Mayday

• Slovensko Mayday (viac)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

MaxForValue

Slovami jedného klasika: "Not great, not terrible." Akčné scény s účasťou špeciálnej jednotky sú lahôdkové, no to ostatné už pokrivkáva. Casting sa tentoraz príliš nevydaril a mimo Butlera sú všetky ostatné postavy necharizmatické, ploché a ľahko zabudnuteľné, dokonca i sám Luke Cage (Colter). Pravdupovediac, Richet a Butler už mali lepšie filmy. Nie je to vyslovene prepadák, 107 minút ubehne rýchlo, ale zo solídneho námetu (Rambo mixnutý s Letiskom) sa dalo vytrieskať oveľa viac. ()

Dejvecd

Gerard Butler je veľký sympaťák a aj napriek tomu, že jeho filmy sú po väčšine nie príliš logické a chytré blbosti, tak sa pri nich docela príjemne oddychuje. No a Plane nie je žiadnou veľkou výnimkou. Je to blbosť, kopa vecí tam nedáva najlepší zmyseľ, CGI nie je najlepšie, dej je dosť priamočiary a repliky zbraní patria medzi tie horšie, ktoré som vo filmoch videl. Avšak aj napriek tomu všetkému dokáže Plane kvalitne udržať divákovu pozornosť pomocou dynamickej tempu, vďaka ktorému film rýchlo ubieha, docela peknej akcií (veľmi oceňujem pasáž, kedy Butler bojuje telo na telo proti "banditovi"), milému (aj keď veľmi jednoduchému) príbehu a aj vďaka pár celkom napínavým momentom. Tento film rozhodne nie je ničím, čo by extra zarezonovalo v divákovej pamäti, ale zároveň tento sympatický akčňák vôbec neurazí, a vlastne sa jedná o super oddychovku. 7/10 ()

Mamlas

Jeden z těch lepších filmů za poslední dobu. Zkraje to až tak nezaujme, komorním průběhem za účasti převázně jen 1 herce a komparzu taky moc ne, ale poslední půlhodinka je docela fajn. (55%) ()

DJ Kritik

Akčný film s trochu iného súdka. Pád lietadla a následná situácia, ktorá je pojatá ako dobrodružná výprava dvoch záchrancov kapitána lietadla a väzňa-legionára. Tento film nepadá do nudy ani na chvíľu. Všetko tu zapadá ako má a dobre sa pri filme človek pobaví. ()

johnsnow

Zlé to nebolo, ale po núdzovom pristátí, ktoré síce kvôli rozpočtu nevyzerá najlepšie ale Richet to maskuje rýchlym strihom, tempo upadne až do konca sa nenaštartuje, jasné bitka 1 by 1 na jeden záber a záverečný vzlet to je teda rozhodne fajn podívaná, ale  ako celok priemer, a mierne sklamanie, ale nenudil som sa a to je hlavné. ()

PlayEasy

V dnešní době, kdy je špatných akčních filmů jako mravenců na mraveništi, u každého throwbacku do devadesátek (coby zlaté éry filmové akce) doslova chrochtáme blahem. Gerardovi a spol. se to kosením fanatických Filipínců ukázkově podařilo. Tisíceré díky! 75% ()

Facerr

Ty čtyři hvězdy jsou nejen za příběh a Butlera, ale i za neskutečné tempo, které úplně vynechává seznamování se s cestujícími, nebo flashbacky, se kterými by se dal děj s přehledem natáhnout na dvě hodiny. Takhle ale je ale konec, než se nadějete. ()

mata77

Celkom vydarený béčkový film, ktorý stavia hlavne na dynamike deja a snahe o udržanie aspoň minimálnej hladiny napätia bez dlhších prestávok. Slabiny som vnímala hlavne v scenári, ktorý obsahoval viacero nelogičností, povrchne spracovaných scén a potom v réžii, ktorá dovolila slabším hercom prehrávať, nezapojila ich naplno do diania okolo, alebo sa prizerala na ich spomínané nelogické úkony. Sú to vlastne presne tie veci, ktoré film zaradia do druhej kategórie, pričom časť divákov scény ani nemusí vnímať negatívne a dobre sa vo výsledku baví. Tak tento film je ukážkou aj takéhoto umenia. ()

wallax

Skvelé! Už dlho som si tak neuletel na filme, ktorý by mal dostatok napätia aby ma prikoval do sedačky s čajom v ruke, rozumnú dĺžku a slušný príbeh aj s hereckými výkonmi. Butler ako kapitán lietadla má zopár hrdinských (a jeden "vezmite si mňa miesto nich") momentov, ale prevažne sa nehrá na žiadneho supermana-svalovca a tak je veľmi často v polohe zbitého a krvácajúceho amerického tatina (ale inak je škót). Skvelo mu sekunduje černošský parťák (väzeň). Film postupne príjemne graduje, ale moment, ktorý som si viac krát pretáčal bol nástup a zásah špeciálnych jednotiek (samozrejme v momente kedy už už sa zdalo, že je to v kýbli), pri ktorom skutočne zaplesá nejedno (militantné) srdiečko. Technika, ktorú použila partia žoldnierov na guerillákov bola zaujímavá (a v podstate bežná) ale pri niektorých kúskoch až brutálna - konkrétne píšem o odstreľovačke s ktorou by sa dali búrať asi aj bytovky. Samozrejme film mal trošku hlbší scenár ako len zmazanie zopár teroristov z planéty Zem. Len tú gradujúcu atmosféru tak prudšie pozdvihol práve zásah žoldnierov. Vo finále veľmi slušný a dobre natočený film s dobrou hudbou od Marca Beltramiho, ktorý opäť nesklamal. ()

Mamutol

Těch 100 minut uteklo jako voda. Pár blbostí se tam sice najde, ale jinak slušnej akčňák na jedno šedivý odpoledne a taky, když něco tisknete už dva dny na 3D tiskárně a bojíte se, že vám dojde filament a potřebujete se na poslední chvíli s náhradním filamentem v ruce nějak zabavit ... 😉 ()

blondboss

Typická "butlerovina" so všetkým, čo k tomu patrí. Klišé nad klišé, prvoplánové akčné rodeo, miestami stupídne dialógy a až priveľmi predvídateľný dej. Čo ale toto všetko vyvažuje, je fakt, že sa tu dejovo spája letecká tragédia s vojnovým konfliktom, a to všetko zabalené do exotického ázijského prostredia. Vďaka tomu je tento snímok značným oživením v rámci tejto žánrovej klasiky a určite to možno hodnotiť ako podarenejšiu akčnú jednohubku, ktorá v žiadnom prípade neurazí. Aj keď slabšie, ale predsa len štyri hviezdy. 70 % ()

xxmurphyxx

Klasická obohraná Butlerovka s jasne nastavenými pravidlami, kto je dobrý, kto je zlý a ako to celé skončí, ale s veľmi sympatickým a hlavne fungujúcim 90kovým feelingom. Takýto typ filmu tu chýbal ako soľ. ()

smarkus

Podarený napínavý akčný snímok, od ktorého som čakal menej a dostal som viac. To je ten lepší prípad. Film akých sa dnes točí málo, pôsobí ako keby bol natočený 10+ rokov dozadu a to nie je výčitka, skôr pochvala :) Butlera mám rád, tak ako podobné filmy v neokukanom prostredí. 4* ()

tomics

Pro diváka nenáročná, akční a celkem napínavá podívaná. Kdyby mi tohle uteklo, asi bych o nic nepřišel, ale úplná ztráta času to nebyla. ()

DonBraso

Butler, letadlo, pasažéři, obviněný vrah a povstalci na ostrově. Začíná to vcelku rutině v letadle, kde čekáte, že se velký haló odehrávat nebude, ale chyba lávky. Film dávkuje akci mírnější, ale to ve výsledku vůbec nevadí. Na film se příjemně dívá, děj se rozehraje kvůli povstalcům a dočkáte se i přestřelek. Sice se film snaží udělat i napínavější části, ale ty se mu zas tak dobře nedaří. Je to většinou, že jeden tým má dorazit na místo určení, do toho máte někoho u letecké základny a pak šéf pilota, který prostě za záchranu pasažérů dá na vrub i klidně svůj život. Jasně, scénářem je to takové až pomalu béčku, ale film si na nic nehraje a než dosedneš letadlem do filmového cíle, tak budeš rozhodně spokojen.75% ()

Marcas

Není to úplně špatný akčňák, ale já se bohužel pohybuji v letectví a zkrátka těch několik nepřesností, které tu byly, se mi blbě ignorují. Abych byl trochu konkrétní, tak vypíchnu jednu věc. Celý kokpit letadla. Postupy byly relativně věrně napodobené, ale tenhle kokpit bohužel patří k úplně jinému letadlu než bylo to ve filmu. Jinak bych ale řekl, že film je čistý průměr. Pro akční pobavení však postačí bohatě. ()