Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Crazynka k tomuto seriálu (14)

Austrálie (2001) (S02)

Může obsahovat SPOILERY. Vydařená série, sice ne tak dobrá jako první, ale i tak stojí za podívání. Krajina Austrálie pěkná, podmínky drsné, soutěžící vesměs sympaťáci. První "Černá vdova" Jerry a její čokoládové sexy řeči, mladičká nenápadná Amber, miláček Elizabeth, železná žena Alicia... a jednoduchý kovboj Colby... co dodat, až na konečného vítěze spokojenost./proto hvězda dolů/. ()

Afrika (2001) (S03)

Může obsahovat SPOILER. Jedna ze slabších, ale co se podmínek týče nejdrsnějších řad. Žádná extra strategie, žádný extra zvrat. Oblíbení hráči: Ethan, Lex. S vítězem naprostá spokojenost, lepší to snad vyhrát nemohl, zvlášť, když vím, jaký osud ho čekal v dalším životě. Klobouk dolů, zasloužená výhra. ()

Markézy (2002) (S04)

Slabší série. Počáteční díly mě nebavily, po sloučení se to zlepšilo, ale vítěz opět zklamání. Oblíbení hráči : Nelleh a Pascal. Vítěz se celou dobu jen vezl, žádné zásluhy neměl, v kmeni i na soutěžích vcelku k ničemu. Tato řada pouhý průměr.(Podceňovaná řada Nicaragua je dle mého názoru mnohem lepší). ()

Amazonie (2003) (S06)

Dle mého názoru bezkonkurenčně nejlepší řada Survivoru od začátku až do konce. A myslím, že ji ani jiná nepřekoná. Počáteční rozdělení kmenů zajímavý experiment, krásná příroda, super výběr soutěžících. Vítězství jsem přála někomu jinému, ale ani to mi dojem nepokazilo. Poslední kmenová rada měla skvělou úroveň. Nej hráči : Matt, Christy. TOP SURVIVOR!!! ()

Fidži (2007) (S14)

Myslím, že už můžu komentovat, i když jsem neviděla poslední díl. Fiji jsou o něco slabší než Cookovi ostrovy, možná výběrem soutěžících. Je fakt, že dlouho jsem si hledala oblíbence a vlastně do teď ho nenašla. Yau man, který je tu hodnocen zcela pozitivně mi absolutně neučaroval, je fakt, že na jeho taktiku nikdo nemá, ale jeho krysí obličej a úlisný úsměv mě dost rozčilují. Na Dreamze nebudu plýtvat slovy, musela bych být sprostá. Bohužel vím kdo vyhraje, nejsem z toho nadšena a tím víc se těším na Čínu. Mimochodem můj nej soutěžící této řady byl Edgardo, škoda, že se nedostal dál. ()

Gabon (2008) (S17)

Vcelku slušná řada, bohužel ne příliš překvapivá. Vítězství jsem přála někomu jinému. Dala bych 3 hvězdy, zvedám díky nádherné přírodě a originálním soutěžím. ()

Tocantins (2009) (S18)

Hodně dobrá série, patří zřejmě k těm nejlepším co Survivor nabízí. Nejoblíbenější hráči : Sierra a J.T. Vítěz oprávněný a zasloužený. ()

Samoa (2009) (S19)

Spoiler! Spanilá jízda Russella Hantze, aneb jak to vypadá, když se multimilionář rozhodne vyhrát milion dolarů na vytření zadku a dokázání všem jaká jsou banda blbců. Sabotáže, podrazy a geniální taktika. S vítězem jsem naprosto spokojená a ty kmenovky po sloučení neměly chybu. Tuto řadu mám v TOP 5 Survivor a jsem nadšená :) ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Jedna série z TOP Survivor. Napětí od začátku do konce. S každou další epizodou mě to doslova přibíjelo do křesla. Rupert forever! ()

Nikaragua (2010) (S21)

Může obsahovat SPOILER. Vcelku nevím proč tato řada patří mezi nejhůře hodnocené. Rozdělení kmenů na začátku nebylo špatné. NaOnku jsem nenáviděla od první chvíle a dovoluji si jí nazvat nejnemorálnější hráčkou v celé historii Survivora. (Tímto se omlouvám Dreamzovi). Krajina Nikaragui byla moc pěkná, odměny soutěžících působivé. Nejoblíbenější hráči : Kelly B. a Fabio :) S vítězem jsem naprosto spokojená. Tato hra prostě není o tom, kdo má jaké IQ, ale o tom, jaké má kdo štěstí a jak hraje. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Dle mého názoru jedna z přeceňovaných sérií v této soutěži, hlavně kvůli vítězi. Pro mě velké zklamání, jak vlastně lidi dokážou být omezení a manipulativní. Navíc se zde opakuje spousta soutěží z předchozích řad a málo nápaditosti. Nejoblíbenější hráč Matt. SPOILER : už proto jakým způsobem s ním bylo naloženo v průběhu hry, nemůžu tuto sérii obdivovat. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Může obsahovat SPOILER. Snad nejhorší možný vítěz historie Survivoru. Naprosto mi pokazil celkový dojem ze hry. Jinak řadím mezi slabší série. Nej hráč samozřejmě Ozzy :) ()

Season 42 (2022) (S42)

Povedena série, kterou Kazi celkový vítěz. Za mě měl vyhrát ten, který vypadl tesne před finále. ()