Mayday

• Slovensko Mayday (viac)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

uhlerado

Letadélko, nebolo to zlé, vyslovene jednohubka akcia ala rambo IV. prvých 70% filmu bolo super, potom som čakal nejaký zvrat, no nestalo sa tak, škoda. Ale po dlhom čase dobrý akčný thriller.Mnoho vecí nereálnych, no čo by sme čakali pri filmoch s Gerardom. ()

Kushina

Jsem rád, že celý film nebyl jen ze vzduchu, takových filmů jsem totiž už viděl stovky. Změna Vzduch-země-vzduch-země, kde na zemi bylo víc než ve vzduch mi vyloženě vyhovovala. Každopádně na druhou stranu to nebylo nějak extra zábavný a zvraty v tomhle filmu nečekejte. Skvělý Butler ale zahrál tuhle roli na jedničku a akce bylo víc než dost. Takže taková lehce naprůměrná věc. 65% ()

Sebule

Naprosto skvělé akční béčko. Čekal jsem, že to bude dobrý a ve výsledku to je ještě lepší. Akčňák, jak si představuju, jednoduchý děj, má to neuvěřitelné tempo hned od začátku, pěkná dávka akce, napětí, opravdu dobré herecké výkony. Záporáci byli pěkní filipínští hajzlové, přesně jak jsem si to představoval, takoví klasičtí asijští maniaci. Scény s letadlem opravdu pěkně udělané a některé filmy by si mohly vzít příklad. Opravdu poctivá akční práce. Hodnocení: 8/10 ()

Hopeman

Jednoduché, hezké. zábavné, několik žánrů dohromady smotaných, ale stále v systému akční chůze, ..... co je však ještě významější ?,....  že si odpočinete od novodobého exkrementu..... a v klidu si vychutnáte Film jenž byl "tohoto" ušetřen....... Have Fun!:) ... FAGP- ()

Saxos

Filipínská armáda musí být opravdu zoufalá. Nezvládá vyčistit malý ostrůvek žvatlajících banditů. Naštěstí nouzově přistane novoroční letadélko a co nezvládne armáda vyřídí pár chlapů. Závěr: nedoporučuji. ()

Heywood

Butler má lepší filmy a horší také. Tenhle je někde mezi. Námět je příliš jednoduchý,( zabijácké komando letělo na Filipínské ostrovy odkud?) Zlý hodný vrah byl předvídatelný a nakonec to byla spíše taková slátanina katastrofáku kombinovaná s Merkelovskými obohacovačemi. Nebál jsme se ani o Butláče, ani o cestující ani o letušky a mrtvoly mě nechávaly v klidu, jako když vidíte na dálnici v protisměru bouračku. Je to blbé, ale tak to někdy chodí, byť to nikomu nepřejeme. Exotika místa mě nelákala, letecká společnost vypadala jako banda blbců, krizový manažer zněl jako vytažený z komiksu a tak ty tři hvězdy jsou za to, že alespoň někdo chápe, že ze zločinci se nevyjednává, že chudáci migranti mohou být i kriminálníci a těžko lékaři či fyzikové a dentisté, že bez pomoci a  zbraněmi se ze zlem nedá bojovat a ŽE někdy chcete vidět film se šťastným koncem místo nastaveného zrcadla čemukoliv. Vynechali se tu LGBT+, připitomněle nucené smíšené páry a polemiku, jak kapitalismus plundruje planetu a nemáme raději topit a jíst jen mrkve. Alespoň někdo necpal do filmu přitroublou propagandu. ()

hony23

Pilot Brodie nemá dobrý den. Nejprve musí nouzově přistát na odlehlém ostrově, aby posléze zjistil, že na ostrově řádí teroristické komando. Všechno zlé je ale pro něco dobré, takže divák si díky tomu může užít skvěle natočený akčňák, jakých se v dnešní době už točí pomálu. Pravda, ten závěr byl už dosti nevěrohodný, ale pokud chcete natočit co nejnapínavější podívanou s dobrým koncem, snadno se stane, že sklouznete do říše pohádek. ()

Feferonka1

Jooooooo,pak že nerostou  :) Skvělá odpočinková podívaná. Film maká a maká pořád svým jasným směrem,s ničím jiným se nezdržuje.  Žádný nudný nekonečny rozhovory o manželkách, rodinách,kravinách,žádný nabotoxovaný dyliny,žádný volizování gayů a k tomu víceméně všichni herci sympaťáci. Za toto a ještě víc přidávám hvězdu navíc.Dekujuuuuuu. 5/5 ()

parazit

Svěží Butler, který si střihne sympatického pilota, který jako správný kapitán bere na svá bedra odpovědnost za všecky svěřence... Ale vážně, fakt to bylo dobré, dost akce, mělo to spád, žádné nelogické habaďoury, možná jen to, že by se klidně nechal zabít pro cizí lidi, což nevím, kolik z nás by to svedlo :-? ()

veverysiak

Až také podarené to nebolo, Gerard si stále viac a viac nevie vyberať roly a zúfalo sa rúti do škatule s nešťastníkmi ako Cage, Willis a podobne, nestačilo mi, že príbeh sa neodohráva len v klaustrofobickom prostredí lietadla a oživili ho nejakými exotickými ostrovnými kulisami, kostra akčného béčka zostala a s ňou žalostné imbecilné prvky podobných pokusov, napriek tomu chlapi neskĺzli na celkom spodné podlažia a miestami dokážu udržať našu pozornosť, takže 40%. ()

swenyx

Nebojácný pilot, který se snaží zachránit svoje pasažéry za každou cenu, moc jsem teda nepochopil ten background toho vraha, nedává smysl aby jen tak poslali vraha komerčním letem, stejně tak to, že poslali to letadlo do takový bouřky, ale i přes těhle pár nelogických věci jsem se bavil a ten béčkový akčňák jsem dostal. První půlku filmu kdy se hraje více na katastrofický žánr jsem si asi užil více, ale ani druhá půlka s přestřelkami neurazila. ()

fafejt001

Tak  vcelku  nic  nového  pod  sluncem . Úvod  trochu  nuda ,  pak  se  to  rozjelo . Od  toho  ztroskotání .  Bouře  síííla . Butler  a  ten  druhý  , Colter  byli  hlavními  hrdiny  filmu . Nebylo  to  úplně  hloupé  a  tak  dám  * * a půl  . ()

TesterX

Naprosto prumerna, jednoducha, ale v klidu skouknutelna blbina se sympatackym zachrancem vsech Butlerem nicim neprekvapi, ale taky neunudi. ()