Kiara a Kovu, zástupcovia najmladšej generácie vládnucej levej dynastie spoznávajú, že sú jedinou nádejou na uzmierenie medzi dvoma znesvárenými kráľovstvami. Príbeh tvrdohlavej Simbovej dcéry Kiary dejovo završuje filmovú sériu o Levom kráľovi.
V Serengeti pokojne vládne mierumilovný Mufasov syn Simba. Avšak za hranicami jeho kráľovstva žije vo vyhnanstve levica Zara, družka zlého Skara a pripravuje sa na svoj krvavý návrat do Simbovej ríše. Nástrojom jej pomsty a zároveň Simbovým vrahom sa má stať jej syn Kovu. Simbova krásna dcéra Kiara, budúca dedička trónu, je veľmi tvrdohlavá. Rozhodne sa tajne ujsť z domova, aby na vlastnej koži spoznala a preskúmala prísne zakázanú Vonkajšiu krajinu – zem za hranicami Simbovej ríše. Na svojej výprave sa stretne s rozmarným Kovu, ktorý ju zachráni z plameňov a zamiluje sa do nej. Kiara a Kovu poznávajú, že len oni môžu urovnať svár medzi dvoma znepriatelenými kráľovstvami a zároveň obhájiť aj svoju lásku. (TV JOJ)

Pythonator

Romeo a Julie po africky. Na rozdíl od jiných zbytečných Disney dvojek, je toto plnohodnotný film, který v ničem nezaostává za prvním Lvím králem. Jistěže to kouzlo novoty už je pryč, ale překrásná animace zůstává, příběh drží tempo a hudba stále na jedničku, i když už to není Zimmer. Lví král je sice jenom jeden, ale je třeba vědět, že existuje i dvojka, která kdyby nestála ve stínu legendy, obstála by stále docela dobře jako jedna z nejlepších Disneyovek. Hodně podceňovaný film, u kterého nikdy nepochopím, proč se mu v Disney nevěnovali od počátku jako velkofilmu s plnou propagací a nechali ho spadnout mezi videofilmy. ()

D1705

Vydarený druhý diel úspešnej animovanej levej trilógie. Pomsta ožíva a vracia sa v rôznych podobách. Hoci veľa doby ubehlo od smrti Scara a druhého povstania levov, v manželke Scara, Ziry stále je vendeta, ktorú prenáša na svoje deti. Zo Simbu je starostlivý otecko a kráľ Afriky, ktorého dcére Kiare sa chce rebelovať, spôsobuje mu vrásky a na pomoc si bere Timona & Pumbu, ktorí sa nechcene vždy predhalia. Kovu je najmladší syn Ziry a Scara a jediný, ktorý nechce pomstu, no chce sa začleniť medzi levy, ale stojí medzi kameňmi-chce sa zapáčiť Simbovi a zároveň musí tancovať, ako Zira spieva. Krásny film možno má mínusy, ale aj plusy ()

Bumkybunny

I když se určitě nemůže rovnat předchozímu dílu, pořád rozhodně není nejhorší pokračování. Ano, není to tak dojemné a už vůbec ne originální jako první díl, ale dokážu si představit ještě mnohem horší pokračování. Takže za mě, pohádka je to dobrá. ()

soukyd33

Jestli první díl dostal většinu lidí do kolen, tak u mě zabodoval až druhý díl. A to hlavně písničkami s českým dabingem. Příběh je dobrý, ale občas jsou tam slepá a dlouhá místa. Písničky dabing TOP, soundtrack jako takoví také. 👍 Doporučuji. Film mě pokaždé dojme, je to dobře vymyšlené. Poznámka: Jestli bude Lví král 2 natočený jako první hraný film Lví král (2019), máme se na co těšit. 😊 Hvězdiček 4**** Hodnocení 2 A máme tu slavné pokračování, jednoho z nejúspěšnějších animovaných filmů. Bude ale i pokračování úspěšné? No, to posuďte sami. Opět je tu krásná grafika, a skvělý příběh. Nechybí ani hlášky a super scény. Nevím proč, ale Kiara a její dobrodružství je zkrátka lepší. Proto také dávám i zde plný počet. Ve filmu jsou i velmi emotivní scény. Také zde nechybí Simba, Nala, Pumba a Timon. 😄 Poznámka: Český dabing se zde povedl, a opět jsou i písničky dabované. Poznámka: Některé scény (písničky), si samostatně přehrávám i dnes. (Nejvíce je ale písnička Vyhnanství!) 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bogrant

Nemám nič proti tejto pohodovej, ale zároveň dosť temnejšej dvojke, ale až taká veľká pýcha to oproti skvelej jednotke samozrejme byť už nemôže. Nové postavičky a radikálnejšia zmena príbehu však nie sú sklamaním a hlavne oveľa lepšie a výbušnejšie pesničky mi v tomto prípade prekvapivo dobre sadli, zachránili to a vyzdvihli z pôvodných troch, na dnešné štyri hviezdy. ()

SONITA

Jeden z mála prípadov kedy je pokračovanie kvalitou skoro na rovnakej úrovni ako prvý diel. Keď to porovnám s ostatnými Disney rozprávkami tak toto určite neupadne do zabudnutia ako neznáme pokračovanie slávnej klasiky. ()

bocy

Na svojho predchodcu sa to nechytá, ale myslím si, že aj tak sa jedná o veľmi pôsobivú rozprávku nielen pre deti:-) ()

BigBen87CZ

Z nostalgie k jedničce jednu hvězdičku přidávám ... Vadí mi zamilování na pohled a jeho obnovení opět jedním pohledem i po letech ... ta jednoduchost mě vážně dostává. Jednu hvězdičku dolů za některé opravdu nepovedené písničky (Upendi) ... jedna nahoru za My Lullaby. Jednu dolů dávám za přehnané "duchovno" které sem podle mě taky nepatří... jelikož sem vycházel z mého hodnocení jedničky (5*) ... vychází mi 4* a 80% ... ovšem opět pouze jen v angličtině ... v čj se opět jedná o brak ... ()

vojtik.sup

Velká katastrofa oproti prvnímu dílu, max. 40%, na víc nikdy nedám, mohlo to být skutečně lepší, ale prvnímu dílu se to nikdy nevyrovná. ()

Andrej235

Krásny príbeh, fantastická atmosféra a aj začiatok nového príbehu. Leví kráľ bol pre mňa trocha nezaujímavý (ja viem že toto zrejme fanúšikovia nepočujú radi) ale ten príbeh ma až tak neoslovil. Naproti tomu "Symbova pýcha" alebo (čo sa k filmu s takouto tematikou viac hodí) "Symbova svorka" ukazuje príbeh ktorý sa odohráva dlho po prvom diely. Tento film ma priviedol k pátraniu: aké udalosti nasledovali po tom čo sa Simba stal kráľom atd. atd. Doviedlo ma to až k Simbovmu synovi Kopovi ktorý umrel (aspoň to tak vyzerá) dlho pred Kiarou. Leví kráľ 2 zakončuje fantastický, emotívny epos podľa príbehov z knihy TLK: Six new adventures. Konečne to má strhujúci príbeh a všetko animácia, hudba (určite krajšia ako v jednotke). Jediné čo mi vadí je stereotypné sledovanie Kiari Timonom a Pumbom. Ale inak bravo. ()

MorningStar

„A teď ti ukážu, jak zase získáme slávu a naši bývalou moc!“ „Ale já nechci -“ Začnu tím nejdůležitějším a totiž, že se mi druhý díl líbí nejvíc z celé trilogie a nemá to nic společného s tím, že jsem ho viděl první, že jsem na jedničku kladl až moc vysoké nároky a že se mi prostě zamlouvá víc Romeo a Julie než Hamlet. Pravda je v detailech. Pouštím jedině v češtině a první díl ji podle mě má strašnou. Simba Miroslava Moravce je strašně ufuněněj, kdežto Michal Dlouhý z něj konečně udělal starostlivého krále, co změří síly se vším, s čím bude muset, i se svojí dcerou. Tomáš Trapl se v dabování Timona polepšil a Rafikiho otravování v podání Bohuslava Salvy už tolik neotravuje. Za zbytek může příběh a všichni, kteří v něm sehrají větší či menší úlohu. Kovu je pro mě mnohem zajímavější charakter než Simba. Jeden se celý dětství flákal zdrhaje před pravdou (a jeho příběh dlouhodobě stojí přesně tam, kde se statečně nechává přesvědčovat), druhému celý život vymývali mozek a i tak si k ní dokázal najít cestu. Za lepší považuji i Simbovu dceru Kiaru, jejíž přesvědčovací technika (obvykle končící tak, že stejně bude po jejím) je stokrát lepší než s jakou si kdysi počínala její máma. Atmosféra je temnější, všechno je tmavší, smutnější. Jediný ring kde dvojka prohrává, jsou písničky. Jednička je měla vážně lepší a tady nepříliš výrazný soundtrack zachraňuje pouze ta, s jejíž pomocí se vyhání ze Lví říše. Animace si oproti tomu silně polepšila. Stačí porovnat krokodýly z obou dílů a hned je jasné jak velký kus se ušel. Intrikující záporačka je svěží změna po všech zlých královnách a mocných čarodějkách, kterým jde jen a jen o sebe a pomsta… tak ta tu řekne asi tolik, jako řekl první díl a jelikož tomu jsem vlepil čtyři hvězdičky, nezbývá mi než tady jednu přidat. P. S. Disney neumí sequely a Lví král 2 je přesně tou výjimkou, co potvrzuje pravidlo. ()

Bonty

Prvné jsem zkouknul druhý díl, ktrerý mě donutil se podívat na první díl. "Simbův příběh" je spíše taková romantická předělávka Romea a Julie (samozřejmě s mírou, myšleno na děti ;-)). Sice o hodně slabší, než první díl, ale já jej neprozíval. Možná jen škoda, že se hudby neujal znova Hans Zimmer. 4/5 --- (72%) --- ()

prasecak_cz

Slabota... Jednička byla nad očekávání úspěšný film... Proč nenatočit pokračování s hlubším příběhem a hudbou? Ne, opravdu prokletí sequelů zaúřadovalo a zázrak se nekonal. Průměrný animovaný film, který měl potenciál, ale veškerý potenciál byl zazděn nudou a kýčovitostí. ()