Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (11)

Nabídka (2022)

Z mých komentářů/recenzí k jednotlivým epizodám jasně vyplývá, že mě seriál naprosto rozsekal. Člověk by si řekl, co může být tak úžasného na seriálu o natáčení filmu tak známého, že je předem jasné, jak to celé dopadne. No, nestačil jsem se divit. Musím se s velkou úctou k tvůrcům přiznat, že jsem byl často napjatý jako šle prostorově náročného milovníka produktů hamburgerového řetězce, a ať už jsem zrovna byl, nebo nebyl v napětí, užíval jsem si nádherně propracovanou atmosféru a herecké výkony. Doufám, že se na této záležitosti nebude šetřit oceněními, protože byla dokonale napsaná, zrežírovaná a zahraná. Cenu by si v každém případě zasloužil casting, protože jsem byl z mladých verzí všech těch hereckých ikon naprosto unesený. Varování!!! Pokud se budete chtít na seriál podívat, dejte si ho v původním znění! Dabing by vás připravil o zážitek. Minimálně v případě Giovanni Ribisiho a Matthew Goodea. Jo, a abych nezapomněl, Colin Hanks mi znovu dokázal, proč ho mám radši než jeho taťku. / Poučení: I když jsou ti okolnosti nepříznivé, vytrvej. ()

Místo u stolu (2022) (E01)

Věděl jsem sice, o čem seriál bude, ale i tak jsem netušil, co mám přesně očekávat. V první epizodě jsem dostal možnost nasát atmosféru amerických šedesátek, tvůrci mi umožnili setkání s mnoha známými osobnostmi nejen ze světa filmu, a ačkoli nepochybuji o tom, že se nechali skutečnými událostmi inspirovat, ale ne omezovat, s klidem přiznávám, že se mi hned na první dobrou trefili do chuti a že jsem se velmi dobře bavil. Největším překvapením pro mě byl každopádně Giovanni Ribisi, kterého znám hlavně jako představitele malých, ušlápnutých mužíčků. Zajímavá změna. / Poučení: Nenapadej kulturní ikony vidličkou ani jinou součástí příboru. Vlastně je vůbec nenapadej. ()

Varovné výstřely (2022) (E02)

Dobře, u předchozího dílu jsem byl opatrný, protože jsem si nebyl jistý tím, jak se bude příběh vyvíjet, ale druhá epizoda mě přesvědčila o tom, že tohle bude záležitost přesně pro mě. Všem na čsfd... Ne, takhle ne. Spoustě uživatelů na čsfd musí být od začátku jasné, jak seriál dopadne, protože už přece viděli výsledek (pro mě to platí taky), a přesto se při sledování nedokážu odtrhnout od obrazovky a vychutnávám si tu dokonalou atmosféru. Vůbec si nedovedu představit, co by se muselo stát, aby mé výsledné hodnocení nebylo pětihvězdičkové. / Poučení: Pokud se film Franku Sinatrovi nelíbil, je pro něj asi lepší, že se nedožil seriálu. ()

Roztmívačka (2022) (E03)

Další jednoznačná pětihvězda. A nedokáže tomu zabránit ani ta děsivá ofina, kterou nainstalovali na hlavu Juno Temple a kterou jsem vydržel po dva díly nekritizovat. I třetí epizoda pro mě byla naprostou lahůdkou. Napětí, atmosféra, děj, obsazení, to všechno se mi spojuje v jednu velkou dokonalost. Jestli to takhle půjde dál (a já o tom nepochybuji), budu si muset udělat místo v mé desítce oblíbených seriálů, protože se mezi ně tato záležitost stoprocentně zařadí. Jsem rád, že se ještě umím takhle nadchnout, protože jsem při komentování / recenzování starších seriálů nabyl dojmu, že se měním v zapšklého morouse. / Poučení: Najdi si svou vášeň. Možná budeš šťastný. ()

Správný odstín žluté (2022) (E04)

No jo, už je to definitivně jisté; o nějaké nezaujatosti či dokonce snaze o objektivitu z mé strany nemůže být vůbec řeč. Tvůrci seriálu si mě zaháčkovali tak dokonale, že by mě mohli ztratit jedině tím, kdyby do role mladého Jamese Caana obsadili Idrise Elbu a do role Diane Keaton Rihannu. K ničemu podobnému ale zatím nedošlo, takže je můžu jedině chválit za to, jak dokonale propojili fakta s fikcí a jak skvěle tísnivou až hrozivou atmosféru dokázali vytvořit pro jedinou nedlouhou scénu. No, co víc k tomu říct? Já si to prostě užívám. / Poučení: Pečlivě si hlídej myšlenky. Lidé ti někdy splní i to, co ti na očích vidí. ()

Políbit prsten (2022) (E05)

Já vím, je to nuda, když hodnotím takto stereotypně, ale nějak si nemůžu pomoct. I pátá epizoda byla skvěle napsaná, zrežírovaná i zahraná, a když mě něco dokáže bavit až takovým způsobem, nehodlám na tom hledat hnidy. Tvůrci seriálu nezapomínají ani na jednu dějovou linii a hladce je udržují v běhu, přičemž se ani jedna z nich nestala nezajímavou, nebo nevedla do slepé uličky, takže ať už se zrovna děj věnuje kterékoliv z nich, jsem spokojený. Hmmm, tohle se mi v poslední době tak často nestává. Musím se znovu vrátit k Giovanni Ribisimu; ten byl totiž pro roli Josepha Colomba perfektní volbou a chvílemi mě z něho úplně mrazí. / Poučení: Buď připraven na všechny okolnosti. ()

Rovný chlap (2022) (E06)

Jo, jo, žádné překvapení, opět plná palba. Předchozí díl zakončili tvůrci ztvárněním průšvihu takového rozsahu, že jim jeho zahlazování vystačilo na celou sedmou epizodu. V jiných projektech by se něco takového mohlo klidně zvrhnout v prachsprosté vatění, ale tady nic takového nehrozilo. Jako vždycky jsem nespouštěl oči z obrazovky, hltal jsem všechny dialogy a skvěle jsem se bavil. To už je v relativně krátké době druhý seriál, v němž mi vlastně vůbec nevadí, že si jeho tvůrci tu a tam poupravili skutečnost k obrazu svému a že na ně nabalili nějaký ten fiktivní děj a postavy. Tím prvním byly Devadesátky (seriál) (2022). Je vidět, že když se dá dohromady tlupa lidí, které o něco jde, může na svou stranu dostat i takového škarohlída jako jsem já. No, myslím, že to je pravým posláním filmařiny- přesvědčit i ty, kteří bývají často zklamáváni. / Poučení: Mocní si často neuvědomují, jak vratká je jejich pozice. ()

Pan producent (2022) (E07)

No, nedovedu si představit, jak bych mohl dát nižší hodnocení. Na to mi sedmá epizoda až moc sedla (nebo spíš polahodila). Příliš často k tomu opravdu nedochází, ale čas od času se přece jen objeví seriál, kterému nemám co vytknout, protože se mi jeví jako dokonalý. A s každým dalším dílem je stále evidentnější, že je The Offer příkladem právě takové záležitosti. Znovu jsem si užíval vymazlenou atmosféru i prostředí, v němž se prolínal svět filmařů s organizovaným zločinem, a stále mě mate, jak je možné, že cítím napětí navzdory tomu, že vím, jak to celé dopadne. A jo, vlastně. Takhle to vypadá, když má někdo fortel. / Poučení: Každá večeře může být tou poslední. ()

Překročit hranici (2022) (E08)

Já chápu, že tvůrci připsali do seriálu postavu Bettye jako reprezentantku silných, hrdých žen a dosud jsem s ní neměl sebemenší problém, zvlášť, když ji hraje Juno Temple, ale v tomto dílu už s ní bylo příliš tlačeno na pilu, takže to sem tam hodilo falešný tón. Ale to jen tak na okraj, abych nevypadal příliš nekriticky, když už seriál hodnotím stabilně tak vysoko, jako bych za to byl placený. V tomto směru ale nemůžu jinak, protože nějaký americký špión zjevně zjistil, co na mě platí, takže Amíci mohli vytvořit tento seroš, aby mě posadili na zadek a dočkali se ode mě nějaké pochvaly. No, a to se jim rozhodně podařilo, protože si mě tahle záležitost nabodla na hák jako Jánošíka. / Poučení: Přání se někdy opravdu plní. ()

Takoví jsme (2022) (E09)

Nepokládám se za mužského šovinistu, ženy mám rád (kromě denunciátorek a fanatiček), nechápu, proč by za stejnou práci měly brát ženy menší mzdu než muži, ale agitace za jejich práva ve filmech a seriálech se mi už hodně zajídá. Kdyby to alespoň nebylo tak okaté... Ale i přes pro mě nešťastnou scénu v letadle jsem byl s devátou epizodou mocně spokojen. Tvůrci tentokrát odklonili děj od organizovaného zločinu k problémům ve studiu, ale nepozoroval jsem na sobě žádnou negativní reakci. Opět jsem byl plně vtažen do děje, užíval jsem si každý moment, a ani tentokrát jsem nedokázal hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. / Poučení: I nepřítele můžeš respektovat. Vlastně bys měl. ()

Nápad a odvaha (2022) (E10)

Desátá epizoda mi znovu přinesla fantasticky vytuněnou atmosféru i skvělé herecké výkony; obojí bylo natočeno takovým způsobem, že jsem cítil napětí i během vyhlašování Oscarů, přestože jsem pochopitelně věděl, jak to všechno dopadlo. Ale i tak byl nejsilnější emocí, kterou jsem cítil po skončení závěrečného dílu, smutek. Byl jsem smutný, protože mi bylo jasné, že ať už zítra vložím do stroje jakýkoliv seriál, nedokáže mě podobně nadchnout (pokud vůbec). Uživatel liskam v komentářích/recenzích k jednotlivým epizodám psal, že měl z každého dílu pocit, jakoby se díval na regulérní film. Já mám úplně stejný dojem; tohle byl prostě film rozstříhaný do deseti částí, aby divák ve zdraví přežil, protože naše tělesné schránky nejsou stavěny k tomu, aby bez následků vydržely takový maraton, a ne každý by se od něj dokázal odtrhnout. / Poučení: Následuj svůj instinkt. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)