Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

Mort09

Rozhodně důstojné pokračování prvního dílu. Temná atmosféra se dá krájet, postavy jsou do hloubky propracované a kvalitně zahrané. Jen je trošku na škodu upozadění samotného Batmana, který díky triu záporných postav hraje druhé housle. I tak si ale zaslouží krásných 85%. ()

Filatov

Nevím proč musím být znovu a znovu zklamáván. Burton mě opět zklamal, takže zatím si to u mě drží dobře jenom u prvního Batmana. Atmosféra sice opět ano, temná a hustá jako v jedničce, ale i když je Tučňák taky dobrej magor, na Jokera prostě nemá a ani mi není tak blízkej, takže je jasné, že musím být zákonitě zklamán. Ani s tou Catwoman to taky nebylo zas tak, že bych bez toho nemohl dejchat takže už opravdu nevím jestli je problém u mě, nebo někde jinde, každopádně jenom průměrnej zážitek, protože jsem moc euforie nedostal a nadále zůstávám u moderní série z roku 2005 a pozdějších filmů. Promiň Time. ()

Merťas

V pražských kinech se promítal od 15.10.1992 (Blaník, Galaxie). Tady už se Burtonovi snaha o bizarnost trochu vymkla z ruky. Ono by tolik nevadilo, že všechny čtyři hlavní postavy jsou tak trochu sociopati, větší problém je, že Batman je zde osobnostně nejslabší postava. Taky je škoda, že v příběhu nedostal větší prostor gang cirkusových artistů na úkor mlčenlivých tučňáků vyzbrojených raketou, kteří působí spíš legračně. Nicméně na televizní obrazovce, není Batmanův návrat tak obtížně stravitelným soustem jako na velkém plátně, za což vděčí zejména hudbě Danny Elfmana, který pro Batmana napsal nejlepší partituru své kariéry, a stylové výpravě. ()

RomanBond007

Batman sa vracia a s ním aj plno akčného napätia. Danny DeVito ako Tučniak, obklopený ostatnými tučniakmi, a Michelle Pfeiffer ako Catwoman, jemná a nevýrazná sekretárka. Batmanovské filmy mám zo všetkých super-hrdinov najradšej, predsa je Batman v podstate ,,človek´´ . Michael Keaton nie je zlý herec ako Batman, a príbeh sa točí hlavne okolo tučniaka, ktorý sa pomaly stáva celebritou Gotham City. Tim Burton dal do toho určite veľa nápadov a vylepšení. Oproti Nolanovskému Batmanovi je to približne na rovnakej úrovni, ale oproti jednotke je táto pre mňa horšia snímka. Ale stále lepšie ako Batman z 60. rokoch minulého storočia, ktorý vyzeral jak chlapík v pyžame, a Robin ktorý mi pripadal ako decko v kostýme. 85% za všetko!!! ()

abrat

Pokračovanie Batmana na úrovni jednotky. Prepracované kulisy a masky. Druhý najnavštevovanejší film roku 1992. Zaslúžene...Skvelý DeVito a Pfeiffer. ()

julie_mie

Nejponurejší Batman všech dob ve filmových superlativech nesčetných směrů - scénář, režie, kostýmy, herecké výkony... Tim Burton je špička svého oboru..., Danny DeVito je zde dokonale odporný a děsivý, schizofrenní a úžasná Michelle Pfeiffer by se mohla nechat ihned zavřít do blázince a Michael Keaton v roli trochu nemastného neslaného klaďase... Nelze než dát pět hvězd a obdivovat tenhle diamantík. ()

Toolshed

Podľa mňa úplná lahôdka s takou atmosférou, že až a vec, ktorá ma aj teraz dokáže ak nie rovno vystrašiť, tak minimálne hlboko znepokojiť. DeVito tomu dáva svojou grotesknosťou korunu a podľa mňa v "padoušství" prekonáva Nicholsona z jednotky. ()

Domitri

Jsem si zkusil zas zapnout nostalgii... a na tu dobu je to perfektní... když jsem byl malej kokos tak jsem to miloval a když jsem si to pustil po těch 8 nebo kolika letech co jsem to viděl naposledy tak se chápu... na stejný úrovni jak první díl... ale narozdíl od něj to bavilo celou dobu filmu... ()

Jarda68

Když opomenu Nolanovu trilogii, tak se jedná o nejlepší díl Batmana....Burtonovo zpracování Gothamu je dostatečně temné, herci výborní, příběh jednoduchý a srozumitelný...Doufám, že se Tučňák objeví v nějakém budoucím dobrodružství Bruce Waynea, protože je dostatečně cool:-) 80% ()

ondra.p

O něco horší než jednička. Vlastně o dost. Nešťastné uchopení postavy Penguina mi přišlo už tenkrát spíš tragické, než děsivé, jak má být. Max Shreck mi celou dobu leze na nervy, to si musel Burton vymyslet protivníka? Nemohl čerpat z bohatého repertoáru pravých Batmanovských záporáků? A ta úvodní bitka s cirkus gangem? Přerod Seliny Kyle v Catwoman? A tak dál, a tak dál. Batman Returns je vlastně dost depresivní film, plný nešťastných charakterů od Batmana začínaje, přes Penguina, konče Selinou Kyle. Přes to všechno, nebo možná právě proto, je Batman Returns zábavný film, kde se strachujete o to, jak to dopadne s hlavními hrdiny. Batman jako takový se mi možná líbí víc než v jedničce, možná Keaton se do role teprv správně dostal. I když se sebou nechává poměrně dost vyjebávat, jak od cirkusáckého gangu, tak od Catwoman. A právě Catwoman, Michelle Pfeiffer, pro mě zůstane asi nepřekonatelná. Nejspíš navždy pro mě bude Catwoman No. 1. Závěr mě vždycky dostane, řeknete si, sakra proč jen ten Bruce nemůže žít se Selinou šťastně až do smrt. A proto mám Burtona rád, nebojí se otevřeného nehappy-endu. Jelikož Batman a Catwoman táhnou v podstatě celý film, na plný počet to určitě není, slušných 75%. ()

wrzec

Skvělý sequel, osobně pro mě jsou Batmani od Tima Burtona, mnohem komiksovější než všichni ostatní Batmani. Vše ťip ťop, od hudby, kostýmů, triků, výběr herců, výpravy, scénáře a hlavně režie. ()

BBird

Nebavil ma až tak, ako Batman z '89, ale je to fajn. Cítiť z toho viac Burtna, ako v predošlom, čo mi paradoxne tu prekážalo. Inak ho mám dosť rada. Možno to bolo len tou hudbou, ktorá mi v skrížení s komixom nesadla. ()

Ondr4H

Absolutně to neodbočilo od vzoru prvního dílu, ba naopak dále ho rozvíjí.Herci jsou famozní, je radost se na ně dívat.Mám ho možná radši jak předešlý díl a beru ho za vánoční film, takže když je venku chumelenice a soused zase pálí petky a napuštěné dřevo, tak je to ideální čas na přehrání ()

Bednaa

I jako velký fanoušek Nolanova Temnýho rytíře musím říct, že Burtonova přestylizovanost Batmanovi hrozně sluší. Škoda, že takovýhle komiksárny už se dneska netočí. Jo, a Danny DeVito je bůh a Michelle Pfeiffer byla fakt kočka! ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)