Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Avathar

Pochmúrna adaptácia komiksu, ktorá však úplnú genialitu IMHO dosiahla až v druhom dieli. Tu ešte vidno, že Burton bol viac-menej pod tlakom, ale napriek tomu sa mu do filmu podarilo prepasírovať niekoľko priam geniálnych scén ( vražda Bruceových rodičov, kostol ) a skvelých hlášok ( "Už si niekedy tancoval s Diablom pri mesačnom svite?" ). Jack Nicholson odviedol kus roboty, rovnako ako Michael Keaton, ktorý už asi navždy zostane najlepším predstaviteľom Batmana. A bonbónikom je pôvabná Kim Basinger :). Tak toto si plné hodnotenie určite zaslúži :) ()

Jizni Tlapa

Po Temném ritíři nejlepší z Batmanů, kde se představuje jediný a jedinečný J.Nicholson v roli Jokera v sakra dobré formě. J.N. je fascinujcící, šílený , přesvědčivý a ve spojení se skvělou hudbou a exteriéry Batmanovi dodává punc originality. ()

ivan_drago

Komiks The Dark knight returns od Franka Millera považuji za nejlépe napsaný komiks všech dob a tento film mu vzdal hold svojí atmosférou a svébytností. Navíc zde exceluje Jack Nicholson v roli Jokera a překonává samotného Batmana, což je podle mě charakteristické pro všechny filmy o Batmanovi. ()

honx

Neměl jsem ke starým Batmanům (vyjma toho s Arnoldem) žádné výhrady, dokud se neobjevilo podání Christophera Nolana. Vlastně je nemám ani teď. Musím však dát 4*, a to ne proto, že by si filmy nezasloužily pět, ale proto, že jinak bezchybná ČSFD neumožňuje šestou hvězdičku pro mistry jako je pan Nolan. ()

Mrkvič

Už pěkně stařičký Batman má pořád svoje kouzlo, které nové díly postrádají. Jsou to prostě jiná podání temného hrdiny. I přes svou barevnost je Batman v podání Michaela Keatona dostatečně temnou postavou, která má svoje vnitřní problémy a přesto se snaží konat dobro. Jack Nicholson už není tak démonický, když známe mnohem lepší stvárnění Jokera, ale i tak je důstojným protivníkem. Nebýt tohoto filmu, tak bych třeba vůbec tolik nepropadl komiksovým filmům. ()

Dado

V mojich očiach Burtonovmu Batmanovi možno uškodil fakt, že som ho videl až po zhliadnutí dvoch filmov o Temnom rytierovi z Nolanovi trilógie, ktoré považujem za geniálne diela prekonávajúce väčšinu konkurencie vo filmovom priemysle. Napriek tomu je však i tento film skvelým spracovaním komiksu s veľmi dobrým scenárom, samozrejme skvelou réžiou a takisto dobrými hereckými výkonmi, z ktorých pochopiteľne najviac vyčnieva Joker v podaní Jacka Nicholsona. (75%) ()

A.L.E.S.

Tohle je pravý, jedinečný a nefalšovaný Batman! Navíc první výsledek vyhledávání, když do zdejšího vyhledávače zadáte slovo "Batman". Snímek je úžasně temný a smekám před Keatonem, jak si s dvojím charakterem hlavní postavy poradil. Tomu nemůžu naprosto nic vytknout. A Klaun? Jack Nicholson jako lump, kterého si prostě musíte zamilovat. Do všeho ještě zasahuje úchvatná Elfmanova hudba. Tim Burton se toho chopil skutečně s gustem a takhle by to mělo být pořád. Nic nepřeháněl na žádné straně. U mě je to jeden z nejzdařilejších převodů komiksu na stříbrné plátno. ()

danco123

Ťažko sa mi hodnotí, kedže u mňa dominuje triológia od Nolana a len ťažko ju niečo prekoná, ale rád si vždy zaspomínam na detské časy, keď som filmy o Batmanovi bral skôr ako scifi rozprávku a nie ako triller. Myslím si, že Keaton je po Ch.Baleovi asi najsympatickejším Batmanom a ak by nebolo Balea, tak by som film asi aj inak hodnotil. Veľká škoda, že Burton režíroval len dvoch Batmanov, pretože na tú dobu vedel dať filmu tú správnu iskru. ()

Ryuuhei

Burtonův otisk je zřejmý a dle toho vypadá i jeho pojetí Batmana. Sarkastické, místy až morbidní, nicméně vcelku ne tolik úchvatné. Tedy, budu-li se držit subjektivního názoru. Objektivně, příběhově takové docela normální a nepřekvapivé (každý přece ví, že Batman je Bruce Wayne a zde se to samozřejmě nijak netají), z postav mi hlavně hrdinka přišla až jako takový zlatokopecký charakter, Joker by v podání Nicholsona docela ušel. Co se týče vizuálních efektů, na svůj rok špička, propracované do detailu, celé Gotham City parádně ožilo a působilo reálným dojmem. Hudba, Danny Elfman, tam není co vytknout, líbivé pro sluch. Celkově vzato, osobně mi stačilo film vidět jednou a zase tolik jsem se nebavil, ale už jen kvůli Burtonovi jsem jej musel vidět. 55% ()

lennyd

Jedna zběsilá akce, Batmanův zásah a hlavní záporák je vržen do sudu s kyselinou. Konec? Ale kdepak ... zrodil se nový nepřítel, Joker. Rychle ovládne veškerý zločin v Gotham City, policie je na něj krátká. A tak musí Batman opět zasáhnout (ve chvílích kdy zrovna nezachraňuje novinářku Vicki, po které shodou okolností Joker také jde)... První ze série Batmanů, z veškerou atmosférou Burtonových filmů (brr, Burton dokáže i z cesty autem udělat pěkný horor - když se noční les pěkně nasvítí ... brr), v hlavních rolích mladičký Keaton (Batman), Jack Nicholson (Joker - jedna z jeho nejlepších rolí), a nebo Kim Basinger (Vicki Vale). Vše doplňuje svojí komiksovou hudbou Danny Elfman. Ale závěrečná scéna už mi ale přišla kapku natahovaná, škoda.... ()

Endyis

Nejlépe zpracovaný superhero film... Ovšem herecký koncert zde předávádí nejvíce Jack Nicholson. Nechci nějak ponižovat Ledgera dej mu panbů věčnou slávu, zvláště, když jsem temného rytíře ještě neviděl, ale silně pochybuji, že by charismatem převálcoval Nikču... 90% ()

BS

To nejlepší z Batmana co bylo natočeno (inu Burton je Burton). Podotýkám, že jsem ještě neviděl Batman Begins a The Dark Knight :) Update 5.7. 2oo8 To druhé nejlepší z Batmana co bylo natočeno (inu Burton je Burton). Podotýkám, že jsem ještě neviděl The Dark Knight :) Update 19.8. 2oo8 to třetí nejlepší co bylo z Batmana natočeno :P ()

T-pack

Správně nepřístupný chladný a vostrý hrdina, správně potrhlý a zvrácený zloduch, prostě správnej film o superhrdinovi, kterej dokonce nemá žádné super schopnosti, přesto to všem natře. ()

Hádés

Jeden z mých filmů dětství. Miloval sem batmana a dneska po těch letech mě to baví skoro stejně. Nicholson byl bezkonkurenční a Ledger byl přímo "nádhernej" ale i tak za ním Nicholson nezaostává. Burtonova špička. ()

tomxxx

Když ho porovnám s novým Batmanem, tak se musím hluboce uklonit před tvůrci tohoto průlomového díla. Kostým Batmana byl skoro tak dobrý jako v Batman Begins a speciální efekty na tehdejší dobu pěkné. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?