Mayday

• Slovensko Mayday (viac)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

ER

Nízkonákladová podívaná s fajn herci a letadlem, kde při prvním zahřmění skoro vše přestane fungovat. Prostě nepřekvapivé béčko se vším všudy. ()

Nix

I když nám Gerard stárne, tak hraje tam, kde mu to jde nejlépe. Dycky fajn vidět Gerarda v akci. Film má dobrý tempo, i když není napěchován akcí, nenudí a i tak se pořád něco děje a atmosféra houstne. Příběhově je to klasická vykrádačka filmů o letadel, ale to vůbec nevadí, naopak, jednoduchost tomuhle opravdu sedí. Po delší době zase fajn záležitost. ()

Likan7

Solidní a překvapivě funkční béčko s Butlerem, který ale není ten největší drsňák. Mike Colter je sympaťák stejně jako Gerard a spolu dají se pokusí vystřílet ostrov teroristů a zachránit "svý" pasažéry. Plane si na nic nehraje, ale právě o to lepší film je. Jen těch příšerných trikových záběrů na turbulenci a letící letadlo by mohlo být méně. ()

Pavel82

Plane začíná velmi slibně a úplně jsem se tetelil, že uvidím nové Přepadení ve vzduchu nebo Boeing 747 v ohrožení. Podle názvu člověk čeká, że půjde o letadlo. Ono o něj ve finále samozřejmě jde. Jen trošku jinak než bych si přál. Není to úplně nudné, jen hrozně přitažené za vlasy a blbé. Letadlo, po nouzovém přistání, který sotva stojí, bez elektriky prostě normálně nevzlítne za salvy kulek a zase znovu nepřistane. Butler stárne, ale celý film pořád dokáže utáhnout na ten svůj pokřivenej úsměv a notnou dávku charizma. Stačil jen smysluplnější a uvěřitelnější scénář. ()

bearmeedek

Ne, že by mě to ohromilo, ale je to slušný béčkový akčňáček. Napětí při letu v bouřce a havarijním přistání. Napětí při boji s povstalci. Některé akce byly celkem zjednodušeny, ale tak jo. Tady šlo opravdu o "zábavu". 69%. ()

rublik05

Gerarda Butlera jsem bral a stále beru jako určitou záruku kvality, bohužel se ale poslední dobou začíná objevovat v čím dál tím lacinějších a mizernějších béčkových projektech, což je konec konců i případ snímku Mayday. Ten představuje ten nejobyčejnější a nejtuctovější akčňák, jaký si lze představit. Což o to, i z takových námětů se dá vytřískat maximum, nicméně zde se dobrou polovinu stopáže absolutně nic neděje, po této těžce uspávací první polovině konečně dojde na nějakou tu akci, jež je ale až na pár výjimek vcelku průměrná a je jí málo. Herecky to táhne především samotný Butler, záporáci jsou těžce zaměnitelní, pro příběh však vcelku dostačující. Podruhé bych si Mayday už s největší pravděpodobností nepustil, snímek mě moc nebavil, na druhou stranu mě ale neurazil, takže za mě je to takový slabší průměr. 4/10. ()

Brooks

Režisér Richet skvele zvláda dynamiku deja a jeho akčným scénam nechýba údernosť, ale inak je Plane ukážkovo nevýrazným reliktom deväťdesiatych rokov. Scenár pôsobí zjednodušene, obsahuje kopu logických dier a nedáva žiadny priestor postavám. Duo Butler-Colter dobre obsadené, ale o postave toho druhého sa nič nedozvieme a Butler si len úspešne buduje vlastnú škatuľku. Záporáci slabí. Ostatné postavy do počtu. Dejová línia z ústredia aerolinky slabo prepojená s hlavným dejom. Druhé pristátie lietadla narýchlo odbité. CGI úsmevné. Richetove predchádzajúce zárezy boli tiež hlúposti, ale formálne štýlovejšie a produkčne kvalitné. 2* ()

RAFT

Butler a zase zachranování .Že , z filmu bude až taková pecka sem nečekal.Vše odsejpá.Pád letadla a záchrana lidí ,možná už takových filmů je natočeno nespočet.Dobře natočený ,jednoduchy akřní film.70% ()

alba

Mám rada takéto akčné filmy. Herecké výkony ústrednej dvojice (policajt a väzeň) sú veľmi dobré, ale o ostatných sa to povedať nedá (napríklad policajt, ktorý zomrel, v zábere na zemi dýcha). Chcela som dať 4 hviezdičky, lebo film je dobrý, udržuje pozornosť a napätie, no proste niektoré technicky slabé zábery a nelogickosti vo filme ma nepustia. Film však odporúčam, je to vynikajúca oddychovka. ()

celticek odpad!

Tohle nemůžete myslet vážně.. Vysmál jsem se už scéně, kdy si letuška zlomí vaz. Přistání na ostrově jsem ještě skousl. Proměnu kapitána v akčního hrdinu ale bohužel ne. Všichni se tváří tak vážně, až je to k popukání. Suverénně nejhorší Butlerova role. Nikdy více. ()

Crosshair

3,5* Velke prekvapko, kde jsem po hroznem traileru pocital s tim, ze to nikdy neuvidim. Recenze me vsak presvedcili a je to dobre.  Sceny s padajicim letadlem jsou napinave, bitka 1vs1 na jeden zaber super, prestrelky na konci krvave. Butler tak asi zustava poslednim kvalitnejsim hercem tocici becka, kdyz se Statham posunul do Acek. ()

Vanchovi

SPOILERY. Pri niektorých akčných filmoch si poviem, že prečo tento žáner vôbec ešte pozerám a na niektoré sa vyslovene teším a tentokrát som nebol sklamaný. Nečakal som žiadny výnimočný príbeh, bolo tam všetko, čo sa dalo vidieť už aj inde - rôznorodá posádka, domorodá banda záporákov, väzeň s tajomnou minulosťou a samozrejme jeden poriadny chlapák, ktorý spraví za každým správnu vec. Nebyť ale tajomného väzňa, chlapák by to neprežil, ale to by sa v tomto type filmu predsa nemohlo stať :) k tomu trochu typického patosu, keď dcéra chlapáka pre neho točí srdcervúce video, ďalej dobrý úradník a zlý úradník, niekoľko nelogických činov postáv a anarchický ostrov, z ktorého rukojemníkov môžu zachrániť samozrejme jedine Američania. Ale aj tak ma to bavilo od začiatku do konca. Primerane napínavé scény (asi si rozmyslím, či ešte sadnem niekedy do lietadla) a jedna pamätná scéna na konci so snajprovaním. Aj napriek všetkým vyššie spomenutým šablónam to bol dosť dobrý film s nádychom akčňákov z 90.rokov. ()

Clark_Kent

Je v celku cejtit, že G. Butler umí a cejtí se v těhlech jednorázových akcích, hodně dobře. Svižné tempo a dobře natažené napětí. ()

Ex_Machina

Prečo sú tie gerilové skupiny a kadejakí teroristi po celom svete stále takí nepochopení ? Asi preto, že sa schovávajú za náboženstvá, vydierania, vraždy a únosy. Potom sa nemôžu diviť, že keď Gerard ako pilot havarovaného lietadla narazí na takéto zlatíčka niekde na bohom zabudnutom filipínskom ostrove, tak bude na nich zlý a pokúsi sa z ich spárov oslobodiť svojich cestujúcich. Do éteru popri tom unikne trochu násilia, akcie, napätia a spravodlivého hnevu. ()

ANTYCHRYST

Rambo .. v takové béčkové něžnější podobě:) fungovalo to celkem dobře úvodní zápletka v letadle a pak na ostrově.. Já toho Butlera moc nemusím ale tady v pohodě 60% takový příjemný návrat do minulosti ()

BFG2000

Velmi příjemné překvapení. Na Butlera a akční žánry až překvapivě chytré. Některé scény až překvapivě dramatické, např. úvodní bitka kapitán vs. neandrtálec. Výborný akční nástup záchranného komanda a dostatečně dramatické letecké scény. Zajímavý a povedený mix a kapitána Torrance bych rád viděl jako pilota v při mém dalším letu. ()

oldy

Fajn akční béčko s Butlerem. Některe sekvence jsou zbytečně uspěchané(zachraná jednotka se zničeho nic objeví u letadla,mohli ukazat aspon ten seskok). Akce není špatna,ale CGI je z levnější školy. 6/10 ()

papadoce

Žerár mi istým spôsobom hrozne pripomína Liama Nísna. Myslím tým, že aj ten si našiel svoj druh filmu, ktorý mu sedí, recykluje ho prakticky dokola v rôznych obmenách a stále to funguje. Tentokrát nepadol Biely dom, Londýn, ani samotný anjel. Teraz padlo lietadlo a Žerár v ňom. Lenže po vystúpení z kokpitu Žerár zistil, že je v krajine plnej nasratých Filipíncov a že ich musí rozbiť na sračku. Čo viac si môže jednoduchý divák môjho typu želať, že áno. Poďme do nich Žé. A že to bolo opäť skvostné násilie, o tom sa nemusíme ani baviť. Ale pekne poporiadku. Veľmi sa mi páčil začiatok a pohľad na prácu posádky lietadla. Boli to iba také drobnôstky, ale ja som bol na nich celkom zvedavý, tak ma to potešilo. Potom už prišlo samotné núdzové pristátie a išlo sa do akcie. Pre tentoraz do toho Žé nešiel sám, ale vytvoril tagteam s veľkým amerikánskym negríkom. Ťažko povedať, či je to vekom alebo len chcel malú zmenu v klasickom naliňajkovanom scenári. Tí filipínsky opičiaci neboli nijako zvlášť zaujímaví galgani a už vôbec nie ten vlasatý sráč čo sa snažil vďaka dlhým vlasom vyzerať kúl. Prišiel mi ako degeš. Tagteam hrdinov prišiel, vybil povstalcov s ktorými si armáda nevedela rady desať rokov a všetkých, pardón skoro všetkých (scenár jasne hovorí, že jedného, dvoch nedôležitých rukojemníkov Žé môže stratiť) zachránil. Ja nemôžem byť nespokojný. Dúfam, že jak Butler tak Neeson toto budú točiť pozbytok svojich kariér. Ale ktorý čurák preložil názov Plane ako Mayday, toto nedávam. Ten by tiež jednu mohol dostať s kladivom na zuby. To bola iná šmakotka. A ešte tá snajperka čo trhala kapoty áut. Mňamííí. ()