Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

KaterinaSkop

Příběh nebyl nic převratně originálního ale musím vyzdvihnout jak nikdo neřešil, že mamka s taťkou jsou očividně dvě různé národnosti, syn je gay a pes má jen tři nohy. Přesně tak by to podle mě mělo být, a ne na sílu poukazovat na odlišnosti a brát je jako něco extra. Ale nebudu lhát, ten pes mě fakt zajímá. ()

T2

║Rozpočet $120miliónov║ Tržby USA $35,813,406║ Tržby Celosvetovo $66,089,070▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Disneyko klopýta a to riadne. Studnica nápadov u nich úplne vyprchala. Dosť sterilné, obohrané akoby chceli vytvoriť animovaný svet mixnutý Indy Jonesom a Avatarom. Ruky preč od tohto pestrofarebného nepodarku. /25%/ ()

Rimsy

Nenadchne, neurazí. Příběh o jedné rozhádané rodině, která se dostane do tajemného a nepředvídatelného světa, obsahuje hezké poselství v hezkém audiovizuálním zpracování. Ale nic moc navíc. Více zde. ()

fuxoft

Občas nápaditá výtvarná stylizace, pár zajímavých nápadů, ale (opět) to vypadá jako zcela náhodný guláš, který sice obsahuje potřebné ingredience, ale nic dostatečně zajímavého. Například závěrečná pointa by vydala na samostatný film, ale je jí věnována asi jedna minuta děje. ()

Xmilden

Už z principu je tohle dílo odporné. Disney je trendy a jeho gender mě začíná dosti srát. Většina postav je teplá. Chlapi jsou až na drobné výjimky hysteričtí a slabí, ženské jsou proti nim rozhodné a chrabré. Zbytek nemá cenu hodnotit. Ani se nedivím že na tohle lidé nechodí a dají raději přednost old school Maverickovi, kde svět je ještě naprosto v pořádku. Aby dneska vznikl vůbec solidní film musí být buď retro (odehrávající se v minulosti) nebo v něm musí hrát Tom Cruise. Zbytek normálního diváka, který si chce u filmů odpočinout a pobavit se akorát tak nasere. 20% ()

filmfanouch

Divnosvět je další fajn disneyovkou, které se nedají upřít ambice, ve finále je to ovšem celé pořád až příliš velká sázka na jistotu, která krásně vypadá, dobrodružným podívaným vzdává poctu slušně, geologická a rodinná poselství ovšem ve finále nejsou tak silné. Walt Disney Animation Studios bude nadále patřit mezi špičky na animovaném trhu, vrcholům studia by ovšem Divnosvět nemohl být vzdálenější.... ()

MikeCool odpad!

Přiznám se, že jsem viděl pouze prvních cca 10 minut filmu. To, že se po boku bílýho animovanýho chlápka zjeví čokoládová paní, na to už jsem si tak nějak (bohužel) zvykl. Ale cpát do animovanýho filmu pro děcka homosexuální teenage přitažlivost, to mi přijde dost za hranou. V ten moment, kdy byl synáček paf z nějakýho pošahanýhno beachboye jsem to musel vypnout. Hnus. ()

silentname

Tak nejako nerozumiem, prečo sa vlastne "Strange World" stalo jedným z najväčších prepadákov roku 2022. Je to celkom škoda. Myslím si, že Disney v tomto prípade nepriniesli žiadny skutočný fail. Skôr to asi vypovedá o divákoch. A je dosť pravdepodobné, že to bolo pre nich príliš woke. Je to síce len teória, no myslím si, že niečo na nej v tomto prípade bude. Animácie sú podľa mňa perfektné. Tento svet vyzerá veľmi uveriteľne, je v ňom veľká dávka kreativity a bola to skutočne radosť sledovať. Postavy možno nie sú nejako extra zaujímavé na papieri, no mám celkom pocit, že dabing a najmä celkom solídne spracované dialógy im dávajú celkom charakter. Rozumiem Searcherovi v tom, čo chce dosiahnuť a rovnako aj tomu, ako si všetko postupne uvedomí. Je asi náročné byť synom, na ktorého bude jeho otec hrdý bez toho, aby sa stal jeho vlastným obrazom. Hold rodičia vo svojich deťoch často vidia seba samého. A to je najčastejšia chyba, ktorej sa potom dopúšťajú. Najmä, keď sa to opakuje znovu a znovu. Takže posolstvo v tomto smere oceňujem rovnako. Plus skvelé finále, kde skutočne jedna postava urobí krok, ktorým pôjde sám proti sebe v záujme niečoho väčšieho. Pre mňa veľmi príjemný animovaný zážitok, ktorý rozhodne zarezonoval. Hodnotenie: B+ ()

Larrysbride

V Disneyovce se objeví jeden kluk, co je na kluky a ČSFD z toho dělá odpad, LOL. Příjemná, dobrodružná podívaná o rodině, rodinných očekáváních a o tom, jak bychom se měli chovat ke světu, ve kterém žijeme. Zcela očividně zpráva, která většině zde komentujících přešla úplně přes hlavu jako Draxovi metafory... ()

Arsenal83 odpad!

Už technicky je to džadovina, podivné farby, animácia nelákavá, postavy škaredé, príbeh bez zábavy. Ale pridanie nenápadnej politickej korektnosti, teda ukázať, že pchať úd do konečníka je normálna láska a toto prezentovať deťom od 6 rokov len profiluje to, aký deviantský spolok sa stal z Disneyho. Zvrhlíci sa oháňajú vzletnými slovami ako sloboda a tolerancia, pritom chcú len przniť deti. Nech sa nedivia, že narážajú na odpor. A pri čoraz tvrdšej propagande bude stále silnejší. ()

rikitiki

Výtvarné pojetí postav sice bylo průměrné, ale zobrazený „objevený“ svět byl krásně fantazijní. Líbilo se mi i poselství a to včetně toho, že ve filmu není žádný záporák. Což v nějaké recenzi hodnotili jako nedostatek. Pro mě naopak tohle bylo velké plus, protože i když skutečně žádný padouch se zde nevyskytuje, tak i hodní nebo normální lidé se chovají tak, že to může padoušsky působit. A to ne nutně z nenávisti či jiného záměru, ale třeba z nevědomosti či špatně nasměrovaných dobrých úmyslů. Což asi potkáme v životě pravděpodobněji než nějakého mezivězdného vrahouna s kápí.____ Líbí se mi i to, že hlavní hrdina je mladičký gay a především to, že to nikdo neřeší, nikdo to nepovažuje za problém, je to samozřejmost. Řeší se maximálně, že se stydí svoji lásku oslovit, vyjádřit se. Nikoliv to, do koho se zamiloval. Což je velmi důležité. Protože už jsem viděla x filmů o comingoutu, o vyrovnávání se s homosexualitou, o přijetí rodinou nebo přáteli. Fajn. Ale už by to mohlo pomalu skončit s ukázat právě jako v tomhle filmu: není to žádný problém, nemusíš se s ničím vyrovnávat, je to normální a proto se kvůli tomu nemusíme nějak speciálně chovat. ______  Pointa příběhu je sice očekávatelná a docela patrná už dávno před koncem filmu, ale nevadí to, protože je hezká a pravdivá i pro náš „divnosvět.“ SHRNUTÍ: Jednoduché poselství filmu. Lidi mají obyvkle rádi jednoduchá poselství. Ale ne tohle. Protože to znamená, že oni sami by se museli začít chovat složitě. ()

ScarPoul

Príde mi to rovnako smiešne, ako keby niekto kritizoval Pokémon. Strange World je do určitej miery bizár, ale je svojim prevedením funkčný. Mix Asimova, Pratchetta a paperbackových dobrodružstiev s prímesou Indiana Jonesa nemusí sadnúť každému, kvôli svojej výraznej Woke politike, ALE ako metafora na našu planétu s veľmi silnou ekotématikov mi to fungovalo. Nevadila mi tam neprítomnosť antagonistu ani medzirasové vzťahy a ani teplý chalan, hoci jeho línia s druhým chalanom bola pre príbeh zbytočná. Rovnako by tomu tak bolo, aj keby objekt jeho záujmu bolo dievča. Film neprináša po príbehovej stránke nič invenčné, v čom je ale invenčný je zobrazenie premysleného ekosystému, kde sme s priateľkou s veľkou chuťou hľadali paralely ku skutočným funkciám tela. Dokonalá utópia s trošku kostrbatými vzťahovými vyústeniami, kde ale pútavosť sveta a akčnosť scén, pôsobili veľmi osviežujúco. Mne sa to páčilo. ()

JohnCZ

Je to tak špatné, jak napovídá hodnocení? Samozřejmě, že ne. Jsme národ rasistických a homofobních hovad? Bohužel stále ještě ano a lituju všechny nadšené děti, kterým dokáží rodiče tuhle pohádku svou omezeností zkazit. Problémem Strange World není to, že zapracovává témata, která v současnosti rezonují společností, ale to, že je, podobně jako nedávné Encanto, příběhově poměrně plytký. A navíc se ani netají tím, že vykrádá kde co. Příběhově je to poslepovaná klasická Cesta do středu země mixnutá eko Avatarem a okořeněna špetkou Pratchetta. Stylizace hlavních postav coby dobrodruhů a vizuál fontů má připomenout Indiana Jonese a kruhové předěly mezi scénami a najezd do závěrečných titulků, a to včetně charakteristických trumpet, jsou prozměnu jasné Star Wars. Po odhalení jádru pudla si zase nešlo nevzpomenout na indie hru The Gunk, ale to bude, vzhledem k prakticky totožnému období vzniku, dost možná spíše náhoda. Vysokou kvalitu animace asi netřeba zmiňovat, ta práce na tom vidět určitě je, a oceňuji ohromnou hravost ve vyobrazení fantastického světa a jeho tvorů. Na druhou stranu, i zde se nemálo vykrádá a pocit, že bych viděl něco skutečně nového a neokoukaného, se nedostavil. Humoru je taky poskrovnu a spíše se tu sází na akci. Co ale Strange World sráží v rámci disneyovských animáků k not great, not terrible průměru, je absence jakýchkoli emocí. Příjemně se na to dívalo, nenudil jsem se, pokochal jsem se, ale jinak to mnou profičelo tak, že za pár dní už nebudu vědět, o čem že to bylo. Pokud by to byl béčkový animák od nějakého random studia, tak cajk, ale Disney uměl výrazně lépe. ()

corpsy

Musí to naozaj všetko byť? Preháňať to v tej korektnosti, ktorá už korektnosťou absolútne nieje, ale radikálne liberálne podsúva niečo, čo doteraz plynulo svojou vlastnou cestou a nikoho nezaťažovalo? Ani jednu, ani druhú, ani tretiu a ani x-tú stranu ( ak sa vôbec dá spočítať, koľko toho na svete máme ). Toto nieje vytvorenie harmónie, toto je jednostranná propaganda. Snímok tým ale trpí a množstvo divákov tento animák odsúdilo práve preto. Kvôli násilnému vnucovaniu a vlezdoprdelkovaniu. Viď tržby! A pritom to nieje nič zlé. Je to pohodové dobrodružstvo, ktoré zaujme non-stop akciou a skvelou animáciou. Disney natočil zatiaľ svoj najhorší PR. ()

Phetronius odpad!

Pohádky beru jako pohádky. Chcci na ně kouknout s dětma a nemuset vysvětlovat proč hlavní postava je na kluky (případně proč byly dvě babičky jak v minulé Disneyovce). Tenhle Netflix mor prorostl i do disney - tedy základ je aby každá grupa byla multikulti, aby tam byli minimálně dva teplouši a zde dokonce i tří nohý pes. Aby náhodou kriplové se necítili méněceně.... tvl, jděte s takovýma pohádkama do pitchi! ()

Streeper

Vizuálně naprosto dokonalé dílo plné barviček a originálnosti, ale příběhově totálně plytké a nudné. Na film mě dokázal nalákat jen ten plakát, který křičí "obrovské dobrodružství", ale ve skutečnosti se vlastně nic moc neděje. Řeší se akorát vztahy v rodině. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Znovu se už na to asi nepodívám. ()

M.i.k.e

docela mě zarazilo zdější dost nízké hodnocení a až pak mi došlo, že je to hlavně díky tomu že místním fobům musela z tohoto animáku hned několikrát prasknout cévka.Je přece jasné, že naše děti musí znát jen tu jedinou pravdu a to sice že rád může mít akorát muž ženu, ženy patři ideálně do kuchyně a psi mají vždy a za všech okolností čtyři nohy...anyway. Když si odmyslíme, že to, že je tu třínohý pes, jedna postava je gay a jsou tu mimo jiné i silné ženské hrdinky, nemá nijak zásadní vliv na příběh, dostaneme vizuálně fajnový animák plný zajímavých nápadů, který v sobě nese zajímavou pointu (což bude pro mnohé taky nesnesitelné protože ekoagitka). Bohužel si ale nejsem úplně jistý, že děti pro které je tohle určené primárně to poselství budou schopné pobrat a rozluštit, ale také je dost možné že se pletu. Tak jako tak, v hodnocení na výš než tři jít nemůžu, protože ač je tu hodně pozitiv, v jádru Divnosvět nepřináší nic moc navíc a připomíná spoustu jiných a lepších. Na jedno podívání je nicméně úplně ok...60% ()