Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (CinemArt SK)

maddy

"Life is sad, Prison is sad, Life in prison is very, very sad ..." Najzábavnejšia postava celého filmu, modrá hviezda, s trefnými naskrz čiernohumornými vtípkami tu má trestuhodne málo scén (dohromady dve), inak je však animovaný Super Mario po dlhej dobe podarenou videohernou adaptáciou, ktorá si tú vyše miliardu box officu rozhodne zaslúži. Akurát škoda, že tvorcovia nenabrali trochu viac odvahy a vtípkov pre dospelých servírujú tak pramálo. Super Mario Bros. tak mohol mať hravo našlápnuté ku kultovému Shrekovi, takto z toho však vznikol "iba" jednoduchý, pestrofarebný animák so zbesilým tempom a vtipmi, ktoré nikdy neskĺznu do prílišnej infantilnosti. Má to plno nápadov, fajn animáciu, príjemnú feel-good atmosféru a to hlavné, videoherné srdce. V Nintendu si ich herný poklad, Maria, rozhodne postrážili a vznikol tak absolútne nekonfliktný animák, ktorý pobaví hlavne deti a neustále príjemne nostalgicky pomrkáva na ich otcov, prípadne mamičky, aby si spomenuli na časy, kedy boli deťmi oni a hrávali Super Maria. Pokiaľ patríte do jednej alebo druhej skupiny, budete sa baviť. Pokiaľ vám však Super Mario nič nehovorí pokojne odoberte z hodnotenia bod až dva. CELKOVO: 7/10 ()

3DD!3

Díky tomu že je tam princezna (sexy hlas Anyi Taylor-Joy) se to doma setkalo s docela velkou oblibou. Takže je příběh o dvou instalatérech v pohodě nejen pro kluky, ale i pro holky. Jinak sympaticky jednoduchá premisa okořeněná spoustou easter eggů trochu ztrácí na koherenci jak skáčeme z představování jedné postavy k druhé. Vizuál je překný a Chris Pratt dotáhl ze Strážců Galaxie ty samé hudební hitovky. Velmi bezpečně natočený hit pro děti. Pokud teda nepůjdou na titulkovanou scénu, kde padouch zpívá písničku Peaches, Peaches, Peaches, Peaches! ()

Pierre

Můj brácha je obrovský blázen  do konzolí, Nintenda a Maria. Řekl mi, že do mě šťouchne pokaždé, když tam bude nějaký odkaz. A pokud na mě nebyl zrovna naštvaný, že se na něj moc často otáčím, šťouchal do mně dost často. U žádného jiného filmu jsem tolik šťouchanců nedostal. Pak mi ještě při odchodu z kina například vysvětloval, že reklama Maria a Luigiho na záčatku odkazuje na nějákou osmdesátkách  televizní show Maria a Luigiho, kterou se snažilo zamést Nintento pod koberec, zatímco se stala ikonou mnoha memes po internetu. Takže pro největší Mariovy znalce a fanoušky zde asi bude hodně vyžívnýho materiálu, fórků nebo minimálně pomrkávání. Pro nás ostatní bych řekl, že je větší sranda si Maria zahrát než se na něj dívat (a když jsem ho právě s bráchou jako přípravu na film ve středu hrál, pobavil jsem se daleko víc.:D). Výhoda filmu sice  je, že jsem při něm na rozdíl od hry nezhbehl a přežil všechny levely (tento komentář bych přece nemohl ze záhrobí napsat.), ale ani se moc nepobavil. Je to až překvapivý a dokonce i pro mě trochu zklamání, ale zasmál jsem se za celou dobu asi tak jednou/dvakrát, ono tady fakt kromě toho humoru pro fanoušky moc vtipnýho není a přišlo mi, že příběh si spíš jede tak nějak na vážno, ale za emoce mě moc nevzal. Mario a Luigi jsou sympaťáci, jenže Luigi brzo vyklidí prostor a mimo pár světlých (především milostných) chvilek Browsera mi byli všichni trochu  otravní. Jsem tedy lehce rozčarován a zklamán, ale ne natolik, abych úplně přehlédl vynikajcí animaci s bohatými megalomaskými prostředími a nadupaný soundtrack. ()

TheEvilTwin

Jakožto pocta Nintendo Mariovi jde o slušný kousek s hromadou odkazů, krunýřů, otazníčků a superschopností, houbiček i kongů. Jakožto pohádka pro děti je pak film už o něco méně výrazný a sice děti zabaví, ale že bych v kině slyšel výbuchy smíchu, to bohužel ne. No a v poslední řadě jakožto pohádka, která by fungovala i pro dospělé, Mario trochu zklamal. Hlouběji jsem se nezasmál ani jednou, žádné scény, které by vyloženě trhaly bránici, jsem zde nenašel a i “akce” byla celkem střídmá a tak trochu se držela při zemi a nevybočovala natolik, abych jásal. Z původních 93% po opening day jsem čekal daleko signifikantnější zábavu a na to, že film někdo označoval za nostalgický animák posledních let, z něj teda odvařený nejsem. Lehce zabaví, ale přímo nenadchne a kino potěšení se bohužel nekoná. ()

Petroff

Moc se mi to nelíbilo, moc mě to nebavilo. Neteře se ale smály dost, což bylo nejdůležitější! Já si myslel, že jsem v 41 letech jasná cílovka, ale nějak mě to minulo, a to mám Nintendo Switch, videohry miluju, ale Mario si zasloužil víc, a nevím jestli dospěleji, ale určitě zábavněji a možná i víc bláznivě a akčně. Ani těch eastereggů jsem moc nepochytal. ()

• Restaurace „Punch-Out!!“, kde Mario a Luigi vidí svoji reklamu, je narážka na arkádovou hru „Punch-Out!!“ vydanou Nintendem v roce 1984. (petr.koca)
  • Toad je jediným z "toadov" resp. obyvateľov Hubového kráľovstva, ktorý nemá na hlave klobúk a vestu rovnakej farby. (MikaelSVK)
  • Trailer „The Super Mario Bros Movie – Official Plumbing Commercial“, který byl poprvé odvysílán jako reklama při Super Bowlu (finále semeroamerické ligy amerického fotbalu), je zčásti pojat jako reklama na Mariovu a Luigiho instalatérskou firmu v Brooklynu, New York. Rapová písnička, která tento trailer doprovází, se pak objevila už v seriálu The Super Mario Bros. Super Show! z roku 1989, který byl napůl sitcomem ze života Maria a Luigiho v New Yorku a napůl animovaným seriálem o Mariových zážitcích v Houbovém království. (vojtaruzek)

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria