Reklama

Reklama

Neobyčajný svet

  • Česko Divnosvět (viac)
Trailer 2
Animovaný / Akčný / Dobrodružný / Komédia / Fantasy / Sci-Fi / Rodinný
USA, 2022, 103 min

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (4)

Trailer 2

Recenzie (90)

Xmilden 

všetky recenzie užívateľa

Už z principu je tohle dílo odporné. Disney je trendy a jeho gender mě začíná dosti srát. Většina postav je teplá. Chlapi jsou až na drobné výjimky hysteričtí a slabí, ženské jsou proti nim rozhodné a chrabré. Zbytek nemá cenu hodnotit. Ani se nedivím že na tohle lidé nechodí a dají raději přednost old school Maverickovi, kde svět je ještě naprosto v pořádku. Aby dneska vznikl vůbec solidní film musí být buď retro (odehrávající se v minulosti) nebo v něm musí hrát Tom Cruise. Zbytek normálního diváka, který si chce u filmů odpočinout a pobavit se akorát tak nasere. 20% ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $35,813,406║ Tržby Celosvetovo $66,089,070▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Disneyko klopýta a to riadne. Studnica nápadov u nich úplne vyprchala. Dosť sterilné, obohrané akoby chceli vytvoriť animovaný svet mixnutý Indy Jonesom a Avatarom. Ruky preč od tohto pestrofarebného nepodarku. /25%/ ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Tak nejako nerozumiem, prečo sa vlastne "Strange World" stalo jedným z najväčších prepadákov roku 2022. Je to celkom škoda. Myslím si, že Disney v tomto prípade nepriniesli žiadny skutočný fail. Skôr to asi vypovedá o divákoch. A je dosť pravdepodobné, že to bolo pre nich príliš woke. Je to síce len teória, no myslím si, že niečo na nej v tomto prípade bude. Animácie sú podľa mňa perfektné. Tento svet vyzerá veľmi uveriteľne, je v ňom veľká dávka kreativity a bola to skutočne radosť sledovať. Postavy možno nie sú nejako extra zaujímavé na papieri, no mám celkom pocit, že dabing a najmä celkom solídne spracované dialógy im dávajú celkom charakter. Rozumiem Searcherovi v tom, čo chce dosiahnuť a rovnako aj tomu, ako si všetko postupne uvedomí. Je asi náročné byť synom, na ktorého bude jeho otec hrdý bez toho, aby sa stal jeho vlastným obrazom. Hold rodičia vo svojich deťoch často vidia seba samého. A to je najčastejšia chyba, ktorej sa potom dopúšťajú. Najmä, keď sa to opakuje znovu a znovu. Takže posolstvo v tomto smere oceňujem rovnako. Plus skvelé finále, kde skutočne jedna postava urobí krok, ktorým pôjde sám proti sebe v záujme niečoho väčšieho. Pre mňa veľmi príjemný animovaný zážitok, ktorý rozhodne zarezonoval. Hodnotenie: B+ ()

filmfanouch 

všetky recenzie užívateľa

Divnosvět je další fajn disneyovkou, které se nedají upřít ambice, ve finále je to ovšem celé pořád až příliš velká sázka na jistotu, která krásně vypadá, dobrodružným podívaným vzdává poctu slušně, geologická a rodinná poselství ovšem ve finále nejsou tak silné. Walt Disney Animation Studios bude nadále patřit mezi špičky na animovaném trhu, vrcholům studia by ovšem Divnosvět nemohl být vzdálenější.... Více zde ()

MikeCool odpad!

všetky recenzie užívateľa

Přiznám se, že jsem viděl pouze prvních cca 10 minut filmu. To, že se po boku bílýho animovanýho chlápka zjeví čokoládová paní, na to už jsem si tak nějak (bohužel) zvykl. Ale cpát do animovanýho filmu pro děcka homosexuální teenage přitažlivost, to mi přijde dost za hranou. V ten moment, kdy byl synáček paf z nějakýho pošahanýhno beachboye jsem to musel vypnout. Hnus. ()

Galéria (22)

Zaujímavosti (14)

  • Producent Conli uviedol, že Gabrielle Union bola spočiatku napriek svojim skúsenostiam váhavá, či sa má zúčastniť, ale jej konečný výkon bol „ohromujúci“. (Arsenal83)
  • Lucy Liu sa musela stretnúť s pracovným štábom trikrát, kým svoju rolu prijala. (Arsenal83)

Reklama

Reklama