Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa juta k tomuto seriálu (29)

Kto prežije (2000)

Tak tohle je jedna z mála soutěží, u který vydržím sedět hodně dlouho. Miluju takovýhle soutěže, kde odchází jeden po druhým a zůstane ten nejlepší. Klidně si dokážu pustit pět dílů za den, jak mě zajímá, kdo vypadne jako další. Tehdá, když tuhle soutěž dávali poprvé v televizi, tak jsem na to rád koukal a už si z toho moc nepamatuju. Ze začátku se vždy snaží zbavit těch nejslabších a postupem času se to vždy zajimavě změní, kdy se začnou vyhazovat silní jedinci, kteří by ostatní mohli ohrožovat. Takže tu vzniká taktika, ale i přetvářka, společenství, falešnost... To na téhle hře mám rád. I když někdy mě to štve, protože si oblíbíte některého člověka a ostatní ho později vyřadí. Je to prostě soutěž a já to ovlivnit nedokážu :-) Některé hlasování mě občas dost překvapilo, ale někdy bylo jasné koho vyřadí a já byl většinou stejného názoru. [1.SÉRIE] > Možný spoiler! Nejoblíbenější hráč: Colleen, kterou jsem si už dřív oblíbil ve filmu Zvíře a i tady mi přišla jako nejlepší ze všech. Nikoho nepodrážela, hrála čestně a takových lidí se v této hře najde opravdu málo. S vítězem jsem nebyl úplně spokojen. Klidně bych si tam představil spoustu jiných lidí. ()

Austrálie (2001) (S02)

Tak prvních 6-7 dílů mě moc nebavilo. To jsem se docela nudil, až jsem zvažoval, jestli na to přestat koukat nebo ne. Rozhodl jsem se to dokoukat a nelitoval jsem. Další díly už byly pravý Survivor. Překvapivě jsem si tady neoblíbil pořádně nějakého hráče. Ale oblíbil jsem si více tým Kucha, kromě dvou hráčů a pak jsem začal trochu víc fandit Elisabeth. Finálová dvojka byla v pohodě a vítěz byl taky v poho. Nejlepší řada to není, ale i jak u této řady, tak u ostatních jsem se skvěle bavil. Nejméně oblíbený hráč: Jerri. Oblíbený tým: Kucha. Oblíbený hráč: Elisabeth. ()

Afrika (2001) (S03)

Další výborná řada. Afrika je nádherná země a chtěl bych zažít stejný zážitek jako samotní soutěžící. Nejoblíbenější hráči: Lex, Ethan. Lexe jsem si oblíbil hned na začátku. Vyzařovalo z něj charisma a prostě mi byl sympatický. I když se mi v půli hry moc nelíbilo jak řešil tu jednu věc, tak přesto ho obdivuju. Uměl tu hru hrát hodně dobře. Ethan byl takový tichý a bral všechno v klidu a podle mě hrál čestně. Byl jeden z nejsilnějších hráčů společně s Lexem. Nejbláznivější hráč: Lindsey. Kelly se nakonec taky ukázala jako dobře šáhlá. S vítězem jsem spokojen. ()

Markézy (2002) (S04)

Pro někoho možná spoiler, tak dyžtak nečtěte. Zajimavá řada plná zvratů. Takže se mi to líbilo. Vítěz mi nevadil, ale představil bych si tam i jiné soutěžící. Nejoblíbenější hráč: Gabriel. Největší zloduch: John. Nemám ho rád. Tammy se mi taky moc nelíbila a moc nechápu, proč je v této sérii tak oblíbený Boston Rob, když se projevil až později v jiné řadě. Vítězství bych nejvíc přál Gabrielovi, Paschalovi, Seanovi a možná i trochu Kathy. Vítěz si cedulku Survivor moc nezaslouží :D ()

Thajsko (2002) (S05)

Možný spoiler k této řadě: Tato série je hodnocená jako nejhorší a v porovnání s ostatními sériemi patří opravdu k těm méně vydařeným, ale rozhodně jí nezatracuji. Oblíbený kmen: Sook Jai, nejoblíbenější hráč: Robb, neoblíbení hráči: Ghandia, Shii Ann. Vítěz ušel, kdyby vyhrál ten druhý, tak si myslím, že by si to tak nezasloužil i když vítěz dělal taky různé intriky. Moc lidem se tady ale fandit nedalo. ()

Amazonie (2003) (S06)

Komentář obsahuje spoilery! To byla řada! Dlouho mi trvalo, než jsem si našel člověka, kterému bych nejvíce fandil, ale na druhou stranu je tohle řada, kde jsou hodně příjemní soutěžící a tak sem tady fandil téměř každému. První řada, kde se kmeny rozdělily podle pohlaví a já, jako zástupce mužského pohlaví jsem od začátku fandil chlapům. Na začátku mě to hrozně štvalo, protože soutěže jak o odměnu, tak o imunitu byly celkem nenáročné a spíše dělané pro ženy. Pak tu byl příjemný zvrat, celkem brzo. Ke konci tu byli pěkné a složité soutěže, některé samozřejmě oddychové, ale jako jedna z mála sérií nabídla opravdu povedené a jedny z nejlepších soutěží celého Survivora. Postupně jsem si oblíbil Mattyho a tohle není řada, kde bych vyloženě nesnášel některého hráče. Na některé jsem si neudělal názor, jako třeba na Butche, pak tu byli hráči, kteří byli něčím otravní, jako Joanna svým zpěvem, Roger, který neuznával ženy jako rovnocenné soupeře nebo Rob neustálím žvatláním o ženském těle a o lhaní jiným hráčům, ale zas díky němu se tahle řada povedla. Dále tu byl třeba Alex, kterému jsem taky hodně fandil, ale pak na konci byl trošku namyšlený. Potom tu byla Christy, která se i přes svou vadu sluchu dostala dál, než jsem myslel a taky jsem jí fandil. Matthew byl označován jako blázen, ale pro mě to byl pohodový hráč, který se snažil nikoho nepodrážet a který se pustil do všech soutěží jako dravec a snažil se vyhrát každou z nich. Podobnou snahu jsem u ostatních neviděl. Ten by si podle mě zasloužil titul poslední Trosečník a navíc mi trochu připomínal mého nejlepšího kámoše :D ... Byla to jedna z nejlepších sestav, kterou jsem zatím viděl. Nejoblíbenější hráč: Matthew. S vítězem jsem spokojený, druhému jsem to ale přál víc :-) ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Komentář obsahuje spoilery! Hrozně mě mrzí, že jsem jako první viděl 20.sérii a že tam na začátku nedali nálepku "obsahuje spoilery". :D Tak díky tomu jsem si tuhle sérii naplno neužil. Sice jsem 100% nevěděl vítěze, ale byl na výběr jen ze dvou a když jeden vypadl, tak už to bylo skoro jisté kdo to vyhraje. :-) Ve 20.sérii jsem zařadil Sandru k těm "špatným", ale tady mě příjemně překvapila, postupem času jsem jí začal fandit a stejně tak bych nahlížel na 20.sérii úplně jinak, kdybych 20ku viděl až po tomhle. Nedá se nic dělat. :-) Největší okamžik, kdy jsem valil oči byl ten, kdy jsem uviděl vracet se vyděděnce a zprvu jsem si říkal, že pokud se vrátí všichni do hry, tak by to bylo super, bohužel se vrátili jen dva, ale i tak to bylo příjemné překvapení. Oblíbený kmen a to díky hlavně třem All-Stars hráčům byl kmen Drake. Oblíbení hráči: Rupert (dobrák, který nesnesl, když mu někdo dal hlas), později Sandra. Z druhého kmene jsem nejvíc fandil Ryanovi O. Nejméně oblíbení hráči: Jon (podrazil mého oblíbence, neustále lhal, dokonce i o své babičce, ale bez něj by byla tahle série suchá, to jo), Lil (tuhle hru moc nezvládala a trosečník by měl být trochu silnější, hlavně po psychické stránce). ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Komentář obsahující spoiler! Snad nejemocionálnější a nejvypjatější řada vůbec. Opravdu chvílema hodně drsné, jako třeba závěrečná kmenovka. Nemůžu o této sérii ale říct nic špatného, i když nebyla podle mých přestav. Byli zde ti nejoblíbenější a největší hráči z prvních sedmi sérií a díky tomu se na to docela dobře koukalo. Moji oblíbení a neoblíbení se moc nezměnili. Nejoblíbenější hráči: Rupert, Lex. Nejméně oblíbená hráčka: Shi-Ann. Fandil jsem Saboze, zase špatný výběr :D Opět lituju toho, že jsem se nejdříve díval na 20.sérii, jinak jsem si tuhle sérii mohl užít víc. ()

Vanuatu (2004) (S09)

Bacha na spoilery! Řada neřízených pupkáčů a ženských s prořízlou pusou. Začátek série mě vůbec nenadchl. Chtěl jsem fandit chlapcům, ale bohužel se staří s pivním mozolem rozhodli, že půjdou spolu a vyřadí mlaďáky, kterým jsem fandil, tak jsem začal fandit ženskému kmeni. Na druhou stranu tu byly zajimavé zvraty, některé příjemné, některé zase ne. Finálová trojice hodně slabá, ale naštěstí vyhrál člověk, který se neuvěřitelně propletl z chvostu až na vrchol, sice nic moc, ale rozhodně lepší než nějaká lemra nebo vydlačka, které jsem také chtěl ze začátku fandit, ale ke konci už to nešlo. Nejoblíbenější hráči: dlouho jsem hledal, než jsem začal někomu fandit, nakonec jsem nejvíce fandil hráčům Ami a Johnu K.. Nejvíce neoblíbený hráč: Rory, kterému jsem po jeho první větě v soutěži chtěl fandit, ale poté co tam předváděl se mi zhnusil. ()

Palau (2005) (S10)

Série plná rekordů. Moc pěkné prostředí, tentokrát tu není ani jeden člověk, kterého bych vyloženě nesnášel. Pár otravných tu přeci jen bylo. Škoda že jsem si tuto sérii nemohl užít naplno díky tomu, že jsem věděl kdo vyhraje, i když jsem doufal v opak. Doporučuju: Nedívejte se na dvacátou sérii, nebo na šestnáctou, když jste neviděli některé předchozí :D Přesto mě několika okamžiky příjemně překvapila a tak můžu říct, že je to jedna z nejlepších sérií. Série přinesla opravdu jednu z nejlepších, nejsilnějších a nejodhodlanějších hráček, co jsem zatím měl tu možnost vidět a to byla Stephenie. Oblíbený kmen: Ulong - výběr jako vždy z mé strany špatný. Možná je to osud, že jaký si oblíbím kmen, tak ten nakonec propadne. :-) Oblíbení hráči: Stephenie, Angie. Neoblíbení hráči: Jolanda, Kim, Wanda, ke konci Caryn (jak jsem psal výše, hráči tentokrát nebyli tak hrozní). S vítězem jsem byl spokojený tak napůl. Rozhodně si to zaslouží, ale nechápu, proč se ho/jí nezbavili dřív, když měli tolik příležitostí... :-) ()

Guatemala (2005) (S11)

Konečně jsem se dočkal a tahle soutěž se opět objevuje na televizních obrazovkách. Od začátku jsem si víc oblíbil kmen Yaxhá, protože já se klaním vždy spíše ke straně těch slabších. Došlo tam k zajimavým zvratům. V téhle sérii jsem si postupem času oblíbil Brandona, který mi přišel jako fajn kluk, zajistil mnohá vítězství svému týmu a byl jedním z nejužitečnějších hráčů ze všech. Tato série se mi moc líbila. Sice za vítěze bych si zvolil někoho jiného, ale i ten člověk, který vyhrál se mi za celou dobu soutěže nezhnusil. Takže jsem spokojený. ()

Panama (2006) (S12)

Úžasná řada. Od první kmenové rady od sloučení kmenů to bylo opravdu na vystřelení mozku, protože jsem netušil, jak to dopadne a tak se to táhlo až do konce hry. Vůbec jsem nevěděl, jestli nakonec někdo přeběhne nebo zůstane s původním kmenem. Nakonec jsem si oddychl. Jsem rád že to dopadlo takhle, i když mě mrzelo, jaký osud to přineslo pro jednoho z mých oblíbenců. Největší parchantě tu byl Terry. Tak chytrý rozhodně nebyl. Velký egoista, měl takových šancí zvrátit hru, ale jeho blbostí mu to nevyšlo. I když chápu, že to dělal pro sebe, ale kdyby si to chytře spočítal, tak by ta hra určitě dopadla úplně jinak. Samozřejmě ho obdivuju za jeho zdatnost a sílu, ale to je tak všechno co na něm obdivuju :-) Oblíbení hráči Aras, Austin. Největší blázen: Shane. Nejméně sympatický člověk: Courtney. S finálovou dvojkou jsem byl moc spokojen a s vítězem taktéž :-) Tahle řada se bude těžko překonávat. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Další skvělá řada plných zvratů a nečekaných událostí. Nejvíc mě dostal 9., 10. a 11.díl. To jsem zůstal sedět s otevřenou hubou. Má nálada byla jak na houpačce. Nejdříve jsem byl hodně naštvaný a překvapený, ale s 11.dílem jsem se zase uklidnil. Rozhodně tahle řada patří společně s Panamou na vrchol všech řad co jsem doposud viděl. Oblíbenci Ozzy a Yul (ze začátku). S vítězem jsem spokojen. ()

Fidži (2007) (S14)

Nechápu to slabé hodnocení, vždyť je to hodně dobrá řada jako každá jiná. K Dreamzovi se radši vyjadřovat nebudu, to bych tu možná nadával :D Oblíbení hráči: Erica, Yau-Man, Earl, Alex. ()

Čína (2007) (S15)

Tak to je asi poprvý, kdy jsem si oblíbil oba kmeny a neměl rád jen jednotlivce. Oblíbení hráči: Erik, Courtney, Frosti, James. Erik byl příjemný a milý, Courtney jsem si oblíbil od začátku a bylo super jak se vypořádala s ostatními i když to je drobné stvoření. Frosti byl také hodný a hodně dobrý v soutěžích. Jamese hodně obdivuju, jeho svaly, síla, je vtipný... jediný co mi vadilo bylo, jak občas jednal s některými lidmi. Jinak ho beru za jednoho z nej hráčů Survivora. Nemusim Peih-Gee, Jean-Roberta a taky trochu Davea a Kuře. Největší hlupák Jaime, mě dostala na jedné radě :D Vítězovi to přeju, i když se do toho finále dostal takovou cestou co moc nemusím, ale k této hře to patří. ()

Mikronésie (2008) (S16)

Obsahuje plno SPOILERů! Tak v téhle sérii byly hodně zajimavé kmenové rady a nikdy nebylo jisté, kdo nakonec vyletí. Takové zvraty snad ještě v žádné jiné sérii nebyly. Asi kvůli tomu je tato řada tak oblíbená. Obě strany to měly těžké, jedna s cejchem favoritů, kteří vědí jak se ta hra hraje, proto byly hrozbou a fanoušci, o kterých nikdo nevěděl jak se zachovají. Bohužel byl z kraje vyřazen jeden z mých oblíbenců, ale co se dalo čekat. Hned první den mě přišel sympatický z nových soutěžící Jason a pak také Erik. Bohužel oba byli natolik důvěřiví, že se jim to nevyplatilo, hlavně Erikovi. Sice tu byly drsné kmenové rady, ale nejlepší řada to pro mě teda není. Cirie mě naštvala, protože zosnovala plán na vyřazení téměř všech mých oblíbenců. Proto nechápu, proč je ve dvacáté sérii v kmeni hrdinů, tu bych zařadil mezi jednoznačné zloduchy. Oblíbení hráči této série: Yau-Man, Ozzy, Jason, James, Erik, Amanda. U každého z mých oblíbenců, kromě Yaumena nemám rád některou jejich vlastnost, nebo mě občas naštvalo jak se chovali nebo mluvili, přesto to budou prostě mí oblíbení hráči. Neoblíbení hráči: Natalie, Cirie, Eliza, Fairplay. Vítěz si to určitě zaslouží, dostal se tam přes intriky, ale to k tomu patří. Čekal jsem ale za vítěze toho druhého, který byl ve finále. ()

Gabon (2008) (S17)

Pokud jste neviděli, tak raději nečtěte! Na survivoráckém webu je tato řada podle oblíbenosti až na pátém místě od konce, tak jsem byl na vážkách, jaká tato řada bude, ale nakonec se mě líbila, i když poslední díl před finálem už nebyl podle mých představ. Ze začátku jsem si oblíbil kmen Fang. Oblíbení hráči: Ken, Crystal. Crystal jsem viděl nejprve ve videu, kde byly ti nejvíce blázniví hráči ze všech sérií, tak jsem na ní byl zvědavý a překvapilo mě to, proč vlastně mezi těma bláznama byla? Nejdementnější hráč snad ze všech sérií co jsem viděl byl a je Randy. To je prostě egokokot. Taky přibyla nová hráčka do mého seznamu neoblíbených hráčů a to je Corinne. Vítěz byl docela fajn. ()

Tocantins (2009) (S18)

Komentář obsahuje spoilery! Ze začátku jsem fandil čtyřce exile, kdyby to dotáhli až do konce, tak by to mohla být hodně vydařená řada, ale nakonec i tím sloučením a utvoření nových aliancí a různých podrazů, dobrých podrazů, se to vykompenzovalo. Nejoblíbenější hráč: Sierra. Co bych měl tak asi říct o Coachovi a Tysonovi. Určitě obohatili tuto soutěž svým zvláštním myšlením, historkami a vtipnými scénkami s nahotou, ale jinak je moc nemusím. Jsem rád, jak to dopadlo s Tysonem, urážel mojí oblíbenkyni a pak sám hned skončil :D S vítězem jsem hodně spokojen. Byl to asi můj druhý nejoblíbenější hráč této série a fandil jsem mu nejvíce, možná jen jemu samotnému, když už jich zbývalo jen 6. Obhajoba byla opravdu drsná. Nevím jestli je tomu vždycky tak, ale židé jsou prostě strašně zákeřní, i když na to vůbec nevypadají. Snaží se každého pošpinit a podvést, aby se dostal dál a dostal co chtěl. A to se mi nelíbí. (výjimku tvoří jeden člověk ze 3.série). ()

Samoa (2009) (S19)

Komentář obsahuje spoiler! Páni, tak další řada plná překvapení a skvělých zvratů. Od prvních chvílích jsem si říkal, že Russella H. přiřadím do svého blacklistu neoblíbených hráčů. Protože vždy mám k podobným lidem negativní postoj. Ale co se potom dělo... tak jsem ho začal postupně obdivovat a nakonec se stal mým nejoblíbenějším hráčem této sezóny. Opravdu neskutečné věci. Jeden člověk, který najde imunitu bez nápovědy a né jenom jednou? To snad nemůže být pravda :D Myslím, že právě jeho zásluhou je tahle řada tak oblíbená. Vítěz fajn, jsem spokojený. Neoblíbení hráči: Ben, Laura a Monica. Tentokrát to s těma neoblíbenýma není tak hrozný, že bych je zas až tak moc neměl rád. No a co bych ještě zmínil byl ten kolaps, s hrůzou jsem se na to díval. ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Komentář obsahuje spoilery! Díky tomu, že jsem měl své oblíbence na každé straně, tak jsem nijak zvlášť nefandil víc jednomu kmeni než druhému. Strašně moc jsem se bavil při soutěži s pytli a bahnem, kde nádherně vyřadili všechny zloduchy. Trochu si u mě polepšila známku Parvati. Především jejími tahy a taky překvapivě Jerri. Už nebyla tak otravná jako v Austrálii. Naopak si u mě hodně pohoršila Danielle s tou nápovědou a Candice za přeběhnutí, i když u ní se to dalo čekat, když to udělala i na Cook Islands. J.T.ho krok bych přiřadil k Erikovi z Mikronésie. U toho jsem se taky popadal za hlavu. Vítěz nebyl nejlepší, ale co se dá dělat. ()