Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

HAL

Chybou dvojky Predátora je jeho naprostá obyčejnost v první polovině - kdy bez ohledu na vraždící monstrum z vesmíru film jede ve stylu tehdy běžných kriminálek ze špinavého podsvětí LA. Není to nuda, ale od Predátora se čekají větší ambice. A na ty dojde, ale už je to trochu pozdě, a hlavní hrdina je až příliš civilní, aby z něj začal testosteronem přetékat i divák v pohodlném gauči. Ale stejně, džungle velkoměsta, tým profíků který je brutálně redukován až na posledního člena, futuristická destruktivní udělátka... to už je konečně film na který se čakalo. A i Danny Glover dokáže být cool, když mu konečně rupnou nervy a začne tahat zbraně ve finálním "all hell will break loose momentu". Obešel by se kultovní Predátor bez tohoto pokračování? Nejspíš ano. Ale pořád je lepší než všechny které přišly potom. 7/10 ()

Satan

Nevadí ani tak Danny Glover nebo změna prostředí, ale spíše to má naprosto o ničem postavy a totálně zaměnitelný příběh zasazený do drogových válek...Na druhou stranu to po metru krásně graduje až do geekovského finále v samotné predátoří lodi. Po legendární jedničce sešup dolů o dva stupně. ()

MIMIC

Svojho času som bol na tento film v kine šesťkrát. Pri spätnom pohľade si uvedomujem, že jediné, čo ma na ňom fascinovalo bolo výlučne to, čo zdedil po svojom predchodcovi - mimoriadne sugestívne vizuálne a zvukové efekty pri rôznych módoch Predátorovho videnia a sofistikovaný mimozemský zbrojný arzenál. Úbohúčky príbeh (omračujúca jednoduchosť príbehu v Arnieho filme mi úbohá nepripadá), kolosálne trápna paródia King Konga na streche mrakodrapu, nadávajúci Predátor ("shit" a "mother-fucker" mi v jeho podaní vôbec nepripadali vtipné), rozpačitý nápad s džungľou veľkomesta (Predátorovi to neporovnateľne lepšie svedčí v skutočnej džungli alebo v tak preklínanej Andersonovej pyramíde) a priveľa záberov na Predátora v celej jeho nechcene komickej viditeľnej kráse (áno, tento Pokémo... pardón, Predátor vyzerá ako figúrka z nejakej televíznej fantasy) filmu na kvalite nepridávajú. Kopa scén pôsobí príšerne béčkovým dojmom. Jediná naozaj dobrá scéna (hraničiaca s genialitou) je do filmu včlenená neorganicky, pretože akčný sci-fi thriller sa ňou prudko mení na dadaistickú crazy-komédiu (ohlušujúco revúci Predátor v kúpeľni versus stará dáma s metlou). Jednoducho trash pýšiaci sa cudzím perím - ako fanúšikovi originálneho filmu ma mrzí, že musím konštatovať práve toto. PS: S odstupom času pridávam hviezdičku. Techno zábery sú jednoducho neodolateľné. ()

mzss1

Je to skvělé pokračování jedničky. Nějak nic nového ze strany predátora to nepřinese, ale i tak je film skvělej. Predátor v ulicích, skvělá hudba jako v jedničce, dobrá náhrada za Schwarzeneggera, což je D.Glover, který zde zahrál svůj druhý nejlepší výkon (první ve smrtonosných zbraních). Ve filmu možná je pár scén, které bych vyřadil. Přesto pro mě 96% = ***** ()

kingik

Od odpadu byl jen krok. Danny Glover se do tohoto filmu ani trochu nehodí. Velmi špatný film. Pokud nebyl k dispozici Arnold, nemělo se jít točit. 20% ()

dr.horrible

Tento film som mal v pamäti ako totálnu blbosť. Bola to už dávna spomienka a po zhliadnutí Antalových Predátorov som mal chuť na nejakých ďalších, ibaže tie Andersonové shity ma neberú a jednotku poznám naspamäť. Hodne neiste som do tohoto šiel a nakoniec som zmenil názor. Nie je to vyslovene dobrý film, ale strašne zábavný, navyše New York City mi sedí viacej ako džungla niekde v Strednej Amerike, a soundtrack je tiež pecka. Samozrejme, Glover neni Schwarzenegger a samozrejme; jednotka je lepší film, ale toto je väčšia prdel. ()

InJo

Na týhle řežbě jsem jeden čas dost ujížděl. Změna prostředí z džungle na velkoměsto dle mého jen prospěla, co se týče kladů z jedničky, ty najdeme i zde. Spousta napětí, skvělá hudba, dobré postavy a velmi solidní akce. Kdyby nebyl žádný první díl, možná bych hodnotil ještě výš... 80 % ()

Legas

Scénář je hrozná slátanina. Jedničku mám hrozně rád a samotnou postavu Predátora zbožňuju, ale druhý film je fakt hrůza. Války jamajčanů v Los Angeles 1997? Tady někdo při psaní pořádně hulil. Podstata Predátora jako lovce je zde také pěkně nelogicky překopaná. Díky, Alane Silvestri, za tu hudbu! ()

LION-MR.T

Vizuálně dobře natočené,dějově dost dobře udělané,ateliéry mrakodrapů a bojová technika jako z budoucnosti,dobře sedící hudba,hrozivá a děsu nahánějící tvář Predátora. A zápas ve vesmírné lodi a početný houf Predátotů je dobře natočený. Myslím,že je přeci o něco lepší než jednička,ale někdy horší. A ty hlášky. "Do prdele s kouzlem woodo,né?!" A ještě něco. "Život je svině." ()

Carol Pifková

Oproti jednotke podstatne slabšie.... scény s mŕtvolami, ktoré sú stiahnuté z kože super, ale stále tak málo záberov na Predátora a chýbalo mi tam napätie... no ale na tých jatkách to konečne začalo byť také, že sa mi nechcelo pritom zaspať. Scéna v metre ma naštvala asi najviac lebo dokopy som nič poriadne nevidela... a z toho blikania mi už išla hlava prasknúť. Tak či tak je Predátor môj veľký obľúbenec a aj keby je ten film hocijak hrozný dám aj tak aspoň 2*. No ale kedže všetko zachránil koniec a scéna na jatkách, tak dávam 3* A ako som už spomenula pri AvP 2 tak Predátor mi proste v mestskom prostredí nesedí. ()

Anderton

Už iba ak by som porovnával tie najlepšie sekvencie tohto filmu s prvou časťou, tak by vychádzali kvalitatívne oba filmy rovnako. Dvojka je, samozrejme, o niečo slabšia, ale scény v metre, alebo v kozmickej lodi sú presne tým, čo od poriadneho sci-fi hororu čakáme. Prostredie sa až tak nezmenilo, stále sme predsa v "džungli", aj keď tentokrát v úvodzovkách. Doporučujem divákom, ktorí hodnotia podľa matných spomienk z detstva, aby si to pozreli znova a možno zmenia názor. Ak by mi niekto povedal, že to točil McTiernan, kľudne by som tomu veril. "Byddy" dvojica Glover - Predátor silno konkuruje dvojici Glover - Gibson :). Oproti novému Predators úplne iná liga. ()

Kothy

O trochu slabší pokračování. Děj se přesouvá z džungle do Los Angeles. Danny Glover jde Predátorovi nekompromisně po krku. Predátor mu totiž zabíjí kolegy i gangstery. Má dost nových vychytávek. Jde po něm i speciální tým. Ten ale samozřejmě nemá šanci. Na Predátora se musí leda lstí. Akce je dost slušná. Škoda, že to propadlo... "Život je svině!!" ()

AllShallFall

Predátor II je pro mě povedený kousek. Jednička je nesmrtelná klasika, ale zde se objevila spousta nových vymožeností a lovecký styl. Danny Glover je drsňák na správném místě. Bylo to o malinko slabší než jednička, ale pořád vynikající. 95% ()

predators

Nejsrovnatelnější film k predimu dvojce připadá predi jednička. Především proto, že mají stejného záporáka. Predátora. Aha, tak proto je to tak podobné:-) No nic, co si budem nalhávat, je to horší. Atmosféra se vypařila po Árnýho destrukci džungle, ale to se dalo očekávat. Co se taky nezměnilo je hudba, která je opět špičková, ikdyž ve spojitosti s dějem to taky není ono. Ale akce tu je a je na co se dívat. Každopádně být v kůži Harrigana při zjevení se deseti predátorů, tak se asi poseru:-) 65% ()

PetrPan

Přenesení děje do města zmítaného drogovou válkou, absence Arnieho, obsazení Dannyho Glovera do hlavní role = rozporuplné dílo, které sice nedosahuje řemeslných kvalit prvního dílu, ale přesto je to pořád dobrá "smažka", scéna vyvraždění po zuby ozbrojené skupiny Kolumbijců je přímo fantastická....A konec, kdy v detailu sledujeme trofeje Predátorů , mezi nimiž se mihne i nezaměnitelná vetřelčí lebka, je milou třešničkou na dortu ()

nash.

Městská džungle se ukazuje mnohem drsnější než džungle skutečná. A mimozemským nimrodům dokonale sedne. Konečně se mohou předvést v plné parádě a ukázat všechny svoje myslivecké vychytávky. Chybí tomu sice osudovost jedničky i její hutná atmosféra, jako nenáročná akční jednohubka je to však pořád slušně fungující zábava. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)