Kiara a Kovu, zástupcovia najmladšej generácie vládnucej levej dynastie spoznávajú, že sú jedinou nádejou na uzmierenie medzi dvoma znesvárenými kráľovstvami. Príbeh tvrdohlavej Simbovej dcéry Kiary dejovo završuje filmovú sériu o Levom kráľovi.
V Serengeti pokojne vládne mierumilovný Mufasov syn Simba. Avšak za hranicami jeho kráľovstva žije vo vyhnanstve levica Zara, družka zlého Skara a pripravuje sa na svoj krvavý návrat do Simbovej ríše. Nástrojom jej pomsty a zároveň Simbovým vrahom sa má stať jej syn Kovu. Simbova krásna dcéra Kiara, budúca dedička trónu, je veľmi tvrdohlavá. Rozhodne sa tajne ujsť z domova, aby na vlastnej koži spoznala a preskúmala prísne zakázanú Vonkajšiu krajinu – zem za hranicami Simbovej ríše. Na svojej výprave sa stretne s rozmarným Kovu, ktorý ju zachráni z plameňov a zamiluje sa do nej. Kiara a Kovu poznávajú, že len oni môžu urovnať svár medzi dvoma znepriatelenými kráľovstvami a zároveň obhájiť aj svoju lásku. (TV JOJ)

kajda.l

Stejně nudné a otravné (dějem i písničkami) jako první díl, animák nepřinášející nic nového a žádná charakterově zajímavá postavička, která by mě po celou 80ti minutovou stopáž dokázala udržet v pozornosti. Lehkou výhodu u dvojky jsem měl, že Kiara mi přecijen byla milejší než mladý Simbo. Třetí hvězdu u obou dílů přihazuju pouze za vydařenou animaci. Lví král 1+2 shodně za 55%. Ať žije staré dobré Bambi či Dumbo:)) ()

malylada

O proti jedničce je příběh více o přátelství a lásce. Po nudnějším začátku se zápletka rozvijí výborně a nezadá si s jedničkou. Moc pěkné a v některých ohledech se mi dvojka líbila více, než předchozí díl. Timon a Pumba opět perlí !!!!.......8/10 ()

BigDeal

Ako obyčajný animák to ujde, ale ako pokračovanie Levieho Kráľa ani náhodou, keďže postráda všetku jeho poetiku a aj napriek vcelku slušnej zápletke dej miestami nudí. Poteší ale, že sa znovu stretneme zo všetkými starými postavičkami a tak dávam lepšie 2*. ()

MoiJe

No dobre, súhlasím, že na 1 to absolútne nemá (fajn je, že si to uvedomujú aj tvorci a hodili to hneď na video). Ale som rada, že "dvojka" vznikla a že som ju mohla vidieť. Stále je to pekné. ()

Marek1991

Na jednotku to nemá, ale inak je to celkom fajn rozprávka. Pokračovanie v podobe Simbu a jeho rodiny ma tiež bavilo. Krásne pesničky, postavičky, príbeh, pre deti ako stvorené. Trocha ma mrzí to elitárstvo a reči o tom, že musíš byť kráľovná, lebo to máš v krvi a podobné reči, z prvého dielu a jeho malých nedostatkov sa nepoučili a tak musím tentokrát už aj znížiť hodnotenie. Príbeh je to už iný, nie je to také presvedčivé, ale je to v mnohom pre deti poučné. ()

corpsy

Technicky je to takmer na rovnakej kvalitatívnej úrovni a tak to nepôsobí ako videopožičovňový lacný animák, ale ako niečo, čo by uspelo a zapôsobilo ( v tej dobe ) aj v kinách. Príbeh je ale jedno klbko klišé, ktorého kritiku ale treba brať s určitou rezervou. Tu nešlo o to zaujať drsných kritikov, ale hlavne divácku obec a to hneď tú, ešte obávanejšiu, decká. ()

sidzej

Nemozem si pomoct ale tento film ma tolko krasnych momentov. Skoda slabsej animacie a hudby(aj keď hudba je rozhodne nadpriemerná, na zimmerove melódie z jednotky však nestačí)........Inak sa ale nemozem stazovat. Zopar pesniciek je naozaj vydarenych a filmu nechyba humor ako aj hrejiva romantika. Aj napriek tomu, ze s jednotkou sa to neda zrovnavat ma pokracovanie Levieho krala ocarilo. V porovnani s trojkou je to excelentne ()

Lokutus

Naprosto obyčejný druholigový Disneyho animák určený přímo pro video. Rozhodně ne uplně špatný. Hudba Nicka Glennieho-Smithe téměř předčí první díl a i písničky jsou podstatně "poslouchatelnější". ()

Turiec

Opäť napínavý príbeh, pekná animácia a hudba ako sme u Disneyho zvyknutí. Za jednotkou to však mierne pokuľháva ***1/2. ()

Laxik

Jako jednička by to stálo za prd, ale protože je to pokračování, dá se to přežít. Málokterá dvojka se tak povede, tuplem málokterá pohádková dvojka. Je to na pomezí 4 a 3*, ale protože mě Kiara jako postava moc neoslovila, jdu dolů. ()

Makky

Pokračovanie kráľa medzi animovanými filmami nedopadlo najhoršie. Pre detské oči ide o dobré rozvinutie príbehu prvej časti. Začínam pochybovať, či som vôbec toto pokračovanie ako dieťa videl, všetko mi to prišlo úplne nové. ()

JohnMiller

Tak v mojich očiach sa pokračovanie Lion King nechytá na svojho predchodcu. Nie je to ani len decentné pokračovanie. Zbytočnosť ako delo, no nečudo.... Tvorcovia veru pred touto a po tejto snímke veľa kvalitných animákov nenatočili. Sústredovali sa na pokračovania úspešných animákov. No a tie, rovnako ako v tomto prípade, iba "sprznili" predlohu. Netvrdím, že ide o úplné "videosmeti" No jednotka patrí k tomu najlepšiemu čo animovaný film stvoril, a to si zaslúžilo viac ako toto. ()

kajas

U videopokračování disneyovských hitů se to nestává často, ale "Simbův příběh" je důstojným následovníkem původního filmu a jistě by uspěl i v kinech. Děj je samozřejmě velmi průhledný, ale animace a hudba mají pořád úroveň. ()