Men

(festivalový názov)

Harper (Jessie Buckleyová) cestuje na malebný anglický vidiek, aby si po nedávnej tragédii v osobnom živote oddýchla a začala premýšľať inak. Okolitá príroda je však veľmi znepokojujúca a Harper má neodbytný pocit, že ju spoza stromov niekto alebo niečo sleduje. To, čo sa spočiatku javí ako hrôza, sa čoskoro zmení na skutočnú nočnú moru. Vizionársky režisér Alex Garland (Ex Machina, O 28 dní...) sa so svojou víziou vydáva do najtemnejších zákutí ľudskej mysle. Prichádza s originálnym mysterióznym hororom, presýteným ponurou atmosférou a plným sviežich režijných nápadov. (HBO Max)

Thane

Mam rad horory. Mam rad klasicky horory a u tech s vetsim presahem (jako utec) mi vetsinou vadi prave to ze nejsou az tak dobre horory. Malokteremu hororu davam mene nez tri hvezdicky proste proto ze je mam rad a uziju si je. A tady jsem na vazkach. Vlastne to uplne presne splnuje tu druhou kategorii. Dokonce s tim ze mi ten konec prisel zbytecne doslovnej (jak ja ho pochopil) a cela ta druha polovina je slabsi nez prvni. Ale mam duvody proc jsem se uchylil k tomuhle hodnoceni. To co se odehrvalo v prvni pulce bylo neco tak mimoradneho ze se to jen tak nevidi. Skutecne pro labuzniky. Tim se trochu ta kategorie filmu trochu narusuje a pokud davam bezne 4 hvezdy (protoze mam ty horory opravdu rad) tak tady je to jeden z duvodu proc jsem zacal prmyslet o vyssim hodnoceni. No a druhy duvod je to hodnoceni tady. Ackoli si umim predstavit ze ten konec muze spoustu lidi i rozcilovat tak kdyz to srovnam s naprostou vetsinou hororu tak mi to hodnoceni prijde jako zvlastni smesice pozerstvi a ignorovani kvalit ktery se jim jinak vyhybaj. A tim nemyslim poselstvi nebo podobny nesmysly (jako nic moc nene apod.) ale remeslo a napady. A ze to potom uhne nekam jinam. Jindy by mi to asi vadilo (kdyz to pisu tak jsem si vzpomnel na Asi to ukoncim ktery z celeho srdce nenavidim) ale tady mi to nejak sedlo a jsem schopen mnoho veci prejit. Dokonce si to mozna i nekdy pustim znovu. ()

Grimes

Ze začátku mi to přišlo jako film, který má potenciál něco předvést. Během filmu jsem však jen čekal na něco víc a před závěrem jsem byl i mile vtažen do děje. Konec byl však jako slabá ejakulace, Jeff. ()

Belphegor

Ryze artový snímek Men vypráví o ženě, jež odjíždí na venkov, kde se snaží zapomenou na tragické události - sebevraždu jejího manipulativního manžela. Vizuálně snímek zaujme, nepřeberné množství záběrů přírody vzbuzuje klid a mír, navíc technicky vybroušená kamera tomu dodává pozlátko. Příběh rychle začne nabírat hororový spád, kdy nás režisér uzamkne mezi realitou a blouzněním. Atmosféra houstne a hybnost snímku je pomalá a tíživá, ale neodtrhnete od filmu oči. Problém je vyústění. Ačkoliv vím, že se mi snímek snažil ukázat osvobození se ze sebeobviňování, stále nevím, co se mi autor všemi těmi výjevy snažil říct. Spoustu věcí, které se tam stanou, nemají pointu, nejsou ani stěžejní a ani k ničemu neodkazují. A tady hodně záleží na vnímání diváka. Pokud máte rádi otevřené konce bez katarze, snímek se Vám bude líbit. Ja si ovšem myslím, že by snímek měl ústit k nějaké myšlence, buď dějové nebo pocitové, ale zde se mi nedostává ani jednoho. Vlastně ani nechápu, proč se snímek jmenuje "Muži", žádná odpověď ve filmu není, a zní mi to jako profeministická propaganda, jakože muži jsou zlí. Finále mi přišlo jako nucená hororová nutnost, jež se vlastně děje kvůli ničemu. Metaforicky sice ukazuje jistou myšlenku, ale ja si prostě nemyslím, že traumatizovaný člověk takto přemýšlí, navíc není ani poznat, zda se jisté věci staly doopravdy nebo jen v hlavě, jakoby by se režisér snažil divákovi zamotat hlavu. Kdyby námět režisér natočil víc logicky a s nějakým uzavřením, určitě to mohlo být lepší.  Na HBO Max ()

Krychlicka1

Jsem tak rád že jsem si na tento film tehdá nekoupil lístek, protože bych litoval ztracených peněz, a jen mě to utvrdilo v tom že na filmy s hodnocením pod 60% si dát bacha. Film si dává až moc záležet, na točení okolní krajiny, takže to chvílemi vypadá že sledujeme dokument o přírodě než horror. Film je hrozně nudný, nezajímavý, myšlenka že muži jsou to zlo, ačkoliv zajímavý nápad, nakonec celkem k hovnu, a nakonec to završuje nesympatická, hlavní postava. FInále filmu je hrozně zdlouhavé, ta ,,nechutná'' pasáž nás má asi trochu znechutil, ale vůbec to do toho nezapadá, tak místo toho to vypadá hrozně na sílu a trapné, navíc to ani nedává smysl, a hlavní postavě asi zapomněli dopsat scénář, protože toho pak už moc nenamluví. Nakonec by se mělo dát bacha, ať nálepka horror se nedává kamkoliv, ať to případně člověka neuvede v omyl, a nenaštve, jako se to teď stalo mě. ()

Dalajlada

Umělecký film, který je úžasně natočen a ve kterém člověk všechny ty metafory nepochopí. Atmosféra super, kamera super, herci super, koncept a forma :) super. Smysl? Nemám zdání. Anebo v tom hledám něco jiného než o čem to je. ()

baronGrga

Men zvou na hororově laděný výlet na britský venkov, kde lze prožít nejen idylu zelených luk a hájů, ale i pořádnou dávku tradičních hodnot zakonzervovaných kdesi v 19. století. A ze začátku to funguje skvěle. S první vycházkou do přilehlé vegetace, v níž je naprosto přesně vystižen onen svíravý pocit, který velká část žen reálně zažívá, když se ocitnou někde samotné, přichází i první pořádné mrazení, které dál graduje stalkováním, podivným zíráním či pokusy o průnik poštovní schránkou. Jenže pak se to celé přestane sunout kupředu a film se stává jen jakýmsi výčtem toho, co vše se ženám ze strany mužů děje a není to ok. Závěr, který sice naváže zpět na hororovou linku a předvede pěkný náběh na home invasion, se bohužel záhy zvrtne ve zcela nemyslitelně nechutnou freak show, umocňovanou bizarním kvílením sjetého chorálu, a nechává tak vše předešlé ve stínu faunových reprodukčních superschopností a pachuti promarněné šance. Za mě dobrý nápad (něco jako Barbie v hororovém hávu), bohužel nedotažený ani jako horor, ani jako společenský komentář a konec konců ani jako edukační materiál k porodu. 65 % ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,… (viac)

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

07.01.2021

Režisér Ex Machiny nebo Annihilation Alex Garland si zřejmě konečně vybral svůj další projekt. Původně se zdálo, že se filmař po svém posledním seriálovém projektu Devs uchytí v televizi, nakonec… (viac)