Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

vydumnica

Pocit strateného času!!! Jedna veľká nuda!!! Nevedela som sa dočkať konca filmu. Veľmi chabý scenár, nudné dialógy, nesympatické postavy - ešte najsympatickejší tu je pes! Dobrý animovaný film má diváka pobaviť, zahriať pri srdiečku, pohladiť po duši - z hľadiska animácie to má byť výlet do sveta fantázie, pastva pre oči, u disneyoviek som zvyknutá na krásne pesničky a celkovo kvalitný soundtrack, no hlavne (!!!) tam nesmie chýbať zaujímavý príbeh!!! Toto ani vlastne neviem o čom bolo. Asi nejaká inšpirácia Avatarom alebo čo. Zdalo sa mi to nekonečne dlhé. Humor na bode mrazu. Animácia zaujala chvíľu, keď to bolo celé také pekné farebné, no po chvíľke to už pôsobilo jednotvárne. Naposledy ma z disneyoviek takto sklamali Pinocchio s Tomom Hanksom a Turning Red. Čo sa týka splnených kvót, už mi fakt začína vadiť zoženšťovanie mužov a zmužšťovanie žien - what a strange world (!!!) we live in - už Encanto malo ženskú postavu, čo dvíhala budovy, Raya sa nebila len s drakom ale aj s inou princeznou a teraz tu máme ženskú, čo dviha chlapa a tlačí dopravný prostriedok, kým mužskí hrdinovia sedia vo vnútri. Mne sa to zdá divné a až príliš feministické. Vo filme pre deti od 6 rokov sexuálna orientácia tiež nemusela byť nevyhnutná, malé deti vrátane tých mojich tomu aj tak ešte nerozumejú. Z filmu som si ale jednu a podotykám len jednu vec odniesla a to nápad a recept na chutné raňajky 🍞🥑🍳. Kedysi boli Disney filmy zážitkom! Smutné. ()

Streeper

Vizuálně naprosto dokonalé dílo plné barviček a originálnosti, ale příběhově totálně plytké a nudné. Na film mě dokázal nalákat jen ten plakát, který křičí "obrovské dobrodružství", ale ve skutečnosti se vlastně nic moc neděje. Řeší se akorát vztahy v rodině. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Znovu se už na to asi nepodívám. ()

moviefreak

Nádherný vizual, zaujímavý príbeh  ale strašne generické a otravné postavy. Ísť stále podla tej istej šablóny raz únavy. Škoda, že sa Pixar/Disney nikdy nepustí do hororového žánru. Toto by bol v krvavej podobe masaker. ()

Ryuuhei

Za mě povedený, dobrodružný kousek, který může směle stát po boku dalších opomíjených Disneyovek, jako je třeba podobně laděná Atlantida, nebo absurdně pojatá Planeta pokladů. Jen tedy bez tradiční animace, jíž plně nahradila ta 3D, která ovšem nešetřila detaily, barevností a zejména divnosvět vykreslila v celé své osobité dokonalosti. Do toho figurovaly fajnové postavy, nebo zejména skvělý zvrat k závěru, který celý příběh zaobalil a dal mu naprostý smysl. Dobrodružný aspekt taky splnil veškerá očekávání, byla to jízda téměř od začátku až do konce. Příběh byl plytší a tradičně pracoval se schématy, jako je být tím, kým člověk opravdu být chce a ne tím, kým ostatní chtějí, aby byl, či v tom, že ten skutečný odkaz se neskrývá někde za horou. Stejně tak mi přišla úsměvná část, kde se část kladných postav stala na okamžik zápornou. Ale nic z toho v kontextu příběhového celku nevadilo a já se tak, ještě stále v rámci kina, dočkal příjemného animovaného filmu, z nějž jsem odcházel v psychické pohodě a v dobrém naladění. ()

oveckaoa

Vykastrované Disney postavy vypadají jak z Moany a Encanta námět je obšlehnutý z Vzhůru do oblak (tam byl lépe zpracovaný) nápad z umírajícím světem taky z Moany  a to je asi tak vše. Místo, aby se to zabývalo tím světem tak se to shrne do věty  všechno tě chce zabít jen tenhle flek a tento tvor co pouští malé tvory ne a tím představení světa končí.  Film má jen jeden song akorát Disneymu se nechtělo platit tak je bez zpěvu a jediné co stojí za pochvalu je 3 nohý pes naopak nemyslím si, že je dobrý nápad dát do animáku homosexuální postavu  pochopím to ještě v marvelovkách a hraných pohádkách, ale u animáku kde je vysoká šance, že na to půjdou malé děti ne. 40 procent P.s. za 25 roků nebyl schopný dospělý zkušený chlap zjistit jak se dostat přes jezero kde se umírá ačkoliv nejspíše viděl, že nad ním létají okřídlení tvorové. ()

hroubek

Divnosvět je animák, který budu obdivovat za to, že je originální, vizuálně nádherný a působivý. Má krásné barvy a některé scény jsou pastva pro oči i uši. Další klad je ten, že se dost dobře pracuje s postavami a hlavní myšlenku to prodává pěkně. A teď ty zápory. Problém je, že je dost divný, sice se ve filmu pořád něco děje, ale já se dost nudil a pocitově měl film o půlhodiny více. Jako pohádka to neurazí, nicméně vidět znovu to určitě nepotřebuji. Je vidět, že tvůrci na tom odvedli moře práce, ale někde se stala chyba. ()

finy_cz odpad!

Svět se v superkorektní p*del obrací. Abych byl tedy také korektní a nedostal náhodou ban, tak se to budu snažit napsat tak, jak si to dnešní mládež (tedy ne neschopní nemakačenkové) představuje. Muž europoidní rasy (takže ne běloch) si najde negroidní ženu (tedy ne černošku) a zplodí mulata (tedy ne čmouda), který je homosexuál (tedy ne buzík) a najde si opět europoidního homosexuála (tedyne bílýho homouše) a jejich vztah je v rodinné pohádce (přístupné dětem 6+) omýlán pořád a pořád dokola. Je zde početné zastoupení i mesticů (tedy ne mongolobílých), zambů (určitě ne mongoločerných) a různé LGBT míšeniny včetně hendikepovaného psa (tedy ne kriplopsa). Příběh je opět parodií na globální oteplování a ničení přírody a nabádá nás, abychom se vrátili do doby kamenné, chodili pěšky a jedli červy, abychom zachránili naší planetu. Námět mi nevadí, pokud to není ekoterorismem přeplněné, což zde není, ale ta protkanost superkorektností už je tak do očí bijící, že si půjdu dát steak z dalšího poraženýho kusu dobytka, hodím trochu uhlí do kotle a zítra se projedu dieslem jen tak pro srandu okolo města. Je to smutný odpad!, jinak už to nejde. ()

Trustme

Walt Disney Animation Studios se řítí totálně do sraček a je vidět, že díky nové multikulti bio green gaylesbos generaci tvůrců se i tato legendární značka už úplně zbláznila a pochlebuje tomuto DIVNOSVĚTU. Ale chápu, že to mají v příkazu - točit filmy tak, aby se splnila sociální osvěta pro zaostalé diváky. ()

lykan9 odpad!

Divnosvět je prostě už moc. Uznávám sice, že pohádka by měla nést nějaké poučení a nenásilnou formou ukázat dětem, co je správné a co je špatné, ale v tomto případě se jedná o čisté moralizování, kam se snažili tvůrci zahrnout snad úplně vše. A na tohle já nemám zájem se dívat. Já se chci v kině bavit a ne poslouchat, co je podle někoho ideální svět. Divnosvět ve mě prostě evokoval myšlenku, že se dívám na pošahanou Gretu a ušlechtilá myšlenka se ztrácí v té pošahanosti toho, kdo tu myšlenku říká. ()

VanTom

Ani špičková animace nedokázala přebít výraznou šablonovitost a sterilitu příběhu, postav, ve výsledku i titulního světa. Dobrodružné prozkoumávání, bujaří hrdinové (z maličké zemičky mezi horami opět kompletně multi-kulti-rasoví), komická "zvířátka", velkolepé akční scény či průzračné ekoposelství, nic z toho mě nebavilo ani nestrhlo. Nejvíc šustily papírem propagované rodinné hodnoty, spor&smíření otců se syny přetvářenými k jejich obrazu (průzkumník v. farmář). ()

LEGACY

Divnosvět má své mouchy, je to trochu přitažený za vlasy, dalo by se diskutovat o genderu, ale to nejdůležitější je, že se z mého pohledu jedná o parádní a chytlavou podívanou, která by měla děcka bavit. Já jsem dokonce během sledování zapomněl na snídani, líbí se mě akce, dobrodružství, trochu jsem si vzpomněl na Zatačeno občas trakaře, či neanimovanou Cestu do středu země - a to já mám moc rád. No a film je celkem promyšlený, není nadutý, působí vlastně dost organizovaně a chytře. Je to zábava, ale plná metafor a aktuálních problémů, ke kterým já mám blízko, viz ekologie, či generační mezery v uvažování aneb střet tradicí s novou vlnou myšlení. Organické farmaření bez kdejákých fíglů a urychlovaču mi sem v dnešní době taky pěkně zapadlo. Zkrátka bych nečekal v žádném případě vlnu odporu vůči Disney, protože tohle bylo důstojné dílo a já děkuji za doporučení své sestře. ()

ondraondra

Na Divnosvětě je divné to, že ho většina lidí v kinech odignorovala. A přitom je to příjemná dobrodružná pohádka, která ničím moc nevybočuje z klasické Disneyho šablony. Má to nejen fajn postavy, ale taky zajímavé prostředí a příběh. Pokud nebudete očekávat zázrak, věřím, že si film užijete. 6/10. ()

Vironey odpad!

Je mi líto dnešních dětí. Ve škole je agresivně indoktrinují šosáckým socialismem, solidárně všechny přibržďují k tomu nejslabšímu ve třídě (inkluze), vysvětlují jim, jak si vyrobit poruchu osobnosti (LGBT, gender) a už je ani neučí pořádně psát. Doma si místo trávení času s rodiči nechají vymývat mozečky telefonama/tabletama/laptopama/libovolným rakovinotvorným zářičem. Už jen ten fakt, že většina dětí si umí na telefonu zapnout hru dřív než umí číst, je podle mě dost alarmující. A do týhle mizérie jim pustíte tuhle naprostou a odpornou kokotinu, která jim zlikviduje i ty poslední dva neurony, který jim z odvařených mozečků ještě zbývají. Tady jim zábavnou a vybarvičkovanou formou vysvětlí, že mezirasové křížení je povinné, že homosexualita je stejně běžná jako heterosexualita - ba co víc, je lepší!, že kluci jsou zženštilý sračky (kromě gayů pochopitelně) a holky jsou ty nesilnější a nejschopnější. Ukáží jim, že jediná skutečně chlapská postava je zpátečnický xenofob a inherentní zlo soudobého patriarchátu, které je třeba zničit (nebo převychovat) a že ty hordy, který na nás útočí, jsou vlastně jen nepochopená jiná kultura (tady jakože imunitní systém), a tudíž jim musíme odpustit, nastavit druhou tvář a pomoct jim zničit to, co nám celou tu dobu tady pomáhalo prosperovat (protože to je metaforicky, ve filmu doslovně, rakovina). Divnosvět zde nabývá více významů. Hnus a bída, která by měla být trestná. ()

blackkocour

to začne Dizny obsazovat už jen hnědokůže a teplý koberce..? [okey, mějte si sex s kým jen chcete, ale prosím, ušetřete aspoň děti, kurva]. ()

Koda

Hvězdičku navíc dávám za homosexuální postavu. Jinak příběhově byl celkem zajímavý, akorát tak nějak "divný"..... no vlastně Divnosvět že :D Film mě celkem potěšil, ale že bych z toho něco měl, to se asi říct nedá... škoda. Na tyhle filmy se bohužel hrozně rychle zapomíná a to mám i já tak.... ()

Silwer

Nazev presne vypovida o tomto animaku..hned na uvod se musime dozvedet ze jedna z hlavnich postav je gay..protoze bez toho by pohadka nefungovala😀 ()

DavidS.

Do pěti minut zjistíme, že jsou v podstatě zase všichni gay a multi, ale třínohý pes už je příliš... Měl to být animák pro děti, pohádka, nikoliv další manifest za práva menšin... ()

iXtr3m3

Bol raz jeden život po Disneyovsku? Nebyť ten zasranej LGBT agitky, tak dám tomu aj plný počet, odvádzal som pozornosť od toho, keď som to sledoval s deväťročnou dcérkou. Inak to bolo krásne farebné, doslova pestrofarebné, s originálnymi tvormi, síce som pointu prekukol okamžite, ale dcérka nie, takže sme sa zabavili na veľkom dobrodružstve. ()

Hanys_

Absolutně nezajímavé. Takový propláchnutý Avatar, který sám o sobě už byl propláchnutým vším možným. Nesympatické postavy, do jisté míry předvídatelný děj a výsledkem je asi nejslabší Disney za několik let. ()