Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa jeandepatch k tomuto seriálu (27)

Kto prežije (2000)

Srdcovka. Ještě dnes si pamatuju jak mi Kdo přežije nahrávala máma ráno na Nově, abych se po návratu z druhý třídy mohl dívat na jedny z prvních sérií. Uběhlo víc než deset let, než jsem se zase k Survivoru díky množství času dlouhodobé nemoci dostal a ihned mi přirostl k srdci. Je to postě geniální. Dokáže mě to dojmout i rozesmát. Dokáže mě to utvrdit v stereotypech i překvapit. Dává mi to oddech, který potřebuji a zároveň myšlenku, jak bych to zvládnul já. Ať chcete nebo ne, ať je ta sezona zrovna lepší nebo horší, celkově je to nejlepší reality show pod sluncem. Vím, že poslední série většinou nejsou tak dobré a jsem konzervativní fanoušek Survivora (poslední vymoženost, kterou mám rád, je jednoduchý hidden immunity idol), a také jednotlivé hodnocení sérií se na mém profilu liší, ale jako celku musím dát stoprocentní výsledek. Oblíbení hráči: Stephenie (10,11, 20), Spencer (28), Rob Mariano (4, 8, 20, 22), Richard Hatch (1, 8), Parvati (13, 16, 20) Nejkrásnější holky: Brenda (21, 26), Queen Parvati (13, 16, 20), Andrea (22, 26) Nejlepší série: 1. All Stars (08.), 2. Cook Islands (13.), 3. Tocantins (18.) ()

Afrika (2001) (S03)

Stará dobrá třetí série, ještě nějaké nedokonalosti a taky zbytečně moc product placement (Mountain Dew, Visa). Naopak je to zajímavé umístění uprostřed ničeho, střídmé odměny na začátku a ty pořádné směrem ke konci. Lepší průměr. Ústřední postava: Ethan Oblíbenci: Lex, Big Tom Neoblíbenci: Linda, Frank ()

Thajsko (2002) (S05)

Tak zlé to zas nebylo Ústřední postava: Brian Oblíbenci: Brian Neoblíbenci: Ghandia, Helen ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Pearl Islands se nesla v pirátském duchu a Drakův kmen narozdíl od Morganů využil své dovednosti v nákupu v Panamě. Po cestě si ještě užili barbeque. Rozhodně "Perlovky" patří mezi TOP série. Ústřední postava: Jon Fairplay Oblíbenci: Rupert (TOP), Savage Neoblíbenci: Lillian, Ryan O., Trish ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Jedna z kvalitnějších řad, která ale měla větší potenciál, který zůstal z většiny nenaplněn. Ústřední postava: Rob Mariano Oblíbenci: Rupert, Rob Mariano Neoblíbenci: Sue, Jerri ()

Vanuatu (2004) (S09)

Debilní rozdělení kmenů. Ústřední postava: Amy Oblíbenci: Eliza, Julie, Neoblíbenci: Twila ()

Palau (2005) (S10)

Nejsmutnější a nejbrutálnější zničené jednoho kmene, kterej byl sice ze začátku méně sympatický, ale když zbývali 4, málem jsem se modlil za jejich záchranu. Ústřední postava: Tom Oblíbenci: Stephenie (TOP), Tom, Bobby Jon, James Neoblíbenci: Caryn, Janu ()

Guatemala (2005) (S11)

Tvrdé prostředí (viz. sedřené ramena) a spousta zajímavých charakterů. Hra občas vůbec nešla podle mých představ, ale finále má rozhodně nejkrásnější obsazení, co jsem zatím viděl. Od Bobbyho Johna jsem ale čekal vzhledem k jeho působení v Palau víc. Ústřední postava: Stephenie Oblíbenci: Stephenie, Danni, Brandon Neoblíbenci: Margaret, Jamie ()

Panama (2006) (S12)

Obdivuju vytrvalost Terryho při snaze získat někoho na svou stranu... Ústřední postava: Terry Oblíbenci: Terry Neoblíbenci: Courtney, Melinda ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Asi jedna z nejpohodovějších survivořích sériií! Rozdělení podle ras, které jsem čekal, že bude hrát víc roli, ale některé aliance vydrželi až do finále, které bylo extrémně záživné. Nad sérií jsem ještě přemejšlel "co kdyby" tak tejden. Můj oblíbenec je samozřejmě Ozzy, protože ty jeho výkony byly neuvěřitelný. Nejvíc sexy byla Parvati :) Ústřední postava: Yul Oblíbenci: Ozzy (TOP), Parvati Neoblíbenci : Stephanie ()

Čína (2007) (S15)

Ústřední postava: Todd Oblíbenci: James, Amanda Neoblíbenci: Leslie, Courtney, Peih-Gee, Sherea ()

Mikronésie (2008) (S16)

Tolik blbejch chlapů najednou? To mě neuvěřitelně jako muže ponižuje :D. Ústřední postava: Parvati Oblíbenci: James, Amanda Neoblíbenci: Chet, Tracy, Natalie, Eliza ()

Gabon (2008) (S17)

Začátek téhle série byl asi nejlepší ze všech - vypadávali podle mých představ. Ovšem, to že nepřišla merge, ale jen změna kmenů zkazilo celou sérii. Ústřední postava: Bob Oblíbenci: Randy Neoblíbenci: Kelly, Crystal, Susie, Gillian ()

Tocantins (2009) (S18)

Ústřední postava: Coach Oblíbenci: JT, Sydney, Debbie Neoblíbenci: Sandy, Erinn ()

Samoa (2009) (S19)

Rozhodně jedna z nejlepších sérií s neuvěřitelným Russellem Hantzem. Ikdyž mám pocit, že kdyby kapitán Russell S. nezkolaboval, hra by se vyvíjela úplně jinak. Ústřední postava: Russel H. Oblíbenci: Russel H., Natalie, Russel S. Neoblíbenci: Yasmin ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Survivor, kde se mnoho lidí ukázalo jinak, než jsme je znali. Coach a Rob se chovali spíš jako Heroes, Candice zase jako Villain. Dva neuvěřitelně hloupé tahy byly odehrány, ale na Mikronésii to nemá... Možná mě trochu zklamal průběh hry, ale James a Sandra mě hodně bavili svými průpovídkami. A Russell? V Samoe jsem ho měl celkem rád, ale podruhý hrát to samý, a skončit skoro stejně? To je docela trapný. Ústřední postava: Russell Oblíbenci: Rupert, Rob, Sandra Neoblíbenci: Russell, Candice ()

Nikaragua (2010) (S21)

Na starém kmenu byl sympatický jedině Marty, možná ještě Danny, jinak to byla fakt hrozná parta. I to možná ovlivnilo celkové hodnocení téhle série na čsfd. Ústřední postava: Brenda Oblíbenci: Marty, Fabio Neoblíbenci: Jane, NaOnka, Holly ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Pro mě rozhodně nejlepší série i přesto, že chyběly soutěže o odměnu a další klasické věci... V porotě neskončil nikdo koho bych nesnášel. Final three nečekaná, ale také dobrá. A hlavně: Umístění Russella? Ani nevíte jak jsem si oddychl, kdy vypadl. Ústřední postava: Rob Oblíbenci: Rob Neoblíbenci: Russel, Matt ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Jak řekl Ozzy na posledním Tribal council, jury nemá koho volit. Vítěz snad ještě nebyl horší, takže musím dát pouze tři. Navíc ta veškerá manipulace Bohem a náboženstím mě vážně znechucovala. Ústřední postava: Coach Oblíbenci: Ozzy, Jim Neoblíbenci: Sophie, Christine ()

Filipíny (2012) (S25)

Co se týče posledních 6 sérií, je to jedna z těch lepších, jinak spíš průměr. A Abi? Snad nejprotivnější hráčka Survivora vůbec. Ústřední postava: Jonathan Penner Oblíbenci: Denise, Jonathan Penner Neoblíbenci: Abi, Lisa ()