Traja mušketieri: Milady

• Česko Tři mušketýři: Milady (viac)

Druhá časť dvojdielnej filmovej adaptácie románu Alexandra Dumasa. Constance je unesená pred D'Artagnanovými očami. Pri šialenej snahe zachrániť ju, je mladý mušketier nútený spojiť svoje sily so záhadnou Milady de Winter. No keď je vyhlásená vojna a Athos, Porthos a Aramis sa už pridali na front, strašné tajomstvo z minulosti naruší všetky staré spojenectvá. Keďže kráľ sa dostáva čoraz viac pod kontrolu kardinála Richelieua, D'Artagnan a mušketieri sú poslednými baštami pred chaosom. Osud ich však vtiahne do sprisahania a postaví ich pred strašnú voľbu: budú musieť obetovať tých, ktorých milujú, aby dokončili svoju misiu? (Magic Box)

TomasKotlant

Jedinou koukatelnou postavu z 1. dílu tam skoro nedaj a při první příležitosti ji ještě víceméně úplně zbytečně odkrouhnou! Jděte do háje! [kino Světozor] ()

simon84

Druhej dil rozhodne slabsi nez prvni, ale i tak bych rekl ze jedna z nejpovedenejsich adaptaci. Velmi realisticke (az na scenu, kde dArtagnan odmitne Milady... jako kdo by odolal Eve Green, ze jo??), spinave a tak. Dobre obsazene a zahrane... rozhodne stoji za videni.  Slabsi 4. ()

sadlokan

Hodnotícím co  cítí "zápach středověku"bych doporučil bramborák.Jo.A kdyby se někomu nepozdávali černoší tak si vygooglejte tatínka od autora předlohy. ()

BOURQUE

To, čo som kedysi napísal k prvej časti tomuto novodobému spracovaniu známej knižnej predlohy, tak v podstate platí aj o pokračovaní. Nejedná sa o nové dielo, ale o pokračovanie príbehu, ktorý sa začal minule (predovšetkým z tohto pohľadu beriem tieto dve filmy ako jeden veľký). Teraz však udalosti vidíme predovšetkým z pohľadu Milady. Samozrejme, tak ako minule, tvorcovia sa nevyhli nejakým chybám (zopár nevypracovaných scén) či príliš voľnej adaptácii pôvodného príbehu. Každopádne ten záverečný obraz nepôsobí frustrujúce. Eva Green v roli Milady dominuje. Záver prekvapil tým, že sa nejedná o „klasický záver“. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

strikeman

U prvního dílu jsem si liboval nad vizuálně povedeným castingem a ne, oni tam tu ČERNOU kaňku na kráse museli vrazit. Úkol zněl jasně, co na tom, že ta postava jakéhosi "prince z rovníku" je do příběhu naroubovaná absolutně násilně, prostě jen aby tam byla, a nemá na příběh žádný vliv (vlastně působí až nechtěně směšně na hranici parodie). Když černou kreslenou postavu dabuje běloch, je to strašný skandál, ale prznit "historické" filmy černými šlechtici nevadí. No budiž, ale když si těchto pár scén odmyslíme, je to i přes ve druhém díle již více patrné dějové odchylky od předlohy opět slušná podívaná se všemi klady, které jsem uvedl u části první... 80% ()

Hapretor

Tohle už nemělo kupodivu takový tah, drive a vtip jako předchozí díl. Konec vyloženě debilně otevřený. to je špatně. Měly být dva ucelené díly. Taková jsou pravidla Dumase. A pochybuji že Constance byla v jeho podání taková naivní a debilní kráva, že ji to stálo to nejcennější. Eva Green super ale málo mrcha. Druhý díl prostě utahaný a uspěchaný. Když už tak kvadrilogie a pořádná. ()

geek.ondra

Plnokrevná adaptace s funkčními emocemi, intenzivní akcí a konečně i mocnějším scénářem. Bourboulon si zaslouží poklonu za to že za pouhé dva filmy dokázal vytvořit takový pocit osudovosti a epiky jaký se aspoň u mě ke konci filmu dostavil. Nejlepší adaptace jakou si Dumas ale i my fanoušci mohli přát. 8/10 ()

bearmeedek

Pro časový odstup si nejsem docela jistý, ale zřejmě jsem odcházel z kina víc spokojený, než po prvním filmu. Přišlo mě to ještě více filmové. Stále platí podání - méně lesku, více špíny. Je zde i několik naprosto jiných podání z minulosti notoricky známých příhod. To bylo dobré, protože se nevědělo, jak to dopadne. Z postavy Constance jsem byl zklamaný už v prvním filmu, protože nebyla vůbec zajímavá, natož pak přitažlivá samice. Prostě holčička, možná ani ne plnoletá. Fuj, D'Artagnane. A právě Constance v tomto filmu zahyne naprosto nepředvídatelným způsobem. Proč? Protože byla blbá kráva. A překvapení na konec: otevřená vrátka k případnému třetímu dílu. To v minulosti taky nebývalo. ()

FIAT 500

Ačkoliv první díl mám o malinko výš, ani druhý (a snad to není poslední) nezklamal a servíruje opět krásně ponurou a temnou podívanou plnou intrik, politikaření v mixu, který miluju, s fantastickou hudbou, démonickou femme fatale Evou Green, která si s každým dělá úplně co chce a každý, včetně diváka, jí to sežere i s navijákem. Takhle nějak bych definoval charisma, pokud by snad někdo podobnou definici hledal... K tomu krásná výprava i kamera, výborné herecké výkony, opět skvěle zvládnuté souboje... Nemohu být spokojenější a vážně vážně se těším na třetí pokračování (snad na něj nebudeme muset čekat dlouho)... Čtyři oriony, velmi silné čtyři oriony... ()

RAFT

A je tady druhy díl , který se nese kolem prvního dílu.Film má stejné tempo jako první díl. Dobře natočené. Nová verze se povedla. Pokračování nějaké , kdyby bylo by sem uvítal. Za mě 80% ()

faraoon odpad!

Bezradné, hloupé a především nudné to je nejhorší zmrzačení "Mušketýrů" všech filmových dob.  Toto nejobludnější zpracování Dumasova eposu s dementními dialogy a stádem herců, kteří se snaží o kýč, patos a zcela nepřirozené šaškovité potácení s dětsky naivními záběry a střihem. Zlobím se na sebe, že jsem porušil slib po prvním dílu. Brrrr. ()

hrumsrt

Patrně letošní největší překvapení, nejen tohle pokračování, ale vůbec celý tenhle dvoudílný projekt z francouzské filmové dílničky.. Kde první část excelovala, jeho druhá ho hrdě následuje. I když tentokrát už jsem jako obdivovatel úvodního dílu přesně věděl, do čeho jdu, stejně jsem dostal něco navíc.. Nenápadný tvůrce Martin Bourboulon se instantně vměstnal mezi ty, kterým jsem jako divák vděčný, jelikož po takových mušketýrech jsem ani nesnil. A v televizích často opakovanou verzi románu Alexandera Dumase z roku 1993 na plné čáře překonal.. Co bylo zřejmé od začátku, že to nutné seznamovaní čtyř mušketýrů a představování postav máme odbyté již z minula, tentokrát už by se mělo jít okamžitě do akce. A když navíc byl vzhledem k názvu příslib větší účasti Evičky Green coby Milady de Winter (a že je na co koukat), která svými intrikami z pozadí pozvedávala příběh již minule, nemohlo to dopadnout špatně.. Sluší se říct, že název je ale trošku chyták, jelikož naopak odkazuje k většího točení se příběhu okolo D'Artagnanovi milé, o níž tentokrát půjde především. Nicméně Milady de Winter toho prostoru více má, zase ho využívá na výbornou a potvrzuje, že šlo určitě o nejzajímavější postavu jak herecky, tak nakonec i příběhově, s tím, že i šermířsky se nedrží vůbec stranou... Díky hlavnímu motivu okolo hledání a záchrany slaďoučké Constance, se pokračování nese v o to osobnější rovině, v níž po celou dobu vidíme hlavního hrdinu v neustálém zápolení s vlastními emocemi. Má to někdo štěstí, když jsou mu k ruce tři výteční šermíři.. Co na téhle adaptaci miluji, jsou hlavně dvě věci. Nejprve, jakým způsobem nemá potřebu si okolnosti romantizovat a plnými doušky naseje špínu novověké Francie bouřící se uprostřed náboženské (občanské) války. A pak, to neustálé předhánění špičkové (byť někdy záměrně nepřehledné) akce a ostřílených dialogovek, kde jedna esence podpírá a pozdvihuje druhou.. Není ani nouze o detektivní složku tvořící základ obou filmů, v níž odkrýváme pozadí státního spiknutí, které pramení a čerpá z náboženské nestability a sporu, který ze směrů křesťanství by měl dominovat. Zde se hrálo o ty největší výhry, v níž je zdejší odhalení aktérů nakonec celkem nečekané, ale současně jakoby šlo pouze o sekundanta v osobním příběhu vztahů mezi ústředními postavami.. Každý z mušketýrů má v pokračování svůj prostor, v němž se může divákovi ukázat i jinak než jen jako zdatný šermíř a podle očekávání ho nejzdařileji využívá právě charizmatický Vincent Cassel coby Athos. A právě jeho vlastní linka má nakonec největší dopad na celý příběh, kdy každé její další poodkrytí je bolestivé prohlubování patrně nevyléčitelné rány. V tomhle pokračování byli tvůrci odvážnější a diváka mohli z hlediska vývoje příběhu několikrát překvapit, když si minimálně dvakrát dovolili něco skutečně drzého, co donutí hlavní postavy a diváka samotného si zkusit svoje.. Samotný příběh sice dojde svého uzavření jen z části, zbytek nechává na historii anebo na fantazii diváka, a i když si dovedu třetí kousek s Mušketýry představit, možná je takový závěr o to divácky zajímavější.. Tři mušketýři: Milady jsou dravější než minule, dostávají velkolepější a vyeskalovanější pověsti, kterou mě dokázali naprosto odzbrojit.. Loni bych tomu nevěřil, ale musím vzdát tomuhle dvojdílnému zpracování ohromný dík za ten překrásný divácký zážitek lemující tolik různých filmových žánrů a všelijakých emocí.. Nádhera! /viděno v kině/ 90% () (menej) (viac)

shade000

Francúzi skutočne vedia. Tešil som sa na to ešte viac ako na prvý diel a veru nesklamalo ma. Eva Green ako Milady de Winter je dokonalá. Ďakujem veľmi pekne a teším sa na akékoľvek pokračovanie... ()

Pete

Platí vše, co jsem napsal u prvního dílu. Koneckonců stejně si všichni přečtou celou knihu, a ne jen polovinu, a tak nebudu hodnotit, která půlka je lepší. Chtěl bych ale opět vyzdvihnout přínos Evy Green, která tu dostala svou nejzásadnější roli za dlouhou dobu, možná dokonce od Večernice. Každý tvůrce pojednává adaptace klasiků po svém, a vyznění tak bývá vždy zcela odlišné. U nových Třech mušketýrů se jedná oproti dřívějším filmům o odklon od lehkovážného dobrodružství až komedie k vážnějšímu dramatu, a zamysleme se nad tím, proč zrovna tato doba takové pojetí potřebuje. ()

Gig

Už část 1 byla silný odklon od knih. Část 2 v tom pokračuje a tim jen utvrzuje, že tento počin přenesení knizní předlohy na plátno se nekoná, ale jen parazitování na “značce”. Ano styčné body a momenty tu jsou, ale totálně splácané - Hrabě de la Fére je známá osoba? Proč? Athos bylo jeho krycí jméno, tak proč ho tak každý oslovuje. Josef a syn? Co to je za kravinu? Athos měl syna Raula, který byl a nebyl adoptovní (kdo ví, ví). Ovšem co udělali tvůrci s milady a Constance, to se musí Dumas v hrobě obracet. Ale aspoň to bylo zábavné a akční a to dneska asi stačí. A ten konec? No nevím. Zatím po trojce nic nevím. Ale bojím se dle vývoje, co zase splácají tvůrci - ten blonďák mi nápadně připadal jako syn hraběte de Wintera z knih - ač tady Josef. No radši nechci unášet svou fantazii. Jo a ten černoch byl taky úlet. ()

Draconian

Jeden velký spoiler na začátek.... ...Eva Green tu není nahá, takže nudnej špatnej film....2/10. Zklamání převeliké. Dobře, tak ne, dělám si srandu. Ted vážně. Tohle je moc fajn filmek. Poctivá filmařina, která s danou látkou nevymýšlí ptákoviny, ale ctí ji. Je to špinavé a poměrně realisticky vypadající. Pocit, že jste v 17.století kalí jen vcelku divoká a místy chaotická kamera, která je ale zase jindy velmi náladitá a celkově film nabízí nádherné záběry. Sníměk je skvěle obsazen. Eva Green se snad ani nemusí moc namáhat, abychom ji Milady věřili. Děj je dynamický a příběh se stále posouvá vpřed. Možná někdy až moc rychle a často nejde příliš do hloubky. Nicméně tohle je dobrodružná podívaná, která prostě frčí dopředu a na víc není čas. Vlastně není co dalšího nějak kritizovat. Jsem rád, že se točí ještě klasické dobrodružné filmy a adaptace klasik, které nepotřebují být za každou cenu extrémně moderní. Hezký film. 78% ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD