Kiara a Kovu, zástupcovia najmladšej generácie vládnucej levej dynastie spoznávajú, že sú jedinou nádejou na uzmierenie medzi dvoma znesvárenými kráľovstvami. Príbeh tvrdohlavej Simbovej dcéry Kiary dejovo završuje filmovú sériu o Levom kráľovi.
V Serengeti pokojne vládne mierumilovný Mufasov syn Simba. Avšak za hranicami jeho kráľovstva žije vo vyhnanstve levica Zara, družka zlého Skara a pripravuje sa na svoj krvavý návrat do Simbovej ríše. Nástrojom jej pomsty a zároveň Simbovým vrahom sa má stať jej syn Kovu. Simbova krásna dcéra Kiara, budúca dedička trónu, je veľmi tvrdohlavá. Rozhodne sa tajne ujsť z domova, aby na vlastnej koži spoznala a preskúmala prísne zakázanú Vonkajšiu krajinu – zem za hranicami Simbovej ríše. Na svojej výprave sa stretne s rozmarným Kovu, ktorý ju zachráni z plameňov a zamiluje sa do nej. Kiara a Kovu poznávajú, že len oni môžu urovnať svár medzi dvoma znepriatelenými kráľovstvami a zároveň obhájiť aj svoju lásku. (TV JOJ)

IsaacNewton

Nemohu si pomoci, ale Lví král 2 je podle mě stejně skvělý jako první díl, i když má trochu jiný nádech a atmosféru - to je ale podle mě jen a jen dobře! Představa, že by byl jen kopie původního filmu, je hrozivá- takhle film přináší další nový příběh a přesto si zachovává krásnou hudbu a písničky, milý děj a své kouzlo, kterému mohou podlehnout děti i dospělí... Kdyby takové byly všechny rodinné filmy, asi bych se od televize nehnula... ()

Steel32

Jedna z nejoblíbenějších pohádek mých dětských let. Dvojka je o hodně vtipnější a svižnější (a taky Disneyovštější) než jednička, která je o trochu víc vážnější, což vysvětluje proč se mi druhý díl líbil v dětství víc a ten první naopak teď. Ale druhý díl není vůbec špatný, naopak se na to moc hezky kouká, hudba se poslouchá dobře a hlavně to má moc pěkný konec. ()

Lilloos

Pokračování v klasických Shakespearovských motivech obvyklým Disneyovským způsobem přináší navíc jen horší hudbu a otravnější volnomyšlenkáře, kteří změnili motto. ()

Gahan

Nedostanem po držke :-) keď sa odvážim povedať, že asi najlepší diel trilógie? Hudbu z nej mám napočúvanú do nemoty... ()

matthew.17

Pre mňa najlepší diel z celej trilógie!!! Kúzelný soundtrack (z jednotky ma žiadna pieseň nikdy neoslovila až na HMT) a asi to bude aj tým, že Rómea a Júliu mám rádšej než Hamleta :)) ()

Elyon

Slabší než jednička. Docela kopíruje i jedničku, ale má docela hezký soundtrack, ale jinak pro děcka dobré, mnohem a mnohem lepší, než Hannah Montana. ()

Akana

Druhý díl už obsahuje větší dávku patosu, než jsem schopný bez reptání snést. Navíc důležitá hudební složka je podstatně slabší než v jedničce. ()

Rathalos

Ani som nevedel,ze Levi kral ma pokracovanie a dokonca aj schopne,ma to zaujimavy pribeh,obcas je to vtipne hlavne vdaka dvojici Timon a Pumba,pacila sa mi aj hudba a zaver bol taktiez pekny,cize spokojnost...:-) ()

avril4234

Viem, že dvojka na jednotku nemá, ale u mňa ju predsalen prekonala. Ja som si obľúbila viac dvojku, pretože milujem príbehy na motív Romea a Julie. Okrem toho, v dvojke sú podľa mňa chytľavejšie pesničky, hlavne We are one, He lives in you a Love will find a way -tie ma dojali viac, než ktorákoľvek z jednotky. Aj Zira mi prišla oveľa sympatickejšia než Scar, ktorého nenávidím. Takisto som si najviac obľúbila Kovuho a Kiaru. Ale inak aj ja považujem jednotku za lepší film, i keď mňa viac oslovila dvojka. ()

Plechpetr

Oproti jedničce něco jiného. Dle mého názoru však rovnak důstojné jako jednička. Rozhodně potěšující film. Pro děti neodolatelné. :) ()

Sosak

Sklouznutí kvality o několik řádů níž v porovnání s prvním dílem. Kdyby tohle byl samostatnej animák, tak ještě budiž, ale vykrádat a stavět na legendárním původním snímku by se nemělo. Navíc takhle už ani nikoho nezaujme prostředí, námět ani postavy, i když pár nových se tam objeví (třeba Kovu ujde). ()