Men

(festivalový názov)

Harper (Jessie Buckleyová) cestuje na malebný anglický vidiek, aby si po nedávnej tragédii v osobnom živote oddýchla a začala premýšľať inak. Okolitá príroda je však veľmi znepokojujúca a Harper má neodbytný pocit, že ju spoza stromov niekto alebo niečo sleduje. To, čo sa spočiatku javí ako hrôza, sa čoskoro zmení na skutočnú nočnú moru. Vizionársky režisér Alex Garland (Ex Machina, O 28 dní...) sa so svojou víziou vydáva do najtemnejších zákutí ľudskej mysle. Prichádza s originálnym mysterióznym hororom, presýteným ponurou atmosférou a plným sviežich režijných nápadov. (HBO Max)

Tarix

Kolikrát chcete vidět za dvě hodiny záběr černocha padajícího z okna? Pokud vás ta představa fascinuje, film by se vám mohl líbit. Pokud ne... Zajímavá je kamera (vizuál je vůbec moc fajn) a práce s jedním hercem pro vícero rolí, ovšem celé se to snaží být jaksi veledůležité a emocionální a zároveň se to jakoby vysmívá hororu (ne neoprávněně), ale samo to není o nic lepší. Vleče se to, není to strašidelné ani atmosferické. Celé je to studené a nepřehledné jako postava hlavní protagonistky (jestli je to účel, formálně to zní pěkně, ale dívácky je to nekoukatelné). Finální bolestná apoteóza ženství je pak cringefest na druhou. ()

Miroslav.Zac

Napíšu to takhle - na film jsem se těšil, protože jsem doufal, že dostanu to - co jsem nedostal. Ten film ale nebyl špatný, jen jsem zřejmě před sledováním filmu samotného nepochopil (z náznaků diváků nebo recenzí), co je mi vlastně nabízeno. Zhruba do dvou třetin jsem děj chápal a předpokládal, kam se asi posune. Potom však autoři pomocí jakýchsi metafor poslali finále úplně někam jinam a já byl (krom oněch "porodů", z kterých jsem málem hodil šavli) totálně vedle. Abych ho nějak ohodnotil, vzal jsem si dva zdejší mé oblíbené recenzenty, z nichž jeden dal odpad a druhý plný počet (jasný to znak, že žádný film se nezalíbí všem), zprůměroval to, dal spokojené tři hvězdy a nostalgicky zavzpomínal na Garlandův první scénaristický počin, klasiku 28 dní poté, která po mě tehdy nechtěla, abych si u sledování děje musel lámat hlavu. ()

AmunRa

Po výborné první polovině, kde režisér zdatně buduje atmosféru tajemného anglického venkova přijde zlom do bizarní fantasmagorie bez vysvětlení. Na další artovou pózu nejsem zvědavý. ()

flyer.nick

Trochu mi to přišlo jako absolventský film, kdy se často studenti snaží do svého filmu dát nějaké šílené poselství, ale nakonec ho chápou jen oni. Atmosféra nulová, děsivost taky. A jako vrchol filmu porod z análního otvoru už to jen dovršil. ()

babuška odpad!

takže když něco slátanina je tak to tak zkrátka je, hudba s pazvuky, která motivuje tak akorát jí vypnout, bloudění v lese, rádoby hysterie a vidiny, vícenásobný porod kde na konci vyleze deset malých černoušků o kterých víme jak skončil ten hlavní, jdu zvracet ()

Frenk

Zelená je tráva i les i hra i celý film. Připomíná to reklamu na čistý vzduch, ale najde se tam i něco, pro co by si i člověk se záluskem na nahatého dubínka vyhradil místo v kalendáři. Vyzdvihnout se musí mrazivé tajemno a půvabná hudba. Na chvíli se člověk tak sblíží s přírodou, že může být náročné zjistit, o co tam opravdu jde. ()

Carlito1

Velmi zajímavá husí kůži nahánějící podívaná, která je však pohřbená symbolismy. Po prvním zhlédnutí jsem si musel přečíst článek a podívat na video, aby jsem si přiblížil ten symbolismus a je to šílenost. Herecké výkony byly však fantastické, kinematografie skvělá a scénář od mého oblíbeného Garlanda velmi solidní. ()

Bluemasej

I přes mé nadhodnocené očekávání film nese jakési poselství. Paranove a velmi tichá, obrazná metafora, ukazující posttraumatický syndrom integritou ohrožující životní prostředí. Je to jakési rozklíčování osob, které si prošli touto situací. Postava si ve filmu projede strachem, nenávistí, smutkem, vinou, i odpuštěním. Vše probíhá podobně jako v Matka! od Aronofskeho. Když bych to shrnul, je to spousty krásných záběru, povýšených o krok dál dechberocí hudbou (audio -horor), které do konce filmu nedávají vůbec smysl a i tak bude mít ne jeden filmový nadšenec problém. Audiovizuálně Vám tento těžký film bude ještě dlouho odbíjet. ()

Koloman_R

Mne by úplne stačilo, ak by všetko ostalo v náznakoch, pretože atmoška s hudbou sú parádne. Ten koniec mne osobne veľmi nechutil. Nemôžem povedať, že by mi vyslovene vadil, ale stačilo menej tlačiť na sekeru. Ale inak fajn, postavičky správne znepokojivé, prostredie výborné. Dám 4 hviezdy, aj keď by možno stačili aj tri. Tú štvrtú dám za tunely. Tam si ma film naplno získal. ()

majki78

Filmy Alexe Garlanda  Annihilation a Ex Machina se mi moc líbily a tentokrát tomu nebylo jinak ... vizuálně naprosto skvělý 👍... příběh rozebírat nabudu , to už tady napsali jiní ... u takovýchto bizarně vizuálních snímků  je to podle mě zbytečný - já dávám hvězdiček pět 🤗... a Jessie Buckley je zvláštně hezká ženská ...💙 ()

Zeuska

Hrozně jsi mě zklamal Garlande. Četla jsem v komentářích, že je to kok..tina, ale nedbaje varování, těšila jsem se na něco výjimečného. A opravdu jsem tomu věřila a říkala si, jo,to je fakt dobrý, i když se pár lidí v půlce filmu zvedlo a odešlo. Miluju Anihilaci i komorní Ex machinu, ale co tohle mělo znamenat? A hlavně teda ten závěr... asi tak posledních nechutných nicneříkajících a zbytečných 20 minut ? Mezi náma, ve skutečnosti to bylo zbytečných 100 minut a vyhozený prachy. ()

sun.eagle

Plná palba. Tolik toho v jednom filmu, to je skoro až plýtvání. Působivá scéna s ozvěnami, les jakožto dobré prostředí pro strašení se ví od 80 let, že ano Raimi. Většinu mužských postav hraje jeden herec, a všechny jsou tím či oním způsobem vyšinuté a creepy, a když jsou ještě všichni obyvateli jedné vesnice, no tak kdo by nechtěl v takovém prostředí řešit své psychické trable, to je panečku katarze. Závěrečná půlhodina je neskutečné psycho. To co se tam událo, to se jen tak nevidí, to vám zaručuju. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,… (viac)

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

07.01.2021

Režisér Ex Machiny nebo Annihilation Alex Garland si zřejmě konečně vybral svůj další projekt. Původně se zdálo, že se filmař po svém posledním seriálovém projektu Devs uchytí v televizi, nakonec… (viac)