Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Laxik k tomuto seriálu (6)

Kto prežije (2000)

Super hra, snad jediná slušná reality show. Asi pro ty tvrdý podmínky, snad pro nápady, snad pro absenci lacinosti. ()

Vanuatu (2004) (S09)

Ale no tak, podle mého je tohle jedna z těch lepších sérií (z těch ani ne deseti, co jsem zatím viděl). Rozjíždí se sice pomalu, ale jakmile proniknete mezi tu bandu a trochu jim porozumíte, zábava stoupá. Svoje favority jsem střídal jako ponožky (stejně tak názory na ně) a hltal jsem tu hutnou atmosféru intrik a nesplněných slibů. Jediný Serge byl mým No. 1 od začátku až do konce. Vítěz nejdřív vypadal jako ňouma, co pořád sní o tom, jak se všemi bude manipulovat. No a čím víc mu to šlo, tím víc jsem mu fandil. Po vyřazení Seržanta byl mým druhým favoritem, takže spokojenost i s vítězem. I když na radě se mohl méně vykecávat a víc si stát za svou hrou. Twylu jsem měl taky rád, ale až do chvíle, kdy začala mít až zbytečně blbý kecy. Mám rád lidi, co ti vpálí pravdu do ksichtu, ale remcat ohledně všeho, to ne... Škoda jen těch emotivních keců... holt Amerikáni. ()

Palau (2005) (S10)

Nejsem sice survivoří odborník, ale něco mi říká, že tahle série se počítá mezi ty legendární. Vzešla odtud Stephanie a silná spojenectví, byly tu dva páry, prototyp gaye, co nevíte, jestli vás jeho výstupy pohoršují, nebo baví, naťukla se myšlenka Ostrova vyhnanství, no a hlavně banda starých, slabých a vychrtlých pod vedením druhého nejdrsnějšího hasiče světa (prvním je Toshihiro Takeda z Ninja faktoru), charismatického suveréna Toma, zašlapala kmen posilovkových frajírků (já pořád říkám, že posilovna vám udělá na rukou boule, ale síla holt pochází jen z práce a vepřovýho) a ještě u toho stíhali lovit prudce jedovatý hady, metr a půl velký žraloky a... ehm, přerostlý škeble (ne, nemluvím tu o Jolandě). Favoriti: Tom a Ian (jak nečekané :-P), Bobby John. ()

Panama (2006) (S12)

Jedna z nejzábavnějších řad hlavně pro ty individuality. Terry je frajer a měl to vyhrát, Ciri jsem nesnášel od první minuty, ale nakonec se ukázala jako geniální manipulátorka. Takže skvěle bavila, ale i tak jsem ji neměl rád. Aféra s listem mluví za vše. No, Danielle byla dokonale vymazaná, někdo tak dutej a nestálej se jen tak nevidí, ale na druhou stranu byla fakt pěkná. Shane dokonalej, prostě nemám slov. V málokom se skloubí inteligence, naivita a nezřízený šílenství tak jako v něm. Courtney, Dan, ... V podstatě si asi zapamatuju všechny. A to se nestává u každý řady. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Ozzy. Ten tuhle sérii vystihuje dokonale. No a pak tu máme kmotra Yula a zmetka Jonathana. Tři mí oblíbenci, první dva jsem si vyhlídnul hned ze začátku a oba se dostali do finále. A tak dobrý odhad se mi nepovede pokaždý. No, spíš nikdy. ()

Fidži (2007) (S14)

Jedna z těch nudnějších, i když drsnějších, řad. Ale Yaua a Earla jsem měl rád a byl zázrak, kam až to dotáhli. Jo a Dreamz byl neskutečně blbej. Rocky aspoň bavil. ()