Men

(festivalový názov)

Harper (Jessie Buckleyová) cestuje na malebný anglický vidiek, aby si po nedávnej tragédii v osobnom živote oddýchla a začala premýšľať inak. Okolitá príroda je však veľmi znepokojujúca a Harper má neodbytný pocit, že ju spoza stromov niekto alebo niečo sleduje. To, čo sa spočiatku javí ako hrôza, sa čoskoro zmení na skutočnú nočnú moru. Vizionársky režisér Alex Garland (Ex Machina, O 28 dní...) sa so svojou víziou vydáva do najtemnejších zákutí ľudskej mysle. Prichádza s originálnym mysterióznym hororom, presýteným ponurou atmosférou a plným sviežich režijných nápadov. (HBO Max)

BlondJames

Sice nedotáhnutý , což zamrzí, každopádně za mě hvězda nahoru díky skvělým efektům a maskám a hercům. Díky komentářům jsem čekala absolutně příšerný nic a díky tomu jsem dostala plnou náruč uspokojení... :) ()

hejnovran

Tenhle film je něco jako "chtěl bych taky natočit něco tak skvělýho jako jsou horory od Astera" - a dopadlo to tak jak to dopadlo. Alex Garland nemá kapacitu točit takové filmy. Oproti takovýmu Hereditary je tohle unylej pseudointoušskej cirkus. ()

kacir odpad!

Tak takú otvorenú hubu pri filme som ešte asi ani nemal. Kto sa chce nasrať nech si pozrie túto chorú kokotskú skurveninu!!! Skutočný Magorizmus humus hnus! A keď vidím že niekto dal tomuto hnusu päť, či štyri hviezdičky, mal by ísť okamžite na odborné vyšetrenie. Fuuuj ty kokot, to bola taká odporná píčovina, že mi až zle zostalo...humusácka zkokotina...bleee..grc. ()

Auguscotty

Som skôr taký typ človeka, ktorý nájde takmer vždy niečo zmysluplné a zaujímavé v súčasných arthousových hororoch. Tu som však o niečo viac rozpoltený. Musím uznať, že je to natočené famózne, prvé dve tretiny filmu som priam žasol nad tým, ako vynikajúco film vyzerá. Jessie Buckley je skvelá ako obvykle a Rory Kinnear taktiež v úlohe viacerých mužov. Počul som, že posledná tretina asi najviac rozdeľuje divákov na tých, ktorým sa konečné dielo bude alebo nebude páčiť a ja, bohužiaľ, patrím do tej druhej skupiny. Je dosť pravdepodobné, že mi nejaká tá symbolika a myšlienky unikli, no aj keby áno, tak k istým scénam ku koncu (tí, ktorí film videli, určite vedia, aké mám na mysli) som pristupoval skôr s apatiou a odčítavaním minút, ktoré mi zostávajú do konca. V skratke, nezužitkoval som zo snímky Men nejakú hlbšiu podstatu, čo ma mrzí. Ale hej, po vizuálnej a hereckej stránke film ozaj exceluje. Taktiež musím spomenúť aj zvukovú stránku (skomponovanie Buckleyovej „Áh“ cením), ktorá sa mi dostala pod kožu. ()

jana.b

Horor, který mě svou tísnivou atmosférou držel v napětí vně i uvnitř domu, který sám o sobě vypadal děsivě, bohužel od porodŮ se film pro mě stal zvláštní slátaninou, ve které jsem si úplně nečvachtala. Šlo celou dobu pouze o Harpeřino svědomí? Když se spokojím s tímhle vysvětlením, přijede si na venkov kámoška, která vidí krvavé fleky u vstupních dveří. Jednalo se tedy o jednoho zraněného muže, majitele domu, na němž se Harper prostě vyvztekala? Anebo je to antifráze k Nezvalovým veršům z básn. sbírky Žena v množném čísle: Přijďte konečně - Nejskutečnější ženo a nejskutečnější přelude? Zná Garland Vítězslava Nezvala? Já prostě nevím, a to mě na filmech trápí! (Pokud se nejedná o filmy od Lynche, pozn. autora.) ()

Amalberga

Až se budete příště zotavovat z traumatického rozchodu, tak nejezděte na venkov mezi divné pošuky, ale radši si zajdětě na terapii. Tohle jsem si z filmu odnesla :D. Jinak se mi spousta scén z filmu líbila (záběry přírody, hra s ozvěnou v tunelu, atd.), i když silně pochybuju, že jsem pochopila všechny metafory a hluboké myšlenky za tím. ()

Merzbow

To bylo něco. Doteď vlastně ani nevím co. Men je příběh ženy, která poté co jí zemře manžel, odjede na venkov, aby se z té události zotavila. Místo cíleného klidu se zde začnou dít opravdu znepokojivé věci a minulost ji doběhne. Začátek se mi vcelku líbil, pěkné prostředí, hezký barevný kontrast a zajímavá záhada. Čím víc ale děj plynul, tím víc mě ztrácel a kladl jen další otázky a žádné odpovědi, které jsme nedostali ani do konce filmu. Bohužel jde o typ filmu, kde odkazy a styl vyhrávají nad smysluplným dějem a my si můžeme jen klást otázky, co tím autor myslel. Naštěstí ta forma a styl není úplně k zahození a objeví se zde pár situací, které jsou sice úplně mindfuck, ale jsou dobře provedené a zaručuji, že něco takového jinde neuvidíte. Mně jen toto ale nestačí a od režie Alexe Garlanda to považuji za zklamání. ()

serdehelan

Máloktorý tvorca ma baví tak ako Alex Garland. Okrem vždy zaujímavej vizuálnej a zvukovej stránky ponúkne aj myšlienkovo zaujímavý scenár . Tentokrát si odskočil od sci-fi k horroru a nebolo to na škodu veci. Bavilo ma, ako s minimom hercov a minimom dialógov dokáže budovať atmosféru a postupne gradovať. Jessie Buckley skvelá, ako vždy, Rory Kinnear to isté. Nadšenie. ()

Dr.Abe

Vždy když uvidím zpomalené záběry a natahování děje, vzpomenu si na Dark Place. Filmu se nedá neuznat vizuální počin a prvotně velmi dobře vybrané lokace, hezká herečka a dobrý nástup. Vývoj děje je jak obrácený díl v tom dárk plejz.  Možná jsem to i ke konci po svém nějak pochopil - s chlapama to bude furt stejný. O něco víc se mi líbil na podobný kabát s Cagem Mandy-Kult pomsty. A pro zájemce ještě tajemnější a mystérioznější, syňtáky protkaný biják - In the Earth ()

Ondrew

Po vizualnej a zvukovej stranke ide o uzasne dielo, ktore ma, najma pri prvej hodine, dokazalo udivovat kazdou minutou. Sceny s tunelom su nezabudnutelne. Zial, posledna polhodina je uz klasickou ukazkou fantazmagorii, plnych surrealistickych podobenstiev. Tie nie je lahke konkretne interpretovat, takze vysledny dojem je viac nez rozpacity. Film vsak jednoznacne zachranuje mimoriadne posobiva atmosfera, vdaka ktorej sa vynara z hlbin podpriemeru a kotvi v ovela priaznivejsich vodach. 60%.  ()

Draconian

No ty kráso...považuji se za diváka, co má rád i náročnější filmy nebo experimentální. Men jsem však nedokázal úplně pochopit...tedy jestli to vůbec jde. A.Garland natočil mástrpísy jako Ex Machina nebo Anihilace (hej, mně se prostě líbila) a už ty jsou považované za dosti netradiční filmy svých žánrů. Men je ale úplně mimo. Film je o ženě, které manžel vyhrožoval, že když se rozvede, zabije se...no opravdu to udělal a ona si jede srovnat spychiku an venkov. Je tam krásně...skutečně nádherně, akorát přichází takové první pořádné wtf...ve vesnici jsou nejspíš jen muži a všichni mají stejný obličej... Musím říct, že hodinu filmu jsem byl velmi spokojený. Rory Kinnear je záruka kvalitního herectví + úžasná práce s kamerou (neskutečně krásné záběry přírody a různých detailů) + zajímavá atmosféra a zvuky, hudba... Ústřední barvou filmu je zelená...ostatně jde tu i o mýtického Zeleného muže. Snímek je horor jen částečně, osobně bych ho označil za podobenství. I když posledních dvacet minut je peklo...vizuálně jde o takřka body horor. Těch dvacet minut mi obrátilo mozek vzhůru nohama a já stále pořádně nevím, co jsem to viděl. No dá se to celé vysvětlit různě, ale na můj vkus už to bylo až příliš hozené z psychedelie až někam k totálnímu bizáru a Garland se nechal trochu unést. Zelený muž, plodnost, nový začátek...ale taky pachut toho, že film se poněkud zvrhl. Bylo to teda dobrý nebo špatný? Já nevím...je v tom hodně kumštu a umění. Doporučit snímek však mohu jen opravdu těm, co hledají něco netradičního a avantgardního. 60% - hlavně za řemeslnou stránku a úchvatnou kameru ()

veverysiak

Dáko som sa nechytil, rozbeh bol strašidelne nudný, nasledovala fáza nádejného rozvinutia, kedy ma to fakticky zaujalo, no a potom to skĺzlo do autorovej fantazmagorickej exhibície bez rozpoznateľného zmyslu, tieto klubovky nemusím, obzvlášť pri absencii sympatických aktérov, takže 35%. ()

Tomko87

Na takéto filmy som ja hlúpy ako poleno. Ex Machina je moja srdcofka. Anilihácia je oukej, ale je to nie dobre spracovaná adaptácia. Tak či onak, jeho filmy mám rád. Potom je tu Men Takúto samohonbu som ja nezažil už dávno. Garland sa snaží filmom povedať, že ako má v hlave nasraté a ze za hriechom muža hľadaj ženu. Dobre. ()

bonovox

Alex Garland je pozoruhodný tvorca a MEN dokazuje jeho kvality. Za mňa ale po prvej skvelej polovici film skĺzne do podivného finále ktoré asi nesadne každému... ()

Pan.Antonin odpad!

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Přitom začátek nevypadal špatně. Nádherné prostředí anglického venkova, zelené lesíky, docela pěkná práce s kamerou a zapojení divné strašidelné hudby, která u pár scén navodila dobrou atmosféru. Bohužel postupem času to přešlo spíš do artového, avantgardního až surrealistického zážitku. A na ty já asi nejsem, protože scéna s mužským porodem mi film znechutila takovým způsobem, že jsem jej ani nedokoukal. Vzhledem k tomu, že se snažím hodnotit co nejvíce subjektivně, tak přestože film má určité kvality, musím ho poslat do odpadu, protože film, co mne ve výsledku vyloženě znechutí, si nic jiného nezaslouží. P.S. Jestli to mělo mít nějakou větší myšlenku, tak jsem ji bohužel nenašel. ()

Skylwalker42

Jako umělecký horor či co? Bohužel nemohu zhodnodit to "poselství" co snímek nese, nebo prostě...fakt nevím. Pár dobrých scén se může honosit jako hororové...pak v půlce filmu asi tvůrcům přeskočilo a šlo to do něčeho...zas nevím..a pointa...buď jeem debil já nebo... ()

KaterinaSkop

Naprosto nechutný film ze kterého mi bylo blbě ještě nějakou dobu po shlédnutí. Úplnej úlet, nic takového jsem ještě neviděla. Splnilo to teda asi to co mělo ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,… (viac)

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

07.01.2021

Režisér Ex Machiny nebo Annihilation Alex Garland si zřejmě konečně vybral svůj další projekt. Původně se zdálo, že se filmař po svém posledním seriálovém projektu Devs uchytí v televizi, nakonec… (viac)