Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa danielosbourne k tomuto seriálu (21)

Kto prežije (2000)

Shlednuto: Panama, Cookovy ostrovy, Micronésie, Čína, Amazonie, Guatemala, Gabon, Palau, Vanuatu, All-stars, Tocantins, Samoa, Heroes vs. Villains, South Pacific, Philippines, One world --Absolutní TOP hráči: Cirie , Parvati, Amanda, James, Sugar, Stephani, ----Nejméně oblíbení : Shane, Johnny Fairplay, BOSTON ROB, Tyson, RUSSEL, ()

Austrálie (2001) (S02)

Kdo přežije: Austrálie, je vážně jedna z nejlepších řad. Skvěle vybraný casting a o emoční a vypjaté chvíle, zde není nouze. OBLÍBENÍ HRÁČI: Colby, Tina, Elisabeth, Roger NEJMÉNĚ OBLÍBENÍ: ------- ()

Amazonie (2003) (S06)

SPOILER, KTERÝ MŮŽE PROZRADIT, KDO BYL VE FINÁLOVÉ DVOJCE: Amazonie předvedla svou krásnou přírodu a přinesla další várku zajímavých přeživších. Série to byla zaručeně dobrá a to hlavně díky Robově skvěle promyšlené hře. Finálová dvojka byla trochu překvapením, ale čekal jsem nějaký takový zvrat. Přijde mi, že ty dva tou hrou proklouzli neviděni a neslyšeni. Spíš byly pro smích. Oblíbené postavy: Rob, Christie Nejméně oblíbené postavy: Daniel, Roger ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

SPOILER: No...čekal sem trochu větší uspokojení od řady, kde se střetnou ti nejlepší nebo spíš nejoblíbenější hráči předešlých řad. Seskupila se hned silná aliance, což se dalo čekat. Takže pro mě to znamenalo, všichni koho mám rád šli ven . Vítěz neni nic moc, protože mi přijde, že jeho způsob hry je válet se a nechat se tam dotáhnout ostatními. Jinak rozdělení na 3 kmeny byl dobrej nápad a to různý slučování a měnění kmenů taky nebyl špatnej nápad, ale vlastně to bylo skoro k ničemu. Oblíbenci : Rob C, Lex, Shee-Ann------Nejméně oblíbení: Rob B, Tom, ()

Vanuatu (2004) (S09)

Spoiler : Řada, která je sice slabší, ale má dobré zvraty, takže nakonec docela potěšení. Nejdříve se rozpadlo uskupení starších taťků, pak se rozpadlo i dívčí společenství, které na to vůbec už ani nevypadalo a nakonec vyhrál někdo, kdo to myslím ani sám moc nečekal, ale hrál docela dobrou hru. S vítězem opět moc nespokojen :/ Oblíbenci: Chad, Scout, ----Nejméně oblíbení : Bubba, Ami, nakonec i Twilla ()

Palau (2005) (S10)

SPOILER: Tak tohle byla docela jízda. Sice mi moje oblíbence vyházeli docela časně, ale i tak skvělá řada. Kororové dokázali s Ulongama pořádně zametat a nedali jim jakoukoli příležitost na přežití. S vítězem jsem opět nespokojen :D . Oblíbenci : Angie, Coby, Stephani --- Nejméně oblíbení: Tom, Ian, James ()

Guatemala (2005) (S11)

SPOILER: Tak ani tady mi to nevyšlo. Vždycky si oblíbím osobu, která to nedotáhne až do finálové trojky. To se povedlo málo kdy. Nejhorší je, že po vypadnutí mého oblíbence mě přestává celá řada nudit a neni to pro mě už tak záživné. Jinak tohle byla celkem slušná serie. Oblíbené postavy: Brian Nejméně oblíbení: Judd, Jamie, Bobby Joe ()

Panama (2006) (S12)

SPOILER text obsahuje informace o vítězi: Tuhle řadu hodnotím velice kladně, protože je to v podstatě první řada, kterou jsem vidl v pokročilejším věku. Pamatuji se , že jsem na to koukal už jako malé dítě. Takže v podstatě moje premiéra, kdy jsem dokázal již odhadnout soutěžící i správný postup děje. Nejoblíbenější postavy: Cirie, Aras . Nejméně oblíbené: Shane, Terry, Cortney. Nechápu, jak to Shane mohl dotáhnout tak daleko jak to dotáhl. Přišel mi od začátku nepříjemný a arogantní. Možná chvílemi i nechutný. Nejvíce jsem vítzství přál Cirie. Bohužel mi ji vyřadili, což mě trochu udivilo, ikdyž to bylo v souboji s Danielle kdo z koho. Když jsme se pak přesunuli do finálové trojce, přál jsem si aby se do finále dostala danielle s Arasem a vítězství jsem přál Arasovi, aniž by mi byla Danielle nějakým způsobem nepsympatická. Naštěstí se mi poštstilo a za vítze jsem byl velmi šťastný a spokojený. Uvidíme co přinesou jiné řady, které se chystám shlédnout. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Dávám jenom 4 hvězdy. Je to sice teprve moje 2 serie, kterou jsem viděl v celku, ale hrozně dlouho mi trvalo, než jsem si zapamatoval všechny soutěžící a dokonce i trvalo, než sem si někoho oblíbil. Oblíbené postavy: Yull, J.P, Becky, Sundra. Nejméně oblíbené: Jonathan,Billie, Flicka. ()

Čína (2007) (S15)

Nelíbilo se mi prostředí, ale líbila se mi finálová trojka a dokonce se i povedlo že vítězem se stala osoba, které jsem fandil od prvního dílu....takže super řada. ()

Mikronésie (2008) (S16)

3 kompletní řada, kterou jsem dokoukal a musim říct, že prozatím pro mě ta nejlepší. Skvělej cast, výzvy a to, co se dělo v těch kmenových radách ??? SPOILER: To co ta dívčí aliance dokázala je neskutečné. Nikdy bych nevěřil, že se tímto způsobem dostanou v podstatě až do finále. Neuvěřitelné. Nejoblíbenější postavy: Cirie, Parvati, (překvapivě) Ozzy. Nejméně oblíbené postavy: Johnny Fairplay, Elliza . ()

Gabon (2008) (S17)

Velmi překvapivá série. Po prvním dílu mi přišel cast hrozně nepovedenej, ale postupem času se našlo pár oblíbenců. S vítězem spokojen nejsem, ale s tim nic nenadělam...oblíbenci: Sugar, Matty, Chris ---- nejméně oblíbení: Kenny, Randy ()

Tocantins (2009) (S18)

Povedená řada se silnými charaktery. Ať už šlo o dokonalou Sierru nebo naprosto příšerného "Dragon slyera" Coache, který mě každou zmínkou o drakovi vytáčel do nepříčetnosti. S vítězem opět nejsem moc spokojen, ale už sem si asi zvykl. Ale z finálové dvojky vyhrál ten lepší. Oblíbení hráči: Sierra, Brendan, Spencer, Joe -----Nejméně oblíbení : Coach, Tyson ()

Samoa (2009) (S19)

SPOILER: Samoa je po dlouhé době řada, která dokáže zabavit. Ano uznávám, že je to především zásluha Russela H. Sice jsem si ho moc neoblíbil, ale na kmenových radách zajistil zábavu a mnoho zvratů. Hlavně tedy po sloučení, kdy člověk nevěděl, kdo půjde večer domů. Je to taková řada plná překvapení. Bretta si člověk všimne, až když na ostrově skoro nikdo není a on se ukáže tim nejlepším způsobem jaký mohl být. Sice jde o řadu, kde opět nevyhrál muj oblíbenec od prvního dílu, ale víte co ?? Konečně se po dlouhej době probojoval do Top 3. Takže pro mě to byla napínavá řada. Oblíbení hráči: Mick, Brett Nejméně oblíbení: ------ ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

OBSAHUJE SPOILERY O CELÉ SERII A CELKOVÉM VÍTĚZI !!!!! Tak a je to tu. Na Heroes vs. Villains sem se těšil asi ze všech řad nejvíce. Musel jsem však shlédnout i nějaké předešlé řady, abych z toho vůbec něco měl a znal hráče. Od začátku jsem fandil Hrdinům a oni to zatím docela slušně projeli. Odcházel jeden muj oblíbený soutěžící za druhým. Nejvíc mě však štval Russell. Chápu, že při téhle hře je nutná nějaká taktika...ale Russell si opět vybral tu nejhorší jakou mohl. Navíc je na něm vidět, že mu nejde o peníze (protože už víme, že jich má více než dost), ale jde mu o to proslavit se jako poslední přeživší. A víte co...jsem nadšenej, že se mu to nepovedlo. Chvíli jsem se bál, kdo že to vlastně dojde do finálový trojky, ale když tam došla Parvati, by jsem spokojen a byl jsem si jistej, že to vyhraje. A ejhle, ona to vyhrála malá špionka, která se snažila celou hru o velký zvrat a nikdy se jí to nepodařilo. Její hra mi přišla jako když vezmete mallému dítěti hračku, dáte si jí nad hlavu a ono se pro ní snaží vyskočit, ale nikdy tam nevyskočí. S celou serií jsem spokojen. Jak jsem se na ní těšil, tak svůj účel splnila. Top hráči: Cirie, Amanda, Parvati Nejméně oblíbení: Russell, Coach, Boston Rob ()

Nikaragua (2010) (S21)

SPOILER: 21 řada je opravdu jedna ze slabších, ale zase tak uplně tragický to není. Starý a mladý kmen je trochu padlej na hlavu, protože je jasný, jak tohle asi bude vypadat, ale po smíchání kmenů to už bylo něco jinýho. Začalo se alespoň trochu hrát a sem tam se objevil nějaký ten zvrat. Nikoho jsem si v této serii moc neoblíbil, ale ani mi zase nikdo nějak extra neštval. Za vítěze bych si představil někoho jiného. Sice byl ve finálové trojce, ale nakonec to nevyšlo. Vyklubala se z toho průměrná řada, i když od začátku byla zralá do kopru. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

SPOILER: Téhle série sem se trochu bál, protože ani Coach a ani Ozzy nikdy nebyly zrovna mými oblíbenci. Nakonec se ale na South Pacific dalo koukat a ani Couch mě tentokrát neštval. V celku příjemný cast, akorát nevím, co se v poslední době děje s těmi hráči, že dělaj tak blbý tahy v taktice ?? Se South Pacific jsem ale spokojen, jen vítěz zase není pro mě tou nejlepší volbou. Oblíbení hráči : Brandon, Dawn (((možná Couch a Albert))) ------Nejméně oblíbení: Ozzy, Jimm ()

Jeden svět (2012) (S24)

SPOILER !!!!! One world začal nezajímavě, ale později se z toho stala pěkná hra. Colton byl fakt příšernej hajzlík, ale musí se mu nechat, že z ničeho si vybudoval pěkné imperium a možná by to dotáhl až do konce. Finálová trojka se od sloučení postupně dala čekat a vítěz byl už poslední 3 díly jasnej. Sice se mi vítěz uplně nezamlouvá, ale bylo to zasloužený. Oblíbenci: Leif,Christina --------- Nejméně oblíbení: Colton, Alicia, Tarzan, Troyzan ()

Filipíny (2012) (S25)

SPOILERY: V celku jsou Philippines povedenou sérií. Zajímavý cast a abych byl upřímný, snad v žádné sérii se nestalo, aby mi téměř nikdo nevadil. Nápad se třemi kmeny se ukázal jako dobrý, i když jsem mu nevřel a s navrátilci se to má zrovna tak. Nesnášel sem Russella a Abi. Ty vážně dokázali člověku lézt na nervy. Jsem spokojen jak se sérií jako takovou, tak s vítězem, protože si to podle mě ta osoba zasloužila a dala do toho všechno. Oblíbenci: Malcolme, Denise, Lisa, Mike, RC ---Nejméně oblíbení: Russel, Roxanne, Abi ()

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

SPOILERY!!!!: Rozhodně jedna z těch lepších sérií, ale prostě zase nejsem spokojen s vítězem. Ale v této sérii se našlo několik hráčů, kteří mají podivný potenciál. Jako například Michaella, anebo Hannah. Zkrátka jsem si tuhle sérii užil, i když jsem se ze začátku bál rozdělení na Gen X a Millennials. OBLÍBENCI: Michaella, Hannah, David, trošku i Ken ..... NEJMÉNĚ OBLÍBENÍ: Taylor, Figgy, Will, docela mě štval i Zeke a občas Adam. ()