Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Laerry k tomuto seriálu (25)

Caramoan (2013) (S26)

SPOILERS BEWARE!!!....... Nebudu se tu snižovat k tomu, abych tu nadávala jako nějaký přechytralý inteligent s hubou dlaždiče, ale je fakt, že tahle série mě nijak zvlášť nepotěšila. S prapodivným výběrem "favoritů" jsem se dokázala ještě smířit, ale s vývojem hry už moc ne. Lidé, kterým jsem dokázala fandit, odcházeli jeden za druhým, a ti otravní a nevýrazní dál přetrvávali.... Ale s odstupem času se přes druhou polovinu série dokáži přenést - hlavně to je díky tomu, že jsem od vypadnutí jisté osoby jednotlivé díly vyloženě proklikala a příliš se nerozčilovala nad sledováním krev-pijících individuí. Vítěz byl asi to nejmenší zlo z těch tří ve finále a aspoň si to i trochu zasloužil - už jen pro jeho velký fanouškovský zápal.... spokojenější jsem byla po reunionu, který byl záživnější než posledních cca. pět epizod. Aspoň že ten Malcolm vyhrál cenu diváků - on a jeho Three Amigos patřili k těm zvláštnostem téhle série, která se bude odlišovat od ostatních. Stejně tak jedno "nej" se v téhle sérii odehrálo: nejvícekrát (tedy dvakrát) vyloučená osoba hned na první kmenové radě! To se už nikdy opakovat zřejmě nebude. K tomu připočtu Loco-Brandona, jehož naprostý psychický break-down se vám vryje do paměti ať už chcete nebo ne. Zato Dawnin melt-down byste nejraději z paměti okamžitě vymazali (no a že takových situací bylo více než dost). Pak nemůžu opomenout Stealth skupinu pod vedením šíleného Special Agenta Phillipa - který se dočkal své vlastní "B.R. rule book" z rukou svého milovaného idola Bostona Roba:-D Tahle série byla na horské dráze - jednou nahoře, pak zase hned dole a pak dojela do cíle po zpomalené rovince.... ale jsou tu i mnohem horší série, než byla tahle. ()

Krev není voda (2013) (S27)

Dvě hvězdy za bratry Arase a Vytase. Zbytek děs a bída. Především vítěz je pro mě nejhorší za poslední léta. Hráč to byl dobrý, to zase jo, ale jako člověk mi je naprosto odporný a doufám, že už toho slizkého pavouka-mormona už nikdy neuvidím... ()

Cagayan (2014) (S28)

Survivor se vrátil ke svým (novodobým) kořenům a hned je z toho jedna z nejlepších "dvacítkových" sérií (tj. éra po HvV). Neokoukané tváře tu fungují skvěle, protože tu je spousta zajímavých charakterů, co skutečně hrají hru a nejsou na dovolené. Nové prostředí Cagayanu (hrozný název:P) sice ničím neoslní (aneb další z řady stejnorodých ostrovů kdesi v oceánii), ale i tak je velké plus, že jsme zase neskončili na Samoe. Nový "twist" v podobě tří kmenů rozděleních na tři B (blbý=brawns, blbější=beauty, blbci všech blbců=brain) byl super, jen je škoda, že ke sloučení do dvou kmenů dochází vždycky tak brzo... nicméně v každém kmeni se našlo pár výrazných individuí: Brawns: špiónský talián Tony (kříženec Boston Roba a Rusella Hantze), natvrdlá Sarah (s českými kořeny), otravná Trish (koňská držka se společenským taktem pařezu), vždy pozitívní Woo (který navzdory svým "ninja předpokladům" moc nepředvede)... Beauty: Morgan (ze které všichni slintají), ošklivý LJ (z něho taky, i když absolutně nechápu proč...), sympaťák Jeremiah (který utvořil krásnou bromance se Spencerem).... a "geniální" Brains: skutečně chytrý i silný Spencer (kříženec Malcoma a Cochrana), Tash (ženský protějšek Spencera, jak mozkem tak i svaly), samozvaná "chaosKass" (u které nevíte, zda ji nesnášet či obdivovat její chladnokrevnou hru)... a pak tu je J'Tia, které dokonale přeskočilo - NaOnka je oproti ní úplný roztomilý svatoušek - pozorovat J'Tiu při výzvách je neopakovatelný zážitek; kdo neuvidí, neuvěří:-D...... suma sumárum 28. série nabrala nový dech a dokonce i ten vítěz se dá považovat za zaslouženého. ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Od naprosté katastrofy tuhle sérii zachránil vítěz/ka, kterému člověk začne fandit až někdy v průběhu a to z čistého zoufalství nad ostatními hráči, co vedou hru. Už žádné blood vs water prosím. Stejně se to přejí jako Redemption Island. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

SPOILERS BEWARE!!!..... Tak všechna zajímavá individua jsou spolehlivě vyhozena do první poloviny série... a pak to je nechutná nuda. Zase tam zbyla jen banda kokotů, na které nemám náladu se dívat. K tomu všemu celou hru vyhrála ta osoba, u které jsem si přála vidět zhasnutou pochodeň hned v prvních dnech na ostrově.... (kdyby pořád nevyhrával/ nenacházel imunity, bylo by jeho působení o dost kratší....) Jediné pozitivum na jeho vítězství je fakt, že se tím tak vyloučila jeho účast v Second chance - malá to útěcha, že v nejlbližší době ty jeho odporně potatovaný záda (kdo normální si vytetuje odkaz na citaci z Bible???) neuvidím.... Celou tuhle sérii zachraňuje (kromě zajímavého nového nápadu na tři kmeny) několik zábavných postav - včetně kontroverzní Shirin a pohodáře Joea - na jejichž účinkování v SCH se velmi těším. P.S. - reunion byl zase zabředlá břečka, jejíž sledování je bolestivý zážitek - aspoň že se tímhle castem Jeff nezabýval příliš dlouho a raději 10 minut (či kolik) vyhlašoval volbu Ameriky - a byla to mnohem větší sranda, což je smutný fakt, svědčící o tom, že reuniony jsou rok od roku stále horší a horší... ()