Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

sskrblik

Kdyby dneska udělali další díl Přátel, zadělali by si na pěknej průser, který by dozajistě degradoval to co bylo úspěšně vykonáno. Takhle to skončilo u slz a setkání pracháčů, šediváče, obtloustlíků či manekýnek. Aj býl dér for jú se ti snaží jet na vlně nostalgie. Přiznejme si ovšem všicí, že tím jak už jsme to viděli třiatřicetkrát na čétečku, primě, nově, netflixu, ejdžbýou a kdovíkde ještě, tak je to prostě už vyčpělé. Prostě už víme, že na pokračování nemají a kdyby náhodou... vznikne z toho sněženky a machři po 68 letech. Na druhou stranu pořád Přátelé jsou krasný dovětek před spaním po probdělé noci s manželkou či přítelkyní, ze studijních důvodů chcete-li. ()

fabecc1222

Přátelé jsou neskutečný fenomén, a to naprosto zaslouženě, a je až s podivem, že se takovýto speciál odehrává po tolika letech od ukončení seriálu. Na některých protagonistech je ta pauza vlivem užívání návykových látek či extrémního množství plastických operací dost znát, ale ta chemie, ta tam prostě pořád je, a hned po pár minutách v bytě Monicy jste zpět v atmosféře Přátel. Za mě to trochu kazí ta část talk-show, která je dle mého dost zbytečné, a nic moc nepřináší, ale jakmile se najede na vzpomínání na natáčení, a také se přinese nějaké to info od tvůrců, kteří tak nějak zůstali vždy v pozadí za hlavními herci, tak je to přesně to, co jste chtěli. Dočkáme se i návštěv mnoha hvězdných hostů, ale je škoda, že většina z nich má prostor sotva na pár vět, a nemůžou se tak pořádně podělit o své dojmy. Jako celek tedy určitě dobře fungující vzpomínkový speciál, s nějakými těmi drobnými chybkami. ()

Sany33

Príbeh: Stretnutie starej známej partičky po dekáde a spolu s nimi si zaspomíname na najlepší seriál minulého tisícročia. Prevedenie: Celé je to ladené do štýlu dokumentu  tým že gro je rozprávané ako talkshow s menšími vsuvkami do minulosti. Ja osobne som čakal trocha viac hry na city a trocha viac sentimentu. Celé to fungovalo dobre akurát tá módna prehliadka ma trocha sklamala a ja sám od seba som čakal silnejšiu emóciu nakoľko sa jedná o môj guilty pleasure čo sa týka seriálov. Ale potoky sĺz sa nedostavili a tak nemôžem napáliť plné bodové hodnotenie. 87% ()

vyfuk

Jsou věci, které pohladí po duši. Docela jsem rád, že jsem před zhlédnutím dostal menší úvodní slovo kamaráda, který mi osvětlil jednu lichou myšlenku. Že toto vše nemělo být pokračování, ale spíše pokec, talk-show a dokument. Což je docela dobrá možnost, jak to pojmout. Nikdy jsem se neoznačil za fanatického fanouška seriálu, ale tato epizoda mi kupodivu ukázala jak velký cit, pro to celé mám. Sice něco vypadá až moc vykonstruovaně a některá intermezza celebrit jsou trochu mimo. To velice vychytrale načne Reese, o které si člověk ani neuvědomí, že tam vlastně hrála, takže to dává smysl. Pak máme části s Beckhamem, které jsou spíše vágní. A poté proslovy lidí z celého světa, kteří spíše mluví o tom, jak díky Přátelům, nalezli svoji homosexualitu, doplní nějaké psychologické pseudonázory, které jsou zjevně zcela zcestné a děsí se jich každý psycholog a to celé zakončené v traumatu Biebera jako vánočního pásovce, který tím tento kostým a epizodu pro někoho zruinuje. Navíc tam vypadá jako Frances McDormand. Obecně vzato je něco přitaženo až moc za vlasy a něco je pro změnu silně emotivní a dobře zpracované. Nejhorší asi na tom je, že tato epizoda otevřela nějaký pocit, že to bylo vlastně uzavřeno. Ale nyní otevřeno. A nečekaně to bolí. ()

stitch7

/// Nebudu tady jako správnej čecháček komentovat, jak kdo vypadá, abych se jakože cítil líp. Pohled na Matthewa, který měl co dělat, aby ze sebe vypravil těch pár vět, co prohodil, byl ale fakt smutný. Když ke konci Courteney líčila, kde by Monica s Chandlerem byli teď, a on kolem ní jenom rozhazoval rukama, bylo jasné, že natočit nový díl nebo film s pokračováním příběhu by prostě nešlo, a to nejen z důvodu, který zmínila Lisa (a se kterým souhlasím). Pro tenhle speciál by bývalo bohatě stačilo, kdyby herci jen vzpomínali při sledování některých scének, to bylo fakt příjemné. Rossův nový kvíz se taky povedl, a čtení scénáře u stolu s prolínáním do původních scének bylo fakt parádní. Navíc Matt měl dobré hlášky. Tenhle speciál ale bohužel trpí fakt zbytečnými hosty (bieber? beckham?) a uřvaným, otravným cordenem v roli moderátora. Když vzpomíná Reese nebo tvůrci seriálu, má to alespoň důvod a člověk se něco dozví, ale když se přepne na BTS, kteří tam jsou jen proto, že teď frčí a aby nám řekli, že jim Přátelé pomohli s angličtinou... aha, super. Zbytečné - a právě kvůli těmto úletům se herci ve vedlejších rolích objeví maximálně na minutu, přitom Maggie povídala tak pěkně... Celkově mi z toho vychází záležitost na jedno zhlédnutí, která nabídla pár fakt hezkých momentů, ale bohužel mi po ní zůstává nepříjemná pachuť. A proč nesehnali Mikea? ()

blackJag

Velmi rychle to uteklo, přiznávám. Když to skončilo, nevěřil jsem, celé mi to přišlo, že tam nebylo nic řečeno, že se nikomu pořádně nevěnovali, že kloužou po povrchu, těžce na vlně sentimentu. Ale asi to tak mělo být, přesto Corden jako moderátor o ničem - na co tam vlastně byl? Všichni jsou tak staří, tou neustálou smyčkou, ve které se PŘÁTELÉ vysílají na našich programech (a člověk má pocit, že kdykoliv zapne tv, jsou tam), jsou zaručeny dva efekty - 1. hrdinové se ocitají v bezčasí, a když někde vykouknou, je to šok a 2. už to nemůžu ani cítit :-) Těch 5* jim rušit nebudu, měl jsem seriál opravdu hodně rád, ale už se to fakt nedá. Phoebe jsem začal nesnášet jak mi lezla na nervy, u Rachel jsem si zase začal nezdravě všímat toho, jak sebestředná kráva to je, prostě radši už to nechávám být a prchám po programech pokaždé, když mi tam nějaký díl skočí :D ()

drackula

Nostalgické stretko, ktoré je určené pre fanúšikov tohto fenoménu. Kto s týmto seriálom nežil, asi ťažko pochopí aký obrovský dopad mal na seriálovú tvorbu a aká početná je jeho fanúšikovská základňa. Špeciál príjemne pobaví, občas prekvapí a hluchých miest je mimimum, čiže u mňa prevláda spokojnosť. PS: Rossov gumený ksicht ma bude strašiť ešte dlho. 80% HBO GO ()

kklepkaa

Je mi to líto, ale koncept pořadu se mi prostě nelíbil a přišel mi absolutně o ničem. V půlce jsem to vypla a nemyslím si, že bych to někdy chtěla dokoukávat. ()

andalin

Že nevznikla nová "epizoda"? Tenhle nápad adresují i přímo v rozhovoru: co jednou skončilo a skončilo dobře, proč do toho rejpat a protahovat příběhy, které by stejně nic dobrého nepřinesly? Podívejme se třeba na úplně zbytečné pokračování Gilmorek... Hodně jsem na internetu sledovala reakce, že se na reunion přátel nelíbilo tohle a tamto, ale proboha lidi, je to přece krásné gesto po takové době. Bylo vidět, že reakce herců a tvůrců byly upřímné, bylo to celé miloučké. 😭 No one touch me. ()

kenkaku

Čekal jsem plnohodnotný příběh o tom kam směřovaly osudy přátel po 17ti letech. Ne vzpomínkovou talk show. Nakonec to ale dopadlo lépe, než jsem se po brutálním zklamání (hned po tom co to začalo) bál. Na to kam měly postavy směřovat nakonec došlo (takže představu o tom kdo, kde s kým “po 17ti letech” jsem dostal), vysvětlení proč seriál ukončili také (a dává to smysl). Za naprostý top považuji nepovedené záběry (Joey a jeho vykloubené rameno), potvrzení vztahu mimo obrazovku a svým způsobem i vstupy vedlejších postav (Gunter a Janice si to zasloužili). Za naprosto mimo a zbytečné považuji recyklaci (nové čtení starých scén), vstupy fanoušků (retard ze Slovenska) a také přicmrdávání celebrit (fakt to bez Beckhama nešlo?). Celkový dojem nakonec ale pozitivní. Bylo to příjemné zavzpomínání. ()

Lukoboss

Tak jo, tak jo, tak jo... dojal jsem se u toho a několikrát, do prdele práce! Protože jsem ten seriál taky viděl 1000x dokola. Ale! Bohužel je tam to velký ale. Jasný, kromě nostalgie z tohoto fenoménu, se dozvíme pár zajímavostí a uvidíme několik zajímavých záběrů, který jsou pro diváka netradiční a možná raritní. No a to je všechno. Když pominu scénáristickej záměr snažit se to natočit "jako náhodný setkání", ten zbytek s celebritama a zbytečnejma vstupama rádoby osobností, aby to mělo ještě větší dopad, je fakt zoufalej. Proto nelze jít s hodnocením výš, ta hodnota tam není. P.S.: M. Perryho mně skoro bylo až líto. Nikdy reunion nechtěl vzhledem k jeho asi nejtemnějšímu období v jeho herecké historii právě v tomto období. No a i tady chvílema vypadá, jako by tam nechtěl být. ()

Wally

Nebyl jsem fanoušek a seriál nepovažuji za něco extra, ale uvědomuji si, že ve své době šlo o jedinečný, exemplární počin s nádechem legendy a asi neexistuje nikdo, kdo by nevěděl o co jde...mne nevyjímaje. Bylo to milé, spousta zajímavých historek, hostů, záběru do zákulisí, vzpomínek apod, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že zcela zbytečné... Smutné je, že zajímavé bylo vše kolem jen ne ta ústřední šestice od které jsme se nic pořádně nedozvěděli a jen dál čerpají že své zašlé slávy. Holt kromě Jennifer nikdo díru do světa neudělal a nedostatek pracovních příležitostí je potřeba vynahradit vyprášením starého onošeného kabátu dokud se z něj ještě něco sype... ()

KoRner

Hlúpa estráda, kde sa všetci tvária, že sa vidia prvý raz po rokoch a snažia sa hrať na city, prekračujúc všetky hranice gýča. Preplastikované tváre, ktoré nemajú nič spoločné s milovanými postavami zo seriálu. Lady Gaga je tam tak nasilu, že je to do očí bijúce a trápne. Courteney Cox si to určite objednala, aby konečne dostala nejakú Emmy. Jediná časť s hercami z nejakej talkshow je tisíckrát lepšia než toto. ()

papushka

Úplně jsem nepochopila přítomnost některých hostů a uvítala bych spíš víc herců ze seriálu (takovej Crap Bag mi fakt chyběl!), ale celkově fajn ohled za mým nejmilejším seriálem. Bylo skvělý vidět celou partu zas pohromadě, ač se to zdálo jako přehlídka pro udílení cen plastických chirurgů. Stejně budu na Friends koukat furt dokola až do konce života, tohle mi jen zpříjemnilo další cyklus. Jo a nejvíc zbožňuju bromance Matta LeBlanca a Davida Schwimmera ❤️ ()

jakeer

Primárna emócia je smútok. A nie je to príjemná nostalgia. Význam tejto stretávky (okrem proma novej online služby HBO) vnímam v tom, že to je bodka za seriálom. Tvorcovia museli ukázať fanúšikom, že návrat v podobe extra epizódy či celovečerného filmu nie je možný. A to nielen kvôli tomu, že desiata séria bola pekne ukončená (ako zmienila Jennifer Aniston). Síce hlavnú šesticu pre účely tohto stretka nafarbili, nabotoxovali a vyžehlili, no stále su to herci, ktorým ťahá na šesťdesiat. Vibe pôvodného seriálu by sa už nedal opakovať. A chudáka Matthewa Perryho nedokázali dostať do prevádzky schopného stavu na ani jeden natáčací deň. Avšak, nostalgia fungovala. Postavili im opäť kulisy, zaspomínali sme si na najpamätnejšie epizódy, či na na nepodarené zábery. A nazreli do vnútra hercov čoby civilných osobností, ktorí to počas najväčšieho boomu nemali ľahké. K dramaturgii: uvítal by som menej Lady Gaga, Biebera, Beckhama a viac predstaviteľov vedľajších postáv. A hoc mám rád Jamesa Cordena, nemyslím, že mu toto sadlo a aj vďaka nemu to pôsobilo celé trochu strojene. ()

SpaceOdyseus

Fakt me netankuje, ze to byli kamaradi a ze je nataceni bavilo. Plejada nahodnych celebrit je mi uplne volna. Jedina vec, co me bavila bylo vypraveni producentu. Bohuzel toho bylo nejmene. Holt nejsem cilovka, i kdyz seros jsem mel rad. ()

HonzysKISS

Přesně takové shledání kultovního seriálu bych si představoval. Jelikož měli Přátelé naprosto výborné zakončení, tak je opravdu zbytečné natočit film nebo seriál. Takhle to pro nás fanoušky vymysleli vážně výborně. Bravo HBO Max, takový start je fakt uspokojující. Ve Friends Reunion se objeví všechno od pilotního dílu až po ten závěrečný. Herci si vypráví historky, zajímavosti, znovu si opakují scénáře a dokonce se objeví i mnohem více herců. Jsou tu také samotní tvůrci, ti nás diváky doprovází celým dokumentem. Prozradí nám spoustu zajímavostí o začátcích. Pak jsou tu hosté. Bál jsem se Biebera, ale vůbec mi tam nepřekážel, naopak jsem čuměl, že si ze sebe udělal srandu. Nebo taková Lady Gaga, ta měla „svoji scénu“ naprosto úžasnou. Nechyběly ani klasické bradavky Jennifer (jako že díky nim bych nejradši dal plný počet). Pro fandy je tento počin určitě povinnost. Každopádně abych nebyl totální zakomplesxovanej fanda, tak pár mínusů přece jen musím uznat. Je to hodně citová vykrádačka. Především kvůli neznámým i hvězdným hostům, kteří byli dřív v reálu jiní, jako že neměli kamarády nebo byli nemocní, takže plácají o tom, jak jim seriál zachránil život atd… Potom většina „scén“ byla přehnaně umělá. Nebo některé vtipy byly až moc hloupě americké. Kdo nemá rád Cordena, tak ten může divákovi celý zážitek pokazit. Strašně moc přehání. Taky je v tom bohužel vidět celkově ta připravenost. Ale nutno říct, že i přesto jsem se bavil a žral to. Přál bych si vidět mnohem víc než jen hodinu a čtyřicet minut. 90/100 ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (viac)