V zemi

Vědec, který zkoumá složení půdy, vyrazí do pralesa hledat kolegyni. Cestou ale odhalí nečekaně temnou stránku matky přírody a brzy se nad ním začnou stahovat mračna. (Netflix)

EvilPhoEniX

Ben Wheatley je podivný režisér z jeho tvorby jsem viděl 5 filmů a nezaujal mě žádný a pokud to máte podobně, tak In the Earth Vás také nezaujme. Režisér film natočil během koronaviru za malý peníz s třemi postavami v lese a shodou náhodou i ve filmu řádí virus a tak se vědec a ochránce parku vydají do hlubokého lesa na průzkum. Tam však narazí na třetí postavu a opět nic nepůjde podle plánu Toť k příběhu, víc tam toho není, takže fanoušek děje si na své nepříjde a bohužel si na své nepříjde ani fanoušek hororů, akce, mysteriózna, či něčeho vyloženě zajímavého, co by stálo za pozornost. Hororové scény jsou zde všehovšudy asi 2 ( Nůžky v oku super, ufiknutí prstů sekerou relativně slušné, ale na 100 minutovou stopáž poněkud nedostačující né?). Ve finále tam 20 minut vkuse bliká stroboskop, což měl být možná ten "Psycho" Element, ale já málem dostal epileptický záchvat, takže né díky. Ztráca času, nedalo mi to nic, tiše jsem si přál konec. 4/10. ()

tron

Nepopieram. Divný film. Ale hoci extra divné filmy nevyhľadávam, tento ma bavil. Nepredáva svoju kožu lacno, ale ak sa naladíte na správnu vlnovú dĺžku, určite si prídete na svoje. Napokon z toho vyšla zaujímavá kombinácia folk hororu (Ben Wheatley jeden natočil už v r. 2011, aj keď je otázne, do akej miery je Zoznam smrti čistým folk hororom), lesného hororu, čarodejníckeho hororu, ekohororu a čohosi čudne psychologicko-psychedelického (hororového?). A rozhodne aj niečo medzi exploitationom resp. možno azda i hixploitationom. Ak máte slabosť pre nohy, nepozerajte to. Opakujem: nepozerajte to! Občas som sa nechytal, ale väčšinu času som si to naliehavo užíval. Smelo do toho. ()

JFL

Ben Wheatley vyrazil za lockdownu do lesa na houbičky a natočil při tom biják obestřený dvěma paradoxy. Tím prvním je, že se nedokáže oprostit od rámce pandemie, ačkoli mu to vůbec nic nepřidává, ba naopak to vyznívá naprosto zbytečně. Druhý a o poznání tragičtější spočívá v tom, že "In the Earth" je vrcholně senzorické dílo, které může naplno zapůsobit pouze v kině, kde dojde k absolutnímu možnému odevzdání se jeho vjemům, ale nikdo ho v kině pořádně vidět nemohl. ()

Gilmour93

Wheatleymu se při folk-hororu vyrůstajícím z kořenů mýtů, vědy a přírody stalo něco, co bych u něj nečekal. Po přejezdu z pole do lesa se ztratil v šedém hvozdu ordinérnosti a chtěl bych zdůraznit, že WoodTek se stroboskopy a DJ Mansellem rozhodně nepovažuji za něco speciálního. Malleus maleficarum. Fungus. Falus.. ()

Radko

Kuchársky recept na Ducha lesa. Ingrediencie: testy na COVID-19, dezinfekcia, stany, sekera, nožnice, nože, kopec reprákov, neónové reflektory, kniha Kladivo na čarodejnice. Ďalej všetko zaniesť do prostredia, kde rastie veľa vyschnutých húb - prášnic bradavičnatých (Lycoperdon perlatum Pers.), plných výtrusného prachu. Musí tam byť najmenej jeden menhir, alebo aspoň nejaká skala- solitér v krajine. Nezabudnúť na ihlu, počítač, uspávacie tabletky a sirupy a niť. Pri príprave sú potrební dvaja muži, dve ženy. Pretrepať, urobiť v lese hlučnú alternatívnu elektro diskotéku a naštvať ňou a svietením reflektormi do nočného lesného kľudu lesné bytosti. Všetko zahaliť plášťom pomýlenej ezoteriky a stredovekého tmárskeho náboženského mystycizmu. Symbióza koreňových systémov a húb (mykoríza) narušená drbnutou snahou ľudí vmiešavať sa do jej zákonitostí zaručene povolá Ducha lesa, aby dal na vedomie trpákom človečím, že takáto neúcta si vyžaduje minimálne jednu obeť. Výstižný komentár: LIVINGDEAD ()

darkrobyk

Do přírodního parku přijíždí vědec Martin, který se chce setkat s doktorkou Olivií Wendleovou. Ta ale pracuje hluboko v lesích na svém projektu, a tak se Martin musí vydat za ní. Průvodkyni na dvou denní cestě divočinou mu dělá správkyně parku Alma. Zdejší lesy, jak už to bývá, obestírají legendy o tajemné bytosti. S ní se doktorka pokouší navázat komunikaci. Ale v lese pobývá ještě muž, jenž volí jiné cesty, jak se s bytostí domluvit. Alma s Martinem brzy poznají, že je šílený, a tak se snaží najít bezpečí v táboře doktorky. Jenže příliš mnoho tajemství začne vyplývat na povrch, a aby to nebylo málo, tak svoji sílu ukáže i les. Pohanství, magie, čarodějnictví a současná věda. Příroda je systém, v němž měl kdysi člověk své pevné místo. Jakmile se lidé uzavřeli do měst, pouto začalo slábnout. Psychologický artový snímek s přesahem do experimentu osloví především okrajové publikum. Běžný divák by se možná měl snímku raději vyhnout. ()

Cappuccino

Psychedelická hororová jazda o komunikácii s prírodou, ktorá môže byť nebezpečná. Záver ma síce trochu sklamal, ale inak som si celý čas užíval výbornú atmosféru a tajuplnosť zradných lesov (alebo ľudí). Rozumiem však, že pre množstvo divákov bude Wheatlyho film veľmi uletený (čo aj je), no pre mňa osobne v dobrom slova zmysle. Po rade novodobých jump scare hororov som si rád pozrel film, ktorý ma zaujal originálnym námetom. Ak očakávaš priamočiary krvák, budeš sklamaný. ()

pornogrind

Tohle mi spíš přišlo jako prvotina nějakýho snaživýho a začínajícího režiséra než na režiséra, kterej má na svým kontě okolo deseti filmů. Ale až na Kill List(2011) a povídku z The ABCs of Death(2012) jsem od Bena Wheatleyho nic neviděl. Takže nemůžu soudit ani srovnávat s jeho další tvorbou. Mám rád podivnosti všeho druhu a filmy pro okrajový publikum vyloženě vyhledávám ale tohle mi prostě nesedlo. Možná bych to pod vlivem psilocybinu viděl jinak. Takhle je to jen za 2 hvězdy. ()

sochoking

Typická uletená Wheatleyho psychedélia. Doporučujem zahuliť jointa a tak zhruba po hodine ho zajesť 400 mg Válium! Budete mať filmový zážitok na celý život! Alebo sa poseriete od strachu. ()

dr.horrible

Wheatleyho návrat ku koreňom. Konečne. Zároveň historicky prvý film, kde si niekto počas naháňačky lesom, robí výter z nosohltanu. :D Ps: Wheatley stopro žere huby, inak by niektoré tie veci (obrazy) nepoznal. ()

Anderton

Hlavná postava je už taký mestský typ, že si nevie ani postaviť stan, ktorý kúpil v nákupnom centre. V tejto odcudzenosti človeka a prírody tkvie aj celá myšlienka filmu. Tá je však podaná veľmi mysteriózne, psychedelicky až sebastredne a nemusí v tomto balení zaujať každého. Skôr menšinu. Ono miešať vedu so starými mytológiami býva častokrát nešťastné, osobne by som sa viac stotožnil iba s tým, ak by ten prírodný vzorec bol proste iba výsledkom vedeckých pokusov a nemuseli sa pri tom čítať bubácke zožltnuté knihy. Neodporúčam ľuďom, ktorí majú problémy s nohami, ja mám s pätami a In the Earth mi na psychickej pohode v tomto smere zrovna nepridal. ()

silentname

Film príliš zaujímavý na to, aby som ho ohodnotil ako zlý, no neskutočne divný a neviem čo si z neho mám vo finále zobrať. Na "In The Earth" som bol veľmi zvedavý a dúfal som, že Ben Wheatley prinesie celkom dobrý nádych hororu a mystérie. No realita je taká, že strašidelných momentov tu dokopy môžeme narátať na prstoch jednej ruky a zvyšok je len absolútne príbehové tápanie. Nie som jasný z toho čo sa vlastne deje. Nerozumiem ani Olivii ani Zachovi a čo sa vlastne snažia svojimi metódami docieliť. Scénky so Zachom majú v sebe možno aspoň nejakú dávku napätia, nakoľko sa správa celkom zvláštne, no keď sa presunieme k Olivii, tak atmosféra je absolútne niekde mimo a dokopy ako divák som absolútne prestal chápať. No na druhú stranu nemôžem povedať, že veci predtým boli spracované veľmi zrozumiteľne. Film pôsobí, ako keby ho napísal niekto podľa svojich snov, alebo niečoho podobného. Ak by som bol na tripe s lysohlávkami alebo na LSD, tak možno by som ten film dokázal pochopiť lepšie, no za triezva je to maximálne divné. Ale súčasne aj celkom zaujímavé sledovať. Ale dúfal som v niečo viac atmosférické. A to tento film nedáva. Hodnotenie: B- ()

cukorek

Ak by som film rozdelil a hodnotil na polovicu tak prvá časť by bola na jednotku. V druhej prichádza menší chaos a viac rušivých podnetov v dobre rozbehnutej atmosfére. Za dobre zvládnutú scénu amputovania prstov, či ďalšie ošetrovanie som sa priklonil k lepšiemu hodnoteniu. ()

Arsenal83

Vraj psycho horor. Psycho určite, horor neviem, asi nie. Pretože keď divák, že pri fejkovom rezaní prstov na nohách ide viditeľne o rezanie gumy či iného druhu pryžovej hmoty, tak to nepôsobí nijako strašne. Možno keby použili plastelínu, bál by som sa viac. Pretože si veľmi dobre pamätám ako ma po nociach strašili Chobotnice z II. patra. ()

JASON_X

Dlouho jsem váhal, na co že se to vlastně dívám, tedy na jaký žánr. Na horror určitě ne. Tak na nějaké postapo scífko? Na nějakou mysteriózní new age ptákovinu? Na psychedelický thriller? Na ekologicko-epidemiologickou agitku, napsanou nějakým covidiotským přizdisráčem? Došlo mi to bohužel dost pozdě na to, abych "to" stopnul a vyhodil, a z povinnosti jsem "to" už dorazil. Ale vám to prozradím předem, jako varování: jedná se o extrémně nezáživnou pseudomysteriózní krávovinu, jejíž děj jsem vlastně ani pořádně nepochopil. Snad něco o jakési nelidské entitě, o duchu lesa nebo přírody nebo o kom, o tajemném kameni s tajemnými znaky, který ani pořádně neuvidíte, stejně jako tajemnou čarodějnou knihu, o psychotropních/halucinogenních spórách, o více nebo méně pošahaných vědcích, kteří se s entitou snaží komunikovat pazvuky, stroboskopem a lidskými oběťmi, to vše natočeno s hereckými ochotníky, epileptickou kamerou a nepřitažlivou amatérskou formou... Zaujme-li "to" někoho, tak mu tímto gratuluju. Já dávám slabou jednu za hezkou Indku (nebo Indiánku?), sekání prstů sekerou, stanový kolík v oku a závěrečné titulky, které byly z celého filmu to nejpovedenější. A zkritizuju aspoň dva scénáristické kiksy: 1.Ukradne-li mi někdo přes noc pod širákem boty a všude kolem se válí mraky všelijakých látek (stan, spacák, oblečení), jistě dál nepůjdu lesem bosý, abych si zrasil chodidla, ale lehce si vyrobím provizorní ovinovačky. 2.Pokud mi nějaký pošuk usekne prsty a chystá se mě zjevně později zabít, tak v případě, že se dostanu z pout, nepraštím ho jen něčím po hlavě a nezačnu utíkat, ale budu ho mašlovat do šišky tak dlouho, dokud neuvidím mozek, abych měl jistotu, že už po mně nepůjde, to je snad jasný jak facka. ()

Morholt

Z relativně jednoduché báchorky, ve které se chlap s ženskou motají po lese, ve kterém bydlí něco starodávného, vytvořil režisér nepřehledné blikající psycho. Pár poměrně slušných gore momentek a solidní obsazení to fakt vytrhnout nemohlo. Wheatlyho tímto odepisuji. Není pro mě. 15% ()

Astaroth12

Tento film vážne nie je pre každého a tak celkom i chápem, že film nemá vyššie hodnotenie. Ale mna do cela bavil. Celkom ma pohltila atmosféra lesa, hlavne v noci a s tými blikajúcimi svetlami sa ešte viac staval intenzívnejšie ponurým. Bolo tu len par postav, ale keďže film bol dosť na psychiku, tak i tých niekoľko postav celkom stačilo. Sú tu asi dve krvavejšie sceny, ale film od začiatku ide celkom inou cestou, tak aspoň, že tu niečo také i bolo. Videl som niekoľko podobných filmov a ani jednému z nich som nedal menej než 3*, ale ani viac a tento nie je výnimka. U tohto režiséra, ale pomaličky dávam lepšie a lepšie hodnotenia. Začal som s 1* u Abecedy smrti ,  pokračoval som 2* u Zoznamu smrti a teraz sú to 3*. Hádam to raz vystrelí i na tie 4*, hádam nabudúce. ()

Trevor

Film som pozrel so synovcom po návrate z cudziny,kde je tých prisťahovalcov podstatne viac ako u nás a smiali sme sa ňom ale že prvú ligu...ujo sekeráčik bol taký dement že ho nenapadlo zrušiť ani fotopasce ani mikrofóny, ale pochodeň zadzigal lepšu ako ultras CZ Belehrad ri derby s Partizanom...co ci mece, možno artové, možno iné, kamera a snaha ušli ale za týmto projektombudú hľadaťčo to iba "fajnšmekri"..ale po pol litry Jamesona na uvítanie, toto bolo moc na dvoch ľudí ktorí film zbožnujúa delí ich 20 rokov života.... ()