Mayday

• Slovensko Mayday (viac)

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou - zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. (Magic Box)

holtis

Tak na tenhle film Ramba a několika agresivních Filipínců se určitě už nikdy nepodívám. Prvních 20 minut filmu je v pohodě, to člověk přemýšlí jak bezpečné je létat (říkám si, že je děj celkem přesvědčivý), ale potom scénář vzal do ruky nějaký slabomyslný člověk a celý zbytek filmu i s kameramanem poslal k šípku.  Hvězdičku dávám snad jen za postavu Ramba Gerarda Butlera.....jinak odpad. ()

LEFTFLANK

Neuveriteľné až smutné. 2 shazam je v červených číslach a že je sračka musí byť jasné každému príčetnému a ja odkladám Plane pár mesiacov kvôli priemerným reakciám. Plnotučné staromódne akčné béčko, ktoré nemá ambície zachraňovať prezidentov a štáty ale pár pasažierov letu 119. Páči sa mi ta myšlienka od Butlera, že sa vzdal supermanskej pózy a dal priestor iným a tým pádom aj zmysluplnejšiemu scenáru. This made my day. ()

Borec_z_Ovy

Batlerovi tentokrát upadlo letadlo a vůbec to nebylo dobré. Bylo to naopak moc zlé a popravdě jsem měl veliký problém tenhle paskvil dokoukat až do úplného konečníku. Připadalo mi to nedopečené a odfláklé jako nedělní oběd mojí starý. Triky letadla byly hrozné, cestující nebyli ani naplněny po okraj letadla, Butler tady zase hraje Johna Ramba, ikdyž von je to tady tentokrát jen obyčejný pilot, přes100 nouzově přistane někde v nějaký prdeli bez jediného škrábance na laku letadla, zmasakruje pár padouchu, vysvobodí cestující ze zajetí a wuala, pak ještě jednou přistane tentokrát snad na tom nejmenším letišti a opět bez újmy na laku letadla. Sorry jako, ale nedívám se na Ramba, ale na The Plane, kdybych se chtěl dívat na Ramba, dívám se na Ramba. ()

Nikol45

Gerard Butler je neuvěřitelný sympaťák. Nemusím moc filmy s leteckými katastrofami, ale tenhle mi sedl. Snad proto, že to bylo akční a i napínavé. ()

Duffson

Dej a celkove film tak nejak prostej, herecky taky slabota..Gerard se snazil, ale za me desne panakovitej a neveril jsem mu vubec nic. Celkove se mi na to nekoukalo dobre, dialogy teagedie…do znacne miry za to mohl zrejme i dabing..2* ()

PORTER44

Průměrná akční podívaná ,už od začátku kdy měli odlétnout bylo předvídatelné že ztroskotají a skoro třičtvrtě filmu bylo prd než přišli povstalci pak bylo trochu akce ,celkově přehlédnutelný film. ()

moovaha

Film má veľmi dobrý (s)pád, niektoré neošúchané akčné prvky a slušne zvládnuté CGI. Smrťou sa tu nešetrí, ale nie je to samoúčelné, práve naopak, realisticky dokresľuje dotyčné scény. Samozrejme, netreba tu hľadať žiaden hlbší rozmer, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadilo. Dokonca je tu aj minimum trápnych, rozumej nereálnych, scén, ako býva Gerarda zvykom. Otázne však je, či by si 100-tisícová filipínska armáda (podľa wikipédie) neporadila s tou tisíckou povstalcov, a to rátam tých, ktorí sa objavili počas filmu, na konci filmu, aj tých, ktorí sa neobjavili vôbec :D ale chápem, že film musel mať nejaký setting. A jedna zaujímavosť na záver: keď som si prezeral ten ostrov Jolo, na východnom cípe je modlitebné miesto Gaspar, čo je takmer totožné s priezviskom postavy prevážaného vraha, ktorý svoj čin ľutuje.. Náhoda? ()

stret

Ako sa tam Butler snazil hrdinsky vbehnut medzi hordu ozbrojenych teroristov, lebo ako kapitan je za nich zodpovedny, predstavovalo s prepacenim kktizmus najhrubsieho zrna.  To jeho hrdinstvo prekracovalo hranice debility a najzakladnejsej uveritelnosti v mnohych ohladoch. Nejde ani o oddychovku - z vyssie uvedenych dovodov. Jedna hviezda navyse za to, ze ma film nepoucoval o tom ako je uzasne navzajom si perforovat analy. To uz je dnes hodnota. Inak ide o jasne B-cko, s extra davkou mucivej blbosti. ()

Tempter

Já vím, že tam byl opět nejlepčíííí táta na světě a že pilotovi se opět tleskalo (mmj. opravdu zaslouženě), ale žánrově to splnilo očekávání a jako příprava na nový pracovní týden to bylo, díky počtu zastřelených lumpů, docela uspokojivé. ()

Hugho

Ako leteckého znalca mi pri pár letových scénach síce šklbalo všetkými údmi, ale zvyšok je prekvapivo stráviteľný a vôbec nie blbý. 3,6* ()

darius1706

Gerardovi se to zase povedlo, tentokrát ve trochu (i když zase ne tak moc) jiné poloze, než obvykle. Vlastně jediné vážné zaváhání filmu (jo, vím, že to byl prostě akčňák a ne instruktážní film o létání, životě v džungli, nebo prostě něco s chemií) bylo v případě triků, když letadlo nadskakovalo v bouři, tak to vypadalo, že je na špejli, kterou drží někdo v pokročilém stádiu parkinsona. To byl opravdu hodně trapný pokus o triky. ()