Reklama

Reklama

Mayday

  • USA Plane (viac)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (193)

Cervenak 

všetky recenzie používateľa

Ach, mňam-mňam! Toto som potreboval ako sviňa škrabkanie. Rozkošný staromódny priamočiary testosterónový polobéčkový a znesiteľne blbý akčný náklad - ani som nevedel, že je ešte niekto schopný čosi takéto vyprodukovať. Bál som sa, že to bude len ďalšia "lietadlovka", ale je to hlavne džungľovka, krásne to odsýpa, Butler si ide svoje (a bohato to stačí), sympaťák Colter mu zdatne sekunduje, má to ňuňu scénu s puckou, šťavnatú finálnu prestrelku (ako sa volá tá priebojná veľkokalibrová ostreľovačka, čo prederaví džíp i zopár Filipíncov za ním ako papier?) a vôbec žiadne hady. No neber to! Spokojných 7/10, len tak hvizdne. ()

POMO 

všetky recenzie používateľa

V rámci šablonových a naivních akčňáků s Gerardem Butlerem příjemné osvěžení díky exotickému asijskému prostředí a se záporáky, na jaké jsme zvyklí spíše z Rambovek. Kapitánova odpovědnost ze cestující a jeho zkušenosti z armády, které mu udrží v rukou i samopal. Buddy motiv, volání si s dcerou na dálku a tak. Efekty s nouzově přistávajícím letadlem ale průměrné. ()

Reklama

verbal 

všetky recenzie používateľa

Žerárovi tentokrát upadlo letadlo, a nebyl by to sveřepě šišlavý altruista, filantrop a pyjonýr Řiťler, jakého máme tolik rádi, kdyby jej okamžitě nezvednul, nechytil za špici a neumlátil s ním celý pluk zlotřilé filipínské guerilly, zmrdsky ohrožující klasický psychologický pelmel porážkových pasažérů pod JEHO bdělým dozorem! Ovšem ač zní výše uvedené sebeabsurdněji, jedná se opět o hezky natočený jednoduchý, svižný, přímočarý, vcelku se neseroucí, homixové debily nementorující a veskrze vinně potěšující akčňák, jakých je dnes už jen asi jako bílých heteroseksuálních supersvištivců, mile evokující další, ještě podařenější kousek z roku 2015, kdy se tenkrát hostilním rákosím prodíral Twouba Vilzn. ()

T2 

všetky recenzie používateľa

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $32,111,181║ Tržby Celosvetovo $52,191,788▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Konečne Butler zas po dlhšej dobe narazil na niečo v čom sa vie nájsť. Akčný film s nádychom béčkovej šablóny sype nadmieru dobre. Butler dokonca nemusí držať priamo akčné oprate, skôr zastávať morálnu oporu a ide to priam náramne. Môže byť ako neškodná akčná oddychovka. /70%/ ()

Lima 

všetky recenzie používateľa

Vůbec ne hloupé drama, v porovnání s průplachovými pitominami, co Butler obvykle točí. Je vidět, že to stvořil šikovný Francouz, takže klišé, typické pro akčňáky z dílny Holého Údu, vás v jeho podání neuráží a má to takový příjemný starosvětský náboj, jaké měly filmy starší o několik desetiletí zpět. Akce tu vlastně ani moc není, a když už je, tak je fajn syrová (sniperka!) a skvěle ozvučená. Tohle se fakt povedlo. ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Portoriku počas leta 2021. (Real Tom Hardy)
  • Štúdio chcelo pre film iný názov, ale Gerard Butler (Brodie Torrance) trval na jednoduchosti názvu. (belinko)

Reklama

Reklama