Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

mikki089

Opravdu skvělý film, který se navrací ke svým původním kořenům. Ten, kdo je fanoušek spíše těch prvních predátorů, tak si tenhle film určitě oblíbí. ()

pride

Wow. Je toto normálne, že na toto sme čakali 20 rokov? Začiatok úžasný, to pomalé tempo, čas venovaný postavám. Jednoduché a tak krásne. Neverím, že som sa dočkal toho momentu, že som nadšený z predátora. Super. ()

Solverino

Sice je to trochu jako do pohádkova... ale není to vůbec špatný a má to drive! I když za mě jednoznačně vede ten zrzavý pes, to je King! ()

LdaVinci

Tak to je nice. Něco takového jsem docela chtěl. Jsem si vždycky říkal, jaké by bylo zasadit něco hodně vyspělého do nějaké fakt dávné doby, něco trochu absurdního. Tady aspoň trochu podobná věc je. Už když jsem viděl trailer, jsem si říkal, že by to mohlo být zajímavé. Neříkám, že je to perfektní záležitost, ale líbilo se mi to. A vizuál je super. ()

Oxyuranus

Prvotně jsem byl nadšený. Čím víc ale nad tím přemýšlím, tak vizuál predátora se mi nelíbil. Jeho dredy, oči, charakteristická maska. To vše bylo jinak, než jak to známe. To mi tady opravdu chybělo. I tak se ale jedná o velice důstojný příběh predátora. Nicméně jsem rád, že tento film vznikl, protože, doufám, otevírá dveře novým filmům s predátorem z různých časových epoch, a tak se máme na co těšit! ()

ACDCKL

Překvapivě velmi povedená Survivor akce z období dobývání Ameriky. Dobře budované vztahy, napětí, akce, krev. V tomto se musí Disney+ nechat kredit. Jedinou nevýhodu já považuji to, že se stále mění vzhled Predátorů, nevím, proč to tvůrci dělají, ale v podstatě v každým filmu se objevují noví a noví vzhledově jiní predátoři. Též si troufnu říci, že ještě výdrž Predátora zde byla tak velká, že se starší Predátoři museli po tomto stydět. Hezké 4*. ()

stephano

Po Predators s A. Brodym je toto druhy nejlepší ze série. Krásná příroda, rychle to odsejpá, indiáni, brutální fatality a přiměřená stopáž. Až na medvěda, celkem povedeny triky. Co dodat....jen tak dál. ()

Maniax

Jako u všeho v poslední době jsem čekal totální hnoj a naštěstí se nestalo. Oproti The Predator (2018) je to oskarovej kousek (ale to by byl i live stream z toitoiky z hudebního fesťáku).. Nicméně holce jsem to nevěřil ani chvilku, nesedla mi. Občas příšerný a zbytečný CGI (mravenec, krysa, had), občas moc pěkný, hlavně samotný Yautja vypadal imo dobře. Fight v mlze atmosférickej a příslušně krvavej, ale v závěrečným souboji je tolik náhody a vyloženejch kravin, že by si pak měla typka skočit do kasína vyhrát nějaký šušně, protože to se jen tak nevidí. Já chápu, že je to film s vesmírnym hunterem, a tak bych mohl trošku přimhouřit voko, ale tady bych musel vypít litr denaturátu, abych tomu věřil. Nicméně, špatný to nebylo, do hlavy jsem se během sledování plácnul asi jen dvakrát, takže to považuju za úspěch. ()

RedEagleSK

Stalo se to jednoho letního rána kdesi v Kansasu nebo bůh ví kde v piči během hospodářské krize a vysoké inflace v barterově obchodu. Přiběhne indián zvaný Zvadlé péro k náčelníkovi a hlásí: „Mám pro tebe dvě zprávy, Velký Paroháči. Jednu dobrou a jednu zlou.” „Tak nejprve tu špatnou ty chobote.” „Za osadou se usadili cikáni,” odpoví indián. „A ta dobrá?” zeptá se náčelník. „Chutnají jako bizoni.” „Ale jdi do piče cikánskou pečínku už žrát nebudu, to raději zaklepu na wigvam šamanovi páč jsem slyšel že dostal vlka, a vůbec kde jsou všichni lovci ?.” „Celé dny vysedáváji ve vigvamech a kouří si tam dýmky míru.” odpoví indián. „Tak koho pošlem na lov když všichni chuji buzňáčí ?... a už vím! pošleme tam Takundu! Je asi tak užitečná, jak ruční brzda v kánoe, po lese pobíhá ňákej bubáckej pišišvor mátoháckej možná tu emacipovanou kundatru odjebe budeme mít alespoň klid.” Toliko k úvodu filmu. Víte ja mám rad scifi, třeba předevčírem jsem byl v řezníctví a hovězí tam bylo drahé jako prase a vepřové drahé jako kráva, tož pokud tohle není scifi pak už nic. Ale tenhle film to je asi takové scifi jako je dobrý voják Švejk válečnej film. Ač nechci opět zpochybňovat všechna ta pětihvězdičková hodnocení a jiné výplody místní hochštapleriády chtě nechtě musím utrousit poznámku že každej hulín fetišistickej kterej tomuto dá pět nebo čtyři hvezdiček je tak blbej, že by nedohrál ani pexeso s obrázkama nahoru. Já ani nevim popravdě co k filmu napsat... proč bych tady jedincům kteří mnohdy ani nevědí kdo objevil Ameriku, zda Ragnar Lordbrook, česká hudební skupina Kryštof a nebo český premiér Petr Fiala když nedávno zjistil že v České republice nebude v zimě plyn ani elektřina, psal o tom že indiánské ženy v té době mohli maximálně v náhodném pořadí rodit děcka, zametat týpí přenášet výkaly ze žumpy do věčných lovišť, a nebo trhat náčelníkovi vousy ? Proč vlastně vznikne takováhle pičovina ve které pobíha po lese nějaká ochechule s tomahavkem jako lampasák po buzerplacu? Inu vzhledem k tomu že to nebylo genderově korektní, šířilo to předsudeční nenávist a naopak to bylo vysoce toxicky maskulinní že predátora pokáždé porazil muž, (a ani černoch nebyl dostatečně polehčující okolnost) bylo třeba to napravit a tak jsme se dočkali že predátora sejmula už i malá indiánka Takunda Nemaho z kmene Kundomančů. Nic ale není ztraceno pokud vznikne dvojka transka nebo indiánskej černoch tam určitě bude. Ač vím že hledat zde rozumnou recenzi na tuto feministickou pičovinu je jako hledat v bordelu pravou lásku,  opět jsem si uvědomil v jak smutné době žijeme, když tady téměř celá čsfd smetánka včetně místních štamgastů všeho druhu a tvaru od místních bůzerantů, fanatických provaxerů, homopelešníků, feministů, měkoušů, latentních i nelatentních transvestitů, radikální levice z moviezone, vlezdobruselistů, ukrajinských vlaječkářů, proruských i probruselských debilů až po jednoho malého obézního vietnamského emo buzeranta který se zde prezentuje jako malá vietnamská sexi holčička, stříká zde veškerá chamradina z tohoto filmu pouze proto, protože je tam slušnej gore. To je jako se těšit z toho že ve westernu uvidíte taky jednu přestřelku, a nebo z toho že vaše stará vám dá jednou ročně zaprcat, ale i to po tmě a v misionářské poloze. Navíc i ten predátor ma v tomhle filmu nohy jako William Bruce Jenner po změně pohlaví, takže nevím co si mám myslet. Samozřejmě ve filmu vidíme i děťinské cool pičoviny jako třeba že 110 kilovej predator zvedne nad hlavu 650 kilového grizlyho a jiné logické libůstky. No nic dlouho jsem se tak nelitoval jako při sledování téhleté kokotiny. To že jsem na konci filmu už jenom čekal kdy se objeví Pocahontas a její starej a střihnou si trojku s Takundou, a pak odletí i s tou vohrňdírou na jinou planetu, a indiáni ji na památku jejího vítězství nad emzákem pojmenujou ,,Kurvaštelung,, vypovídá o kvalitě celého tohoto díla. Byl jsem prostě z filmu zklamanej jako kdybych koukal v TV na paraolympiádu a nikde ani noha, bylo to celé nějaké/jakési pojebané. () (menej) (viac)

george82

Film je fajn, hračky Predátora taky neurazí, ale už jděte s tou emancipací do prdele. Je to otravný a hlavně ubphý. Nemám nic proti rovnosti pohlaví, ale čím víc mi to někdo nití, tím víc mě to uráží a sere. Predátor sám odrovná desítky indiánů a lovců, ale nakonec padne do pasti jako úplnej tupec. Ten, kterej studuje taktiky a lsti všech živých dravců ve vesmíru. Ok…ale ne. ()

Eraser

Když už člověk přestane doufat, že by v sérii Predátor mohl přijít ještě nějaký slušný film, objeví se PREY. Jednoduché, přímočaré, skvělé. A jasně dokazující, že příběh je král, na což se v dnešní záplavě efektů velmi často zapomíná. ()

PlysovyMacko

Akcia s predatorom začne až v polovici filmu a potom nie je núdza o odseknute hlavy a končatiny. Najlepšia scéna je jednoznačne na konci keď baba prechytraci predatora, aj keď sa moc ľahko nechal. Kamera, príroda a indiánske prostredie sú pekné. ()

Metalicum

Ok, takze Prey je super. Rozhodne povedenej tradicni slasher v netradicnim prostredi.  Nicmene neni ani tak dobrej ani tak zajimavej jako puvodni Predator nebo i jeho sequel, a svym zpusobem trochu zapomina, co vlastne udelalo tyhle puvodni filmy mnohem zajimavejsi a lepsi.  Puvodni Predator neni slasher horror. Je to naprosto paradni mix zanru. Puvodne vzesel z jednoduchyho napadu "kdyz Rocky porazil Sovetskej Svaz, s kym by mel pomerit svaly priste?".  (dokonce i Apollo Creed se ve filmu objevi) Z toho vzesel ten zasadni prelom, kdy se asi ve tretine filmu promeni z naprosto feel good naslapanyho 80s akcnaku prave ve slasher horror. Krasne to pracuje s divackym ocekavanim. Lidi leta koukaji na Arnolda (a Sly, Bill Duke, Carl Weathers), jak vsechny kraji a vzdycky nakonec vyhraje, hodi k tomu nejakou krutoprisnou hlasku, a vsichni jdou spokojone domu. Skoro az takova rodinna, az pg-13 zabava.  A predator tak dobrych 30 minut funguje. Skupinka hlaskujicich a vtipkujicich vojaku (hyper testosteronovych kulturistu) se prodira dzungli aby naprosto rozstrileli malou armadu, co se chysta k invazi.  v 7 lidech. klasickej akcni nonsense, ale paradni.  Pak ale prijde mimozemska hrozba a hodi do propracovanyho akcniho stroje francouzak. Zmeni se dej, najednou jde o preziti, ale hlavne se zmeni atmosfera. vtipky vystrida napeti, nervozita, nostalgie postav, a vsudepritomna smrt hlavnich postav.  Arnold to nakonec tak tak zvladne, ale nikdy driv a snad ani potom nemel "terminator" tolik problemu.  Bylo to zkratka jako kdyby dneska v pulce komiskovyho Justice league nekdo rozparal Batmana vejpul, vytrhl mu pater a lebku. mind Blown.  Predator 2 se trochu snazi o neco podobnyho. Detektnivni pribeh z prostredi valky gangu ale nema zasadni prelom v atmosfere, a predatori masakr prijde mnohem drive. Ale i tam jde o zanrovej mash up, tentokrat s hvezou policajstkych filmu - ten casting Glovera neni nahoda, Lethal Weapon mela premieru 3 roky pred Predatorem 2.  Je skoda, ze si vsechny dalsi predatori filmy berou jenom tu priseru a ten slasher. ve vsech chybi ten zanrovej prelom a prace s divakem a jeho ocekavanim. Myslim, ze prave spojeni komiksaren a Predatora je to jediny, co by mohlo vyprodukovat dalsi kultovni Predatori kousek.  davam Prey hodnoceni "Dobry, ale nevyuzita prilezitost/10" ()

BadassX odpad!

Jen připomenutí, že se jedná o entitu, která podniká mezihvězdné cesty tudíž je ve všech vědních oborech mnohem dále než my. Taky má brilantní vyjadřovací schopnosti a při všech technických vymoženostech ho nakonec skolí děvče. Ještě že jej lidští lovci trefují pouze do nevelkého kulatého štítu a zásadně útočí férově a vždy pouze jeden anebo postupně…. Největší kořistí je zde logika! ()

Olafsson

Hlavní dějová linka je naprostá woke sračka, pohádka o emancipované pubertální Komančerské micině, která na počátku 18. století v americké divočině jde za svým snem o genderové rovnoprávnosti. Po cestě za tímto snem likviduje tahle 50 kilová dívenka v boji zblízka celé skupiny stokilových divočinou ošlehaných traperů, aby na závěr zlikvidovala v boji jeden na jednoho Predátora, kterej má cca 2.5 metru a minimálně 200 kg svalů. Takže tady bychom to měli za nula bodů. Na druhou stranu Predátor samotnej, a brutálně nemilosrdné akční scény s ním, jsou pochutnání par excellence. Tady je to za pět bodů. Výsledek tedy solidních 2.5 hvězdy, ani o trochu víc. O nic nepřijdete, když se na film nepodíváte a místo toho zhlédnete zhruba 8 minutový sestřih nejlepších akčních scén filmu, který najdete na Youtube. Tak jako tak je to to jediné opravdu zajímavé na celém tomhle počinu. Howgh. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023