Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (CinemArt SK)

UhLee

(7/10). The Super Mario Bros. Movie je fanservis pro fanoušky starých konzolí od společnsoti Nintendo. Protože se zde snoubí populární videohra s rodinnou zábavou. Vzniká z toho takový pohodový animák, který však svou kvalitou nijak nešokuje, ale ani neurazí. Filmové adaptace, které čerpají z videoher byly dlouhou dobu považovány jako něco prokletého. Máme tady spoustu odstrašujících příkladů, jak by se to dělat nemělo. Příkladem může být Monster Hunter nebo Far Cry. Ale v posledních letech, tomu studia začínají přicházet na chuť a možná objevily právě ten kýžený recept. Ideálním příkladem může být fenomenální Arcane nebo Gran Turismo. Úspěch těchto herních adaptací přivedl k adaptovaným hrám nepřeberné množství nových hráčů a studia si mohou mnout ruce. Tento několikaletý pokrok se krásně podepsal do tohoto projektu, který doslova zboural kina v roce 2023. Animace je krásně hravá a barevná. Vzdává hold legendární hře Super Mario Bros, kterou jsem smažil jako malý pišišvor na Superhrách. Film proto hrál v mém případě jemně na nostalgickou notu a při některých odkazech, mé fanouškovské srdce zaplesalo. S čím mám však trochu problém je právě studio, které celý animovaný film zaštítilo. Nemám nic proti studiu Illumination - toto studio nám představilo výborné projekty, jako Já padouch nebo méně známý Lorax. Ale mám problém s jejich snahou o tlačení humoru, úplně do všeho až se to stane malinko infantilní. Tento pocit jsem měl i u The Super Mario Bros. Movie a bylo poznat, že film cílí především na mladší diváky než je má věková kategorie. Tento pocit mám například u Pixaru málokdy. Trochu mě nakonec mrzelo, že jsem si film pustil v dabingu. Protože jsem znal dokonalé pěvecké číslo Jacka Blacka jako Bowsera. V dabingu to však ztratilo veškeré kouzlo a bylo to opravdu otřesné. Někdy se zkrátka u animáků s dabingem trefíte a někdy zase ne - to je riziko toho, když si nějaký film nepustíte v originále, který je většinou nakonec stejně nejlepší volbou. "Love Really Makes a Guy Come Out of His Shell." ()

Motinski

Lepšie 3*. Film má podobnú štruktúru ako hry, kde postavičky utekajú z bodu A do bodu B, splnia level a idú ďalej. Na začiatku sa predostre zlá a dobrá strana a vy už viete čo bude nasledovať. Že by mi to ale vadilo? Práve naopak, bol som celkom rád že sa film neberie vážne, neskúša hrať s dospelejšími témami aj tam kde nie sú treba (ako napríklad Pixar) a hlavnú kartu vsádza na priamočiarosť. Príbeh má grády ajkeď viete že vás nič neprekvapí. Vážne nič, ide len o zábavu a v podstate najmenej originálny animák posledných rokov. Verím že fanúšikovia hier kľudne dajú lepšie hodnotenie, ja som veľa odkazov pravdepodobne nepochopil ajkeď som poznal charaktery. Humor ma tiež úplne neoslnil, animácia je pekná ale nie highlivel, no svieže tempo a skvelý mix hudby ma získali na svoju stranu.  Neodpálili ale na výnimočný zážitok. Super Mário film je stopercentná relax party, v prvom rade pre deti a hráčov, s nekomplikovaným dejom a bez pridanej hodnoty. Bavil som sa, pochybujem ale že viac ako jeden krát. ()

JimmyII

Totálně nadupaná čistokrevná zábava, která potěší malé, velké, i zkušené pařany-pamětníky. Film nemá hluchou minutu, pořád se něco děje a zápletka se žene kupředu. Jasně, je jednoduchá a přímočará, ale není to na škodu. Není tu nějaké zbytečné moralizování, není tu infantilní humor, zato spousta pomkrávání, akce a easter-eggů. ()

Ryuuhei

Překvapilo mě, s jakou chutí a radostí se tvůrci rozhodli pojmout jinak prostoduchý příběh prezentovaný předlohou a naservírovali nám zábavnou, referencemi napěchovanou jízdu, která rozhodně nedělá po žádné stránce Mariovi ostudu. Kdybych měl přednést, co vše bylo ve filmu skvělé, musel bych začít od prvních pasáží, které odkazovaly na prapůvodní plošinovky, postupně se prodrat výtečně přepracovanou hudbou a obecně prací se zvukovými efekty a vlastně bych se ani nedobral pořádně konce bez dalších a dalších nápadů, co se mi na filmu hrozně líbilo. A pozor - nejsem fanouškem Maria, o této herní franšíze mám jen všeobecný přehled, nicméně jsem se stejně velice lehce chytal. Bohužel, najdou se tu chyby a nedostatky, jako nedostatečně propracované některé dějové linky. Třeba tu pojednávající o minulosti princezny Peach, která zde byla jen nakousnuta a přitom by dala na samostatný vedlejší příběh. Nebo nedostatečně prokreslené opičí království. Obecně filmu nechybělo tempo, nikdy nenudil, ale vše bral víceméně jen tak napůl a v té vší záplavě referencí trochu zapomněl lépe budovat postavy, či místa, kde se všude děj odehrával. Humor nebyl tak elegantní, jak to dokáží jen Pixarovky, spíš cílil na mladší publikum a takovou tu čistou naivitu. Na druhou stranu, mně osobně to nevadilo, už v půlce jsem se přepl do režimu dítěte a ústa se mi postupně křivila do U, když měl Bowser třeba svá trapná sólíčka. Mnohem lepší a zábavnější, než jsem myslel. Jednoznačně dobrý film s Mariem, jehož pokračování si dám velice rád. Ale býval bych ho klidně udělal delší a dějově bohatší, ne tolik přímočarý a zběsilý. Uvidíme, třeba se do příště polepší a vyslouží si zlatou hvězdu navíc. 7,5/10. ()

Mrkvič

Neskutečná animace. Taková péče o detail, že jsem měl místy pocit, že sleduju živé postavy, i když nejsou lidé. Sice želvy a podobné potvory nevypadají realisticky, ale detaily provedení jsou takové, že jsem prostě uvěřil, že opravdu existují. A když jsem sledoval princeznu Peach, tak její oblečení se chovalo, jakoby pod ním měla opravdová prsa (možná smutné sledovat na takovém filmu také detaily...). Jinak pro děti dobrá taškařice i rodič (kromě prsou princezny) jsme si užil pár vtípků a příběhem jsem vůbec nebyl znechucen. Do toho několik světoznámých songů a nadprůměrný animák je na světě. Za mě ale hlavně díky parádní animaci. ()

Qitek

Extrémně nezábavné akční ester eggs dobrodružství, u kterého jsem i napotřetí odpočatý usnul. Dcera to má ráda. Takže cílovka 8+? ()

Sfinkter

Celkem slušná zábava pro děti i dospělé, viděno s Blublovci a dětmi na projektoru na zahradě v IpD v létě 2023 - kromě komárů to byl skvělý večer. ()

oveckaoa

Bohužel jsem čekal více tohle je cílené spíše na malé děti dospělý si z toho nic nevezme navíc většina filmu je v trailerech. Nechápu tento trend Illumination rvát takřka celý film do trailerů dělaly to už u Já padoucha 3 a Zpívej 2. Film ani nevysvětlí v čem je Mário výjimečný jen tam dojde řekne, že hledá bratra a Peach mu pomůže jen díky tomu, že je člověk jednou přežije výcvikové centrum kde ani umřít nešlo snad a bitku s Donkey Kongem.   Má to parádní hudbu (Illumination hudbu ve filmech umí) , ale chybí tomu humor o , který se stará pouze jakási hvězda co říká věty jako umřeme tu to bude krásné konečně umřeme smrt je vysvobození jinak tam  ještě je  vtipná pak scéna jak je ten výcvik s Peach . Plusem je i to, že na rozdíl od Disneyho a Pixaru se zde nervou lesby, homosexuálové a jiné menšiny.  Je pěkné , že to má x easter eggů jsou tam i ty medúzy dokonce i ten mrak se tam na konci objeví i ty náboje a piraně, ale film je prázdný nejlepší postava je tam Peach, která má   dobrý progres nezávislé ženy co si pomůže sama , ale je to podané tak, že to nevadí navíc nemá žádné feministické pindy naopak  nejhorší je Luigi, který je 3/4 filmu k ničemu a kdyby tam nebyl nic se nestane. Bowser je taky v pohodě dokud nezpívá jako záporák se dá , ale na prdel si z něho nesednete a pak tam nemá kdo zaujmout (kde vůbec zmizel ten čaroděj?)  .  60 procent ()

_DAVE_

V rámci námětu to asi nešlo natočit o mnoho lépe. Fajn animák ve stylu lego filmů. Opravdoví fans her jako je MarioKart, SuperMarioGalaxy nebo Odyssey si přičtou minimálně jednu stár ()

Zek

Mária jsem jako dítě měl na Nintandu, byla to úplně první hra kterou jsem kdy hrál a snad i nejvíc pařil. Už nikdy jsem žádnou jinou hru ze světa Mária nehrál, protože za prvé jsem už další Nintendo neměl a za druhé mi tento svět přišel už jen pro děti. Film, byl pro mě hodně velká nostalgie, kde jsem si hned vzpomněl na spoustu vychytávek, které ve hře jsou, jako houba po které se Mario zvětší a hvězdička která vám dá nesmrtelnost. Hodně Easter eggů, jako že třeba Princezna, je v jiném hradě atd. Ovšem je tu i hodně věcí co jsem vůbec neznal počítám, že to bylo až v dalších hrách. Co jsem vůbec nevěděl a dost mě to překvapilo, je i to že Donkey Kong, je ze stejného světa jako Mário. Celkově mě film, tak bavil že mam normálně obrovskou chuť si to Nintendo koupit a některé hry ze světa Mária si zahrát. ()

Timak

Za mě úplně v pohodě. Ano, je to pro menší děti a v této kategorie úplně Ok. Souhlasím s tím, že Luigi je jen do počtu a naopak Peach je hodně cool postava (čekal jsem to přesně obráceně). Děj filmu hodně jednoduchý, ale co jiného čekat - alespoň se to nedá moc pokazit. Odkazy a pomrkávání na ostatní herní tituly perfektní. Celková délka tak akorát. Soundtrack parádní. ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak po těch ovacích, co jsem o Super Mario Bros. ve filmu četl, jsem čekal víc. To však neznamená, že by tento animovaný akčňák byl špatný. Pevné držení se předlohy je u většiny herních filmů většinou na škodu, ale v tomto případě se to povedlo a nevyznělo to vůbec křečovitě. Místy jsem se i zasmál. Jinak tu velkou měrou zaúřadovala nostalgie, kdy při sledování tohoto filmu jsem se opět ocitl v dětských letech, jak sedím u konzole a hodiny mě nikdo nedokázal odtrhnout. Myslím, že dvojku si tato klasické postavy určitě zaslouží. ()

hroubek

Povedený a zábavný animovaný film, přesto jsem čekal o trochu více - zvláště v souvislosti s mezinárodním úspěchem filmu. Film má dobré tempo, neustále se tam něco děje, střídají se lokace, je to správně barevné, a místy dost hravé. Ale i tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že to jede na první dobrou, a že si šlo o trochu více pohrát s příběhem a s postavami. Kdybych znal lépe videohry, tak bych si to užil asi více. Sedl mi soundtrack a stylové akční sekvence. Super Mario Bros. ve filmu je zábavný animovaný film, který neurazí, ale žádná velká hitparáda to taky není. ()

LEGACY

Chtěl jsem si namluvit, že si zapínám animák roku levelu Vaiany a ve stylu Raubíře Ralfa, ale ne bohužel. Animace je skvělá, ale moc mě to nevtáhlo. Mario je lepší jako hra na arkádech. ()

Sany33

Príbeh: Dvaja inštalatéri Luigi a Mário sa vďaka náhodnej rúre ocitnú v hubovom kráľovstve o ktoré sa ale usiluje zlý jašter Bowser. Mário sa preto rozhodne pomôcť princeznej Peach vysporiadať sa s týmto zloduchom.  Herecké obsadenie: Nintendovský fenomén Mário a celá jeho parta kamarátov to nemôže dopadnúť zle. Prevedenie: Farbičkami pretkaná rozprávka ulahodí nie len najmenším divákom. Dej je síce infantilný, čo je zjavné už iba z môjho opisu, ale má čo ponúknuť v rámci humoru aj dospelému divákovi. Pocity: Pesničky a taliansky dialekt ma bavili po celú dobu stopáže. Najdôležitejším hodnotiacim artiklom pri animákoch je názor mojich detí, ktoré boli nadšené a chceli si to čím skôr pozrieť aj doma. Pridaná hodnota: Taliansky inštalatér v celovečernom filme. 80% ()

sskrblik

Nemyslil bych si, že mě infantilní příběh Mária Buda bavit. Ale řekl bych, že relativně těžce zpracovatelné zadání do filmu se podařilo velmi dobře uchopit. I když nutno říci, že animáky to mají vždycky snazší než hraný film. Ve filmu bylo xy prvků, které bylo fajn vidět rozpohybované a pak mnoho fanouškovských odkazů na staré dobré pecky od Nintendo. Do toho stará dobrá hudba, pěkný vizuální zpracování... Já myslím, že to nedopadlo blbě. ()

stitch7

/// Parádní jízda. Ne, Super Mario Bros. nemají silný příběh, ale film je tak krásně barevný a pořád se v něm něco děje, takže je to vlastně jedno. A k tomu ty melodie, které jsme slyšeli snad všichni. Vtipné, milé, chci dvojku. Škoda té české cenzury u jména princezny. :D ()

J.Lajner

Přímočaré, lehounce infantilní dobrodružství, sevřené do obruče krásné audiovizuální stylizace. Strany dobra a zla jsou pochopitelně striktně odděleny, aby malým divákům ihned došlo, kdo že si tu zaslouží vyprášit kožich. Na své si ale přijdou i herní veteráni, kterým film pod nos servíruje jeden odkaz za druhým. Pasáže koncipované v duchu klasických 2D hopsaček mají ten správný arkádový feeling, přičemž děj uhání kupředu závratnou rychlostí. Neustálý přísun nových informací a střídání atraktivně navržených lokací, drží po celou dobu nudu v šachu. Výborné je i užití léty prověřených songů. Princezna zdolává překážkovou dráhu za doprovodu „Holding Out for a Hero“ od Bonnie Tyler, zatímco želví záporák si podupává do rytmu díky ostrým heavymetalovým riffům. Super Mario Bros. ve filmu je zkrátka ideální odpočinková záležitost, u které se pětileté děcko skvěle baví a šestatřicetiletý fotřík necítí pocit trapnosti. Solidní čtyři hvězdy. ()

dragon94

Film bohužel sází na nostalgii, easter eggy, pěknou animaci a svižné tempo, více než na příběh, vtipnější a neopakující se humor, popřípadně nějakou myšlenku. Takhle je to jen docela fajn animák pro děti, který je ale zaměnitelný s jakýmkoliv jiným, na kterém si krom všudy přítomných pomrknutí nic moc neužijete. 3* 60% ()

ondraondra

Nedivím se, že je Mario v kinech takový hit. Je to výborný produkt, na kterém jde vidět, že cílí primárně na děti, ale zároveň se snaží zavděčit i dlouholetým fanouškům videoher. Nudit se opravdu nebudete, jelikož film uhání nezastavitelným tempem a pořád se něco děje, což je možná trochu na škodu. Postavy tím pádem působí lehce povrchně a děj až moc předvídatelně. Vzhledem k cílovce je to ale pochopitelné. Pravděpodobně to nebude animák roku, ale rozhodně ho stojí za to vidět. Už jenom kvůli hlasovému obsazení. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria