Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

LencaN

Srovnání s Nolanovou trilogií se vyhnout neumím. Ač nejsem komiksový nadšenec, Nolanova trilogie mi velice nečekaně brala dech a považuji ji za mistrovské dílo. Tady jde ale o první pokusy o Batmana a musím je pochválit. Akorát mi Michael Keaton až tolik na Batmana neseděl, přišel mi málo výrazný, málo hrdinský, i když možná to byl záměr udělat ho trochu plachého a tichého. Vizuálně to bylo správně temné, tak jak Burtona známe a ke zločinem prohnilému Gothamu nic jiného zřejmě ani není možné si představit. Soundrack byl špičkový, nejvíc jsem si ho všimla při scéně rozhazování peněz. Kim Basingerová na můj vkus ječela až příliš. Nemůžu si pomoct, ale postavy mi přišly trochu nerozvedené, především mi chyběla větší angažovanost komisaře Gordona. Ale Jack Nicholson je kapitola sama pro sebe :) nebýt jeho, tak není tenhle Batman tím čím je. Svým vzezřením dělá kontrast okolí a zároveň ho doplňuje. Takovou hru barev Burton provádí i v ostatních svých filmech, takže jeho "rukopis" je dobře rozpoznatelný. ()

Jayk19

Asi nejlepší film s netopýřím mužem.Burton a skvělí herci udělali své.Pustil jsem si film z nostalgie a i po letech jsem se bavil. ()

O_Peki

Klasika všech klasik, kterou dokázal překonat až Návrat temného rytíře. Jack Nicholson jako padouch zůstává nepřekonán napříč všemi žánry. ()

HellsAngel

Fascinujúco podmanivá a šialene temno-humorná záležitosť so skvelým Batmanom v podaní Keatona a Nicholsonovým excelentným Jokerom. Najlepší komiksový film minulého storočia! ()

HennessyVSOP

Tim Burton poměrně pěkně uchopil batmanovský kult. Burton je jednoznačně poznat ve vizuálu, ať už se jedná o kulisy a nebo kostýmy. Michael Keaton poměrně dobře funguje jako Batman, nicméně jako Bruce Wayne, neboli idol multimilionáře a filantropa, je už trochu mimo a zastaral. To ovšem nelze říci o Kim Basinger. Michael Gough jako nejlepší Alfred historie a Jack Nicholson je samozřejmě v roli Jokera nepřekonatelný a působí narozdíl od Ledgerova doopravdy komiksově, jeho šílenost je správně přehnaná a přesto uvěřitelná. Ve filmu dokonce poměrně dobře funguje humor a romance. Opravdu pěkně zpracovaný film, který ani po téměř 30ti letech nezestárl a je stále dobře koukatelný. ()

Skylwalker42

První filmový batman a zcela se stal ikonickým snímkem o temném rytíři. Svěrit to Burtonovi byl skvělý nápad. David Keaton bude pro mě vždy hercem hrajícího Batmana číslo jedna a Jack Nicholson taktéž číslo jedna v roli Jokera, jeho kreace jsou až ďábelsky famózní a zábavné. Jedna z nejlepších jeho rolí. A nedovedu si představit zjevující se postavu Batmana bez hudebního motivu Dannyho Elfmana.Ten výstižně podtrh celý snímek působivým soundtrackem. ()

izinka

Můj první komiksový film a zároveň ten nej ve všech ohledech. A Michael Keaton jako Batman nemá chybu. Kam se hrabou ostatní. :-) ()

Syndrom

"Co chcete?" o "Svou tvář na dolarové bankovce." Burton ukazuje a paradoxně navzdory stylizovanému světu je i myšlenkově dospělejší než Nolan. Nolan je uprděnej akademik. ()

RMN88

Tančil jste někdy v měsíčním svitu s Ďáblem? Po tomhle filmu trošku chápu když se řekne ''Podivný svět Tima Burtona". Nejdivnější a zároveň skvělí film Batmanovi. (Ikdyž český dabing je dobrý, tak překlad moc neustál, protože když se poprvé objevil Joker ve své nové podobě, čekal jsem, že mu z úst vyjde něco lepší než ''Říkej mi Klaun'' a tak jinak mu ve filmu nikdo neřekne) Pan Nicholson zahrál opravdu dobře bláznivého klauna. ()

Radek273

S ohledem na nové bezkonkurenčně nejlepší zpracování "Temný rytíř" nelze ohodnotit lépe. Nicméně opravdu vydařený snímek s perfektně potřeštěným Nicholsonem a půvabnou Kim Basinger v čele. ()

PanPyzamo

Batman z roku 1989 v roli Michaela Keatona je vynikající film. Příběh je vynikající a akční scény též překvapivě na tu dobu velmi dobře natočené. Úplně nejlepší věc na filmu je atmosféra, která se zde povedla na jedničku a celkově se jedná o vynikající Batman film a pokud jste DC fanboy, tak tohle musíte vidět. 8,5/10 ()

BrusVejn

Videné prvýkrát a v dnešnej dobe je to také nemotorné a miestami smiešne. Na to aká to je kultovka som čakal oveľa viac, ale zub času sa zjavne na Batmanovi podpísal značne. ()

Frecerick

Retro, jak se patří! Fakt mě u takových filmů mrzí, že jsem je nezažil v době, kdy šlo bezesporu o slušnou ukázku nejnovějších efektů a o akční biják roku. Od šílenosti z roku 1966 jsme se konečně rozhoupali do vážnějších vod, a je to dobře. Ty dvě hodinky rychlým tempem odsýpají a akcí se tu nešetří… a ač jde o poněkud „staromódní“ film, dokázal mě i překvapit – na začátku jsem fakt myslel, že zase uvidím tu ikonickou scénu, kterou jsme všichni viděli už několikrát, a už mě moc nebaví (To, že to tam dali o hodinu a půl později, je věc druhá.). Chemie mezi Michaelem Keatonem a Jackem Nicholsonem byla našlapaná a celé mi to trochu kazila Kim Basinger… kdyby to byla lovestory jen těchto dvou chlapáků, určitě by to bylo lepší! Nicméně Wayne jako šarmantní vtipálek, Batman jako hrůzostrašná noční můra pro zločince a šíleně vysmátý Joker splývají v příjemný trojúhelník, na němž stojí celý film. Jasně, některé scény vypadají dneska divně, někdy je to klišé, ale zastávám názor, že bychom tu „dobu filmu“ měli vždycky brát v potaz, a touto myšlenkou bych chtěl na všechny potenciální diváky apelovat - bez režiséra Burtona by totiž filmový Batman nebyl tam, kde je teď. Žebříček všech celovečerních filmů s Batmanem najdete zde: https://sarden.cz/2021-04-13-0000/batman-vs-batman-usvit-batmanovosti ()

LadyRainier

Michael Keaton je v civilu tak nebatmanovský, že by nikdo nečekal, že on Batman je. A to je právě super, a mně je i sympatický😉 Atmosféra dokonalá, Nicholson nemá chybu. Za mne nej Batman ever. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?