Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

Juto

Toto je typický film Jamesa Bonda, ktorý má veľa dobrých a niekoľko zlých vecí, ale ak ste fanúšikom série, dostanete to, čo očakávate. Inými slovami, dostanete dobré akčné scény, divokého a zábavného záporáka, „sexi “ ženskú hlavnú úlohu, ktorá pomáha Bondovi, množstvo sexuálnych narážok, zaujímavý, no možno zaujímavý príbeh a niekoľko vynikajúcich napínavých scén. 7/10 ()

emo

Po Goldeneye najlepší Brosnanov Bond. Krásne ženy, rýchle autá, bombasticke efekty. Vskutku veľkolepá a bombastická Brosnanova rozlúčka so sériou! ()

c.tucker

Velice svižně rozjeto, ale konec v letadle už mě tolik nebral a jen to zbytečně natahoval. Jubilejní 20. Bondovka se spoustou odkazů na předchůdce (Halle Berry v plavečkách po Ursule Andress, botička s nožíkem od Rosy Klebb, vznášedlo z Thunderballu atd.) Přes tohle všechno je to už i na Bondovku dosti přemrštěné a absurdní, ale Zao s drahým akné je super postavička mezi zabijáky. Jen je škoda Desmonda Llewelyna, byl to brilantní Q a vydržel velmi dlouho. ()

mortak

Fast foodový James. Die another day je vhodný doplněk k menu od mekáče - akce je přepálená jako ty nahrážky oleje, co smrdí okolo stánků s levným jídlem, do toho kuchtěného mišmaše se vrazí všechno, co má prodavač zrovna po ruce (třeba extra brýle), zapepří se Sigmundem Freudem (Tati!) - na což nás mimochodem upozorní v songu Madonna, která sem docela dobře zapadne (zpěvem i hraním), přihodí se něco žhavé politiky - a jako v mekáči je to za pár minut hotové a poživatelné jen v případě nouze. Holt není každý den posvícení. A všechny ty odkazy na minulé Bondy jsou spíše otravné - připomínají přihlouplé testy v bulvárních a lifestylových časopisech na téma: otestuj si, jaký jsi fanda? ()

WolfR

Jako akční nářez je to dobrý film! Ale jako James Bond už je to horší. Bondovská atmosféra je totiž ta tam, ač se Pierce Brosnan snaží, jak jen může. Nicméně akce a hlášky jsou opravdu brilantní. Stejně jako hlavní záporák. A i Bondgirls nejsou v této jubilejní dvacáté Bondovce k zahození. Solidní děj zase pak postupuje ve svižném tempu, avšak občas se to jeví moc přehnaně. Škoda jen té staré dobré Bondovské atmosféry, která chybí, 3 hvězdy. ()

otík

Tento Bond není sice nikterak špatný, jsou tam všechny klasické ingredience, i tu drsnou Halle Berry jako bondgirl bych překousl, ale nedokážu pochopit, proč je v bondovce tolik digitálních triků, navíc tak evidentních. Po této stránce je to pro mě velké zklamání a ani tradičně výtečný Pierce Brosnan to nedokáže vylepšit. Poslední Brosnanův Bond je sice pořád ve formě, bohužel autoři si vůbec nevěděli rady, kam sérii dál posunout, až ze scénáře udělali naprostou blbost, která ani s nerealitou Bondova světa už nemá nic společné. Musí se však nechat, že co se týká hlášek, tak film je ve staré kondici a na tomto poli je brosnanovská série nepřekonatelná. On má skvělý charakter a v originále i dabingu je to pro mně Pan Bond. Škoda, že se Brosnan nemohl rozloučit přeci jen trochu vymazlenějším a civilizovanějším dílem. PS: skluz na plechu za pomoci padáku z tajícího ledovce považuji trikově za naprosto nejhorší scénu všech bondovských filmů - prostě nechápu, jak tak strašně zpackanou digitální scénu mohli pustit autoři do světa ()

Apophis

Tak zatím poslední Bondovka... No, na poměry sérií s Piercem Brosnanem je velice dobrá, ale z celkového hlediska zapadá do průměru. Musím tu souhlasit s Geminim, že na Bonda se nemůžete dívat jeko na reálný film. Jsou to takové akční pohádky, které jsou záměrně "trochu" nereálné, ale tohle je právě to, co fanoušky 007 přitahuje. Jako téměř u všech Bondovek s Brosnanem zde trošku pokulhává scénář, ale zase si musíme uvědomit, kolik Bondů se už natočilo, a že žádná jiná postava se nezapsala do podvědomí světa tak moc jako 007 (ano, ani Darth Vader...). Snažím se tím říci, že scénarisé mají těžkou úlohu vymyslet příběh, který nekopíruje jiné, už natočené Bondovky a je ještě reálný. Mě osobně tento scénář připadá ještě v mezích, ale "jen tak tak". Člověk tu musí přehlížet nereálnosti více, než ve "starých dobrých" Bondovkách, ale zase méně, než jak bylo zvykem u předchozích dílů "Brosnsnovské série". Z mého předchozího komentáře by se mohlo zdát, že se mi Pierce Brosnan v roli 007 nelíbí. Opak je pravdou. Nejlepší James Bond byl určitě v podání R. Moora a právě Pierce Brosnana řadím za něj. Jeho smůlou většinou je špatný scénář. Ten je ale v tomto filmu v mezích. Jeho výkon byl jedním ze dvou nejlepších z tohoto filmu. Hádáte-li, že ten druhý nese jmého herečky Halle Berry, hádáte správně. Přestože se ve filmu objevovala podstatně méně než Brosnan (pro mě až překvapivě), rozhodně jste si jí ve filmu všimli. Velice všimli... Okouzlila určitě svým přirozeným půvabem a navíc projevem vyzrálé herečky. Přesto si ale myslím, že svůj nejlepší výkon podala v "Boeing 747 v ohrožení!". Ostatní herci podávali vyrovnané výkony, tedy nemám potřebu je nějak vyzdvyhovat. Silnou stránkou filmu rozhodně byla trikařská práce, ale trochu slabší podle mého byl Madonin úvodní song, který, ačkoliv by se určitě některým lidem líbil, se do Bondovek velice nehodil. Tato výtka se vztahuje i k jiným částem hudebního doprovodu... Celkově se podle mého jedná o průměrnou Bondovku, u které jsem se dlouho rozmýšlel, dát-li 3* nebo 4*. Myslím ale, že dvojice B+B (Brosnan-Berry) se o 4* postarala. Ale bylo to TĚSNÉ!!! ()

SoolenJV

První polovina je vynikající, typicky bondovská - s akcí, humorem, technickými vynálezy a nezbytně úlisným padouchem. Druhá polovina je bohužel značně slabší a připomíná spíše přeplácanou videohru, kde je možné všechno. Ale jinak poctivě odvedená akční práce, která potěší nadhledem a několika šťouchanci bondovským fanouškům. ()

tom88

Posledná brosnanovka je dosť pokryvkávajúca a kráčajúca po tenkom ľade. Bond číslo 20 je síce dostatočne akčný, efektný a štýlový, ale priebeh je rozporuplný. Dej priemernejší, ale nie nudný aj keď stopáž by mali rozhodne ubrať. Dnes neumieraj by podľa mňa mal točiť Apdet, ktorému sa predošlý diel celkom vydaril. Z filmu cítiť trocha aj béčkovitosť. Brosnan je stále borec , ale už sa na ňom tiež podpisuje čas. Halle Berry aj Rosamund Pike sú fajn o Judi ani nehovoriac. Akcie je dosť a efekty tiež pokročili. Inak by som povedal, že film je iba lepší priemer. Našťastie si nemôžem pomôcť, ale úvodný song od Madonny je pre mňa ten najlepší a v spojení s mučedníckymi zábermi je to dokonalosť sama. Prižmurujem oko a dávam 71% ()

Radiq

Jeden z největších shitů z novějších Jamesů Bondů. A nepomužou, teda spiš ještě víc to zhoršijou vznášedla, sci-fi technologie (virtuální realita, genetika, neviditelny auto a hodně dalších), vesmírné zbraně, John Cleese jako novej Q, dost suchej hlavní zlotr, kterymu jakž takž sekunduje docela ucházející šikmookej zlotřilec. Jako plus se celkem dá považovat úvodní song od Madonny, ale její obsazení do malé role už takovy terno není. Ani Halle Berry neni dostatečně orgastická, to už spíš ta Rosamund Pike. Taky jsem nepobral, proč tam pořád hláškujou názvy předchozích bondovek - asi tím chtěli oslavit, že to je 20. film s Bondem nebo co...? Celkově jedna velká kravina, která ničim nenadchne ani nepobaví a je to prostě drahá nuda. Moje konečny hodnocení je, že dnes ještě umirat nemusiš, ale zitra už mužeš... ()

Nivenx

Všechny Bondovky jsou na jedno brdo a přesně styl akčních filmů, který si nikdy neoblíbím. Dnes neumírej jsem poprvé spatřil, když jsem se v tv díval na druhý díl Matrixu a přepnul to při reklamě. Potom jsem si to pustil a je to neuvěřitelný propad. Když si pustíte skvělý film s hloubkou a fenomenální akcí a pak Bonda, tak spatříte propastný rozdíl. Nuda! ()

Prometheus69

Nový bond ze vším všudy, nové hračky, super záporák.. nová zajímavá zápletka... nová hrozba. Mě to teda bavilo. Od zlatého oka jsem se vážně tak nebavil. :) ()

Sabrewulf

Opravdu nechápu, jak zrovna tenhle Bond může být v modré barvě. Vždyť je to minimálně druhá nejzábavnější Brosnanovka. Je to příjemně přepálené (v Roger Mooreovském stylu) a sledovat odkazy + poslouchat hlášky na všechny předešlé díly, je vyloženě laskomina. ()

andrii

"Sex k večeři, smrt ke snídani." Bondovy zásady se už léta nemění. Spaluje i chladí. Vytříbený vkus, v šatníku samý kus, při sobě nezbytně nutný, vymazlený luxus. Pověstný čich na krátký i dlouhý střih. Potěšila ta, která tak snadno nemizí. B(l)ond girl Rosamund Pike, mrška ryzí. ()

panMartin

Brosnan se rozloučil solidně. Další typická Bondovka s Piercem Brosnanem z poslední doby plná akce, vtipných hlášek a supermoderních vychytávek, ty vychytávky jsou každým dílem lepší a lepší, tentokrát je tady i neviditelný auto, palác z ledu. Halle Berry to sekne. A rozkošná Rosamund Pike se taky neztratí. Není to teda špatné, ale někdy je to úsměvné. Je to hodně přehnaná bondovka, ale mě přesto baví. Musí se nechat, že Brosnan do té role padl dobře. ()

Decker

Ja bondovky proste zeru. Ty nove, modernejsi uz jsou sice o necem jinem nez starsi klasicke dily, ale kvalitou filmu jsou na stejne urovni. Film ma spad, atmosferu a perfektni akcni sceny. Samozrejme nechybi klasicky Bondovsky humor ;-D ()

fantoci

Ptáte se co je nového. Vlastně nic. Jen James zase trochu řádí a má na to i novou kamarádku a pár nových hraček jinak jsou to vesměs kosmetické úpravy ale nic to nemění na tom, že se mi tenhle fil hodně líbil. Asi kvůli tomu že jsem děsnej fanda do aut a ty jsou v každý Bondovce skvělý ()

LeoH

Tak až tohle je ta brosnanovka, z které mám v paměti zasuté všechny ty obrázky – fousatého Bonda, Hale Berry vystupující z moře, padoucha „s bordelem na ksichtě“, druhého padoucha s psychedelickou rasta maskou, báječně vygradovanou šermířskou(!) scénu, ledový palác v oslepující záři, Umění války přišpendlené víte kde… Úroveň triků možná smutná a děj s logikou ještě víc na štíru než obvykle, leč stejně mám pro tenhle kousek slabost. Odkdy se ostatně ausgerechnet u Bonda řeší logika a uvěřitelnost? Není naopak volání po „serióznějším“ agentovi Jejího Veličenstva nejlepším svědectvím o zdětinštění světa, který najednou chce brát vážně únikovou klukovskou zábavu? Podrobnější a čtivější „obhajobu“ za mě napsali tady. ()

chelseaman22

Není lepší Štědrý den, než s Jamesem Bondem a mrzutou EM! Bratranci Kim-Čong-Wona se přesouvají na západ, aby byli honorování britskou šlechtičnou sídlící v Buckinghamu a současně se promenádovali v ledovém paláci kdesi u Keflavíku (při obyvatelstvu čítající 8,200 hlav a letišti je pro Island důležitý jako Plzeň pro Českou republiku). Jen věčná škoda, že hlavní běhna vypadá jak sestra nějakého jamajského sprintera. 90% ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)