Mayday

• Slovensko Mayday (viac)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

Marze

Standartní akční adrenalin pumpující dobrodružství s Gerardem Buttlerem v kokpitu. Milovníci thrillerů bez kritického myšlení to budou považovat za zábavný let. Je to ve stylu devadesátek. Popcornová zábava bez viditelného pocitu, že už jsme to někde viděli. Jsou tu vyrovnané všechny přísady akce, krev, střílení a heroismus. ()

rollman1

Celkem příjemně překvapilo. Butler ve formě, CGI škaredé jak noc, ale o to tady vůbec nešlo. Přímočará, akční, celkem napínavá jízda, ve které sympatická dvojce zachraňuje pasažéry letadla před zlými separatisty. Víc takových filmů, kde se neřeší zbytečné serepetičky kolem a jede se na plný plyn od začátku do konce. Hloupé, ale zábavné i krvavé a to mi protentokrát stačilo. ()

TheEvilTwin

Tak tohle byl ale nepopsatelný nářez a akce, jaká tady už dlouho nebyla! Výborný Butler a Mike Colter, napínavé pilotování a přistání v džungli mezi povstalci a naprosto bezchybná akce plná krve, přestřelek, stealth misí jak z Far Cry i bojů na nože. Doslova ani minutu jsem se nenudil, hltal jsem film od prvních minut a závěrečná přestřelka u letadla (sniper!!!) mi naprosto vzala dech, ostatně stejně jako celých 100 minut před ní. Nemám byť nejmenší výtku, tohle byl prostě top shit luxus, který všichni fandové akce a stříleček musí zásadně ocenit. Dlouho mě film takhle nebavil!!! ()

Necrotongue

Tento snímek měl od počátku všechno to, co očekávám v ne příliš vydařeném béčku: Nový rok, milující rodinu, letadlo, psí počasí, nebezpečného pasažéra a (i když to říkám nerad) Gerarda Butlera. O to větší (a milejší) bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že se tvůrci vydali po úplně jiné cestě, než jsem předpokládal, a ukázali mi tak, že se dá z provařených ingrediencí natočit akčňák, který mě navzdory mému skepticismu osloví a hlavně pobaví. No, a i když si o startech a přistáních proudových dopravních letadel na nezpevněných plochách myslím své, tahle kombinace Black Hawk Down a Far Cry 3 mě zaujala svým nepřekombinovaným dějem, slušnou akcí a taky tím, že v sobě tvůrci našli dostatek soudnosti na to, aby nenechali pána v letech (ale stále v kondici) běhat po džungli samotného a dali mu kvalitního parťáka. Já netvrdím, že šlo o nějaký vrchol světové kinematografie, já jsem se ale dobře bavil, Gerard Butler a Mike Colter spolu skvěle fungovali, Daniella Pineda byla výbornou hlavní letuškou, a tak jsem neměl důvod jít pod čtyři pěticípé. Nenáročné ale zábavné (pro mě tedy určitě). / Poučení: Film mi ukázal, jak je možné vzlétnout v letadle a přistát na koloběžce. ()

JASON_X

Velký bílý macho muž s ještě větším černým macho mužem, za pomoci dalších tří velkých macho mužů (bílého, černého a žlutého), zachraňují bílé, černé i žluté pasažéry zříceného letadla, unesené odpornými žlutohnědými hajzlíky. Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděl tak skvělý akčňák. Oldschoolový, mozkovýplachový, takřka bezchybný. A navíc ještě obohacený o vynikající složku katastrofickou, pasáž s nouzovým přistáním letadla je myslím lepší, než jakákoliv jiná pasáž o nouzovém přistání letadla, jakou jsem ve filmu dosud viděl. Vysoce nadprůměrná je pak i akční složka, zvlášť práce s palicí velkého černého macho muže se mi tuze líbila. Nebo když žlutý macho muž kosil žlutohnědé hajzlíky průbojnými střelami skrz auto, to jsem taky žral. A patos se drží na vcelku snesitelné úrovni, takže v návalu momentálního kvalitního diváckého uspokojení nemám problém zaokrouhlit nahoru. Jen by mě zajímalo, jak a kam se velký černý macho muž plánoval dostat z ostrova Jolo, ale to už by byla jiná pohádka. ()

luka4615

Přesně tento typ snímků sedí Gerardovi Butlerovi naprosto dokonale. Plane je totiž sympatickým akčním béčkem, které se ve své podstatě nebere vůbec vážně, přičemž jediným jeho cílem je diváka v rámci svých limitovaných možností královsky pobavit. Musím tedy konstatovat, že přesně to se tvůrcům vážně povedlo, jelikož na akční stránku se velmi dobře kouká, záporáci jsou správně přepáleně zlí a Gerard je zde klasický nezničitelný hrdina. Plane je zkrátka přesně ten film, od kterého nic moc nečekáte a on se Vám ve finále velmi bohatě odmění. Skvělá práce! „If you have New Year's Eve Plans, I just canceled them.“ ()

becki_tu

Nemusíte mít doktorát z leteckého inženýrství na to, abyste poznali, že tohle fakt není podle skutečné události. To však nemění nic na tom, že jde o poměrně zábavnou akční jednohubku osmdesátkového střihu a Gerard Butler opět potvrzuje, že role hrdinných spasitelů mu prostě sedí. ()

Morholt

Poctivá butlerovka, ve kterém Gerardovi žuchne letadlo a on je pak nucen zachránit rukojmí z ruou filipínské guerilly. Tady není moc co vytknout. Povedl s pád letadla, seděla mi nekompromisní akce a nakonec se to povedlo i herecky, ačkoliv o tom to tady není. Co beru jako největší přednost filmu je fakt, že vše je pořád v pohybu a všichni přítomní čelí soustavnému stresu, takže se tu z mého pohledu nenajde žádný prostoj. Ke konci se člověk sice musí trochu usmát nad tím, jak to nakonec hlavní hdina celé skoulí, ale to k podobným béčkům patří. Za mě spokojenost. 80% ()

Lacike

Nenechajte sa odradiť tým, že tam hrá Butler a že je to béčko. Má to sakra ďaleko k Seagalovkám alebo posledným Willisovkám. Je to taký dobrodružno-katastrofický mix o jednom lietadle, ktoré neustále niekam padá a potom vzlieta a tak dookola. Dôjde aj na ohrozenie miestnymi gorilami a prestrelky nimi, ale akcie tu veľa nie je a je len takým bonusom naviac. Ale zato je špičková. Pri bitke cítite každú ranu a spolu s hlavným hrdinom lapáte po dychu, aby ste toho hnusného bastarda premohli. Pri solídne natočených prestrelkách si zase dal záležať zvukár, takže majú poriadne grády a scéna so sniperkou je rovnako úchvatná ako v štvrtom Rambovi. Takisto sa vydarili postavy. Jak tak akurát, aby nám na nich záležalo, načrtnutí pasažieri, tak super hlavné duo:  hrdinský kapitán a jeho rozporuplný pomocník, ktorý nakoniec dôjde k šťastnému vykúpeniu. Potešili aj scény z centrály s ráznym Tony Goldwynom. Nie je tu žiadna postava, ktorá by diváka srala alebo rozhodnutie nad ktorým by krútil hlavou. Je to tak akurát vyvážený mix medzi uveriteľnosťou a zábavným nadnesením a to všetko v nepodfinancovanom technickom prevedení. Jak staré dobré pecky z 90tych rokov. Keby tam bolo viac akcie, tak dám plný počet. 8/10. ()

Dale

Typické naivné akčné béčko, ktoré nemá čím zaujať, ani tá akcia za veľa nestojí a príbeh a postavy sú na zaplakanie. ()

Padme_Anakin

Stárnoucí Gerard Butler má pořád to krásné chlapácké charisma a dostal mě hned od začátku, omotal si mě kolem prstu a já musím přiznat, že mi bušilo srdce jak o závod, když ty vymletý palice stříleli rukojmí a on tam chtěl běžet mezi ně, naštěstí ho rozumnější zatčený zvládnul zadržet.. Příběh o neplánovaném přistání na jakémsi ostrově, kde není vláda, úřady, policie, je skvělý drsný akčňák, odsýpá to, furt se něco děje a houstnoucí napětí příjemně šimrá.. Co by se dalo vytknout, shovívavě odpouštím, jsem na vlně.. ()

corpsy

Butler opäť v akčnom móde, ktorý mu sedí viac, ako romantické snímky. Taký béčkový kráľ akčných filmov, sympaťák a reálne uchopený borec. V tomto snímku síce nesype hlášky ostošesť a až na pár výnimiek neseká mŕtvoly jednu za druhou ( na to sú tu iní ), ale odvážne zachraňuje s pomocou prevážaného väzňa rukojemníkov z rúk únoscov. Priaznivci akčňákov ( hlavne tých Rkových ), by mali mať dušičku na pokoji. ()

ledzepfan

Jo, má to sice snad všechny do očí bijící klišé žánru posbírané do jednoho paklu jako pokemony, ale je to zároveň i tak krásně přímočaré, svižné a krátké, že to člověka prostě nestihne nasrat. Podruhé si to asi už nikdy nepustím, ale oddychová jednohubka to byla povedená. ()

agentmiky

Čekal jsem spíše další podprůměrný film, ale musím uznat, že francouzský režisér Richet tomu dal správný říz (jeho 2 filmy o Veřejném nepříteli číslo 1 jsou přímo exkluzivním materiálem). Gerard Butler si odvedl své, roli odhodlaného pilota jsem mu věřil v zásadě bez problémů. Jinak mě na filmu zaujalo exotické prostředí džungle v Indonésii (to se moc v celovečerácích neobjevuje). A též nekompromisní akce, jež se s ničím a nikým nemaže. Dojde tedy na jednu super bitku v rozpadlém baráku a pár přímo luxusních přestřelek (ta Barretka na konci? paráda :D). Na závěr si pro nás film přichystá poctivě vygradované uzavření příběhu. Jsem spokojen. Jen teda s tím zpracováním nouzového přistání si mohli dát více práce, CGI dost haprovalo. Za mě 7/10 ()

kobejn

Narozdíl od většiny co to tu chválí, já viděl naprosto tuctovej akčňák, kterej vypadal jako levný béčko, kerym taky je. ()