka biedna az naivna, dialogy strojene, pri bitkach som smiechom skoro spadol z gauca najme pri tej ked Bonda chcela kopnut jedovatym hrotom ta stara ruska agentka a on specialny agent z neskutocnym vycvikom sa jej ledva ubranil. Jednoducho trapne. Connery nie najlepsim bondom ako vela ludi hovori. Uz teraz mozem z istotou napisat, ze v mojom rebricku bude patrit niekde na spodok a mozno aj na ten samy. Z prizmurenim obidvoch oci davam dve hviezdicky, ale je to naposledy co berem ohlad ku kultovemu dielu. Ak mi budu dalsie bondovky pripadat naivne a trapne budem ich hadzat nekopromisne do odpadu. Tesim sa na Goldfingera. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)