Jack Carver je bývalý člen elitných vojenských jednotiek, ale v súčasnosti preváža turistov po ostrovoch na mori. Jedného dňa si ho najme novinárka Valerie Cardinalová, aby ju odviezol na odľahlý ostrov v Karibiku. Problémy nastanú vo chvíli, keď Valerie unesie skupina neznámych ozbrojencov, ktorí na ostrove pracujú na nebezpečnom a tajnom projekte pod vedením Dr. Lucasa Kriegera. Jack sa rozhodne Valerie zachrániť, ale na ostrove okrem vojakov narazí na niečo oveľa desivejšie - ľudské monštrá so zvláštnymi schopnosťami... (oficiálny text distribútora)

Spooner

Uwe Boll přešel ze sraček do guilty pleasure záležitostí. Teda aspoň v tomhle případě. První půlhodinku to vypadá celý ještě docela normálně a slibně, pak na nás ale Uwe začne posílat jednu směšnou akční scénu za druhou a já se většinou fakt docela smál. Při takovým počtu wtf momentů se už tomu ani nedá nesmát. Til Schweiger si tady hraje na megadrsňáka, záporačka vypadá jak kdyby se zrovna naučila mluvit a bílí nadopovaní vojáci v čele s obřím Ralfem Moeller už jsou fakt moc. Celý to korunuje scéna v chatce, u který jsem se válel smíchy ("Můžu si k tobě lehnout?Budu si ale muset sundat kalhoty."). No ale teď to zkusim trochu vážněji. Příběh je jak je vidno úplně blbej, ale svým způsobem béčkově přijatelnej. Akční a vážný scény vyznívaj vtipně, rádoby vtipný scény s tlusťochem vyznívaj trapně. A kamera poprvý vypadá fakt profesionálně a ne jako by jí vytáhnul z nějaký půdy. Nejvtipnější Boll, na kalby ideální 30% ()

M.a.t.t.

Far Cry nie je kvalitným filmom, veľkým prekvapením je však už samotný fakt, že sa dá považovať za pozerateľný a vďaka krátkej stopáži ubieha pomerne svižne. Tejto hernej adaptácii sa dá vyčítať všeličo, odsúdiť ju vopred len kvôli Bollovej reputácii je ale príliš ľahké. Ako akčné sci-fi béčko, ktoré sa zabudlo v 80tych rokoch totiž v podstate funguje, sčasti aj vďaka charizme Tila Schweigera, ktorý obdaril film nezanedbateľným nadhľadom. Havajská košeľa a ostrov sú asi jediné spojítka medzi filmom a hrou, ale vadí to? Hoci je Far Cry považovaný za kvalitný titul, nebol to práve príbeh, ktorý bol jeho prednosťou. Výsledné hodnotenie je nutné braťs rezervou, v skutočnosti o skutočne kvalitný film nejde ale pravdou je, že je pomerne priamočiaro zábavný a a nič viac sa ani nehrá. 50% ()

Bauer

Na úvod bych chtěl napsat pouze: Vy, co jste to evidentně neviděli a dáváte tomu odpad jen protože to je od Uwe Bolla, tak jděte do hajzlu. A teď k filmu. Tohle jsem vážně nečekal, že by Uwe Boll dokázal natočit celkem povedený akčňák a ještě ke všemu podle hry. Viděl jsem od něj pouze tři filmy. Alone in the dark, což byla ukrutná blbost. Poté jsem viděl výborné válečné drama Tunnel Rats a teď konečně Far Cry. Hru Far Cry jsem hrál a byl jsem znechucen. Všude jsem četl jak je to snad i hra roku 2004. Ale mne hrozně nebavila a hrál jsem jí jen z povinnosti hráčské. A ani jsem jí nedohrál! Těsně před koncem jsem to odinstaloval s tím, že Far Cry v podobě herní mi už do počítače nikdy nesmí. Ale film, tak to je úplně o něčem jiném. To je akční pecka jak má být. Nebo bych spíš měl napsat, že to je akční béčko jak má být. Jasný, zase to působí levně, ale to je mi celkem fuk. Celých 90 minut jsem se bavil skvěle. Scéna, kdy si jde po krku pár "vylepšených" vojáků neměla chybu. To jsem ani nedýchal, takže film má i jistou dávku napětí. A hlavně má vtip. Jack Carver v podání Tila Schweigera byla podle mně hodně dobrá volba. Jeho výkon je více než uspokojivý, má parádní hlášky a skvěle mu padne ta legendrání (ze hry známa) červena košile. Když se podívám zpětně na rok 2008 a vzpomenu si na Maxe Payne, tak Far Cry je podle mně lepší, než Max Payne, co se týče celkového zpracování! Jen tak dál Bolle!!! ()

Amarcord_1

45% - Již jsem nechvalně proslulý Bollův styl poznal v jiných jeho filmech, a tak jsem čekal karikaturu filmového řemesla a scénáristické přesvědčivosti. Dočkal jsem se jen částečně. Far Cry je totiž docela zábavný a díky zvláštní nadsázce, která se nese celým filmem jej nelze posuzovat podle obecných měřítek. Potěší pár vtipných hlášek, akční finále, a hlavně dobrý poměr tempo/minutáž. ()

Kryton

Po hlavičkou UB (Ultimativní brak) je tu další pošlapávání herní předlohy. UB umí scénáře, které mají tupé dialogy, nesmyslné postavy a především jen pár stránek. Na těch pár stránkách pak jen někdo utíká,střílí,padá atd. Jenže UB neumí ani akční scény. Buď jsou chaotické anebo viditelně upravované u něho doma ve Windows Movie Makeru. UB také dokazuje jak rád kopíruje jiné filmy. Far Cry totiž vypadá jako nějaké další pokračovaní Univerzálního vojáka. Jen tu není Van Damme, ale dosti prkenný Til Schweiger. Přímočará hloupá slátanina! Nemluvě o přihození zbytečné postavy Emillia apod. Hvězda patří plukovníku Hammondovi z SG, který nedlouho poté umřel. Doslova ta role jasně říká, že UB by neměl dostat žádné peníze, když jeho vytvory se nedají ovládat. Ano ten kdo vytváří zrůdnosti není nazi vědec Krieg (vtipné jméno) , ale UB. RIP Don S. Davis! ()

• Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)
  • Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět

28.09.2007

V historii lidstva se objevilo několik jmen, které šířily smrtelnou hrůzu, jen jste je vyslovili Atila bič boží, Vlad Narážeč, Adolf Hitler, Usáma bin Ládin. Dnes obdobné pocity vzbuzuje jméno...… (viac)

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Na pokračování úspěšných filmů jsme si tak nějak zvykli, ale točit pokračování filmu, který se stal opravdovým propadákem, který má auru jednoho z nejhorších filmů desetiletí a který natočil režisér… (viac)