Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

lol xD

Já vím, že jsem trapná, že jsem to viděla až těď, ale nikdy jsem se o filmy se superhrdinama nezajímala. Začla jsem až když kamarád byl překvapenej, že jsem neviděla Temnýho rytíře. Batman na mě zapůsobil a teď si du pustit další díly ! ()

Ceberus

Film už má svoje roky a je to na něm poznat. Na rozdíl od Nolanova Temného rytíře to vypadá docela studiově a stísněněji. A také tato verze nemá imho takovou hloubku, zatímco Nolan se zabývá komplikovanou temnou stránkou Batmana. Na druhou stranu se mi ale z nějakého důvodu Keatonův Wayne zamlouval víc než Baleův a Nicholsonův Joker nebyl zase tak daleko od Ledgerova - byl to rozhodně pořádný blázen. :-) ()

Doski

Skvělý Jack Nicholson. Burton to vymyslel skvěle, ale bohužel přišel Nolan, který pro Batmana a jeho fanoušky má asi lepší cit a podařilo se mu Burtona překonat, což nebylo lehké. 82% ()

Armin82

Než přišel Nolan a Bale,tak byl tohle jednoznačně nejlepší zfilmovanej Batman! A ač to možná nikdo nečekal,světem kolujou názory,že Heath Ledger o 20 let později, zahrál Jokera líp než brilantní Jack Nicholson,můj názor? Ledger dostal Oskara,ale Nicholson určitě nezahrál hůř. Jen ho oba zahráli trošku jinak...Michael Keaton se mi taky z těch starších Batmanů líbil nejvíc i když by mu neuškodila nějaká ta svalová hmota..ještě,že mu ten 30ti kilovej oblek udělal aspoň ramena,ale pořád lepší než jeho následovníci Val Kilmer,kterej mě nějak nepřesvědčil nebo George Clonney---> to už byla opravdu jen sázka na atraktivitu...moc se mi líbil soundtrack,takovej svižnej a správně akční a Kim Basinger?No prostě Kim Basinger, i kdyby zahrála nejhůř na světě,sex-appealem to dožene--->90% ()

drStanek

Příjemě stupidní humor starého seriálového netopýrochlapa se tu mísí s akčností současné trilogie. Přes všechna moje očekávání se mi nakonec líbil. Akorát bych to, vzhledem ke kvaliě hereckých výkonů a propracování jednotlivých postav, místo "Batman" pojmenoval "Joker". ()

Wyrdas

První film Batmanské ságy, který se krásně drží své komiksové předlohy. Naprosto mě uchvátilo propracování Gotham City , to je prostě krása. První nepřekonatelný Joker, batmobil co vypadá reálně a příběh, který má hlavu a patu. Vtip, šarm hrdinů i záporáků a to prostředí vás prostě dostane. Rozhodně doporučuji. Tento film odstartoval kultovní sérii, které se jen tak něco nevyrovná a pro mě je tento batmanovský film druhý nejlepší (po Barman navždy). Proto čtyry hvězdy - které snad nikoho neurazí. ()

Kingjiri

Blockbusterový adaptace Batmana od Nolana mě bavěj o něco víc, ale i tahle komiksová klasika má něco do sebe. Vizuál je i skoro po třiceti letech vcelku fajn a hlavně je tu Nicholsonův legendární Joker, kterej má v každym svym výstupu v záloze nějakej vtípek. Bylo by ale lepší, kdyby se Burton tolik nevrtal ve vztahu Bruce Wayna s reportérkou a místo toho nakroutil víc akčních scén a dal ještě větší prostor Jokerovi. Pro mě převážně průměrná zábava, který přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu za Jokera a slušnou atmosféru i vizuál. ()

Likan7

I když Batman vznikl daleko daleko před tímto filmem, myslím, že všichni počítáme právě tuhle verzi od Tima Burtona za "první" film. A k mému nepochopení i za nejlepšího Batmana. Jack Nicholson je skvělý, jeho Joker je parádní směsice úchylného humoru a ma*ora, kterého bych po setmění fakt nechtěl potkat. Pro mě osobně je zajmavé i občasné srovnání s Nolanovou trilogií, protože se tu objevuje dost pro mě "starých" známých. A co ještě musím pochválit je hudba, která je skvělá. Jenže tím ve výčtu kladů končíme. Nevím koho mohlo napadnout obsadit do hlavní role Michaela Keatona, jeho herecký projev se totiž neskládá z jednoho zachrmuřeného výrazu, on má jen a pouze takový ten "otevřu pusu a budu strašně překvapený". Tohle mi pro Bruce Waynea prostě nesedí. Na druhou stranu, z tehdejší Kim Basinger bych taky koukal s otevřenou pusou :-) ()

Nix

Klasika mého dětství, s tímto filmem jsem přišel poprvé do styku s filmovým zpracováním Batmana. Burton vytvořil mistrovské dílo, které se stalo klasikou. Keaton je skvělý Bruce i Batman, no a Jack, Joker jak má být. Tady není nic špatně. Má to i komiksový feeling, prostě pecka. Na tohle rád vzpomínám. ()

rublik05

Rozhodl jsem se, že si letos doplním znalosti a podívám se na zoubek starším Batmanům, jelikož jsem zatím viděl jen Nolanovu trilogii a nejnovější přírůstek The Batman. Začal jsem tedy u Tima Burtona, jelikož jsem byl moc zvědavý, jak to vlastně celé pojme. Celkově mi ale přišlo mi, že se Tim Burton teprve tak nějak rozjíždí. Mezi největší klady patří jednoznačně zdařilá atmosféra, zajímavé prostředí, solidní hudba a perfektní herci. Michael Keaton mě bavil, Jack Nicholson si roli Jokera užil, hrál ho parádně, nicméně mě osobně zas až tak moc neoslnil. Ačkoliv se mi pokračování Batman se vrací líbí o trochu víc, Batmana shledávám jako velmi povedenou a sympatickou podívanou. 7/10. ()

Amonasr

Dnes už filmová klasika, která svou vizualizací nezapře komiksovou estetiku. Zároveň přiměřeně mysteriozně temná a bizarní, jak se na Tima Burtona sluší. Její předností je, že byť je dostatečně akční, vyhýbá se přehnané brutalitě a také explicitním sexuálním scénám. Zkrátka příjemná zábava. ()

wito

tim burton zacal s batmanom a zaroven zacal vytvarat filmovu legendu, ktoru neskor ozivili dalsi zaujmavi tvorcovia, osobitne nolan, ktoreho batman je skvelym sklbenim sucasnej technickej dispozicie a osobiteho filmarskeho stylu. z mojho pohladu trochu netypicky burton, ktory sa ale so zosobnenim netopierieho muza popasoval dostojnym sposobom. v jeho style sa zraci mnoho poetickej hravosti. dokonca aj efekty mi pripadaju akoby boli nasiaknute burtonovskou symbolikou a nezameriavali sa na realnost vyznenia. jednoducho komix prevedeny do realu jednym z najvacsich temnych vizionarov "sucasneho" filmoveho priemyslu. ()

Allegro.g.

Nesnáším filmy podle komixů. Jsou to obvykle slátaniny založené na více či méně povedené snaze okopírovat na plátno visuální stránku předlohy. Kolik dobrých režisérů si na tom vylámalo zuby! Burtonův Batman není žádný zázrak, v žánru ale patří k tomu nejlepšímu. Vynikající herecké obsazení, Burtonovská atmosféra a hlavně "cosi jako děj" z něj dělá možná i jedničku mezi komixovými filmy. ()

aik

Nejlepší zpracování Batmana. Skvělý záporák v podání Jacka Nicholsona a podle mě i nejlepší představitel hlavního hrdiny Batmana (Michael Keaton). ()

ŠpetaMarek

To byla slast. Od zacatku do konce jsem mel usmev siroky jak po pouziti spreje na vlasy v kombinaci s balzamem na rty! Kdyz mi bylo deset, videl jsem to asi stokrat. V obdobi, kdy zacali frcet Spidermani a X-men byli na vrcholu mi to prislo uz takove zdlouhave a ted... kdyz mam 30 na krku, po vsech tech Marvelovkach je tohle stejne svezi vitr, jako soucasny Logan. Ano... vice tvurci svobody bych prosil. Pokud dam nostalgii stranou, tak mi zbyde svizne natocena drsna pohadka ze znameho prostredi s naprosto dechberouci produkci, kamerou a hudbou. Nesmrtelna klasika. ()

KdG

Super, myslím že atmosféra Gothamu je zobrazena perfektně, skvělej záporák Joker v podání Jacka Nicholsona, batmobil ... Co víc si přát. ()

Tiiso

Svět komiksů se mě vědomě začal dotýkat až když jsem nebyl už nejmladší. A tak celou tuto pop kulturu jsem poznával v době když už o ní bylo napsány stohy filozofických statí a stohy kritického materiálu. Aby člověk mohl sledováním filmů s touto tematikou aspoň trochu rozumět musí v sobě mít jak dobrodružnou duši tak i velkou dávku schovívavého porozumění a také v neposlední řadě i touhu někdy nějakým tím hrdinskym činem změnit svět k lepšímu. Bez těchto předpokladu dle mého náporu vám po shlédnout projekce zůstane na jazyku trpká pachuť. Jelikož mám v sobě od každého trochu tak jsem se velmi bavil. A to jak při prvním vidění, někdy před lety tak i při každé další produkci. Svět super agentů kteří oplývají dvojitou identitou mě vcelku pohltil. Temná velkoměstská zákoutí. Všudypřítomný zločin. Noirove scény a úžasné kostýmy to vše ve mě pozitivně rozehrávalo mé struny a způsobilo že se k tomuto žánru neustále vracím. Pominu-li americkou televizní tvorbu v šedesátých letech, Burtonův batman je asi nejlepší celovečerní film co se batmana týče. Skvělá atmosféra a skvělý Nicholson. Dalo by zde o tom řečnit a řečnit ale nejlepší bude když si film každý prostě přehraje a uvidí. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?