Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

teseth

Naprosto nejlepší ztvárnění batmana v historii filmu. Z fimu prýští ponurá atmosféra každým otvorem a Joker Nicholsona je životní rolí, která neměla,nemá a nebude mít nikdy konkurenci. ()

Mr.Krinkle

I když na Burtnovy filmy mám většinou rozporuplná hodnocení, jelikož jsou pro mě spíše filmovým fetišismem, tak jeho verze Batmana zůstavá pro mě nejlepším počinem mezi všemi ostatními zpracováními o tomto netopýřím hrdinovy. K Jacku Nicholsonovi jako Jokerovi, není třeba nic moc dodávat, je to sympatickej psychouš. ,,You are wouldn't hit a guy with glasses would ya?" ()

Max40

První Batman,skvělý Batman.Tady se mně Tim Burton ještě líbil.On je samozřejmě vyjmečný režisér,ale poslední dobou už my jeho snímky tak nefascinují jako první dva díly Netopýra.Michaela Keatona jsem nikdy moc neobdivoval(spíš naopak),ale tady si se svou rolí poradil velmi dobře.Jack Nicolson,mně přesvědčil,že se zápornýma rolema si umí poradit stejně dobře jako s těma kladnýma jako je třeba Činská čtvrť. ()

DaweMcHarwy

Těžko říct jestli mám radši Burtonovo nebo Nolanovo zpracování, každé je svým způsobem vyjímečné. Ale rozhodně 5 hvězd zasloužených! ()

BlackMolla

abych řekla pravdu, tak je to pro mě tak na 3 hvězdičky, ale na to, že je to z roku 89, tak je to velmi slušné, a proto dávám 4.. každopádně mě chytil spíš novější Batman a Temný rytíř.. a i když to Michael Keaton zahrál dobře, tak mi v této roli moc nesedl.. ()

P@\/EL

Povedený akční science fiction film o mojem oblíbeném superhrdinovi. Film má zajímavou zápletku, smysluplný děj a obsahuje spoustu skvělých akčních scén v podání Batmana a Jokera. To vše na pozadí zlověstného města Gotham dodává filmu nezaměnitelnou atmosféru. No a mimochodem batmobil je kára, jež je snem snad každého normálního chlapa. ()

Mort09

Film, který kupředu táhnou 3 věci. 1) Skvělé kulisy. Naprosto temné, totálně ujeté a přesně takové jak si je člověk představuje v nejtemnějších snech. Burton stvořil předobraz Gothamu pro více než dekádu. 2) Na svou dobu nadprůměrné triky, které i dnes nepůsobí zas tak špatně. 3) Arcipadouch Joker ztvárněný Nicholsnem, který je nezapomenutelný. Zbylé častí sice nejsou špatné, ale ani ničím nepřekvapí. I tak se z tohoto Batmana stala kultovní záležitost, která přežila i příchod Temného rytíře. 80% ()

Voxel

Pro mě opravdu velmi těžké ohodnotit. Keaton mi totiž jako batman vůbec nesedl (navíc se ani nepodobá komiksové předloze), ani malinko. Takže film dobrý, představitel netopýřího muže děsný (nikomu to necpu - můj názor). ()

Agnostik

První díl této,dnes již tradiční filmově komiksové serie.Na svou dobu výborné triky zápletka a samozřejmě úvod do života Gotham City.Jack Nicholson opět v jedné ze svých démonických rolí.Pan mistr Burton jak vidno dokáže vtisknout svůj rukopis do skvělého a temně dobrodružného příběhu opravdu novátorským přístupem.Joker v podání mistra Nicholsona je komicky až nebezpečně fascinující.Michael Keaton a nádherná Kim Basinger v roli páru svázaných láskou ale čpí poněkud vypočítavě a až pohádkovsky naivně,ale snad to byl pravě ůčel pánů tvůrců.Přesto výborných 75%! ()

Podpovrchem

Komixová klasika. Temnota nejen ve městě Gotham City, ale i v srdcích obyvatel. Wayne/Batman/Keaton trojjedinost, která skvěle ladí. Burton a Elfman se skvěle zhostili svého úkolu a filmová masáž splňuje očekávané. Co psát o tématu, do kterého je člověk ponořený a i díl s Robinem je ochoten přehlédnout jako protivnou mušku po zaslouženém odpočinku při zdolání skalního převisu. Prostě spokojenost sama. ()

Filatov

Tak konečně se ti to Time Burtone povedlo. Dlouho jsem čekal až mě sundáš svojí pověstnou atmosférou a tady to konečně vyšlo, protože Gotham je vykreslenej opravdu bravurně, navíc je prohnilej až na kost a já tu atmosféru konečně pocítil. První Batman staví na Jokerovi v podání Jacka Nicholsona, kterej se role šílence zhostil opravdu jako šílenec a jeho smrtící vtípky byly opravdu lahůdkový. Představitel Batmana naopak tak nevyniká, ale třeba se rozjede v pokračování, i tak ale párkrát zaperlil a jeho zbraně nemaj chybu. I tak Batman Begins z roku 2005 řadím trochu výše, ale pro tohoto Batmana zasloužilých 80%. ()

Teen.AGE.r

Netřeba komentovat, potřeba vidět!! Jen jednu malou drobnost řeknu. NA to že film byl natočen tři roky před mým narozením, tak po vizuální stránce je naprosto skvělý! Dokonalý Burton!! Ps. a Jack Nicholson? Nejlepší herec XX. a určitě i XXI. století!!! ...95% ()

RoxaNie

Nesklamal. Dostala som sa k nemu síce až po Temnom rytierovi, výber hercov na úrovni, vynikajúci Jack Nicholson, čakala som niečo horšie, no pokojne sa to môže rovnať modernejšej verzii, najviac som čakala na podanie Jokera. Výborné. ()

prometheusll

Já nevím,jestli je to tím,že je to staré,nebo že je to blbost.. Tohle neměli vůbec natáčet.. Kostým a efekty úplně trapné.. Nemá to vůbec,říkám vůbec na batmana Christophera Nolana.., ()

Decim28

První "novodobý" Batman je líbivá atmosférická podívaná od všehoschopného Tima Burtona. Z hereckého obsazení samozřejmě musím zmínit skvělého Nicholsona, který byl asi nejlepší možnou volbou. To samé ale nesoudím o Michaelu Keatonovi, podle mě se na Waynea/Batmana příliš nehodil, ale se jedná jen osobní názor. Je doplňovaný půvabnou Kim Basinger, která je poslední z trojice hlavních protagonistů. Jejímu výkonu, stejně jako u Jokera, není co vytknout. Všichni vedeni svéráznou Burtonovou režií, který se nebál použít ulítlé nápady (e.g.: dlouhá zbraň Jokera a jeho závěrečný tanec s Valeovou). Skvěle vypiplanou atmosféru ještě umocňuje každý tón Dannyho Elfmana a dobře zvládnuté (dnes jen koukatelné) efekty. "Excuse me... Have you ever danced with the devil in the pale moonlight?" 85% ()

RomanBond007

Tento film vie okúzliť.Michael Keaton ako Batman a Jack NIcholson ako chaos a zlo dokopy v Jokerovi. Prvý Batman film od 80. rokoch, kedy Batman a Robin nenosia pyžamá (autorov som týmto nechcel uraziť). Tento film nechcem porovnávať s filmami od Nolana , každý má iné kvality, ale je to fantastický film. Doporučujem pozrieť večer , kedy je príjemná atmosféra nasledovanie tohto hitu na konci osemdesiatich rokoch.Ale aj tak, na čele Batmanoviek z 80. a 90. rokoch ostáva Batman sa vracia. 80% !!! ()

ajaxx

Myslím, že Batman jako celek je přesně tím, co vystihuje všechny Burtonovy filmy, Střihorukým Edwardem počínaje. Je to typické Timovo dílo s temnou stránkou, nadsazeným pohledem, ale opravdu kvalitní režisérskou masáží. Tim Burton tohle prostě umí a je to vidět i na výběru herců. Takže, 3* pro Tima Burtona za jeho práci, 1* pro Jacka Nicholsna, jelikož ten prostě fakt neměl chybu a zbylá 1* za nejlepší BatVýkon Michaela Keatona jaký byl v tomto comicsu k vidění. Že Kim nedostala jednu hvězdu také? Ale, ale, copak jí ta kočka potřebuje? :-) ()

demovka

S odstupem času člověk může srovnávat remaky od CH. Nolana (s Temným rytířem) a dva nejlepší a první filmy T. Burtona. Poprvé: uvědomila jsem si až dnes po opětovném zhlédnutí blue-ray verze tohoto Batmana, že Tim Burton natočil Batman jako komiks, pohádkový příběh. Komiksy mají v sobě cosi pohádkového a fantastického. Filmy s Temným rytířem kouzlo komiksu nemají, jsou více reálné a akční. I když na začátku masy lidí protestovaly proti obsazení M. Keatona, tak dle mě je to nejlepší Batman ze všech. Jeho dvojakost se mu zračí v očích, nemusí ji hrát ostatními částmi svého těla. Je záhadný jako Batman, je záhadný jako B. Wayne, je záhadný jako sirotek a citlivý zároveň tak, aby ho každá žena ochraňovala. Co dál? Detaily a dokonalé akční scény jsou ve filmech s Temným rytířem. Batman od Burtona má lépěji vizuálně upravené město Gotham. Opravdu lepší byl výběr osudové ženy pro B. Wayna, Kim Basinger je prostě femme fatale. Obě ženy v novějších filmech si s ní opravdu nezadají. V nových filmech je lepší Alfred v podání M. Caina, je výrazný a důležitý. Alfred v Batmanovi je tichá voda, co břehy mele, nenápadný. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?