Super Mario Bros.

• Česko Super Mario Bros. (viac)

V Brooklynu začnou záhadně mizet mladé dívky. Jednoho dne je unesena i krásná archeoložka Daisy (Samantha Mathis), do které je zamilovaný instalatér Luigi Mario (John Leguizamo), kterému nezbývá nic jiného, než se se svým parťákem Mariem (Bob Hoskins) vydat do dinosauřího světa ukrytého v podzemí Brooklynu, kde vládne krutý vládce Koopa (Dennis Hopper). Snímek Super Mario Bros. vznikl na motivy světoznámé videohry od společnosti NINTENDO. (oficiálny text distribútora)

Doudis19

Depresivní pohled na odlišnou dimenzi, kde se lidstvo vyvynulo z plazů. Jako by film, ve kterém Dennis Hopper hrdě brání své tyranosauří předky, nebyl už tak dost extravagantní, hlavní postavy vypůjčené ze zřejmě nejznámější hry na světě dotvářejí obraz naprostého úletu, který ale pozor, docela baví :-). ()

Zodd

První západní videoherní adaptace historie a rovnou šílenost inspirovaná “realistickými” obaly z doby, kdy videohry byly v plenkách, která “paradoxně” propadla okamžitě. Ale svým způsobem je to skutečně vtipné a ne křečovitě. Jen škoda toho, že si byli tak ololol jistí úspěchem a skočí na režii sequelu, což z toho samo o sobě křičí. ()

choze

"JESTLI SE JÍ JEN DOTKNETE, ZABIJU VÁS." - "MůŽEM SE SEJÍT NA PLÁCKU ZA ŠKOLOU." Předně - narozdíl od mnoha jiných proti filmování her nic nemám, většinu filmových adaptací her jsem si více či méně užil (dodnes s nostalgickou slzou v oku vzpomínám na první MORTAL KOMBAT nebo STREET FIGHTERA s van Dammem. SUPER MARIO BROS., první film podle hry a hned propadák jako prase, má všechno, co má správný film mít - dinosaury, princeznu, plamenomety, futuristická policejní auta (a jednu ucházející honičku s nimi)... - ale od zábavné rodinné koniny ho dělí obrovský, nesežvýkatelný kopec nudy, plynoucí z podivně temné atmosféry, otravných postav a nesouvislého, hodně, ale opravdu hodně ujetého příběhu. ()

Skeevee

Dyz sem byla mala, tak se mi to hrozne libilo =))) a Dennis Hopper je bombastickej slizoun a cely, i kdyz maximalne ujety, je to docela zabavicka =))) a ty vsemozny vobludky =) no, bavilo me to asi stejne jako hru ;) mozna bych to mela zase nekdy omrknout, abych se na to koukla trochu kritictejsim okem =) ale radsi ne...necham si tu iluzi o tom, jakay to bylo hezky ;) ()

MFA

Super Mario Bros je dost hloupý film podle počítačové hry, kde se scénář zoufale chytá reálií skákací hry z osmibitové éry, což už opravdu není daleko tomu pokoušet se zfilmovat například hru tetris nebo pong. Tomuhle filmu, kterému se dá vytknout hodně, však v době kdy jsem ho viděl (2012) přidává na hodnotě ta bláznivá hravost a naivita se kterou byl v roce svého vzniku udělaný. Hrdiný instalatér zachraňuje svět před dinosauří rasou. Logika naprosto ustupuje před zábavou a hravostí. Film je poměrně výpravný a má skvělou atmosféru devadesátkových filmů - viniká barevností a kvalitním ztvárněním jiného světa. Je to však blbost! ()

• Vo filme sa ako komparz objavil mladší nevlastný brat i nevlastná sestra herečky Samanthy Mathis, ktorá stvárnila princeznú Daisy. (Raccoon.city)
  • Během honičky si Bob Hoskins zlomil prst. Po celý zbytek filmu nosil dlahu namalovanou na řůžovo. (HellFire)
  • Keď Mario (Bob Hoskins) a Luigi (John Leguizamo) idú vo výťahu s Goombami, začne hrať hudba z filmu Doktor Živago (1965). (Raccoon.city)

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (viac)