Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Djoker k tomuto seriálu (43)

Kto prežije (2000)

39 days, 16 people, 1 survivor! Na databázi nehodnotím série s jedinou výjimkou. Survivor je totiž moje srdcová záležitost a ke všem řadám mám potřebu se vyjádřit. Vzhledem k jejich astronomickému počtu se navíc obsedantní vypisování favoritů a oblíbenců ukázalo jako dobrý krok. Kvalita sérií časem značně osciluje, takže nepolíbené nasměruji rovnou na ty nejlepší. TOP 5: Heroes vs Villains, Micronesia, China, Cook Islands, All-Stars ()

Borneo (2000) (S01)

Spoilery. Tady to všechno začalo. Borneo mě přivedlo k fenoménu Survivor. Skupina lidí bojující v divočině o milion dolarů, soutěže o imunitu, kmenové rady, intriky, lži, spojenectví a Jeff Probst. Je proto ironií, že zpětně Borneo je pro mě stále jednou z nejhorších sérií. Výčet slabin je opravdu dlouhý, takže pěkně od začátku. Nikdo neví, jak vlastně hrát. Každý hlasuje podle svého srdíčka. Někdo dokonce podle abecedy. Soutěže jsou divácky neatraktivní, často velmi nepřehledné. Prakticky nikdo ze soutěžících mi nepřirostl k srdci. Tolik nesympatických lidí se sešlo snad jen v Thajsku. Rich jako jediný hrál hru. Jsem rád, že alespoň někdo, ale klanět se mu, že na to přišel jako první v historii, je podle mě zbytečné, protože to bylo jen díky těm 15 pomalejším jedincům. Navíc mohl několikrát vyletět, což jen dokazuje, že jeho aliance, která ani neměla konkurenci, nebyla zase tak úžasná. Pokud člověk viděl pouze tuto sérii, tak je nadšený. Byl jsem taky, jenže v dalších sériích se ze svých chyb poučili nejen soutěžící, ale i tvůrci, a právě proto jsou o tolik lepší. Čtvrtá hvězda je hlavně z nostalgie. Favorit: Collen, Oblíbenci: Greg, Jenna. ()

Austrálie (2001) (S02)

Spoilery. Austrálii se na rozdíl od Bornea casting povedl na výbornou, takže si svého oblíbence najde opravdu každý. Muž, žena, starý, mladý, klaďás, záporák. To všechno tady je. Od začátku mi byl bližší kmen Kucha, ale nucený odchod Micheala vše změnil a zároveň stanovil jeden z nejsilnějších momentů historie této soutěže. Měl jsem slzy v očích. Na druhou stranu musím uznat, že i vyřazení mrchy Jerri bylo na škodu, protože pak se z toho stal spíše drsný rodinný výlet, kde si spravedlivě zvolí svého vítěze. I tak jsem byl velice spokojený. Elisabeth je tou nejúžasnější bytostí, kterou jsem v Survivoru viděl, dokonalá po vnější i vnitřní stránce. Dalším silným momentem bylo sebeobětování Rodgera právě pro Elisabeth. Mrazilo mě a on si právem vysloužil místo mezi mými oblíbenci. Colbyho osudová chyba mě překvapila, ale zřejmě je to zásadový člověk. Favorit: Elisabeth, Oblíbenci: Colby, Michael, Rodger, Amber. ()

Afrika (2001) (S03)

Spoilery. Třetí série je ve stínu skvělé Austrálie a tím pádem se na ni i jednodušeji plive, ale rozhodně bych ji nezatracoval. Zajímavé prostředí africké buše je oku lahodící, musím však zdůraznit, že právě ono může za to, že soutěže byly opravdu nudné. Strategie hráčů mohli být rozehrány do zajímavějších rovin, ale nestalo se, protože twist, který měl původně být největším tahákem, jasně rozdal karty a jedna strana šla do kytek. Dost mě tedy zaráží, že se tento styl zvratu praktikuje i v dalších sériích. Pánské trio kmene Boran tak mělo celou hru pevně v rukou, i když paranoia zapracovala a oni si mysleli pravý opak. Pro mě je série výjimečná hlavně proto, že vyhrál můj favorit a dokázal, že to jde i bez lhaní. Dále mě hodně bavil farmář Tom a jeho sexy kámoška Kim Powers. Favorit: Ethan, Oblíbenci: Kim P., Tom, Lex. ()

Markézy (2002) (S04)

Spoilery. Ze začátku to vypadalo na skvělou sérii. Boston Rob a Sean se poflakovali na pláži a házeli jednu hlášku za druhou, bylo se na co dívat (Sarah, Gina) a několik silných charakterů slibovalo zajímavý vývoj hry (Kathy, Hunter, Gabriel). Jenže než se člověk stačí rozkoukat, tak je většina jeho oblíbenců dávno pryč a u kormidla jsou nechutné držky z Rotu. Ti jsou naštěstí tak tupí, že časem přenechají cestu k vítězství ostatním. Sice jsem si pak oblíbil i další hráče, ale už to nebylo ono. Finálová čtveřice byla naprosto tragická. Ani nevím proč, ale mladý mormonky mě prostě berou, takže jsem to na konci přál Neleh, bohužel se vítězem stala bláznívá, černá pánbíčkářka. Nebudu tvrdit, že si to nezasloužila, ale nudnější vítěz už zřejmě nikdy nebude. Favorit: Sean, Oblíbenci: Boston Rob, Gina, Neleh. ()

Thajsko (2002) (S05)

Spoilery. Snad poprvé jsem neměl nutkání to celé zhltnout na posezení. Jakoby to ani nebyl Survivor. Je tam Probst, hraje se o mega, jsou tam výzvy a kmenovky, tak proč mě to tak brutálně nudí? Nehorázně tragický casting způsobil, že jsem poprvé a už teď vím, že také naposledy, nefandil jedinému soutěžícímu. Na nechutné staré tlamy, vytahané kozy mužů i žen a naprosto tupé stádo mladých se nedalo dívat a bylo to utrpení od začátku až do směšného konce, kdy přenechali vítězství člověku, který má luxusní dům, před ním vozový park a píchá latino milfku, která to všem ostatním soutěžícím ještě vyslepičila ve videu. Vrcholem je pak Shii-Ann, která celou dobu hraje druhé housle, poté předvede jeden z nejhloupějších tahů Survivora a za to dostane pozvánku do All-Stars. Jediná osoba, která u mě měla šanci, byla krásná Tanya, jenže ta od začátku házela šavle a šla rychle ze hry. V rámci Survivora se jedná o jasný odpad, ale díky ostatním tragickým pokusům o televizní show tomu dvě pecky dám. Favorit: nikdo, Oblíbenci: nikdo. ()

Amazonie (2003) (S06)

Spoilery. V každé sérii jsou sexy holky a namakaní chlapi. Otázkou tedy zůstává, proč je pouze tato série od začátku plná erotického dusna a neustále se řeší, kdo by na koho skočil, když v těch ostatních jsme se dočkali maximálně pár cudných objetí. Komu by to však vadilo, když se vše nese v duchu legendárních Amazonek, které skvěle zastupuje úderné dívčí trio Heidi, Jenna a Shawna. Rozdělení na může a ženy vždy rád přivítám, protože je mi jasné, že budou padat stereotypy a mača budou dostávat na prdel. Bylo tomu tak i tady a já se zase mohl potrhat smíchy. Zatímco jsem si užíval sledování dívčího tria, tak u mužů se pomalu začal probouzet velký stratég a bavič Rob. Jeho hlášky mě ničily s nebývalou pravidelností a to kouzelné lhaní mě bavilo víc a víc. Amazon je v mém žebříčku Survivoru hodně vysoko a může za to i vítězka, která byla mým favoritem od samého začátku. Favorit: Jenna, Oblíbenci: Rob, Heidi, Shawna, Butch, Dave. ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Spoilery. Už od ztroskotání a shánění zásob v Panamě mi bylo jasné, že sledují zásadní sérii Survivoru. Celé to ladění do pirátských válek mě ihned chytlo. Ruperta jsem si oblíbil již při jeho převtělení se do piráta, kdy ukradl druhému kmeni jejich boty, a pak je prodal. Díky zajímavé charakterové sestavě jsem začal fandit Drakeům. Morgany jsem chvílemi i nenáviděl, byli to chcípáci, hlavně připosraná korba Osten. Soutěžící tady sice nejsou tak zajímaví jako třeba na Cookových ostrovech, ale samotní hráči a také producenti vytvořili sérii plnou šílených událostí. Možnost vyrabovat kmen, který prohrál soutěž o odměnu, boj Vyvrženců o šanci vrátit se do hry, nasraný Probst, když mu přijde vylitý Fairplay na kmenovku, to jsou zážitky, které v mnoha dalších sériích bohužel chybí. Ještě dodám, že Fairplay byl arogantní, sprostý a podlý soupeř, ale nenávidět ho jen za to, že si vymyslel mrtvou babičku je přeci hloupost. Vždyť ji neokradl, aby si přilepšil, nebo se jí nezbavil v domově důchodců, aby měl klid. Pouze zahrál na city soupeřů. Jako člověka ho také nemusím, ale hráč byl skvělý. Jedinou kaňkou tak zůstává uřvaná skautka, která bohužel vydržela až do finále, takže jsem za vítěze nakonec rád. Favorit: Rupert, Oblíbenci: Fairplay, Burton, Sandra, Tijuana. ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Spoilery. Moje velká očekávání od první All-Stars série byla naplněna. Z 18 soutěžících bylo hned 10 mými velkými oblíbenci už v předchozích sériích. Většina musela změnit styl hry, takže hodně oblíbenců mě trošku štvalo, ať už za to mohli sami (Tom, Jenna L.) nebo je k tomu dohnali ostatní (Ethan, Colby). Zároveň se ukázalo, ke kterým hráčům mám i přes všechny ty změny nejblíže. Je to především Jenna M. Jakmile začala přemýšlet o odchodu, byl jsem docela naštvaný, jenže pak jsem si uvědomil, že je jedna z mála, která upřednostňuje ty skutečné hodnoty. Jeden z nejsilnějších okamžiků Survivora dokončila černá obrazovka s hrozně smutným sdělením. Několik minut jsem se nemohl pohnout. Dalším byl jednoznačně Rupert, který si i tady zachoval status dobráka. Mým favoritem byl však Boston Rob, největší frajer Survivora. Dominoval v soutěžích i strategii, udělal několik velkorysých gest, sbalil Amber a nebýt hloupých urážek ostatních, tak z toho vyšel jako poslední mohykán. Překvapením pro mě byl Rich, kterého jsem příliš nemusel v Borneu, ale tady si to opravdu neskutečně užíval a jeho póza "Mega už mám a jsem král Survivora, takže vše ostatní mám v prdeli" mě hrozně bavila. Favorit: Boston Rob, Oblíbenci: Rupert, Jenna M., Amber, Richard, Kathy. ()

Vanuatu (2004) (S09)

Spoilery. Nepříliš povedený casting by tolik nevadil, kdyby se hned na začátku nedostali k moci pupkatí pantátové, kteří mě pak vytáčeli až do samotného konce. Rozdělení kmenů na muže a ženy je rozhodně plusem, protože sledovat chlapy, jak dostávají čočku od žen, je neskutečná hlína. Ženám jsem začal fandit především díky okaté kočce Elize a včelí královně Ami, která měla hru dlouho pod kontrolou. Škoda, že se Ami pokusila vyloučit Elizu a tím ženská aliance padla úplně. Navíc to ani jedné neprospělo. Když vypadly Eliza a Ami, tak mi bylo z této série už docela blbě. Sledovat starou bábu Scout, vidlačku Twilu a vychcaného Chrise bylo opravdu ubíjející. Na Vanuatu to je jako na horské dráze. Nejdříve si užíváte pohled na několik sympatických holek, pak trpíte u spojenectví pupkáčů. Ženy chvíli zametají s muži, ale nakonec se stejně obrátí proti sobě a vyhraje chlap. Favorit: Eliza, Oblíbenci: Ami, Julie, Leann. ()

Palau (2005) (S10)

Spoilery. Kmen Koror dokázal zamést s kmenem Ulong opravdu neskutečným způsobem. Stane se, chtělo by se říct, jenže to by Ulong nesměl být po fyzické stránce jeden z nejsilnějších kmenů, co pamatuji. Vazby jako Ibrehem, Bobbyy Jon a Jeff měly být k nezastavení. Navíc se Koror ještě hloupě oslabil, když si na začátku vybral židovského flákače Willarda místo Jonathana. Mezi ženami byl Ulong také ve výhodě, jenže brzy vyloučil akční Jolandu, ale i tak se předvedla třeba Angie a hlavně nejlepší žena v historii Survivora Stephenie. Osobně Palau neřadím zase tak vysoko, protože je především o kmenu Koror a dominantní dvojici Tom a Ian. Jejich obrovský vliv na hru je nepopiratelný a ostatní v kmeni jim mohou děkovat, že se dostali tak daleko. Tom mi sice nebyl příliš sympatický, ale co se týče vůdcovských schopností, výkonů v soutěžích a práce v táboře, tak ho uznávám jako málokoho v této show. Jedno velké překvapení však přišlo. Ianovo gesto bylo velice působivým okamžikem. Otázkou zůstává, jak by se hra vyvíjela, kdyby se Jeff nezranil. Ulong mohl dopadnout úplně jinak. Favorit: Stephenie, Oblíbenci: Ian, Tom, Jeff. ()

Guatemala (2005) (S11)

Spoilery. Guatemala stojí a padá na úchvatném prostředí, z kterého je pořád cítit kouzlo Mayů a účasti dvou hvězdných hráčů. Zatímco Bobby Jon mě příliš neoslovil, tak Stephenie si mě získala hned od začátku. Tuto sérii trošku sráží nesympatičtí soutěžící, kteří jsou sice schopni značně vyhrotit situaci, ale potřebu fandit jim tedy rozhodně nemáte. Buran Judd a paranoidní Jamie byli fakt na pěst, ale hlavně díky nim se pořád něco dělo. Úvodní pochod byl doslova masakrem a jen potvrzuje to, že se jedná o možná nejnáročnější Survivor. Série mě tak bavila hlavně díky Steph, s kterou jsem si prošel všemi těžkými zkouškami, ale na konci mi bohužel zbyly oči pro pláč. Vítězství jsem jí strašně přál. Nic proti Danni, ale Steph si to prostě zasloužila víc. Favorit: Stephenie, Oblíbenci: Gary, Brandon, Cindy. ()

Panama (2006) (S12)

Spoilery. V Panamě se sešlo několik opravdu sympatických hráčů. Bohužel u otěží celé hry byly právě ti, které bych bez milosti hned vyházel. Hlavně Cirie, která byla na odpis už na první kmenové radě, ale v nenápadném stylu ukecaný černošský mamky se dopracovala až těsně pod vrchol. Koho jsem si oblíbil, je asi všem jasné. Terry si z toho udělal svou one man show, i když byl v podstatě sám proti obrovské přesile. Sice vám nemusí být sympatický, ale člověku v této pozici prostě musíte fandit. Paradoxně možná tato situace Panamě ubližuje, jelikož se z toho stává předvídatelná hra hrdiny proti všem. Shane byl naprostý magor, ale přiznám se, že občas mě opravdu dobře bavil. Výskyt sexy holek taky potěšil. Na Sally, Misty a hlavně mrchu Danielle se dívalo fakt pěkně. Z vítěze jsem nadšený rozhodně nebyl. Souboj Terryho s Arasem byl ke konci už hrozně osobní a to se mi moc nelíbilo. Bohužel i Terrymu začaly ujíždět nervy a údajnému Arasovu kouzlo jsem navíc ani na chvíli nepodlehl. Favorit: Terry, Oblíbenci: Danielle, Sally, Bruce, Austin. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Spoilery. Moje jednička v Survivorovi, která i po desítkách dalších sérií nemá konkurenci. Famózní cast, provokativní rozdělení na čtyři etnika, krásné prostředí, zajímavé a napínavé soutěže, složitá strategie a zvraty. Ne, tady nechybí opravdu nic. Tolik oblíbenců jsem v žádné jiné sérii neměl. Cookovy ostrovy mají opravdu obsazení na úrovni all-stars. Vidět zrod největší hvězdy Survivora je skvělý zážitek. Ozzy hraje prim hned od začátku a kouzlí na všech frontách. I klasičtí záporáci jsou tak dobří, že vás vlastně štvou jen minimálně. Říkal jsem si, že kdyby donutili Yula použít skrytou imunitu, tak by to bylo ještě zajímavější, ale to už bych chtěl asi moc a hlavně by nemohl vzniknout příběh legendárního kmene Aitu, který ustál dvojitou zradu. Sakra, mrazí mě i teď, když to píšu. Prostě nejlepší série! Ve finále jsem sice fandil Ozzymu, ale Yul si to rozhodně zasloužil. Favorit: Ozzy, Oblíbenci: Parvati, Candice, Yul, Cao-Boi, Adam, Nate, Cecilia. ()

Fidži (2007) (S14)

Spoilery. Hodně zatracovaná série, ale je skutečně tak špatná? Nemůže za její hodnocení spíše lidský odpad, který se tam sešel? Pokud příliš neřešíte, kdo je kdo, ale baví vás hlavně strategie, zvraty, utrpení jedněch a pohoda druhých, tak jste na správné adrese. Skupina nesympatických lidí je rozdělena do dvou kmenů. Jedni trpí někde pod skálou a žerou trávu, druzí mají přístřešek s terasou, houpací síť, křesla, kafe, nádobí a jsou v těžké pohodě. Celkem zajímavý experiment, jenže i pomalejším dojde, že ti odpočinutí a najedení budou ve výzvách ty druhé drtit. Fidži je především přehlídkou tupců, takže pokud se rádi mastíte na méně vyspělých jedincích, tak se budete dobře bavit. Dementi jako Rocky, Mookie, Boo, holčička Anthony a slepice Lisi, Stacy či Cassandra jsou čistou esencí hlouposti. Nad ty všechny jsem se dokázal povznést, jenže pak Dreamz udělal největší sviňárnu v historii Survivora a potopil Yau-Mana. Z toho už mi špatně bylo a ani jsem moc neřešil, že vyhrál jeho skvělý spojenec Earl. Favorit: Yau-Man, Oblíbenci: Earl, Alex, Michelle. ()

Čína (2007) (S15)

Spoilery. Čína má stejně jako třeba Cookovy ostrovy skvělý casting, takže zde není nouze o zajímavé soutěžící. Rozhodně se mi tady nestalo, že bych si ke konci nepamatoval prvních pět vyřazených. Nutno však dodat, že hodně z nich se řadí do kategorie sviní. Mezi největší sympaťáky patří rozhodně vazba James a kráska Amanda. Vypadnutí Jamese bylo naprosto dementní a já nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet. Ve finále jsem tak vítězství přál Amandě. Samozřejmě nevyhrála, ale Todd si to taky zasloužil, protože celou dobu měl hru pod palcem. Skryté imunity tuto sérii velmi oživily. Častěji se díky nim měnila strategie a byly příčinou několika vyhrocených či vtipných situací. Závěrečný Reunion je pak jedním z těch nejzábavnějších. Favorit: Amanda, Oblíbenci: James, Courtney, Jaime, Erik. ()

Mikronésie (2008) (S16)

Spoilery. Hvězdní hráči na jedné straně a na té druhé zajímavě poskládaný tým fanoušků. Tohle prostě nemohlo skončit špatně. Plno napínavých soutěží, ve kterých se jde na krev. Neustálé změny strategie, kdy každý chvilku tahá pilku. V každém koutu pláže několik vašich oblíbenců. Samozřejmě se párkrát blískl i Ozzy. V týmu fanoušků stojí za zmínku Rambo Joel, atleti Jason a Erik, který vše hloupě zazdil svým vyřazením a takticky vyspělé mršky Natalie a Alexis. Zkrátka svátek pro každého fanouška Survivora. Jedinou kaňkou pro mě zůstává ženská aliance, která se až příliš brzy zbavila všeho s penisem. Rozhodně nemůžu říct, že bych některým holkám nefandil, ale ten testosteron ke konci přeci jen chyběl. Smutné byly nedobrovolné odchody, u Jamese jsem málem prokousl polštář, dokonce i žida Jonathana mi bylo líto. Na závěrečné kmenové radě mi vlastně bylo jedno, která z nich to vyhraje. Amanda byla skvělá ve výzvách a Parvati od začátku taktizovala jako o závod. Favorit: Ozzy, Oblíbenci: Amanda, Parvati, James, Eliza, Ami. ()

Gabon (2008) (S17)

Spoilery. V rámci Survivora nevýrazná série si mě získala od první minuty, jelikož se tady sešla skupinka neuvěřitelně zábavných a mně sympatických lidí. Paradoxně jsem tak od začátku každé druhé vyloučení těžce nesl, protože odcházel můj oblíbenec. Označení Poslední ráj na zemi rozhodně není úplně mimo. Gabon je nádherná země a soutěže byly i díky prostředí snad nejlepší, které jsem zatím viděl. Prakticky každá kmenová rada byla těžkým hlavolamem. Randy mě svými hlody vždy rozsekal a při pohledu na něho mě hned napadlo, že za 20 let budu úplně stejný hovado jako on. Modelku s postavou pornoherečky si nešlo nezamilovat. Navíc se ze Sugar vyklubal slušný taktit, i když většinou byla hlavně loutku, o její zábavnosti však nelze spekulovat. Ace se svým přízvukem, který jsem zkušeně tipnul hned na první pokus, je přesně ta charismatická svině, kterou hledám v každé sérii a bohužel často marně. Rozhodně nesmím opomenout ďábelské duo Kenny a Crystal, které dlouho drželo hru pevně ve svých rukách. Až na Sugar byla finálová trojice trošku zklamáním, ale to je jen malý škraloup na této skvělé sérii. Favorit: Sugar, Oblíbenci: Randy, Ace, Matty, Kenny. ()

Tocantins (2009) (S18)

Spoilery. K této sérii jsem se dostal s vědomím toho, že se v ní objeví jistý Coach, který následně dostal šanci ještě ve dvou sériích, což už něco znamená. Nevěděl jsem, čím si vysloužil takovou pozornost, ale o jeho následné účasti ve Villains jsem byl informován, takže jsem od něho očekával podlou a možná i zábavnou hru. To, co od začátku předváděl, mi však přišlo jako hodně špatný vtip. Nebavilo mě to, spíše nudilo, místy i uráželo. Kecy o poctivnosti, úctě a snaze změnit hru mi přišly naprosto směšné, navíc byl tragický v soutěžích i táboře, ale čekal jsem, že se něco stane. A stalo se. Ukázal se jako nemocný člověk, který uvěřil vlastním lžím a jeho ego konečně dostalo pořádnou masáž, když jeho sestřihy sledovaly miliony lidí u obrazovek. Jedno mu však upřít nelze, od začátku měl jistou auru vůdce, i když v jeho kmeni byly takové persony jako bavič Tyson a sympaťák Brendan. Nikomu není lhostejný i já ho nemůžu přestat řešit, i když bych se tady rád zmínil i o dalších hráčích. Mým největším oblíbencem byl J.T., dobrák s tím nejúpřímnějším pohledem. Ze začátku to nevypadalo na tak vysoké hodnocení, jenže skvělý vítěž automaticky znamená skvělou sérii a tady byl snad nejlepší ze všech. Závěrečná kmenovka byla díky zákeřné porotě, která proti sobě poštvala kamarády, velkým peklem a Reunion zase neskutečně zábavný. Favorit: J.T. Oblíbenci: Brendan, Tyson, Sierra, Erinn, Candace. ()

Samoa (2009) (S19)

Spoilery. Samoa = Russell Hantz, ať se vám to líbí nebo ne. Od začátku to bylo jasné. Ten prostor, který produkce dávala kmeni Foa Foa a hlavně Russellovi, byl do nebe volající. Do sloučení jsem většinu z Galu neslyšel promluvit, ale musím uznat, že Russell si ten prostor zasloužil. Jeho drancování tábora, koalice tupých holek a hledání talismanu imunity bez nápovědy byly naprosto zásadní okamžiky Survivora. Na Samou se dobře koukalo i díky holkám, Natalie, Monica, Kelly a Ashley byly přímo k nakousnutí. Ke konci mě trošku iritoval dokonalý mladík Brett, který poprvé něco pronesl asi 30. den, ale naštěstí se zlo udrželo u moci a mohlo dojít na závěrečné zúčtování. Nemůžu si pomoct, ale Russell hrál 38 dní snad nejlepší hru, pokud tedy nepočítám, že jeho ego neudrželo pravdu o jeho bohatství. Pak ovšem přišel poslední den, začal se naparovat před svými soupeři, prozradil jim, co na ně vytáhne před porotou a dal jim šanci se trochu připravit. Natalie byla mým druhým nejoblíbenějším hráčem, takže mě klasický závěr, kdy největší hvězda utře nos, vůbec nezklamal. Spekulace o pomoci produkce Russellovi a jeho kmeni asi nikdy neustanou a já to i chápu, ale vzhledem k maximální zábavnosti série jsem ochoten přihmouřit obě oči. Favorit: Russell H. Oblíbenci: Natalie, Monica, Kelly, Ashley. ()