Reklama

Reklama

Super Mario Bros. vo filme

  • Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)
Trailer 11

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (3)

Trailer 11

Recenzie (313)

William_ 

všetky recenzie používateľa

6/10. Je to barevné, plné akce, easter eggů a to vše zabalené v poslouchatelném soundtracku, který dává připomenout na staré vypalovačky z osmdesátek, ale najdete tu i pár nových vlastních songů. Že by to byla taková pecka kterou bych si pouštěl každý rok, tak to rozhodně nehrozí. Příběh je čitelný a naprosto předvídatelný. Humor je často dětinský ale své publikum si našel (viz. tržby z kin). Takže suma sumárum nadprůměrný animák co rozhodně neudělal ostudu své videoherní předloze a být o několik let mladší, napral bych tam i tu čtvrtou hvězdici. ()

Nach 

všetky recenzie používateľa

Tak přeci jen má Super Mario Bros. dobrý film. Není výborný, ale oproti Mariům z devadesátek je to nebe a dudy! Co musím pochválit je zde práce se značkou ve všech jejích ohledech. Takže tu uvidíme známé postavy, odkazy na všechny možné hry a uslyšíme známou hudbu. Mario se nestydí za to, že je Mario a jede si svou pohádku pro děti a nostalgii pro dospělé. Nicméně pokud bych měl říci hlavní negativum filmu, pak to, že se snaží být hlavně a pouze dětský. Krom nostalgie tam pro rodiče a již dospělé pařany není nic, pro co bych vám doporučil se na příběh podívat. Není tam žádný přesah jako v Kocourovi v botách: Poslední přání. Nebo v animovaném Spider-Man: Paralelní světy. Což je škoda, protože si o něco takového Mario přímo říkal. Nicméně nebrečím! Mario je pořád dobrým filmem! Není výborný, nebo chvalitebný. Je dobrý! Tak pokud si chcete napravit chuť po patvaru z roku 1993, máte šanci. 70% ()

Reklama

Hamaradža 

všetky recenzie používateľa

Akosi som počas celej stopáže čakal na to, že ma tam aspoň NIEČO zaujme, či nadchne, keďže som pomerne veľký fanúšik hernej série. Film je však infantilná stávka na istotu kráčajúca dávno vyšliapanými cestami a spontánnosť, či čokoľvek fresh by sme v ňom hľadali márne. Môžeme namietať, že cieľovou skupinou sú najmenšie deti (neoboznámené s žánrovými šablónami) - pre ne mi však film príde priveľmi násilný, plný faciek, úderov, štylizovaného mučenia (ťahanie Luigiho za fúzy) a mnoho ďalších nie úplne vhodných momentov. Zdôrazňujem, že vôbec nepodceňujem detského diváka, nemyslím, že by nedokázal spracovať lyrizované násilie, či komplikovanejší naratív, no násilie tu prítomné je samoúčelné a kruté - je to atrakcia. Možno by som zvážil tretiu hviezdu, keby tu bol aspoň jeden poriadny odkaz na môj srdcový Metroid (malý novinový titulok nepočítam). ()

DaliX 

všetky recenzie používateľa

Fan service ako sa patrí :) Už od prvého traileru som sa veľmi tešil. Pri tomto roztomilom fúzatom inštalatérovi som totiž ako decko presedel pred TV pekných "pár" hodín. A rozhodne to stálo za to! A film je v podstate rovnako zábavný ako hra. Zápletka je priamočiara, hrdina sa musí dostať z bodu A do bodu B, po ceste sú vylepšenia a prekážky, prípadne si cestu môže skrátiť (o čo sa hrdinovia vo filme tiež pokúsia). Osobne s tým nemám problém, keďže v hrách išlo presne o to isté, a ako fanúšik som si len užíval všetky tie odkazy, a to som hral len prvé tri hry (zatiaľ). Chápem ale na druhej strane, že tí, čo hru nehrali si možno budú klásť otázky, prečo je toto takto, ako ten svet funguje a pod. Film sa to ani veľmi nesnaží vysvetliť (až na Power upy). A hoci mám rád filmy, ktoré majú prepracovanú mytológiu, vyvstáva tu otázka, či ju tento typ filmu vlastne aj potrebuje? Povedal by som, že aj nie. Animácia je úžasná, do detailov vypiplaná, je vidno, že si na nej dali záležať. O soundtracku ani nehovorím. Tyler skvelo nakombinoval rozprávkové motívy s tými videohernými (výborné variácie na pôvodný Super Mario motív) a pridal jej na veľkoleposti. Vznikol tak neskutočne chytľavý soundtrack, ktorý sa len tak neopočúva - skladba Super Mario Bros. Opus je top. K postavám, hlavný hrdina prekvapivo nie je až tak stredobodom pozornosti. S bratom Luigim majú skvelý vzťah, emotívne momenty fungujú (poteší, že uvidíme aj Mariovu rodinku). Keď sa dostane do Hubového kráľovstva, princezná je skôr tým hlavným ťahúňom a Mario je v pozícií akéhosi sidekicka, ktorý prechádza tutoriálom (Donkey Kong môže rozprávať). Zrod hrdinu tu napriek jednoduchosti funguje veľmi dobre, s Peach majú skvelú chémiu, Toad má zábavné hlášky (ale vlastne celých 90 minút je to jedna veľká sranda), takže, keď poslednú tretinu filmu hrdinovia zaútočia na Bowsera (hranie na klavír ma dostalo) a vypukne finálna akcia, hlavný hrdina to roztočí v plnej paráde a je to konečne ten Super Mario, ktorého sme, ako deti hrávali. Super Mario Bros. je ten typ oddychového filmu, ktorý vás pobaví, skvelo naladí. Až mi bolo ľúto, že to malo len 90 minút, kľudne by som prijal aspoň 15 min. navyše. Je to ten typ filmu, ktorý som si chcel po skončení okamžite pozrieť znovu. Na prípadné pokračovania sa teším. ()

TheEvilTwin 

všetky recenzie používateľa

Jakožto pocta Nintendo Mariovi jde o slušný kousek s hromadou odkazů, krunýřů, otazníčků a superschopností, houbiček i kongů. Jakožto pohádka pro děti je pak film už o něco méně výrazný a sice děti zabaví, ale že bych v kině slyšel výbuchy smíchu, to bohužel ne. No a v poslední řadě jakožto pohádka, která by fungovala i pro dospělé, Mario trochu zklamal. Hlouběji jsem se nezasmál ani jednou, žádné scény, které by vyloženě trhaly bránici, jsem zde nenašel a i “akce” byla celkem střídmá a tak trochu se držela při zemi a nevybočovala natolik, abych jásal. Z původních 93% po opening day jsem čekal daleko signifikantnější zábavu a na to, že film někdo označoval za nostalgický animák posledních let, z něj teda odvařený nejsem. Lehce zabaví, ale přímo nenadchne a kino potěšení se bohužel nekoná. ()

Galéria (56)

Zaujímavosti (36)

  • Když Mario porazí Donkey Konga a chytí ho za kravatu, začne hrát úvodní píseň z původní videohry „Donkey Kong“. (SpiderBoy)
  • Charlie Day, jenž propůjčil hlas Luigimu, prozradil v rozhovoru, že scénář byl natolik tajný, že během natáčení dostával pouze řádky k namluvení. (petr.koca)
  • Když Mario s Luigim získají power-upovou hvězdu, hraje v pozadí píseň z původní videohry, která se spustí, když hráč získá speciální hvězdu. (SpiderBoy)

Súvisiace novinky

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Čtvrtá, ani začátek páté fáze marvelovského univerza mírně řečeno nenadchla, od vyvrcholení trilogie Strážců Galaxie, které na plátna dorazilo ve čtvrtek, se nicméně očekávaly velké věci. A film,… (viac)

Reklama

Reklama