Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 1
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Agneszka k tomuto seriálu (2)

Samoa (2009) (S19)

Obsahuje spoilery: V některých komentářích se fandí Russellovi, v některých je hanoben. Možná je pravda, že se mu věnovalo nejvíce času. Ale, nemůže to být tím, že byl prostě nejzajímavější? Popravdě mě uchvátil tím, jak to má v hlavě srovnané a že si opravdu na nic nehraje. Což je vůbec poprvé, co jsem se takovým přístupem setkala. Opravdu poprvé. Tváří v tvář závěrečným výpovědím nakonec lžou všichni, blafují, vymlouvají se, protiřečí si. On ne. Ani nemohl, protože celou dobu se netajil tím, že chce vyhrát a i jeho závěrečná řeč byla přesně taková, jakou jsem od vůbec první série toužila slyšet. Od prvního dílu můj oblíbenec! Protože upřímnost a říkání pravdy i když nemusí být příjemná je vlastnost, která je pro mě velmi důležitá! ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Teda páni! Vážně, tahle řada je výborná. Dobrý nápad došel naplnění a těch zvratů a manipulů, které by nikdo nečekal. Vážně mě bavil každý díl :). DÁLE OBSAHUJE SPOILERY! Zároveň ale poukazuje na omezenost, stupiditu a nevyrovnanost amerických lidí. V závěrečné řeči se všichni pouští do Russella, jaký je to lidský odpad a kdesi cosi. Vždyť on je první, který v závěrečné řeči mluví pravdu. Nic neskrývá, nelže, nepošpiňuje ostatní. Ke všemu se přizná. Ano, je to jen hra a ta jeho je pro diváka hodně zábavná, pokud nemáte citové vazby k jeho protivníkům, ale i tak. Jediný rozdíl mezi jím a ostatními padouchy je ten, že on se přizná k tomu, že to hraje "zle". Všichni ostatní si hrajou na svatoušky a chudáčky donucené tíhou okolností. Viz Parvati - nejdřív hrála jak chtěla, protože jí to jde nejlépe a pak najednou musela, protože jí chtěli všichni vyřadit? A oni jim to žerou. Každý vyřazený je na toho zodpovědného naštvaný, ale vždycky musí někdo vést. Takže vyhrát titul posledního přeživšího, tedy toho, který zajistil posledním soutěžícím přežít, si zaslouží někdo, kdo je slabý, jeho strategie selhávají a je tak nenápadný (nezapojený), že o něm ostatní pomalu ani neví? Já jsem v reálu přehnaně hodná, ochotná a upřímná holka, ale být v Survivor, taky budu padouch. Budu si hrát na to, co v životě nemám - budu si hrát! Od toho hry jsou. "Člověče, nezlob se" nic vám to neříká? Takže těmhle pohnutkám nerozumím. Asi každý od takové hry očekáváme něco jiného, mámě jinou představu jejím smyslu. Nicméně pro mě jsou Russell a Parvati král a královna téhle řady, ne- li celé hry! ()