Mel Gibson sa vo filme V mene krvi (Blood Father) predstaví tentoraz v úlohe bývalého člena motocyklového gangu Johna Linka, v súčasnosti majiteľa tetovacieho salóna. John však nie je len bývalý motorkár, ale aj opilec a narkoman. S pomocou kamaráta Kirbyho (William H. Macy) sa však snaží sekať dobrotu, čo mu ale nikdy dlho nevydrží. Keď sa Johnova šestnásťročná dcéra Lýdia (Erin Moriarty), dostane do problémov s drogovými dílermi potom, čo je namočená do krádeže špinavých peňazí, rozhodne sa pre zúfalé riešenie – zavolá otcovi, s ktorým sa niekoľko rokov nevideli. Pod jeho ochranou však vidí najlepšiu šancu na prežitie. John spraví po čase prvú správnu vec a aj za cenu možného návratu do väzenia sa rozhodne svojej dcére pomôcť. Krvavá cesta môže začať... (Continental film)

Jara.Cimrman.jr

"Chceš říct, že nás honí chlapi z realitky?" Kdyby někdo chtěl ublížit některému z mých dětí, které jsem dosud nevydědil, tak bych mu dokázal, že mám větší koule než John Link a o dost menší schopnosti. Rozhodně bych si však nemyslel, že mě nikdy a nikdo nenajde, když budu běžně používat chytrý telefon. Já bych tedy zahodil i ten hloupý, ale má vůbec cenu žít v dnešním světě bez aplikací, her a sociálních sítí? Jasně že nemá, rozhodně je lepší nechat se zabít a to mi asi na tomto snímku vadilo nejvíc. Jinak jsem ovšem nabral nějaká ta životní moudra, takže jsem například zjistil, že jsem patrně jediný běloch na světě, který někdy utrhl ovoce ze stromu. To mě trochu zaskočilo, ale na druhou stranu mě pobavilo, když se taťka s dcerou trumfovali v sebevraždách. V tom vidím budoucnost. ()

SeBig

Líbilo se mi to do doby než Gipsn sundal svůj drsnej plnovous, pak si vzal sáčko a přestal hlaškovat. A to mi to ze začátku přišlo drsný jak Ístvůd. Dceru mohl mít taky hezčí a nedoporučuji s dabingem, za kterej bych rozdával facky nohou. Ostatně jako u každyho českýho dabingu v poslednich 20 letech. Průměr se zamorenym okem. ()

Zeck

"Ve jménu dceřiny periody" je levnější variantou filmu, ve kterém by Mel zaručeně hrál už před osmi lety, pokud by nebyl ožralá australská troska, ale poctivý americký Liam Neeson s artritidou. Bohužel to antisemitská ožralá troska je a tak místo aby po celém světě osvobozoval svojí blonďatou třicetiletou dceru-pannu ze spáru obchodníků s blonďatým masem ve fakt efektivním áčkovém akčňáku, hraje v této béčkové sračce, ve které má za dceru absolutně mizernou herečku, která nedokáže zahrát ani psaní textovek, je kompletně tupá, hnusná, ještě k tomu fetuje a přidala se k latinskoamerickému drogovému kartelu zcela dobrovolně. Film samotný je nádherná plejáda odložených hollywoodských h(s)raček, které na stará kolena musely sehnat prachy na splácení nasekaných hypoték z dob největší slávy, případně pro ukojení základních potřeb (chlast, kokain, cigára) aktivního i zkrachovalého hollywoodského herce. Mel je ovšem špička jak za starých časů, hlášky mu jdou hezky od huby, není to žádný podělaný romantický tatínek, ten vyšinutej výraz, kterej nikdy nemusel předstírat, má i přes ten zestárlý ksicht stále patrný a dokonce si i zanadává na nacistickou ideologii, kterou v reálném světě do značné míry sdílí. Zkrátka a dobře, béčko jak vyšité, které pokud si k člověku najde cestu v tu pravou chvíli, zaručeně uspěje. Přistupovat ovšem k filmu s očekáváním nové série Takena, to je ztráta hodiny a půl života. 68% ()

Yoshitsune

Sakra ten bastard mně trefil......do prdele, do prdele, jak sem se sakra dostal do téhle situace ? Ještě před pár dny, sem byl v prdeli světa a tetoval tamější burany a najednou mi zavolá moje dcera, kterou sem tolik let neviděl a chce po mně pomoct. Jasně že sem ji kurva pomohl, je to moje dcera, prej je v totálním průseru a chce prachy, ale je na fetu takže ji musím udělat tvrdý detox, sice to bude těžký, ale co já taky už dva roky nepiju. Kurva, kurva, kurva !!!! Po mí dceři jdou zasraní mexikánci, policajti a ten děsivej bastard Sicario, do hajzlu ten zmrd vypadá děsivě a odhodlaně. Ale já nedopustím aby moji dceři někdo ublížil i když mně zradí moji bývalí parťaci. Stále je tu šance se z toho nějak dostat, stále je tu šance. No a sem tady a krvácím, a ten zabiják se blíží, ale já nedopustím.....aby moji dceři kdokoliv ublížil.....už...už je tady...... PS: Za prvé jestli chcete vidět děsivého mexického zabijáka v akci, dejte si tenhle film a né film Sicario, tam se v podstatě nic moc neděje. A za druhé film emocinálně neskutečně napjatý. ()

Jhershaw

Vzhledem k režisérovi a kladným ohlasům jak na IMDb tak na rottentomatoes jsem asi čekal trochu a víc a možná něco jiného. Co se povedlo - Mel se do role hodí (záměrně neříkám hraje), a odlehčení v podobě vtipných dialogů bodlo. Co by mohlo být lepší - víc akce. Jdu-li na půlnoční film, čekám odvaz, akci nebo nějaký bizar. Ale tady se pomalu buduje.. ale co, napjatá atmosféra těžko. ()

• Ešte v roku 2008 sa plánovalo, že režírovať a zároveň stvárniť hlavnú úlohu by mohol Sylvester Stallone. (m.a.t.o.)