Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Vabr k tomuto seriálu (6)

Kto prežije (2000)

Samozřejmě nejlepší televizní show. Miluju ty lidi, když jsou v táboře. Soutěže a hlasování je taky dobrý, ale táborový kecy jsou lepší. Nejsem hajzl, kterej se vyžívá v hádkách, ale prostě se mi líbí, když se hádají, ale mám rád, i když jsou v pohodě. Ke konci se hádají více a když jich zbylo 6, tak se hádali fakt hodně. Je to dost napínavá, šokující show, ve které soucítíte s určitými hráči. Opravdu překvapivý a skvělý proslov měla Susan. Komu jsem fandil nejvíce: 1. Colleen 2. Susan 3. Gretchen. Nejsem vůbec rád, kdo to vyhrál a myslím si, že to měl vyhrát ten druhý, protože si to ten hráč zasloužil mnohem více. Rozhodně super série a doufám, že další taky budou takové. VYHODNOCENÍ: HAD BY MĚL SEŽRAT MYŠ ()

Austrálie (2001) (S02)

Jsem rád, že si to udrželo stejně dobrou úroveň jako první série. Vůbec jsem se nemohl rozhodnout, jaká je lepší, ale nakonec jsem si vybral tu první. Ty podmínky extrémní zimy a tepla musely být hrozný. Víc jsem fandil týmu Kucha, ale Ogakor byl taky dobrej (hlavně kvůl Jerri). V soutěži se stane i jedno vážné poranění a máme tu vegetariána. Vítěz si to podle mě nezasloužil. Vítěz je docela opakem Richarda. Vyřazení hlasovali vítěze podle opačné logiky než v Borneu, což je dost na hlavu a vadilo mi to. Na druhým místě skončil ten hlupák. Vážně totální hlupák. Amber do poloviny série vůbec neznáte, ani její jméno. Tak nevýrazný člověk, až mě s*alo. Opravdu hodně. Vždycky, když mluvila, tak jsem řekl drž hu*u Amber :D. Jerri jsem fandil, možná kdybych tam byl, tak by mi asi taky vadila, ale aby jim vadila až takhle, tak to nevím. Až tak neférově jí nenáviděli. Ten díl v tom studiu jsem přeskočil. Je strašně falešnej! Pak se ani nedivím, že Češi říkají, že jsou Američani falešní :D. Oproti první sérii sem přidali díl, kde zmíní jejich život po soutěži, který je opravdu zajímavý a měly by ho absolutně nahradit za ten díl ve studiu. Doufám, že se ty díly ve studiu zlepší. Afrika má ještě nižší hodnocení, tak doufám, že to nějaký špatný nebude. Jeff je tak toxickej a závistivej člověk. Čekat na vyhlášení ve studiu, by se mi fakt nechtělo. Takovou dobu! KOMU JSEM FANDIL NEJVÍCE: 1. Kimmi 2. Jerri 3. Rodger VYHODNOCENÍ: KDO SI SCHVÁLNĚ VYHLEDAL, JESTLI JERRI V NĚJAKÝCH FILMECH HRÁLA? ()

Afrika (2001) (S03)

O trochu lepší než Austrálie. Prvních 5 dílu je nic moc, ale po Silasově rozhodujícím hlasu to začne být zajímavé. Víc jsem fandil Boranům, ale od Silasova rozhodnutí to je u Samburanů docela agresivní a vypjaté. Podmínky tu musely být hrozný. Odměny se mi líbily. Hodně mě štval Frank a Brandon. Docela mi i vadil Lex. Oblíbení lidi vypadli hned ze začátku, ale výherce a zároveň moji nejoblíbenější postavu jsem si tipnul, což bylo pro mě skvělý a strašně neuvěřitelný, ale nakonec jsem z toho tak skvělý pocit neměl kvůli těmto věcem: Poslední díl, ve kterém se hlasuje o výherce mě totálně nas*al, protože tak de*ilní otázky na finálovou dvojici jsem ještě neslyšel. Jejich odpovědi byly trochu de*ilní taky, ale to mě tak nas*alo. Jako otázka vyberte číslo od 1-1000. A to tu otázku říká zrovna člověk, který by se určitě mohl zeptat na něco mnohem zajímavějšího a ne tak de*ilního. Otázky tohohle typu mě akorát nase*ou a ukážou, co má postava nakonec v hlavě přesto, že jste si mysleli, že je normální a přijde i s normálním dotazem! Dalších stupidních dotazů tam bylo hafo. Tudíž nemám bohužel z vítěze takovou radost :\. Sérii opět tak jako každou kazí rituál ,,očištění'' před koncem, kdy zbývají ještě 3 hráči. Sérii kazí dotazy poroty, rituál, pár keců o tom, jak je Afrika strašně posvátná zem a prvních 5 dílů. Naopak, co pochválím jsou hodně dobré odměny, rozpor v kmeni Samburu a konečně výherce, který zvítězil právem. VYHODNCOENÍ: KLÍŠTĚ NA ZADKU ()

Markézy (2002) (S04)

Ze začátku se zdála jako 2. nejlepší série. Část před sloučením je lepší, ale za mě je nejlepší díl, kdy se sloučí. Hodně se tam hádají a moc se mi líbí, jak to jedna postava nandává alianci 4 kri*lů 😊. Popravdě si nemyslím, že bylo přehnané, jak všichni byli proti tý čtyřce, protože i přes to, že to bylo tak sakra očividné, že spolu jsou, a někdo se jich zeptal normálně, jestli vytvořili alianci, tak odpověděli, že ne a hrozně hloupě lhali, což se nakonec těm hlupákům vymstilo 😄. Nechápu, že to lidem vadí, protože vždycky, když se dohodli v minulých řadách na alianci, tak nakonec zvítězila. Gabe je blb, kterej říká, že tam není kvůli 1 milionu a to se mu nakonec taky vymstilo. Celkově má tato série hodně zvratů. Jsem rád, že když se dohodnou na někom, koho vyloučí, tak to nakonec není tak, že volí někoho zcela jinýho, jak to bývalo ve zvyku. Dost mi vadila Vecepia a Sean s tím náboženstvím. Byli tím fakt posedlí. Nebylo to sice každý díl, ale občas to bylo vážně na hlavu, kolik těch keců řekli. Nejlepší je hláška: ,,Bůh je skvělej!!!'' Sean mi i vadil s tím, jak občas řešil, že jsou rasističtí přitom, nikdo nic neříkal on sám to tam tahal. Je tu více proplouvačů. Nelah a Pascal byli totální proplouvači, kteří vůbec nemuseli hrát, aby se někam dostali. Vecepia byla taky velkej proplouvač ale ne tak jako oni. Sarah až taková kleopatra nebyla. Nejvíc mě s*al John a Zoe. John byl blbec, kterej hrozně v jednu dobu dělal, jak je pánem, ovládá hru a k tomu byl nafrněnej. Nechápu, jak vůbec můžu mít rád gaye z Kdo přežije, protože zatím byli vždycky hrozně nafrnění a nesympatičtí. Zatím se nechovali normálně. Zoe je hrozně hnusná a chlapská. Je to strašně, ale strašně špatná lhářka a není vůbec sympatická. Nechápu, jak může opakovaně kecat, i když je do očí bijící, že lže. Poslední dva díly byly špatný a kvůli tomu dávám lepší 4 hvězdy. Finálová výzva nebyla moc zábavná a do finále se probojovaly dvě postavy, který si to vůbec nezasloužily. Vítězem bude pro mě stejně 3. finalista. Vítěz je hodně špatnej, ale mohlo být ještě hůř. Co ale oceňuji dalšího na této sérii je, že první díl je zábavný na rozdíl od předchozích řad, kde byly takové ok. Rituál na konci je konečně dobrý. Je normální, není přehnaně falešný, netlačí na pilu a marně nevysává z diváků emoce. Příště už nebudu rituály komentovat. Budu se k nim jen vyjadřovat, když bude nějak výjimečný. Poslední kmenová rada patří k těm nejlepším, protože tu nejsou de*ilní kecy, až na kec, že si to ta dvojka zcela zaslouží. Ale spíš než, aby se ptali, tak jen mluvili, ale osobně mi to nevadilo. Některý připomínky byli však duchaprázdný. OBLÍBENÉ POSTAVY: 1. GINA 2. KATHY (fandil jsem jí až později) 3. ROB (Tomu jsem občas ani moc nefandil, ale moc se mi líbilo, jak byl pravdomluvnej, nenechal si nic líbit a vymýšlel strategie. Byl lehce nafrněnej a říkal docela často, že to má pod palcem. Dost mě pobavilo, že se tu objeví ještě často a že prej patří mezi nejslavnější hráče z Kdo přežije. To mě dost navnadilo na série, ve kterých bude. Vážně jsem o něm nikdy předtím neslyšel ve spojitosti s touhle reality show 😄.) NEOBLÍBENÉ POSTAVY: 1. ZOE 2. JOHN Řadím tuto sérii zatím mezi nejhorší, ale stále se mi líbila a takový pokles to není. Docela dost jsem přemýšlel, proč je tato série až z důvodu na vítězovou dvojku tak podhodnocená a napadlo mě toto: Nesympatičtí hráči, moc zvratů, šli proti aliancím, náboženství, ,,rasismus'', proplouvači a druhá polovina hry. VYHODNOCENÍ: BŮH JE SKVĚLEJ!!! () (menej) (viac)

Thajsko (2002) (S05)

Rozhodně se nejedná o nejhorší sérii, a ani zde nedošlo k žádnému výraznému zhoršení, jak ostatní komentující píšou. Já sleduju Kdo přežije postupně a zatím jsou podle mě nejhorší Markézy, ale ne o moc. Absolutně jsem si nevšiml žádného zhoršení z hlediska výzev samotných, ty mi přišly možná i lepší než v předchozí sérii (především se mi zamlouvala ta s tím vězením). Soutěžící jsou ale ovšem o něco horší než v předchozích sériích, ale opět nevidím v tom žádné velké mínus. Horší jsou hlavně proto, že jich není moc sympatických, ale na druhou stranu ani nesympatických. Co bych tedy nikdy v Kdo přežije nečekal, že tu dojde na příběh o znásilnění 😊😈👌. Proslov poroty je tady nejlepší ze všech sérií, protože tu nedojde na žádné přihlouplé dotazy jako: ,,Jaké 4 vlastnosti tě sem dostaly?" a ,,Řekni číslo od 1 - 10." 😗 Možná je to na konci trochu až moc toxic, ale pořád lepší než již zmiňované pitomé dotazy. Vyhrálo sice menší zlo, ale spokojenej nejsem (brácha je). Měl/a štěstí, že ostatní byli moc hloupí/blbí na to něco vymyslet. OBLÍBENÉ POSTAVY: 1. SHII-ANN 2. (vcelku) STEPHANIE 3. (vcelku) BRIAN. NEOBLÍBENÉ POSTAVY: 1. ROBB (Typickej machýrek, kterej svede tak akorát 💩, přesto si ale hraje na drsnýho 💪, aby se pak se modlil k Bohu, jak kdyby byl totálně nevinej, a říkal ostatním, jak jsou to boží lidi. Jeho vysazenost proti jednomu ze spoluhráčů byla více než očividná. A abych mu tam ukazoval ruce a nechal se jím urážet a nechal si žrát banány, to bych se mu na to mohl fakt vys*at.) 2. PENNY (manipulativní mrcha, hezky řečeno 😉) VYHODNOCENÍ: ČLOVĚK BY SI MYSLEL, ŽE SKEJT A GOLFOVÉ HOLE BUDOU NA OSTROVĚ K NIČEMU, A MYSLEL BY SI TO SPRÁVNĚ! ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Před sloučením to byla popravdě o dost větší sranda. Začátek byl hodně dobře najetej a originální. Bohužel ze soutěžících mi nikdo až tak nepřirostl k srdci. Nikdo mě tu ani nějak hodně neštval, když už tak ale John, a pak Burton, u kterýho to byla škoda, protože se předtím jako nafrněnej nechoval. Výzvy byly jako vždy super a nastalo i zde několik zajímavých zvratů a herních taktik. Nicole a její taktizování nejvíc 😂 - tak strašně pitomý. Výherce si to zaslouží, ale některý ty kecy u finální debaty byly celkem přehnaný a zároveň ironický. Oblíbení hráči: 1. Sandra Neoblíbení hráči: 1. Jon 2. Andrew 3. Burton ()