Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

char_t

Půjdu proti proudu, dvojka mi (hlavně žánrově) sedla víc než jednička. Glover na rozdíl od Arnieho umí hrát a mluvit anglicky, a i ten predátor tu byl tak nějak lidštější a hlavně viditelnější. ()

helloween93

S prvním dílem má toto pokračování společný pouze název a postavu Predátora. Je to o třídu horší než jednička, nicméně zábava je to slušná. Tentokrát se predátorovi místo Arnolda postavil policajt z LA Danny Glover. ()

marshaall

Predator v meste? To ked som zapocul prvy krat tak mi srdce zaplesalo. Akcia bola sice celkom obstojna, ale zial nebolo to take, ako to mohlo byt. Mimo ineho, Danny Glover mi nepripada ako rovnocenny protivnik pre mimozemskeho ugly motherfuckera. V zavere lebka xenomorfa davala prijemny crossover prislub do buducna. ()

Iwiiik

Arnold byl pravda díky své muskulatuře mnohem důstojnějším protivníkem charismatického přespolního dredaře, ale Danny se tím rozhodně nenechal odradit a zvládl bitvu Predátor vs. Murto vcelku uspokojivě. Krom toho se Préďa poučil z chyb svého krajana a vyzbrojil se celou řadou vychytaných zbraní všech tvarů. Přesto všechno má dvojka hodně daleko k legendární jedničce a proto budu i s hodnocením opatrnější. 65%. ()

MickeyStuma

Tvrdý akční snímek tak temný, že temnější už snad být ani nemohl. Mimozemský lovec tentokrát řádí ve městě plného hniloby, násilí a gangů. Arny odmítl v tomto spektáklu vystupovat a tak jeho otěže převzal Danny Glover. Střihl si policajta drsného jak nejhrubší šmirgl a tvrdšího než žula. Vyznění snímku je pochopitelně jiné, než u jeho předchůdce, což dává logiku. Jiné prostředí, jiné metody a hlavně fakt, že divák už ví, co očekávat. A nedopadlo to hrozně. Hned na začátku se dostaneme do tvrdé přestřelky mezi policií a velmi zdivočelým gangem, což dává jasně najevo, jak to celé bude vypadat. Nejpůsobivěji však vyznívá scéna v metru. To už je opravdu nervy drásající peklo. Z námětu bylo vytlačeno vše co se dalo a tak laťka opět byla vysazena velmi vysoko. Tohle už jen tak nikdo nepřekoná. ()

Nerd4Dreaming

Celý to zavání béčkovostí, a Danny Glover je v tomhle filmu příšerně nezáživnej a nesympatickej hlavní hrdina. Co ale celej film zachraňuje je atmosféra, která je dost temná a zkrátka a dobře "predátoří". Viděl jsem to jako malej kluk, a některý scény mi v hlavě utkvěly doteď. ()

Ombak▼Penari

Sice to není blbě natočené, ale mě to prostě nebaví a nikdy nebavilo. Koncept prvního filmu byl souboj dvou lovců-nadsamců uprostřed džungle coby lovecké arény. Džungle tomu samozřejmě dovávalá punc exotiky, vojáci zase punc válečného filmu. Dvojka je obyčejná městská gangsterka, kde se sice lovec celou dobu hledá, ale o nějakém sofistikovaném souboji lovce a oběti se tady nedá mluvit. Tuctový akčňák s trochou scifi. ()

Luk Skywalker

Tento snímek je mnohými nedoceněn. Predátor zde řádí ve velkém, jsou zde zásady jeho rozhodování (těhotenství), stravování a zároveň provokace hlavní postavy - mnohé se dozvíme. Město je taky taková "džungle", takže místo konání lovu mi nevadí. A závěr taky není k zahození. ()

GOREGASM

Arnieho absence je citelná, ale nahrazuje s nasazením všech sil osmdesátková jistota, Danny Glover. Citelněji chybí akční ikona, John McTiernan, jemuž Stephen Hopkins nesahá ani po režisérský kotník. Ne, že by to byla úplná trága, ale ve srovnání s jedničkou, je v téhle městské predátorské odysee přecijen více rutiny, než invence. Vysokou laťku, kterou snímek nepodleze naštěstí zajišťují dobří herci, kde mě vedle Glovera bavil jako vždy po svém ujetý Gary Busey. Ztvárnění samotného Predátora je opět na jedničku a škola Stana Winstona odvádí znovu perfektní práci, kterou vygraduje v parádním finále, kde nám naservíruje možnosti, kterých tato série doposud pořádně nevyužila. 80% ()

panvasik

Je to takový můj osobní red flag. Já ten film nesnáším a já vlastně ani pořádně nevím proč. To že je jednička jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec je jasné těm co mě už nějakou dobu sledují, ale s tímhle pokračováním mám strašný problém a nechápu to. 1,5/10 ()

TostTom

Horor ? No to rozhodně ne, ale jinak vcelku fajn akčňák. Co musím rozhodně pochválit je termovize, která se od první filmu posunula o celkem kus a už mi tak nevadilo se na to koukat. Na druhou stranu, když už porovnávám tak zde oproti jedničce chybí ta kupa nabušených chlapů s obrovskýma zbraněma a film se odehrává ve městě a vše se točí okolo policajtů. Akce byla rozhodně fajn a nemůžu říct, že by byl film o tolik horší než jednička, jen to bylo na můj vkus možná moc dlouhé. Ale co zase na druhu stranu dost cením je, že se tu nějak víc rozvíjí predátoří lore, což je dost fajn. 6/10 ()

Denny

Mě se víc líbila "jednotka", jednak prostředí džungle a moment překvapení a očekávání, jednak Arnie. Tady je sice celé hejno oblud, ale ten jeden úplně stačil. ()

Besyn

Oproti skvělé jedničce velký pokles v kvalitě.Glover holt není Arnold a atmosféra velkoměsta zdaleka nedosahuje tísnivé atmosféry džungle.Ale i tak docela ucházející. ()

Fifipek

Sice slabsi nez jednicka, ale mohu rict ze dvojka spatna rozhodne neni! Napad nechat Predatora lovit uprostred velkomesta, kde si to mezi sebou vyrizuji ruzne gangy neni vubec spatny a predevsim Danny Glover je velmi sympaticky jako drsny porucik, ktery ale zaroven neni zadny superman! Nove zbrane a predevsim finalni scena s vice Predatory dala do kolobehu mnoho moznosti nejenom pro hry ale i pro ruzna dalsi pokracovani! ()

Jeand´Boa

Kdo to byl, kdo řekl, že město je vlastně džunglí?...rozhodně by mu mohl svojí úžasnou hlavou s nádherným úsměvem a nadčasovým účesem přikyvovat Predátor...lovec z hvězd, který i v tomto díle prokázal, jak těžkou váhou tento bojovník opravdu je... Rozhodně si myslím, že vyměnit neuvěřitelně muskulatorního Arnolda za Dannyho Glovera bylo celkem příjemné rozhodnutí... Je to zase z poněkud jiného soudku, než byla jednička... ale zanechává to ve mě stejný pocit - zrodila se filmová hvězda, která není zrovna lidského původu, Predátor... škoda jen, že budoucí filmové generace se jej rozhodly pošlapat... tento vesmírný lovec tak nebyl finálně poražen žádným ze svých filmových oponentů, zničil jej sám jeho tvůrce - Hollywood... ()

Joeey

Beznadějné souboje s poloneviditelným soupeřem jsou zde (oproti jedničce) doplněny o detektivní - a ke konci snad až o komediální - žánr. Dvojka je pak oproti jedničce větší masakr s menší porcí napětí. Potěšil mě zde hláškař v podání Billa Paxtona a paní s natáčkami jdoucí s koštětem na nepřítele. :-D ()

pravo

Tak ozajstnú džungľu vystriedala mestská “džungľa“ a zároveň sa nám vyparil “charizmatický“ hlavný hrdina. Danny Glover sa môže snažiť oživot, ale jeho boj s Predátorom sa nikdy nevymaní s tieňa Arnolda S.... (dlhé a komplikované priezvisko istého politika). A hoci aj jednotka bola vo svojej podstate iba jednoduchá vyvražďovacia zábava, tak dvojka by sa bez previazanosti názvu a hlavného protivníka na jedničku úplne stratila v mori béčkových filmov minulého storočia. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)