Mayday

• Slovensko Mayday (viac)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

petikacka

Tak se mi to nějak objevilo na NTFX a já po tom hned hrábla. A vlastně to nebylo špatné. I když....No i když v 80-átkách by to byla naprostá pecka! Tak jsem to i tak brala. Prostě jako novodobou B-čkovou pecku 21. století. Rozhodně to uspokojí akční honiče i neakční diváky. Za mě béčkoakčních 80% ()

majec4

Klasicka oddychovka s Butlerom ozvlastnena exotickou Aziou. Priamociary, beckovy scenar, ktory poskytne naslapanu zabavu. V ulohe pilota bol Gerard uveritelny, ta jeho starostlivost bola miestami az prehanana, ale cert to ber, mna to bavilo ako ked som videl prvy krat Ramba :). Scenar obsahuje plno klise, no viac by ma mrzelo ak by tie klise klasiky v pribehu chybali. Osobne ma vyrusovala len ta nekvalita efektov, pri pristani to bola fakt slabota. Inak sa uz tesim na dalsi podobny kusocek. ()

warrenur

Tak uz aj Butler ma svoj "lietadlovy" film. :) Avsak napriek svojej jednoduchosti je vystavany velmi slusne, zucastneni su pomerne autenticki, nekonaju sa do oci bijuce stupidity, ci naopak, zlahcovanie iritujucimi srandickami. Sympaticky svalos, Mike Colter tu ma opat svoju nemennu fasadu akurat v tejto nema rad, ked ho fotia. :) Potesilo ma, ze si do scenara mohol zasiahnut sam Butler, ked verejne a hrdo deklaroval ako pilot svoj skotsky povod. :) Pomerne napinava a akcna jazda v novom have filmarciny. Francuzsky reziser Richet ma sice uz za sebou nejake akcne filmy z domovskej produkcie, ale takyto uspech si moze pripisat az teraz. Slusnych 70% - odporucam. Samozrejme, ak si hoviete v tom, ze ste narocny artovy divak sledujuci "alternativu", nuz tak sa na tomto radsej nebavte, mohlo by to vyzniet pokrytecky. :) ()

barteca

Sázka na jistotu, klasický akční film.  Chrabrý a sympatický hrdina řeší bez bázně kalamitu jak řemen. Konec už přitažený trochu za vlasy, ale dostali jsme , co jsme čekali, jsme spoko. ()

Kopi1

Ale jo dám tomu 4 hvězdy. Není to taková klasická Butlerovka, kde všechny pomlátí, tentokrát to za něj spíš dělají ostatní a o to se mi to líbilo více, že to není zas takový Rambo. Je to sice film na takové klasické 3 hvězdy, ničím ani nějak nepřekvapí, ale bavil jsem se a bylo to i místy napínavý. Hezky zpracováno a dobré tempo. Škoda toho finále, to za mě mohlo být o něco lépe vymyšlené. ()

AnanAss

Gerard Butler už s přehledem ukočíruje ponorku nebo vesmírnou stanici, bylo tedy na čase vrhnout se na dopravní letadlo. A dopadlo to hodně dobře. I když úvodní půlhodinka se trošku vleče a čas strávený ve vzduchu bych klidně omezil, od ztroskotání to však nabere pořádné grády a manuál nouzového přistání se změní v drsný survivor, ve kterém se odstřelují separatisti a zachraňují pasažéři. To vše za doprovodu lahůdkové akce, ve které je Butler spíše většinu doby za přicmrndávače žoldáků, avšak finální záchrana přeci jen bude záviset opět na něm. ()

Hapretor

Butler mi zase jednou dobře posloužil ... mozkově výplachová jednohubka na zabití protivně nudného víkendu ... ok ... a taky pěkně drsná ... ()

BOURQUE

Film, ktorého scenár má bližšie k tým B-čkovým, ale napriek chybám je celková koncepcia a výsledná forma viac ucelená a kvalitatívne niekde inde. Z hereckej stránky sympatický Gerard Butler, ktorý v roli pilota vzbudí pocit jednoduchého „malého“ človeka – Richet správne vycítil, že tento film nepotrebuje akčného superhrdinu. Akčné scény v poriadku, podobne ako tie letecké. Medzi podobnými snímkami určite nadpriemer (podobne ako No Escape). Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rockerman

Gerard Butler ve své typické roli zachránce kohokoli, tentokrát pasažérů letadla, jehož je kapitánem. Svižný akčňák s několika dramatickými scénami, které sice jako obvykle postrádají logiku, ale baví, což je v tomto žánru nejdůležitější. Nouzové přistání letadla v džungli ještě nemusí být to nejhorší co zažijete. ()

sadlokan

Cestující se pro změnu chovají až zase přestřeleně jako nepitomci.A tak akorát vostrej cpt.”Sully”Butler.Každopádně bez toho úletu nakonec bych sežral i že je to podle skutečného údu.A ta ňamka jak s ní vrtá ty rovery! ()

panvasik

Ty vole, v něco takového jsem ani nedoufal. Gerard Butler svým charakterem hodně táhne, ale taky nechci říct, že by ten film byl dobrý, jenom kvůli němu. Takhle vypadá správný béčkový film, na kterém šla viset snaha. Režie za mě dobře zvládnutá a scénář dokáže obstát. Jak jsem již uvedl Gerarda, tak ostatní herecké výkony, hlavně s Míčkem Colterem v čele byly dost v pohodě a neměl jsem pocit, že si chci vyškrábat oči. Samozřejmě, že film není perfektní a typické klišé, které dneska dělá každý druhý USA akčňák mi tady v rámci možností nevadilo a já si to určitě užil. Tyhle filmy se jen, tak nevidí... 75% ()

Kingjiri

Staromilský akční béčko, který sympaticky kombinuje několik béčkovejch námětů dohromady (pád letadla, boj s protivníkama nebo pokus o útěk ze zajetí). S akcí se možná nemuselo tak šetřit, ale na druhou stranu, když už se nějaká objeví, je pěkně nakroucená a občas má i fajn nápad (sniperka). Butler překvapivě nehraje největšího ranaře, toho nakonec obstará obviněnej vrah Gaspare. Nápad s ochotnou pomocí obviněnýho vraha je to teda místama docela přiblbej (fakt bych chtěl vidět někoho, kdo neni žádnej velkej bijec, o obviněnym vrahovi neví vůbec nic a jde s nim sám hledat pomoc), ale ve výsledku mě to vlastně bavilo. Dokázal bych si představit ještě o něco víc akce, trochu víc krvavý scény by se taky občas snesly a hlavně by občas sedly nějaký stylový hlášky. Jinak jsem ale byl nadmíru spokojenej a velice mile překvapenej, čtyři hodně slabý hvězdy. ()

Daiker

Tentokráte není Butler za prvotřídního nadsamce a je to jen obyčejný chlap. Naštěstí má vedle sebe pomocníka z řad žoldáků. Nenudil jsem se ani minutu.... Rychlé tempo, skvělá atmosféra. Povstalci byli pěkné svině.... ()

DAPDO

Nejsem fanoušek do dopravních letadel, tak nevím, jak moc bylo reálný, co to letadlo předvádělo ve vzduchu. Asi to bylo hodně přitažený za vlasy, ale dívalo se na to hezky. Pak už přišla na řadu akce na zemi a ta jde Butlerovi velice dobře, i když tentokrát nebyl na všechno sám. 60%. ()

bararich8

Hej, tohle nebylo nakonec vůbec špatný. Stihlo se toho hodně, skvěle bylo ukázány procedury při vzletu, takhle otevřeně jsem to snad ve filmu ještě neviděl a tady bych to určitě nečekal. Nicméně po přistání to začně pěkně odsýpat. Akce je fajn, celkem přehledná, žádné divoké prostřihy a akce s letadlem jsou taky dobře napínavé. Herecky samozřejmě táhne Gerard, ale ani ostatní vůbec neurazí. Jednoduše příjemné překvapení, velice solidní 4* ()

Torgal

Nekomplikované béčko o tom, ako Butler núdzovo pristál lietadlom v džungli, dal sa dohromady s obvineným vrahom a spolu vysekali pasažierov z rúk hrdlorezov. Jednoduchá premisa ktorá síce originalitu nevidela ani z, ehm, lietadla, ale sympaticky obsadená a poctivo natočená. Akcie je nečakane málo, ale je príjemne fyzická. Niečo pre milovníkov oldschool akčňákov s chlapáckymi hrdinami, ktorý nepotrebujú neustále trúsiť kvázi vtipné poznámky. K lepšiemu hodnoteniu mi tu ale chýbalo viac napätia, všetko odsýpalo až príliš rutinne. 6+/10 ()

John80

Výborný film-chválim, Núdzové pristátie lietadla , zajatie pasažiérov, Akcia, všetko ,čo má mať správny Akčný film 5* ()