Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (CinemArt SK)

Spiker01

Kdysi jsem měl Nintendo a ke značce jsem maličko přičuchl, dnes je však můj vztah k této konzoli a jejímu portfoliu složitější. Věděl jsem, že kino mě neláká, ale Illumination (na rozdíl od recenzentů, možná) dlouhodobě fandím a věděl jsem, že si takovouhle událost nemůžu nechat ujít. Trošku mě subjektivně štve, že se nejvýdělečnějším filmem roku pravděpodobně stane tento animák, ovšem diváci mají celkem jasno. Pravdou díž, že se nakonec šikovným tvůrcům povedlo mě s japonskou licencí postupně obměkčit a zatímco jsem se většinu filmu cukal a nechtěl přistoupit na tuto, stále v mých očích, dětskou hru, finále mě regulérně bavilo a nemůžu tomu zkrátka napálit příliš přísně tři hvězdy. Sedmička to za mě stále je, ačkoliv tematicky mi to nic neříká a ze záplavy budoucích sequelů radost nemám, jedná se zkrátka o nenáročnou zábavu pro celou rodinu, při níž si ani dospělí nebudou muset vypíchnout oči jako třeba u Tlapkové patroly a podobných hrůzných vymejvaček mozků. ()

T2

║Rozpočet $100miliónov║ Tržby USA $574,934,330║ Tržby Celosvetovo $1,361,945,211▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Na to o aký megahit išlo to neponúklo nič prevratné. Klasický rutinný priemer. /60%/ ()

Marigold

Pro děti infantilní vývar z Lego Movie, pro dospělý pár hitů jejich mládí, pro Nintendo fans kolekce Easter Eggs. Tak akorát dost, aby se člověk 90 minut nenudil, zároveň tak akorát, abych zítra vůbec nevěděl, že jsem na tom byl. ()

DaViD´82

Jako fanouška Maria/Nintenda mě ty haldy odkazů (od každému jasných, až po ty ukryté ve druhém a třetím plánu pro fajnšmekry) v každém záběru nepřestávaly bavit. Přesto bych to neoznačil za nikterak echt zdařilou adaptaci. Navzdory solidnímu tempu i trefené stylizaci. Hlavní bod rozkolu je, že nintenďácká nápaditá hravá dětskost pro celou rodinu je nahrazena "mimoňovskou prvoplánově vlezlou infantilností pro nejmenší". Ve výsledku při odchodu z kina více méně spokojenost synátora i má. Byť u každého z nás ze zcela jiných důvodů. ()

novoten

Pestrobarevná skákačka, která sice ani na chvíli nenudí, ale právě už pár momentů po závěrečných titulcích se začne z hlavy vytrácet rychleji, než by člověk řekl "houba". Hlavní dvojice sympaťáků překvapivě prohrává s emocionálně nevyrovnaným hromotlukem Bowserem i nečekanou tahounkou, princeznou Peach, jejíž příchod film konečně vystřelí do adekvátní výšky. Alespoň, že svět roztodivných říší, tvorů, charakterů a nesmrtelných melodií je konečně důstojně zadaptován partou lidí, která je v něm jako doma a jen se chce o svoji lásku podělit. ()

B!shop

Jasne, se hrou to az zas tak moc spolecnyho nema, i kdyz tu je spousta ruznejch odkazu i stylizace, tohle je spis mix Lego Movie, Mimonu a Angry Birds, jenze je to naprosta jizda od zacatku do konce. Dej zbesile uhani kupredu, neustale nejaka akce, kopa foru a hlasek, skvely postavy, prijemna animace, perfektni hudba. Misty to je sice krapet infantilni, ale co na tom, tenhle film se jen snazi bavit a to mu jde na vybornou. Moc prijemny prekvapeni. ()

dO_od

// Už je to dlouho, co jsem viděl takhle dějově přímočarý, a zároveň do posledního obrazového detailu vymazlený animák, který baví doslova každou minutu ze své skromné hoďku a půl dlouhé stopáže. Spidey je samozřejmě úplně jinde, ale kam se na tohle hrabou poslední Disney/Pixar animáky. Film 8/10, song Peaches 10/10. ()

fuxoft

Výhradně pro malé caparty. Scénář je neuvěřitelně předvídatelný a nudný. Vizuály jsou hezké, ale ne o moc hezčí než nejnovější Mario videohry. A ty, na rozdíl od tohoto díla, můžete ovládat. ()

3DD!3

Díky tomu že je tam princezna (sexy hlas Anyi Taylor-Joy) se to doma setkalo s docela velkou oblibou. Takže je příběh o dvou instalatérech v pohodě nejen pro kluky, ale i pro holky. Jinak sympaticky jednoduchá premisa okořeněná spoustou easter eggů trochu ztrácí na koherenci jak skáčeme z představování jedné postavy k druhé. Vizuál je překný a Chris Pratt dotáhl ze Strážců Galaxie ty samé hudební hitovky. Velmi bezpečně natočený hit pro děti. Pokud teda nepůjdou na titulkovanou scénu, kde padouch zpívá písničku Peaches, Peaches, Peaches, Peaches! ()

Jezinka.Jezinka

Bylo to barevné, pořád se něco dělo, bylo to dětské a ne infantilní, nebyly tam momenty, kdy by se divák cítil za tvůrce trapně, děti se bavily ... moje drahá polovice usnula po patnácti minutách a občas ji ze spánku vytrhl stisk malé pacinky naší slečny dcery. Já očima postrkovala ručičky hodinek k času toužebně očekávaněho konce. ()

Nevka

Stále ještě žiju! A jsem rád, že můj „kino-půst" skončil právě Mariem. Asi by bylo zcestné tvrdit, že Illumination poslalo do světa revoluční animák. Právě naopak. Mario je příběhově průměrnou a přímočarou zábavou, která se nesnaží být něčím „víc". Chce vás hlavně pobavit a... To se mu prostě daří. Člověk se za celou hoďku a půl nestihne ani na chvíli nudit, protože scénář na vás ve zběsilém tempu sype jednu akci za druhou a interakce mezi postavami fungují na jedničku. Jednoduše - ten film nemá vyloženě hluché místo, což je na filmovou krizi ideální lék. ()

castor

Není to jen o pupkatém knírači Mariovi, ale tvůrci vyzobali i další hry a postavičky od Nintenda, každého nějak do výsledné podoby otiskli a poslepovali do zábavy pro celou rodinu. Maria jsem po večerech nehrál, protože nebylo na čem, ale samozřejmě ho znám. Každopádně si hru vybavuju asi tak, jak si po několika týdnech pamatuju tuhle miliardovou legrandu s nekomplikovanou zápletkou, slušným tempem, vymazleným vizuálem a pár vydařenými joky. Spolu s bráchou Luigim se (samozřejmě potrubím) dostanou z New Yorku kamsi do kouzelných světů, jenže zatímco Mario si užívá v barevném Houbovém království, mladší zelenej brácha skončí v temné spálené říši s obří armádou, která si hodlá sousední království podmanit. Na nějaký solidní vývoj nebo práci s charaktery rovnou zapomeňme, tohle je prostý fanouškovský dárek s pár rafinovanými momenty a nápady. Tři až čtyři hvězdy. ()

D.Moore

Těšil jsem se, protože mám Maria rád a nadchl mě soundtrack Briana Tylera, který si s notoricky známými motivy od Kojiho Kondy moc hezky pohrává. Nečekal jsem ale, že film bude tak moc dětský, respektive dětinský. Tvůrci nejspíš vsadili na jistotu, a tak se soustředili na to, aby se pořád něco dělo, bylo to barevné, hlasité a veselé. A přesně takové to také je. A čím méně let vám je, tím lépe pro vás. U starších diváků už totiž hrozí, že se budou soustředit na příběh, jenž není vůbec zajímavý a chraň bůh, aby něčím překvapil, nebo na humor, který spočívá v tom, že někdo někoho praští a křičí, někdo někam spadne a křičí, někdo před něčím utíká. A křičí. To je prostě škoda. Ano, takový Sonic na tom v základu nebyl o moc lépe, ale v něm byl například skvělý Jim Carrey. ()

Xmilden

Spíše vhodnější pro menší než pro dospělé. Je znát že za Máriem stojí studio, které si udělalo jméno na Mimoních. Když došlo na akci příjemně se na to koukalo, ale jakmile se nikdo nehoní, neskáče nebo neběhá, je to celkem nuda. PS: Soundtrack se rozhodně povedl a připomněl staré známé hitovky. 55% ()

Kass

Tak konečně. Po patnácti letech stačilo. Dominantní éře komiksů můžeme udělat pápá a uvítejme novou éru videoherních adaptací. Symbolicky ji v plné parádě odstartoval film pro tu nejmladší generaci. Money talks. ()

DJ_bart

Mamma mia, animák ve kterým italskej instalatér zachraňuje za pomoci vopic říši hub před invazí želv? Ty trubko, no neber to! .... jo, je to tak infantilní a hloupý, až je to prostě skvělý. Ale upřímně, co chtít víc od přímočarýho dobrodrůža podle kultovní skákačky, který se nebere vůbec vážně, a který zábavně využívá arkádový reálie a fikční prvky svýho herního předobrazu. ()

Shakers

Nepýtajte sa ma ako a ani prečo, ale bavilo ma to a veľmi rád som si zaspomínam na detské časy a starého dobrého Maria, ktorého som drvil nie jeden piatok. Chcem dvojku, pri ktorej sa budem podobne baviť! P.S.: za titulkami sú dve scény a vlastne obidve sú super, takže ich nevymeškajte. 80% - 4* ()

filmfanouch

Super Mario Bros. ve filmu v zásadě možná dopadli tím nejlepším možným způsobem. Výsledný film je svižnou záležitostí, která je na úkor faktu, že je videohrám věrná až příliš, jedním svižným videoherním záznamem, který ovšem slušně pracuje se zákonitosti původního světa a zvládá herní mechaniky schopně zasadit do nějakého funkčního celku. O poznání příjemnější výsledek, než bylo snadné se ještě pár dnů nazpátek obávat…. Více zde  ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria