Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Paldini k tomuto seriálu (16)

Kto prežije (2000)

Oblíbení hráči: Borneo - tlusťoch Rich, Australia - Mirek Dušín Colby, krásná Elisabeth, tatík Rodger, Africa - zabiják Lex, Marquesas - paladin Paschal, Thailand - nikdo, Amazon - nadržený hajzlík Rob C., naivní maniak Matthew, Pearl Islands - šarmantní prolhanec JFP, pirát Rupert, špiónka Sandra, drsňačka Christa, AllStars - pán stratég Boston Rob M., zapšklý zabiják v nejlepší formě Lex, Vanuatu - pyšná amazonka Ami, charismatický Sarge, Palau - chladnokrevný nekompromisní tvrďas Tom, mučedník Ian, Guatemala - dobrák Brandon, gangster Judd, Exile Island - superman Terry, šílenec Shane, manipulátorka Cirie, Cook Islands - capo di tutti capi Yul, poloopice polodelfín Ozzy, židovský satanáš Jonathan, šaman Cao Boi, Fiji - chytrolín Yau-Man, China - nikdo, Micronesia - učitelka manipulace a taktiky Cirie, Gabon - pesimistický ohavný hláškař Randy, nadržený prolhaný geek Ken, Tocantins - baron Coach Prášil, sadistický zmetek Tyson, Samoa - agresivní strategický pitbull Russell H., H.Vs.V. - špión na volné noze Sandra, Nicaragua - nikdo, Redemption Island - vůdce nezničitelné sekty Boston Rob, tajný agent v růžových slipech Phillip, South Pacific - náboženský vůdce 2 Coach, One World - xenofobní, teplý, rozmazlený, anarchista Colton Neoblíbení hráči (fujtajbl, odpad): Borneo - hnusačka Sue, Australia - nikdo, Africa - otravná Lindsay, Marquesas - pitomá kráska Sarah, Thailand - skřet Clay, mimoňka Jan, Amazon - náboženská fanatička Joanna, poloblb Roger, Pearl Islands - přestárlá skautka Lill, AllStars - buran Tom, závistivá Jenna L., Vanuatu - trpitelka Scout, Palau - udavačka Caryn, Guatemala - nikdo, Exile Island - rozmazlený Aras, Cook Islands - přívěšek Becky, Fiji - mrzký šmejd Dreamz, pizda Lisi, China - anorektička Courtney, prostoduchá Jaime, pambíčkářka Leslie, Micronesia - krvelačná upírka Natalie, Gabon - nosička dříví Susie, atletka z formy Crystal, Tocantins - megera Sandy, Debbie(l), Samoa - kříženec Ramba, idiota a malé holčičky v těle pětačtyřicátnice Shambo, H.vs.V. - kupodivu tlusťoch v obleku supermana Colby a prostoduchý pirát Rupert, Nicaragua - drsná šikanistka NaOnka, asi nejhloupější soutěžící všech dob Chase, slizký Sash, Redemption Island - nikdo, South Pacific - další slizoň (brácha Sashe) Albert, One World - samozvaná, neschopná mastermaindka Alicia ()

Afrika (2001) (S03)

Jedna z nejúčinnějších aliancí v dějinách, hodný chlapec Ethan, zabiják Lex a vidlácký poloblb a ještě ne úplný idiot Tom. A nebýt jednoho debilního twistu kdoví, jak by hra dopadla, kdyby tam zůstal superhajzl Silas. ()

Thajsko (2002) (S05)

Série není až zas tak špatná, jak je všemožně prezentována, jen nám nabízí hezkou snůšku podivných nesympatických existencí v čele se zvracejícím slizoněm Brianem, prasákem Clayem, vyšinutou babkou Yan, která vůbec netuší, co se kolem ní děje a pohřbívá si netopýry, a to jsem ještě vynechal podivná obvinění ze sexuálních útoků, šikanování asiatky Shii-Ann ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Jedna z nejlepších sérií téhle reality show, a to zejména díky skvělým hráčům, a jednomu zásadnímu zvratu. Takže tady máme drsnou hru Burtona a Johnyho proti ušlechtilému pirátovi Rupertovi a jeho pobočnici, která se v průběhu změnila z fajn maminy v smrtelně nebezpečnou potvoru a mezi tím jedna bláznivá vypatlaná skautka. ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Je pravdou, že hvězdní hráči nenaplnili úplně očekávání,ale přesto bavili, např. mě Lex i vč. svého památného excesu, a pak se tu objevil do té doby nepříliš hvězdný Boston Rob, který poprve divákům předvedl, jak by se měla tahle hra hrát - chytře a fyzicky až na krev. ()

Vanuatu (2004) (S09)

Nepříliš oblíbená řada, hlavně kvůli tomu, že většina sympatických hráčů jela, díky tzv. alianci pupkatých tatíků, brzy domů a později hru ovládly dvě, pro někoho, naprosto otřesné babky. Nakonec dávám maximální hodnocení, protože konečný vítěz, jakkoli nesympatický, bravůrně předvedl jak utéci popravčí kulce a ještě všechny kolem sebe přesvědčit, že je vlastně to nejmenší zlo. ()

Palau (2005) (S10)

Až na pár vyjímek byla tahle řada opravdu plná sympaťáků a vlastně nikomu se nepovedl žádný zásadní podraz, a to i díky síle a charismatu pozdějšího vítěze, který poměrně tvrdě držel otěže hry ve svých rukou, což může být pro někoho nezáživné. Já jsem si tuto klidnou řadu z prostředí 2. světové války v Pacifiku maximálně užil. ()

Čína (2007) (S15)

Moc nechápu oblíbenost této série. Pro mě jasně nejslabší z prvních patnácti (ano, slabší než Thajsko). Vůbec nechápu všeobecnou oblíbenost Amandy, lhářky bez šarmu (šarm mají JFP, Rob C. a Rob M.), která se neumí ani obhájit před porotou a oblíbenost poloblba Jamese. ale vítěz je zasloužený. ()

Gabon (2008) (S17)

Nejkrásnější prostředí v dějinách Survivoru. Tuhle sérii táhnou realistický pesimistický hláškař Randy, který by nejraději všechny tyhle idioty zapálil, vypatlaná emocionální loutka Sugar, nadržený taktik Ken, starý šikula Bob, který vyrovnal rekord vyhraných individuálních soutěží (nevím jestli rekord držel Ozzy nebo Terry) a atletka Crystal, která bez anabolik není schopna vyjít ani kopec. ()

Tocantins (2009) (S18)

Série jednoho muže, geniálního baviče, magora a zabijáka draků Coache. První série, kdy po sloučení měl slabší kmen lepší pozici než silnější. ()

Samoa (2009) (S19)

Největší klikař, výborný sabotér, průměrný stratég a bídný diplomat Russell poprvé v akci udělal zábavnou show a zároveň dal návod k tomu, jak nikdy nevyhrát tuhle hru. V paměti všech masochistů mezi diváky zůstává ještě vymazaná Shambo, která rozmlouvá se slepicemi a lidský odpad Yasmine. ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Nepříliš spanilá jízda namyšleného klikaře Russella, idiot JT, idiot Rupert, blázen James, tlusťoch v těle supermana Colby, kupodivu hrdinný Boston Rob, dvojice manipulátorek Parvati + Danielle, na které se nelepil ani Russell a jedna malá nenápadná špiónka pod radarem, která uměla nejlépe pracovat a využít získaných informací. ()

Nikaragua (2010) (S21)

Největší koncentrace debilů a retardů na pobřeží Nicaraguy. Vůbec nejhorší sezóna Survivora. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Díky dvěma faktorům mám tuhle řadu moc rád. Těmi faktory jsou: brilantní taktická hra Boston Roba, díky které sice sezóna pro někoho ztrácí na atraktivnosti (hlavně díky tomu, že BR byl o několik tříd takticky výše než všichni okolo něj), za druhé díky největšímu komikovi, lovci krabů, propagátorovi růžových slipů a v neposlední řadě tajnému agentovi v důchodu Phillipu Shepardovi. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Pro mě naprosto nejhorší vítěz, který neudělal vůbec nic jen připosraně stál "božskému věrozvěstovi" za prdelí. ()

Jeden svět (2012) (S24)

Série, poněkud slabší, i když s jedním z nejzaslouženějších vítězů v dějinách, který to měl ale docela ulehčen naprostou impotentností ostatních hráčů. Jediný zdatný soupeř a velice zábavný a nevyzpytatelný, rozmazlený, dekadentní, xenofobní, anarchista a pro mě král(ovna) této série Colton byl bohužel předčasně evakuován. Neobjevil se ani nějaký jiný hráč, který by byl schopen na sebe vzít otěže tahouna, co se týče strategie (hlavně mužské osazenstvo bylo parta debilů) anebo komičnosti (jako např. Former Special Agent ? Phill v RI), i když takový Tarzan měl k tomu náběh a občas zaperlil. Takže nakonec takový slabší průměr a díky bohu za vítěze, kterého bych spolu s Coltonem rád viděl v nějaké All Stars řadě. ()