Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

subic

Trojka je v řady l.-V. nejlepší, o tom žádná. Film je starý už přes 10 let a je to stále velmi slušný akčňák se spoustou solidních triků a s pořádnou porcí kaskadérských kousků. Nutno říct, že Hoffman byl výtečný protivník, ten by se hodil i do bondovky. ()

PlayEasy

Návrat ve velkém stylu, ještě nadupanější verze jedničky s démonickým záporákem a tak chytlavým průběhem, že se prostě od toho nelze odlepit! ()

Gamekeeper77

Po ne moc zdařilý dvojce se třetí díl vrací zpátky do původního levelu a jedničku dokonce ještě předčívá. Trošku jednodušší scénář, kde už nejde jenom o státní záležitosti, ale půlka filmu je o záchraně Tomovo starý díky skoro nepolevující akci hodně snadno odpustíme. Myslel jsem, že už to půjde jenom z kopce, ale to jsem se šeredně přepočítal. Díky Bohu. 90% ()

imarvin

I když nechápu, že někdo šel po dvou průšvizích ještě do třetího dílu, musím zvolat: Ještě že tak! J.J. to prostě umí, nezkazí žádnou legraci a jeho rukopis je tady sakra vidět. Konečně z toho potenciálu, který může seriál Nulová šance pro velký biják mít, něco pořádně vyždímal. Má to nápad, má to švih, má to napětí a zábavu, postavám věříte a já se poprvé u Mission: Impossible skvěle bavil. Velký dík taky za záporáka. Už ve druhém díle zaznělo, že aby byl hrdina opravdu dobrý, musí mít kvalitního protivníka. A Philip Seymour Hoffman tady válí. Takže i když má tenhle film u sebe číslovku 3, tady teprve pro mě začíná filmová série. ()

JajinkaBec

Od prvních vteřin nekompromisně nesmlouvavá, v akčních momentech neuvěřitelně pulzující a ve správné chvíli vždy parádně odlehčená pecka, jakou budete ve špionážním subžánru hledat jen těžko. Abramsova režie šlape přesně jako hodinky, které se nezaseknou ani v komorněji laděných scénách zasnoubeného tajného agenta (návrat domů po neúspěšné akci patří k tomu nejdojímavějšímu) a díky geniálnímu castingu ani v té nejslabší chvilce nesklouzne k teatrálnosti. Phillip Seymour Hoffman je chladnokrevný padouch jako nikdo jiný, Michelle Monaghan hraje víc než jenom „krásku v nesnázích“ a i Tom Cruise je výborný, i když i zde občas zahraje svou obvyklou pózu. ()

Tominni

Trojka MI překonala dvojku a o chlup i jedničku. Filmu prospělo propojení i soukromého života Ethana Hunta a úkolu, který pro něj bude osobní, takže diváka přeci jen vtáhne do děje více, než tomu bylo u předchozích snímků. Tentokrát to tedy nebude pouze o nalezení králičí pracky - promícháno s akční scénou a nějakou agentskou zradou. ()

horor2

Bezkonkurenčně nejlepší díl z celé série. Tom Cruise valí z akce do akce, pěkná Michelle Monaghan, Philip Seymour Hoffman boží. Parádní akce, která rozbuší srdce a posadí prdel na prdel. Boží a zároveň srdcovečka! :-) ()

adamix

Mazaný ťah zvoliť Hoffmana za hlavného záporáka, už len za neho by som dal plnú paľbu. Úvodná scéna nás navnadí do deja, nasleduje slabší rozbeh, ktorý sa drží na tempe a logike predchádzajúceho dielu. Potom ale špeciálny tím na čele s Huntom odcestujú do Talianska a tu sa začnú topiť ľadovce jednotvárnosti a film začne ponúkať to najlepšie z celej série. Romantická linka podľa mňa nie je odveci, ale naopak - vy sa o Huntovu manželku začnete skutočne báť, hlavne keď viete, kto ju drží v zajatí. Adrenalín nezažijete len na explodujúcom moste, ale aj pri zošvihnutí po streche mrakodrapu, záchrane lásky či pri implantovanej bombe v hlave. Obrovský posun dopredu oproti Woo-ovej prebytočnosti, ktorý podľa môjho názoru tromfol aj zbytočne preceňované Bournovky. Za mňa 85%. ()

JosefTomas

Další díl slavné série a ne vůbec špatný. Abrahams našel rovnováhu mezi oba díly, přidal motivaci Huntovi a vytvořil skvělé pokračování, které má skvělou akci, herce, scénář a režii. Abrahams zkrátka umí a nabídl ten správný mix zábavy, podle mého gusta. ()

liquuid

Po prvních dvou dílech se vydáváme jinudy, ale celkem správným směrem. Pořád skvělá akce, pořád skvělej Tom. Efekty v rozstřílených skleněných kancelářích jsou bravurní. Důmyslný rozvinutý příběh, který ani v nejmenším nenudí a dynamicky plyne. Znamenité pokračování znamenitého režiséra. ()

hrumsrt

No konečně.. Tohle už začíná vypadat jako možná nejlepší špionská a akční série všech dob. První dva filmy jsou fajn, ale že bych se k nim chtěl nějak vracet nebo na ně vzpomínat říct nemůžu. Ovšem třetí M:I mění všechno. Tomík už je obrovská hvězda s vynikajícím Posledním samurajem v zádech. Režie se tentokrát ujímá J.J. Abrams, který především stojí za kultovním a divácky hodně oblíbeným seriálem Ztraceni, a je zatraceně vidět, že to má v rukách někdo, kdo nejen, že umí, ale má nějaké nápady, co téhle značce nabídnout. Ethan Hunt se usadil, ale jak to bývá, tak tyhle agentíci za minulostí tlustou čáru udělat nemůžou.. Dravé a s konečně typickým akčním vizuálem, který obzvláště v druhé půli srší energií. Jakoby někdo trošku pochopil, jak s těma postavama pracovat a my tak poprvé dostáváme osobnější roviny našeho hlavního hrdiny, který pro záchranu nového života musí zase ponořit ruce do staré špíny.. Napěchovaná akční podívaná, z které navíc vyskakuje epická sekvence na mostě. Od vyplánovaného vloupání se do trezoru k tomuhle adrenalinu, zkrátka neuvěřitelný pokrok k popcornové zábavě, která mě bavilo tolikrát více než přechozí díly série. I když příběhový zvrat není tolik překvapující, tak přesto je funkční. Inu a dramatické scény, kde Ethan s bombou v hlavě musí ještě zachraňovat manželku, no fíha! Tohle byl návod, jak měla vypadat už starší dvojka, jelikož jestli Chiméra, nebo Králičí packa je vcelku jedno, ale až tohle mělo ten náboj.. Překvapivě i hlavní záporák Owen Davian coby Philip Seymour Hoffman působí dost dobře, že bych si herce spíše nedokázal v takové roli dříve představit. Snad krok tím správným směrem a i další díly si vezmou z Abramse příklad, ale zatím to vypadá, že jak musel jít zachraňovat nové SW, tak M:I přehodil výhybku přesně kam bych chtěl. 75% ()

Pete

M:I-3 Franchise doctor, specialista na rebooty J.J.Abrams resuscitoval i tuto sérii, trojka se povedla, a stanovila teprve nyní nový standard, který se odteď bude dodržovat. Nejde ani tak o typický Abramsův vizuální styl plný lens flare, ale spíš o celkový, snad Spielbergovsky starosvětský přístup k žánru - návrat od akčního filmu spíše k thrilleru, posun od přímočarosti k řekněme bohatší, košatější zápletce. Zásluhu na úspěchu má také hra na osobní strunu Ethana, a konečně pořádný záporák, ukázkově zahraný famózním Hoffmanem. Daří se udržet svižné tempo, akce rychle střídá akci, a režisér nás nenechá ani chvilku přemýšlet, což je dobře. Třeba ve scéně, kdy se Cruise snaží defibrilátorem vyzkratovat výbušninu v mozku agentky, a to ve vrtulníku, který zrovna prolétá skrz lopatky větrné elektrárny, a zároveň se uhýbá naváděným raketám - uff. Nicmeně je tu i výborná akce na mostě, kdy to také jednou nedopadlo dokonale podle představ IMF, což je osvěžující. Jinak nakonec veskrze rodinná pohoda, asi jako Pravdivé lži. ()

ostravak30

Nemůžu si pomoct, ale do série Mission: Impossible se nemůžu dostat. Tom Cruise je skvělý, jednotlivé triky na oko působí dobře. Celkový vizuál není špatný. Jenže samotné kaskadérské řádění je prostě přehnané a to tak, že je to moc i na Hollywoodský biják. Jeden příklad za všechny. Kdyby měl Davian pravdu s časomírou výbuchu v hlavě Ethana Hunta byl byl již po smrti dřív než se mu podaří výbušninu zneškodnit. Navíc se tu opakuje motiv s krysou ve vlastních řadách a klišé s vysvobozením blízké osoby zajaté záporáky. Abych ale jen nekritizoval: bitevní scéna na mostě působí moc dobře stejně jako běh po čínských střechách. Na oko to vypadá skvěle jako jídlo v experimentální kuchyni, ale po ochutnání se ušklíbám...je to jakési nedochucené. J.J. Abramse mám rád od seriálu Ztraceni, který mě uchvátil, ale tato série stále působí stejně kvalitně jako přehnaně. Taková akční pohádka, u níž se nemůžu rozhodnout, zda je to lepší či horší. Objektivně řečeno bych řekl, že od prvního dílu je Mission: Impossible až profesorsky slušná... Své fanoušky mít jistě po právu bude. ()

lmc

Tuctový film, který mě bohužel nijak neoslovil. Obsahuje hluchá místa a chvílemi jsem se dosti nudil:( Výtečné pro večer u televize - nic víc, nic míň. Ještě bych měl dát hvězdičku dolů za Cruisovu rádoby češtinu:) ()

axik

Slušná porce hollywoodské zábavy! Napotřetí dobrý minimálně stejně kvalitní jako předchozí MI. Eton to opět dokázal. ()

Weirdman

9/10... Veľmi príjemná akčný kúsok, ktorý nenudí ani po viacnásobnom vzhliadnutí... Dúfam, že Abrams bude tvoriť len podobne podarené filmy a na jeho Star Trek sa naozaj teším :) ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)